Najnowsze

Najnowsze

Miss Europy z Jarosławia

Ma dwa i pół roku, 30 cm wzrostu i waży 5 kilogramów. Piękność z Jarosławia, czyli Nikita, właśnie została ''psią" Miss Europy.

Koleżanka koleżanki ostrzega

13 grudnia sprzyja wspomnieniom z okresu socjalizmu. Wśród tych wspomnień czytelnicy starsi niż autor tego bloga wymienią być może „propagandę szeptaną” – prawdziwą (w odróżnieniu od oficjalnej) wersję wydarzeń. Otóż szeptanka nadal ma się świetnie, dziś (w czwartek, 13 grudnia) postawiła na nogi warszawską policję, ochronę metra i biuro antykryzysowe.

Zaparkował w powietrzu

O wyjątkowo pechowym parkowaniu może mówić kierowca z Atlanty w USA. Podczas manewrowania Amerykanin nie zmieścił się na piętrowym parkingu.

Nie chcą przytulić się do Platformy

- Chcieliśmy zmienić PiS, ale nam się to nie udało - mówił na antenie TVN24 Paweł Zalewski, który wraz z Kazimierzem Ujazdowskim i Piotrem Krzywickim opuścili partię. Były poseł PiS zapewnił, że nie zamierzają zakładać klubu parlamentarnego ani partii politycznej.

Lizbona: zapomnieli o prezydencie

Na szczycie w Lizbonie doszło do wpadki. W informatorze o składzie poszczególnych delegacji zabrakło zdjęcia prezydenta Lecha Kaczyńskiego. Polskie MSZ zapewnia, że przesłało do Lizbony 3-osobowy skład delegacji. Ale zrobiono to dopiero dwa dni przed szczytem.

Jak się zaczął stan wojenny w TV

Maciej Wierzyński, komentator TVN24, był wydawcą programu "Studio Dwa" w Telewizji. W rozmowie z tvn24.pl wspomina ostatnie godziny telewizyjnego programu w sobotę 12-go grudnia 1981 roku.

Jaruzelski idzie pod sąd

Już za miesiąc, 29 stycznia, rozpocznie się proces architektów stanu wojennego: generałów Wojciecha Jaruzelskiego, Czesława Kiszczaka, Floriana Siwickiego oraz byłego I sekretarza KC PZPR Stanisława Kani.

S.O.S. dla Radia Maryja

Krajowy Sekretariat S.O.S. dla Radia Maryja apeluje do słuchaczy o "ratowanie" radia i związanych z nim instytucji. Jak podkreślają autorzy apelu, "egzystencja" radia jest zagrożona przez "wybryki niektórych osób ze środowiska rządowego".

Stokłosa w Polsce przed Nowym Rokiem?

Henryk Stokłosa jeszcze w tym roku powinien być w Polsce. Niemiecki sąd zgodził się na wydanie byłego senatora na mocy Europejskiego Nakazu Aresztowania (ENA) - dowiedziała się PAP ze źródeł w polskim wymiarze sprawiedliwości.

Naczelny "Trybuny" zwolniony

Marek Barański został odwołany z funkcji redaktora naczelnego "Trybuny". Zastąpił go poprzedni naczelny, Wiesław Dębski.

"Gazociąg Północny z uwzględnieniem interesu Polski"

Polski interes powinien być uwzględniony podczas realizacji Gazociągu Północnego - stwierdził prezes zarządu koncernu energetycznego E.ON Ruhrgas Burckhard Bergmann. - Jest pytanie, czy i jak Polska mogłaby jeszcze zostać włączona w zaopatrzenie - powiedział Bergmann.

"Jestem spokojny, nikt więcej nie odejdzie"

Przemysław Gosiewski twierdzi, że nie będzie kolejnych odejść z Prawa i Sprawiedliwości. - Jestem spokojny o innych członków PiS - powiedział. Jego zdaniem posłowie, którzy odeszli z partii, powinni zrzec się mandatów.

Dziewięć godzin koszmarnego lotu

Ciężko chory mężczyzna wracał samolotem linii LOT z USA do Wrocławia. Jego nosze obsługa samolotu zainstalowała tuż pod sufitem, uniemożliwiając pielęgniarce zaopiekowanie się chorym. Trzy dni później mężczyzna zmarł. Sprawą zajmie się prokuratura.

