Najnowsze

Najnowsze

Szykuje się zmiana w UKE

Rynek już zaczął wskazywać osoby, które mogłyby zastąpić Streżyńską na stanowisku prezesa Urzędu Komunikacji Elektronicznej - instytucji powołanej do tego, by zwiększać konkurencyjność na rynku telekomunikacyjnym i tym samym poprawiać nam wszystkim warunki korzystania z telefonu czy internetu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Jak zwolnić szefa Wywiadu?

Rząd czeka na opinię Kancelarii Prezydenta w sprawie odwołania gen. Zbigniewa Nowka z funkcji szefa cywilnej Agencji Wywiadu - pisze "Gazeta Wyborcza".

Bez nagrywania w sądzie

Nie będzie obowiązkowego nagrywania dźwięku podczas rozpraw sądowych. Ministerstwo Sprawiedliwości unieważniło przetarg na zakup sprzętu audio dla sądów. Winą za zamieszanie obarcza poprzedników - pisze "Życie Warszawy".

Bajeczne pensje w biednym szpitalu

Zadłużony na 200 milionów złotych gdański szpital pada. Brakuje na leki i zabiegi dla dzieci, ale nie brakuje na kolosalne wynagrodzenia dla pracowników! Pracownik pralni zarabiał tu 8 tysięcy złotych, księgowa 12 tysięcy zł, a ślusarz 4 tysiące zł! - "Super Express" dotarł do szokującej listy płac w Akademickim Centrum Klinicznym.

Instalacja modułu Columbus zakończona

Europejskie laboratorium naukowe Columbus zostało dołączone do Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), po nadzwyczajnie długim pobycie dwóch astronautów w otwartej przestrzeni kosmicznej.

Rosyjskie bombowce nad USA

- Dwa rosyjskie bombowce Tu-95 zostały w sobotę przechwycone przez amerykańskie myśliwce, gdy przelatywały nieopodal amerykańskiego lotniskowca na Pacyfiku - powiadomił w poniedziałek anonimowy urzędnik resortu obrony USA.

Szybcy i wściekli na ulicach

Koniec z szaleńczymi wyścigami samochodowymi po ulicach Łodzi. Łódzcy kierowcy liczą, że jako pierwszym w Polsce, uda się im zwalczyć plagę nocnych zawodów, w których uczestniczą młodzi, spragnieni emocji, kierowcy - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Terrorysta z Nangar Khel w TVN

W reportażu "Superwizjera", który TVN wyemitował kilka tygodni po tragedii w Nangar Khel, jedną z osób rozpaczających po stracie bliskich był poszukiwany za morderstwa i organizowanie zamachów Bismelah - wynika z informacji "Rzeczpospolitej".

Prawko tylko dla ekologów

Jazda samochodem ma być nie tylko bezpieczna, ale przede wszystkim ekologiczna. W Szwecji od niedawna warunkiem otrzymania prawa jazdy jest opanowanie ekologicznego i ekonomicznego prowadzenia samochodu.

Szczygło: Banda durniów strzela do cywili

Sprawę zabójstwa 6 cywili w afgańskiej wiosce Nangar Khel tuszowali wysoko postawieni oficerowie - ujawnia "Superwizjer" TVN. Żołnierzy oskarżonych o ludobójstwo były minister obrony Aleksander Szczygło nazwał "bandą durniów". We wtorek Sąd Wojskowy ma zdecydować, czy oskarżeni wyjdą z aresztu.

Mały Jaś opuści Polskę

Dziesięciomiesięczny Jaś najprawdopodobniej wyjedzie na Białoruś. Chorym na muskowiscydozę chłopcem można by zająć się w kraju, jednak decyzją sądu zostanie on przekazany do ojczyzny jego matki. W Gdyni o godz. 9:00 odbędzie się spotkanie, na którym ustalony będzie sposób transportu chłopca.

Choroby dybią na agentów CBA

Pylica, choroby tropikalne, a także zarezerwowane dla pilotów odrzutowców i nurków głębinowych - to według proponowanych przepisów przypadłości zawodowe funkcjonariuszy CBA - pisze "Metro".

Diabelskie maszyny na legalu

Koniec z szaleńczymi wyścigami po ulicach Łodzi. Łódź będzie pierwszym miastem w Polsce, gdzie uda się zwalczyć plagę nocnych zawodów, w których uczestniczą młodzi, spragnieni emocji, kierowcy - zapowiada "Dziennik Łódzki".

Dywizje Złomreksu

- Chcemy w Szczecinie budować statki - potwierdził wczoraj w Szczecinie związkowcom Przemysław Sztuczkowski, prezes i właściciel Złomreksu. Dodał, że negocjacje w sprawie zakupu Stoczni Szczecińskiej Nowej posuwają się do przodu, a on ma zamiar kupić także Stocznię Gdynia - pisze "Kurier Szczeciński".

Polak ucieka z biznesem do sąsiadów

Mniejsza biurokracja, niższe obciążenia dla firm i chłonny rynek zbytu sprawiają, że polscy przedsiębiorcy coraz chętniej zakładają firmy u naszych południowych sąsiadów – Czechów i Słowaków - pisze dziennik "Polska".

