Najnowsze

Najnowsze

Raczej nie sepsa

13-letnia dziewczynka leży na oddziale intensywnej terapii stołecznego szpitala dziecięcego. Istniało prawdopodobieństwo, że miała sepsę.

Ostrzeżenia dla Polaków pijących na Wyspach

"Piłeś - nie jedź". To znana w Polsce już akcja. Tymczasem przed Świętami również w Anglii pojawiły się ulotki i plakaty ostrzegające polskich kierowców przed skutkami prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwym.

Wałęsa mędrcem Europy

Lech Wałęsa to jeden z kandydatów do tzw. konwentu mędrców - ciała, które ma określić przyszłość Unii Europejskiej na najbliższe lata - pisze "Newsweek".

Platforma popiera PiS

PiS wystąpi w Sejmie z propozycją zniesienia art. 212 Kodeksu karnego, który umożliwia skazywanie dziennikarzy na karę więzienia. Pomysł ten poparła Platforma Obywatelska.

Pitera zbada sprawę działki Rydzyka

Jeśli dokumenty przyznające tereny zalewowe redemptorystom zostały wydane z naruszeniem prawa, muszą zostać uchylone - zapowiada pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julia Pitera.

Bezdomni wyrzuceni z namiotów

Paryska żandarmeria usunęła miasteczko namiotowe dla bezdomnych pod katedrą Notre Dame. Władze podkreślają, że nie będą tolerowały takich obozowisk.

Chciał zdążyć przed lokomotywą...

42-letni mężczyzna i jego 12-letni syn zginęli, gdy samochód, którym jechali wpadł pod pociąg na niestrzeżonym przejeździe kolejowym pod Hrebennem. Matka walczy o zycie.

Ptasia grypa w Brandenburgii

Dwa przypadki ptasiej grypy zanotowano w Brandenburgii w północno-wschodnich Niemczech. Lokalne władze podały, że dwie kury zarażone są wirusem H5N1.

Rosja: Ziuganow kandydatem komunistów

Lider rosyjskich komunistów Giennadij Ziuganow będzie reprezentował Komunistyczną Partię Federacji Rosyjskiej w marcowych wyborach prezydenckich. W sobotę został w formalnie zatwierdzony przez swe ugrupowanie.

Rosja straszy Polskę rakietami

Kontruderzeniem ze strony Rosji może zakończyć się wystrzelenie przeciwrakietowego pocisku z Polski. - Nasz system antyrakietowy potraktuje to jako wystrzelenie pocisku balistycznego - ostrzega szef sztabu rosyjskiej armii Jurij Bałujewski.

"Mózg Camorry" schwytany

Jeden z najgroźniejszych i najbardziej poszukiwanych włoskich przestępców, mafijny boss Edoardo Contini został aresztowany w Neapolu. Poszukiwano go przez siedem lat.

Drożdżowy smakołyk z Drezna

Drezdeńscy cukiernicy pełną parą zabrali się za produkcję tradycyjnych niemieckich ciast drożdżowych. Ich spożycie jest największe w okresie świąt Bożego Narodzenia.

USA: atak zimy

Nowa Anglia stara się wygrzebać spod śniegu. Rekordowa burza przyniosła ze sobą około 25 centymetrów śniegu - więcej, niż zazwyczaj spada w Bostonie całym grudniu.

"Działka Rydzyka" - TVN znała sprawę już w czerwcu

- Zdobyliśmy dokumenty ze spalonego auta Julii Pitery - donosi sobotnia "Gazeta Wyborcza". Okazuje się, że dziennikarzom przekazała je sama posłanka, która kopie materiałów otrzymała od... redaktorów programu "Teraz My". Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski ujawnili ich treść na antenie TVN-u sześć miesięcy temu.

Ruszyła nowa kolejka na Kasprowy

70 mln złotych i siedem miesięcy pracy - tyle kosztowała modernizacja kolejki linowej na Kasprowy Wierch. Dziś wjechali nią pierwsi narciarze i turyści.