TVN pozywa "Gazetę Polską"

Telewizja TVN złożyła pozew cywilny przeciwko wydawcy "Gazety Polskiej" oraz jej dziennikarzom: Tomaszowi Sakiewiczowi, Katarczynie Hejke, Teresie Wójcik i Piotrowi Lisiewiczowi.

"Świat potrzebuje silniejszej Europy" - Traktat podpisany

Przedstawiciele 27 państw Unii Europejskiej podpisali Traktat Reformujący. W imieniu Polski zrobili to premier Donald Tusk i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski. Lech Kaczyński, który przewodniczył polskiej delegacji, zaraz po złożeniu podpisów uścisnął serdecznie premiera.

Saleta odzyskał przytomność

Przemysław Saleta odzyskał przytomność. Został odłączony od aparatury. Oddycha samodzielnie - powiedział dr Andrzej Chmura rzecznik kliniki na Lindleya w Warszawie.

Miliony pielgrzymów u Maryi z Gwadelupe

Jedni autobusem czy pociągiem, inni rowerem, a niektórzy nawet pieszo i na kolanach - do bazyliki Matki Bożej z Gwadelupe zdążają od wczoraj miliony pielgrzymów z całego świata. W świątyni trwają uroczystości 476 rocznicy objawień maryjnych.

Karski dostał order z rąk szefa WSI

Karol Karski, poseł PiS i rzecznik dyscyplinarny tej partii, w 2001 roku otrzymał od prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego Złoty Krzyż Zasługi - ustaliło RMF FM. Odznaczenie, podczas uroczystej gali, wręczał mu gen. Marek Dukaczewski, późniejszy szef WSI.

Pamiętam 13 grudnia…

- Pamiętam jak ZOMO strzelało do robotników, pamiętam zagazowaną klatkę schodową i płonącego Lenina – pisze Katarzyna. Zupełnie inaczej pamięta to ptus: - Wyjrzałem przez okno, żeby zobaczyć wojnę. Byłem rozczarowany. Internauci tvn24.pl wspominają stan wojenny.

Zobacz, co Zalewski podpisał przed wyborami

- Odwoływanie się do deklaracji, jaką podpisywali kandydaci PiS w wyborach nie ma ani prawnych, ani moralnych podstaw - zapewniają Paweł Zalewski i Kazimierz Ujazdowski. TVN24 dotarła do dokumentów, w których zobowiązują się do rezygnacji z mandatu w przypadku "zaprzestania wspierania PiS".

Dorn zostaje w PiS

Ludwik Dorn nie pójdzie w ślady Pawła Zalewskiego i Kazimierza Ujazdowskiego. Zostaje w PiSie, nie wróci jednak na stanowisko wiceprezesa - dowiedziała się TVN24.

Patriarcha błaga Putina: Zostań!

Znany z wiernopoddańczych adresów do władz Patriarcha Moskwy i Wszechrusi Aleksy II znów okazał się niezawodny. W wielkich słowach zaapelował do Władimira Putina, by łaskawie zgodził się zostać premierem Rosji.

Cyrk przepustką do wolności?

Dla widzów meksykański festiwal cyrkowy to przede wszystkim niezapomniane wrażenia i mnóstwo atrakcji. Dla ośmiu kubańskich cyrkowców miał stać się ucieczką od reżimu i przepustką do wolności.

"Chcemy przywołać klimat stanu wojennego"

Transportery opancerzone, koksowniki i obwieszczenia o wprowadzeniu stanu wojennego na murach - tak przez ostatnie dni wyglądał Plac Politechniki, gdzie kręcono sceny do filmu "Popiełuszko". - Chcemy pokazać wszystko tak, jak było. Śniegu nam tylko brakuje - mówią w rozmowie z portalem tvn24.pl filmowcy.

Stan wojenny dzień za dniem

Trwał kilkaset dni i kosztował życie kilkudziesięciu osób. Zobacz, jak wyglądały najważniejsze wydarzenia tego ciemnego okresu polskiej historii.

Fotyga: zniesienie embarga na mięso to za mało

- Rosja mówi tylko o możliwości zniesienia embarga na mięso, a ważniejsze są produkty roślinne – tak Anna Fotyga w „Sygnałach Dnia” podsumowała efekt polsko-rosyjskich rozmów handlowych. Była szefowa MSZ jest zdania, że rząd nie powinien rezygnować z „doświadczenia i skuteczności” prezydenta w polityce zagranicznej.