Śniadek pisze do Komorowskiego

Przewodniczący Komisji Krajowej NSZZ "Solidarność" Janusz Śniadek wystosował do marszałka Sejmu Bronisława Komorowskiego pismo, w którym żąda wyjaśnień w sprawie szykan, jakie w ubiegłą środę podczas sejmowej debaty na temat sytuacji w służbie zdrowia dotknęły przedstawicielki Sekretariatu Ochrony Zdrowia - pisze "Nasz Dziennik".

PO likwiduje Instytut Kresowy

Instytut Kresowy, który powstał jesienią 2006 r. w Warszawie jako inicjatywa Prawa i Sprawiedliwości, decyzją radnych LiD i PO może zostać zlikwidowany - pisze "Nasz Dziennik".

Komunia od ręki

Ledwo wierni przyzwyczaili się do przyjmowania komunii świętej do ręki, już muszą szykować się na zmiany. Watykan myśli nad wprowadzeniem zakazu tej tradycyjnej formy - pisze "Metro".

PO chce supermiast

Platforma zapowiada szybkie uchwalenie ustawy metropolitalnej, która pozwoli na łączenie się miast i przyległych do nich gmin w wielkie aglomeracje. Dzięki temu powstaną twory w rodzaju supermiast – będzie im łatwiej wspólnie inwestować i walczyć o pieniądze z UE - pisze dziennik "Polska".

Karpacz będzie miał kryty stok narciarski

Pierwszy w Polsce narciarski stok po dachem powstanie w Karkonoszach – w samym centrum Karpacza. W gigantycznej hali na zboczu górskim będzie można jeździć na nartach przez cały rok - zapowiada dziennik "Polska".

Włoskie dzieci są zbyt czyste

Włoskie dzieci są zbyt czyste - uznali lekarze uczestniczący w Rzymie w konferencji na temat alergii. Gdyby maluchy miały większy kontakt z bakteriami i nie przebywały w tak sterylnych warunkach, byłyby odporniejsze i nie miałyby takich problemów z alergiami - twierdzą specjaliści.

Zemke: Trzeba dużo pracy, by wywiad działał skutecznie

- Posłowie z komisji służb specjalnych jednogłośnie rekomendowali ministrowi obrony ograniczenie funkcjonowania wywiadu wewnątrz kraju. - Jest tam tyle niejasności, że wpierw trzeba zrobić inwentaryzację, a potem przystąpić do działania - powiedział w TVN poseł LiD Janusz Zemke. - Mówienie o tym głośno naraża polskie służby na niebezpieczeństwo - odpowiada Aleksander Szczygło z PiS.

Widacki w komisji to nacisk na sąd?

- W komisji śledczej nie powinien znaleźć się polityk, który ma karne zarzuty. To jakby Sejm już przesądził o jego niewinności – przekonywał w magazynie „24 godziny” Jacek Kurski (PiS). – A co z osobą, która przegrała proces o pomówienie? – odciął się Jan Widacki (LiD).

Arabski: Mamy pismo Kaczyńskiego z 26 czerwca

Szef kancelarii premiera Tomasz Arabski przyznał, że Jarosław Kaczyński podpisał 26 czerwca pewien dokument, mający związek z okupacją jego kancelarii przez pielęgniarki. Nie chciał jednak powiedzieć, jaką treść zawierał, bo jest to dokument tajny. - Pismo było podpisane tego samego dnia, którego pielęgniarki opuściły budynek KPRM - wyjawił w TVN24.

"Stawianie zarzutu ludobójstwa to błąd"

- Błędem jest zakwalifikowanie ostrzału wioski Nangar Khel jako zbrodni wojennej, to jest zbieg różnych nieszczęśliwych okoliczności - tłumaczył w magazynie TVN24 gen. Stanisław Koziej. Również gen. Sławomir Petelicki, dwukrotny dowódca GROM, podważał zasadność stawiania zarzutu ludobójstwa tym żołnierzom. Poseł Marian Filar (LiD), karnista, uważa, że można było rozważyć zarzut nieumyślnego spowodowania śmierci.

Zdrojewski: W ciągu 3 miesięcy udało się sporo

W magazynie "24 godziny" minister kultury Bogdan Zdrojewski odpowiedział na krytyczne słowa swojego poprzednika Michała Ujazdowskiego. Minister odrzucił zarzuty o brak aktywności ws. powołania Muzeum Historii Polski i zapewnił, że rząd Donalda Tuska po 3 miesiącach znajduje się na dobrej drodze.

Prawdziwa gwiazda bez sztucznego biustu

- W czasach plastikowych lalek, które mają sztuczne biusty i nie noszą bielizny, pojawił się niewiarygodny talent: Amy Winehouse. Płaci za to potworną cenę – uważa Karolina Korwin-Piotrowska. Goście Magazynu „24 godziny” dyskutowali o pułapkach sławy.

Przesłuchiwali Ziobrę 9 godzin

W łódzkiej Prokuraturze Okręgowej, która bada okoliczności śmierci Barbary Blidy, zeznawał w poniedziałek jako świadek b. minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Przesłuchanie trwało ponad 9 godzin, odbyło się w kancelarii tajnej, a uczestniczyli w nim również pełnomocnicy rodziny Blidów oraz syn zmarłej, Jacek.