Pakistan: ofiara śmiertelna ptasiej grypy

W ciągu ostatniego miesiąca w Pakistanie na ptasią grypę zachorowało co najmniej sześć osób, przy czym potwierdzono, że jedna z nich zmarła. To pierwsza śmiertelna ofiara wirusa H5N1 w tym kraju - podały w sobotę władze.

"Dorn podjął moralnie słuszną decyzję"

Cieszę się, że Ludwik Dorn postanowił zostać w PiS - zapewnia Jarosław Kaczyński. I dodaje: kiedy z nim rozmawiałem, nie było samokrytyki z jego strony: nawet jej nie oczekiwałem; tak samo jak nie ma powrotu do łask, bo nie było ich utraty.

Hamas grozi następnym powstaniem

Palestyński Hamas zagroził wywołaniem następnego powstania przeciwko Izraelowi podczas wielotysięcznego wiecu w Gazie, zorganizowanego z okazji dwudziestolecia istnienia organizacji.

Donald Tusk: Ofiary dostaną zadośćuczynienie

- Żyją jeszcze osoby poszkodowane przez wydarzenia "Grudnia '70" i ja czuję się moralnie zobowiązany do tego, by zakończyć czas niemożności zadośćuczynienia tym ludziom. Biorę za to odpowiedzialność - oświadczył premier Donald Tusk na konferencji upamiętniającej ofiary "Grudnia '70".

Jest porozumienie w sprawie klimatu

Prawie 200 państw zgodziło się podczas konferencji klimatycznej na Bali rozpocząć rozmowy w sprawie nowego paktu, który zastąpi protokół z Kioto i pozwoli walczyć z globalnym ociepleniem. Zgodę wyraziły także Stany Zjednoczone.

Kolumbia: wielka demilitaryzacja

Około 55 ton broni zostanie zniszczonych w Kolumbii i Peru. W kolumbijskim mieście Sogamoso przetopiono prawie 20 tysięcy sztuk broni. W Limie łącznie zniszczonych zostanie dwa razy więcej.

Sławny reżyser doradza papieżowi

- Jako chrześcijanin nie mogę patrzeć na to, jak przedstawiany jest dziś w kinie obraz kościoła - podkreśla w wywiadzie dla "La Stampy" włoski reżyser Franco Zeffirelli. Artysta, który doradza Stolicy Apostolskiej w sprawach kultury, przyznaje też, że chętnie udzieliłby papieżowi lekcji dobrego stroju.

Madryt: raczkujący wyścig

Uczestnicy mieli od 9 miesięcy do trzech lat. Sprawdzali swoją równowagę i szybkość. Dziesiątki raczkujących dziewczynek i chłopców rywalizowały ze sobą w specjalnym wyścigu.

W środę możliwy koniec dwuletniego embarga

Prawdopodobnie w środę w Kaliningradzie zostanie podpisane porozumienie w sprawie zniesienia embarga na polski eksport mięsa do Rosji. Trwają jeszcze rozmowy w tej sprawie - poinformowało biuro prasowe ministerstwa rolnictwa.

Magiczny świat Singera na deskach Teatru Narodowego

W warszawskim Teatrze Narodowym powstał bajkowy świat. - W sposób zabawny i lekki, bez patosu skłonimy widzów do uśmiechu i dostrzeżenia tego, co w życiu jest najważniejsze - zapowiada reżyser Piotr Cieplak. W sobotę premiera "Opowiadań dla dzieci" Isaaca Singera.

Pakistan: stan wyjątkowy zniesiony

W Pakistanie nie obowiązuje już stan wyjątkowy. Prezydent kraju Pervez Musharraf zniósł go w sobotę rano - informują źródła w Islamabadzie.

Literatura na nutę fado

"Nie ma mono" Miłki Malzahn, to - najkrócej rzecz ujmując - opowieść o podróży do własnej tożsamości, przez tęsknotę, w rytmie portugalskiego fado. W sobotę autorka spotka się z czytelnikami w Warszawie.