Najnowsze

Najnowsze

PRZYSPIESZONE WYBORY WYDARZENIEM 2007 ROKU

To przedterminowe wybory parlamentarne i zmiana rządu są, według Was, najważniejszym wydarzeniem 2007 roku. Podium polityka dzieli ze sportem. Na miejscu drugim - przyznanie Polsce organizacji Euro2012, a na trzecim - awans naszych piłkarzy do Euro2008.

Dla Pomorzan - bilet metropolitalny

W 13 pomorskich miastach i gminach od 1 stycznia będzie można korzystać ze wspólnego biletu na komunikację publiczną. Zintegrowany bilet obejmuje autobusy, tramwaje, trolejbusy, a także Szybką Kolej Miejską.

Płock: Weterynarz zamknął Zakłady Mięsne

Zakłady Mięsne w Płocku zamknięte do czasu, gdy zakończy się proces dostosowania ich do wymogów Unii Europejskiej (UE) - zdecydował powiatowy lekarz weterynarii. Spółka, zatrudniająca około 360 osób, wstrzymała produkcję. Możliwe są zwolnienia grupowe.

Wyścig w błocie

Można witać Nowy Rok w pięknej kreacji, można też założyć piękną kreację i... wbiec w błoto. Prawie dwieście osób, ubranych mniej lub bardziej wymyślnie, pożegnało pod Londynem rok 2007 biorąc udział w niezwykłym wyścigu - czterysta metrów przez wodę i szlam.

Bhutto została zastrzelona

Jest film który dowodzi, że Benazir Bhutto zginęła zastrzelona, a nie w wyniku wybuchu. Na amatorskim nagraniu widać i słychać wyraźnie, jak była premier Pakistanu została trafiona, tuż przed eksplozją ładunku wybuchowego. W wtorek okaże się, czy jej śmierć wpłynie na przełożenie wyborów parlamentarnych.

"Nie będzie ani lepiej, ani gorzej"

- Nie sądzę, żeby po 1 stycznia w szpitalach stało się coś szczególnego, żeby było gorzej lub lepiej, niż dotychczas - mówi w TVN24 minister zdrowia Ewa Kopacz o wejściu w życie ustawy skracającej czas pracy lekarzy do 48 godzin tygodniowo. - Dyrektorzy szpitali mają instrumenty i pieniądze - dodaje.

Jankowski: Mogę wypić z Tuskiem bruderszaft

To był zły rok dla tego kraju. Szczególnie jego końcówka. To, co się dzieje w polityce, jest nie do przyjęcia. Premier Tusk zamiast realizować obietnice, martwi się tylko o swoje. Ale dla dobra Polski mogę z nim wypić bruderszaft - mówi w wywiadzie dla "Rzeczpospolitej" prałat Henryk Jankowski.

Rosyjskie dzieła sztuki trafią jednak na Wyspy?

Po Litwinience i wydalanych dyplomatach, nowym frontem sporu rosyjsko-brytyjskiego są dzieła sztuki. Po kilku tygodniach sporów i oskarżeń Moskwa nie wyklucza, że obrazy Kandinsky'ego i Matisse'a, na które czeka kulturalny Londyn, odwiedzą jednak Wielką Brytanię.

Dobry tancerz jest sexy

Dobrzy tancerze są dla kobiet bardziej pożądanymi partnerami, tak ustalili amerykańscy naukowcy, a podaje "Polska". A w studiu TVN24 Anna Bosak, gwiazda "You Can Dance" porwała do tańca Jarka Kuźniara.

Rokita: Zaproszę Dodę na kawę

Nie myślałam, że będę porównywana do osoby z takim poczuciem humoru jak pani Doda, i w dodatku odważnej. To prawdziwa Polka. Chętnie zaproszę panią Dodę na kawkę - powiedziała Nelly Rokita w TVN24 odnosząc się do zarzut, że jest "Dodą polskiej polityki". O Donaldzie Tusku mówiła, że to funny boy.

W Krakowie rusza duży prywatny szpital

Pierwszy szpital komercyjny w Krakowie zaczyna pracę już w środę. Placówka im. św. Rafała zatrudnia na wyłączność kilku najlepszych lekarzy w mieście, ściąga też do pracy tych z emigracji - pisze "Gazeta Wyborcza".

Były prezes Daewoo na wolności

Z Nowego Roku szczególnie cieszyć się może 75 skazanych za korupcję koreańskich polityków i biznesmenów. Odchodzący prezydent Ro Mu Hiun postanowił ich ułaskawić.

