Najnowsze

Najnowsze

Mężydło: Ćwiąkalski mógł ujawnić więcej

- Minister sprawiedliwości na tajnym posiedzeniu Sejmu ujawnił mniej, niż mógł – przyznał Antoni Mężydło (PO). Ostrzej ocenił Paweł Poncyliusz (PiS). – To posiedzenie to strzał z kapiszona, czeski film – stwierdził. Goście Magazynu „24 godziny” zgodzili się, że w życiu publicznym potrzeba więcej jawności.

Montują laboratorium w kosmosie

Amerykańscy astronauci Rex Walheim i Stanley Love wyszli na kosmiczny spacer z Międzynarodowej Stacji Kosmicznej (ISS), by pomóc w montażu modułu z europejskim laboratorium naukowym Columbus.

USA: strzelanina w szkole

W stołówce szkoły średniej w Memphis w stanie Tennessee padły strzały. Jeden z uczniów został ciężko ranny. Strzelał jego kolega z klasy, który został już zatrzymany.

Odpowiedzą za zamachy 11 września

Morderstwo, spisek, terroryzm i złamanie prawa wojennego dotyczącego cywilów - za to odpowie przed sądem sześciu więźniów z Guantanamo. Są oni oskarżeni o współudział w zamachach z 11 września 2001. - Oskarżyciele będą wnioskowali o karę śmierci - oznajmili przedstawiciele Pentagonu.

Przemycili do Polski dwa transportery opancerzone

Dwóch Polaków z miłości do militariów może zapłacić długą odsiadką w więzieniu. Policja aresztowała dwóch mężczyzn, którzy przywieźli ze Słowacji dwa w pełni opancerzone wozy bojowe. Grozi im za to osiem lat pozbawiania wolności.

"Ograniczę tajne posiedzenia"

- Z satysfakcja przyjąłem informację, że prokuratura z urzędu wszczęła postępowanie ws. przecieku stenogramu z tajnego posiedzenia Sejmu - powiedział Bronisław Komorowski. Marszałek powiedział też, że liczba tajnych posiedzeń Sejmu zostanie "maksymalnie ograniczona".

ONZ: 600 tys. uchodźców z Kenii

- Do 600 tysięcy ludzi musiało opuścić swe domy w wyniku zamieszek, które wybuchły w Kenii po grudniowych wyborach prezydenckich - poinformował w poniedziałek zastępca sekretarza generalnego ONZ ds. pomocy humanitarnej John Holmes.

Deportacja to wyrok śmierci dla Jasia

- Deportacja Jasia może oznaczać dla niego śmierć - ostrzega Jan Patryk Jastrzębski, członek zarządu Transparency International Polska. Jaś, to chory na mukowiscydozę chłopiec, którego urodziła i porzuciła w Polsce obywatelka Białorusi. Teraz dziecko oczekuje na deportację.

Tusk u prezydenta po urlopie

- Do spotkania prezydenta Lecha Kaczyńskiego z premierem dojdzie po powrocie Donalda Tuska z krótkiego urlopu - poinformował prezydencki minister Michał Kamiński. - Skoro pan premier jest na urlopie, to w żaden sposób nie chcemy mu go przerywać - zastrzegł.

"Zagłuszanie pielęgniarek? - Bez komentarza"

- Ja bym bardzo prosił radia, w szczególności niemieckie, by nie odwracały uwagi od ważnych spraw zajmując się bzdurami - tak Jarosław Kaczyński skomentował rewelacje RMF FM. Według radia były premier zalegalizował zagłusznie pielęgniarek podczas czerwcowej okupacji kancelarii.

Ojciec zabił własne dziecko

W Aleksandrowie Łódzkim policja zatrzymała 23-letniego mężczyznę, który pobił własne dziecko, bo jego płacz przeszkadzał mu w libacji alkoholowej. Mimo reanimacji dziecko zmarło. Ojcu przedstawiono zarzut zabójstwa.

Koniec głodówki Chodorkowskiego

Michaił Chodorkowski, były szef koncernu Jukos, oznajmił, że kończy strajk głodowy. Zaczął go na znak solidarności z uwięzionym, chorym na AIDS kolegą, któremu odmówiono leczenia.

Ewakuacja ambasady w Kabulu

Norwegia ewakuowała cały personel swojej ambasady w stolicy Afganistanu, Kabulu, w związku z zagrożeniem terrorystycznym. Miejsce ich pobytu jest tajne.

Fotyga i Łopiński nie potrzebują BORu

Ochrona BOR dla prezydenckich ministrów: Anny Fotygi i Macieja Łopińskiego nie ma uzasadnienia. - Nie jest to złośliwość i małostkowość z naszej strony - zapewnił szef MSWiA Grzegorz Schetyna.

Rokita nie zapłaci za "przestępcę"

Warszawski Sąd Okręgowy uchylił wyrok skazujący Jana Rokitę na 5 tys. zł grzywny za nazwanie b. prezesa PZU Życie Grzegorza Wieczerzaka "bardzo znanym przestępcą". Sprawa została umorzona ze względu na "znikomą szkodliwość społeczną".

Kaczyński kazał zagłuszać pielęgniarki?

Pod domniemaną zgodą na zagłuszanie okupujących kancelarię premiera pielęgniarek widnieje podpis Jarosława Kaczyńskiego - informuje RMF FM. O całej sprawie wiedział Przemysław Gosiewski - dodaje Radio ZET. Były wicepremier zaprzeczył tym zarzutom i mówi, że to kolejna próba odwrócenia uwagi opinii publicznej od rzeczywistych problemów.

Klich zawiesił Majdzika

Podjąłem decyzję o zawieszeniu Ryszarda Majdzika w obowiązkach członka rady nadzorczej Agencji Mienia Wojskowego - poinformował szef MON Bogdan Klich. Majdzik - jak ujawniły media - zasłynął antysemickimi wypowiedziami.

Nie zapalisz w Tajlandii

W Tajlandii od poniedziałku obowiązuje całkowity zakaz palenia tytoniu w restauracjach, nocnych klubach i barach. Mało tego, zakaz obejmuje też tzw. ogródki.

Pogrzeb lotników 18 lutego

18 lutego o godzinie 10 w bazie lotniczej w Świdwinie odbędą się uroczystości pogrzebowe lotników którzy zginęli w katastrofie samolotu transportowego CASA pod Mirosławcem. Lotnicy zostaną pośmiertnie odznaczeni i awansowani na wyższe stopnie wojskowe.

Czerwone róże sprzeczne z religią

Policja religijna Arabii Saudyjskiej zakazała sprzedaży czerwonych róż i innych przedmiotów w tym kolorze przed dniem św. Walentego. Chce w ten sposób zmobilizować zakochanych do tego, by okazywali sobie uczucia w inny sposób. W jaki? Nie sprecyzowano.

Napad na bank

Około południa na warszawskiej Ochocie dwóch zamaskowanych mężczyzn napadło na oddział banku Pekao SA - dowiedział się tvn24.pl. Na razie nie wiadomo, jakie są straty.

"Strach" bez śledztwa

Prokuratura Rejonowa w Krakowie odmówiła wszczęcia śledztwa ws. książki Jana T. Grossa "Strach". Śledczy sprawdzali, czy książka zawiera pomówienia narodu polskiego.

Zamach na prezydenta

Stan prezydenta Timoru Wschodniego, postrzelonego w poniedziałek rano przez zamachowców, poprawił się. Z ostatnich informacji, podanych w australijskim Darwin, dokąd przewieziono rannego Ramosa-Hortę, wynika, że prezydent ma szanse wyzdrowienia. Tymczasem premier Timoru Wsch. wprowadził w kraju stan wyjątkowy i godzinę policyjną.

Bezkonkurencyjna "Pokuta"

Melodramat "Pokuta" został uznany za najlepszy film minionego roku na angielskim festiwalu filmowym BAFTA. Statuetkę dla najlepszej aktorki otrzymała Marion Cotillard, natomiast Daniel Day-Lewis okazał się najlepszym aktorem.

Bruni zaśpiewa królowej?

Carla Bruni, żona prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego, zaśpiewa przed królową Elżbietą II - donosi włoska prasa. Piosenkarka miałaby wystąpić na zakończenie uroczystego bankietu podczas marcowej wizyty w Londynie.

Grajewski wróci do służb?

O raporcie z weryfikacji WSI nie sposób zapomnieć. Andrzej Grajewski, wymieniony przez Antoniego Macierewicza pośród łamiących prawo w służbach, chce się oczyścić z zarzutów. Uzależnia od tego przyjęcie wysokiego stanowiska w specsłużbach, które które proponuje mu koalicja PO-PSL - pisze "Dziennik".

Auto pod kołami pociągu

Na przejeździe kolejowym w podwarszawskim Błoniu samochód osobowy wjechał pod koła pociągu. Kierowca miał mnóstwo szczęścia - wyszedł żywo ze zmiażdżonego auta.

"Rz" ujawniła część stenogramu

- Gazeta może zdradzić w jakiej formie dostała stenogram z obrad, czy to było nagranie, czy spisany dokument. Nie zdradzi tym źródła. Pewne jest jednak, że nie jest to oficjalny stenogram, ten bowiem nie jest gotowy - mówił w TVN24 Jerzy Szmajdziński, wiceszef LiDu.

Dowódca talibów schwytany

Dowódca afgańskich talibów mułła Mansur Dadullah został w poniedziałek raniony i schwytany w czasie operacji pakistańskich sił bezpieczeństwa na południowym zachodzie kraju. Taką informację podały AFP i Reuters, cytując źródła polityczne i wojskowe w Islamabadzie. Natomiast według agencji Associated Press, powołującej się na miejscową policję, w kilka godzin później mułła zmarł z powodu odniesionych obrażeń.