Lepper uniknie zarzutów ws. zeznań?

"Życie Warszawy" pisze, że możliwe jest, iż Andrzej Lepper wywinie się z zarzutu składania fałszywych zeznań w sprawie przecieku z akcji CBA.

Wielkie pieniądze dla... posłów

Więcej o: 2500 złotych na prowadzenie biura poselskiego, 200 na wynajęcie mieszkania dla tych z poza Warszawy, 200 do pensji, 80 do diety za udział w posiedzeniach sejmu - takie podwyżki uchwalili sobie posłowie na przyszły rok.

Sześciolatki do szkoły marsz

Już w 2008 r. pierwsze sześciolatki będą mogły zacząć naukę w szkole. O ich gotowości do tego kroku zdecydują zaś sami rodzice - takie są, według "Polski", założenia rządowej reformy szkolnictwa, obniżającej wiek szkolny. Jej koniec przewidziany jest na 2012 r.

Chcemy zawodowej armii

Według sondażu przeprowadzonego przez dziennik "Polska", Polacy oczekują od rządu w 2008 roku przede wszystkim wprowadzenia zawodowej armii. Aż 80 procent ankietowanych pragnie wprowadzenia takich zmian.

Toasty nad Zatoką Pucką

W sylwestrowy wieczór premier Donald Tusk i były szef rządu Jarosław Kaczyński wypiją szampana nad Zatoką Pucką. Ale wspólnego toastu za nowy rok nie będzie - uprzedza "Dziennik".

Polacy chcą zawodowej armii

Dziennik "Polska" zapytał Polaków, czego oczekują po rządzie w 2008 roku i które pomysły nowego rządu podobają im się najbardziej.

Akt oskarżenia za seksaferę

- Pod koniec stycznia prokuratorzy będą gotowi postawić w stan oskarżenia Andrzeja Leppera i Stanisława Łyżwińskiego - dowiedział się "Dziennik". Politycy Samoobrony będą odpowiadać przed sądem za współudział w seksaferze.

USA: Korea Północna nie dotrzymała słowa

Według USA Korea Północna nie dotrzymała słowa i nie przekazała w terminie szczegółów dotyczących swego programu atomowego, do czego zobowiązała się w efekcie międzynarodowych rokowań. Waszyngton wezwał Koreę, by wywiązała się z obietnic.

Fotyga! Jak ci nie wstyd!

- Szefowa Kancelarii Prezydenta Anna Fotyga nie ma za grosz wstydu! Na urlop do Krynicy wybrała się wraz z mężem luksusowym samochodem Biura Ochrony Rządu. Terenowym BMW była minister spraw zagranicznych i jej małżonek wozili się na narty i do knajpy - powiadamia "Super Express".

Sześciolatki do szkół

Rząd zapowiada wprowadzenie obowiązku szkolnego od szóstego roku życia. „Polska” jako pierwsza dotarła do programu obniżenia wieku szkolnego, który opracowało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Gazeta przedstawia jego założenia.

Erika Steinbach jednak stworzy Centrum Wypędzonych?

Erika Steinbach najprawdopodobniej nie zostanie wykluczona z prac nad "Widocznym znakiem" - berlińskim centrum upamiętniającym wypędzenia. Świadczyć mogą o tym ostatnie wypowiedzi prezydenta Niemiec Horsta Kohlera i zachowanie kanclerz Angeli Merkel.

Centrum Wypędzonych jednak z Eriką Steinbach

- Erika Steinbach nie zostanie wykluczona z prac nad berlińskim centrum upamiętniającym wypędzenia, o co apelowała polska strona. Wszystko wskazuje na to, że Niemcy nie zamierzają zaprzestać prób zminimalizowania swojego udziału w okrucieństwach drugiej wojny światowej i zrzucenia ciężaru dokonanych przez siebie zbrodni poprzez ukazanie narodu niemieckiego w charakterze ofiary, nie zaś bezwzględnego agresora - ocenia "Nasz Dziennik".

Co robi ksiądz po godzinach?

Zmartwiona spadkiem powołań katolicka diecezja w Leeds wydała kalendarz z fotografiami swych księży w trakcie ich ulubionych rozrywek. Chce w ten sposób pokazać młodzieży ludzką stronę kapłaństwa oraz różne drogi, które do niego prowadzą.