Najnowsze

Najnowsze

"Imigrantów należy karać metodami SS"

- W walce z przestępczością, której sprawcami są imigranci, należy stosować metody SS: karać dziesięciu z nich za każdą krzywdę wyrządzoną naszemu obywatelowi - powiedział Gorgio Bettio, polityk włoskiej Ligi Północnej. Wypowiedź wywołała oburzenie włoskich mediów i polityków.

Julia Pitera: Sawicka mogła pracować dla CBA

- Zaczynam podejrzewać, że Beata Sawicka współpracowała z CBA, tzn. była "odwróconą agentką" - powiedziała w programie "Kropka nad i" minister Julia Pitera. Według niej, była posłanka PO mogła "zapierać się przed wykonaniem pewnych poleceń". - Nie była chętnym kooperantem - oceniła Pitera.

IPN: 13 parlamentarzystów zarejestrowanych przez SB

10 posłów i 3 senatorów zarejestrowały tajne służby PRL jako swych współpracowników - wynika z trzeciej transzy katalogów IPN. Kazimierz Kutz, według katalogu, miał podpisać "lojalkę". Kilku członków rządu, m.in. Donald Tusk było rozpracowywanych przez SB.

Zabił człowieka telewizorem

Wojciech J. stanie przed sądem za zabicie telewizorem lokatora jednego z krakowskich domów. Do zdarzenia doszło na zakrapianym alkoholem spotkaniu. Oskarżonemu grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Co wysyła posłom PiS, a co PO

- Jeśli w PO wysyłano jakieś materiały, to nieudolnie - ja ich nie dostałem - stwierdził Stefan Niesiołowski (PO). Poza tym - jak podkreślił wicemarszałek w TVN24 - "były to myśli i sugestie, a w PiS rozsyłali instrukcje". - To nie instrukcje, tylko kompendia wiedzy przygotowane przez naszych ekspertów dla pozostałych - tłumaczył sekretarz klubu PiS Adam Rogacki.

Nowe szaty "Tygodnika Powszechnego"

"Tygodnik Powszechny" zmienia format. Po 60 latach istnienia charakterystycznie wielka gazeta się zmniejszy. - Udało nam się go trochę odmonumentalnić i "Tygodnik" jest taki, że można go przygarnąć do serca i wsadzić do kieszeni - mówi o przemianie gazety jej redaktor naczelny ks. Adam Boniecki.

Pitera dyskretnie chroniona

Julia Pitera powinna znaleźć się pod stałą ochroną agentów BOR - stwierdził były szef Biura Ochrony Rządu generał Mirosław Gawor w "Magazynie 24 godziny" w TVN 24. Tymczasem pani minister ochronę już ma. Jej dom i miejsca, w których przebywa znajdą się pod stałą obserwacją policji.

Ma 68 lat, kocha graffiti

Pani Ludmiła ma 68 lat i jest emerytką. Wychodząc na spacer zawsze ma ze sobą aparat i fotografuje wszystkie zamalowane mury, bo, jak przekonuje, graffiti to dzieło sztuki. Stara się utrwalić to, co za chwilę zniknie pod nową warstwą farby.

Bush: w kwestii Iranu wszystkie opcje są na stole

- W kwestii irańskiego programu atomowego wszystkie opcje są na stole - powiedział prezydent USA George Bush dzień po tym, jak opublikowany został raport służb wywiadowczych USA, który stwierdza, że Iran prawdopodobnie nie prowadzi wojskowego programu od 2003 roku.

Pani Dalaj Lama

- Moim następcą może być kobieta - powiedział w wywiadzie dla włoskiego "Vanity Fair" Dalaj Lama XIV, duchowy i polityczny przywódca Tybetu. Już wcześniej Dalaj Lama zapowiedział, że może złamać wielowiekową tradycję demokratycznego wyboru i swojego następcę wytypować samemu.

Myszka Miki wezwana do sądu

W procesie przeciwko rzemieślnikowi, który nielegalnie produkował gadżety z podobiznami bohaterów Disneya, na świadków zostali wezwani najbardziej poszkodowani - Myszka Miki i Kaczor Donald.

Posłowie PO też dostawali instrukcje

- My takich rzeczy nie robimy. Wierzymy w intelekt posłów PO - przekonuje Zbigniew Chlebowski (PO), pytany, czy jego partyjni koledzy dostają podobne instrukcje jak posłowie PiS. Jednak dostawali. PO instruowało w ten sposób swoich parlamentarzystów np. dwa lata temu podczas debaty budżetowej.

Tusk o Rosji: Nie zamykajmy oczu na łamanie demokracji

Premier Donald Tusk powiedział, że chociaż zależy mu na lepszych relacjach Polski i całej UE z Rosją, to "nikt nie może zamykać oczu na łamanie standardów demokratycznych". Na wspólnej konferencji prasowej z szefem KE Jose Manuelem Barroso szef rządu zaznaczył, że jego zastrzeżenia do przebiegu wyborów nie zmieniają oceny ich rezultatu.

Sudan wypuścił nauczycielkę skazaną za misia Mahometa

Brytyjska nauczycielka Gillian Gibbons, która w czwartek została skazana na 15 dni więzienia, za to, że jej uczniowie dali pluszowemu misiowi na imię Mahomet, została deportowana i wróciła do Anglii. W Sudanie przed kilkoma dniami 10 tysięcy demonstrantów domagało się dla niej kary śmierci.

RAPORT  NIE

Rok 2002 r. Amerykańskie służby wywiadowcze stwierdzają, że rządzony przez Saddama Husajna Irak kontynuuje zakazany przez ONZ program prac nad stworzeniem broni nuklearnej, chemicznej i biologicznej. Ten raport oraz raporty wywiadu brytyjskiego stały się faktyczną podstawą do rozpoczęcia inwazji na Irak. Do dzisiaj nie udowodniono tezy, że Husajn był bliski uzyskania broni nuklearnej. Choć, jak głoszą zwolennicy ataku na Irak przed czterema laty, sama możliwość, że kompletnie nieobliczalny dyktator mógł wejść w posiadania broni masowej zagłady stanowiła wystarczający pretekst do rozpoczęcia irackiej kampanii.

Przemówił do mnie pisuar

„Słuchaj, stary, jutro zsikasz się ze szczęścia, że masz prawo jazdy. Tylko weź dziś taksówkę. Nie siadaj za kierownicą samochodu”. Tymi słowy przemówił do mnie wczoraj pisuar.

Pijany kierowca prosi o pomoc policję

Kiedy kierowca wpadnie do rowu, przede wszystkim cieszy się, że nic mu się nie stało. Następnie myśli, jak wyciągnąć auto. Gorzej, gdy jest pijany, a o pomoc prosi... policjantów.

Zegar wielkości pokoju

Nie słoneczny, ani mechaniczny, a napędzany siłą wody. Rekonstrukcję 570-letniego zegara wodnego podziwiać mogą turyści zwiedzający koreańskie Muzeum Narodowe w Seulu.

Od jutra śledztwo ws. auta Pitery

Warszawska prokuratura rejonowa dla Mokotowa najprawdopodobniej już w środę rozpocznie śledztwo w sprawie spalenia samochodu Julii Pitery.

"Tusk to prawdziwy Europejczyk"

-Wystarczyła mi jedna minuta, by przekonać belgijskiego premiera do swojej decyzji w sprawie ratyfikacji nowego Traktatu Reformującego UE i Karty Praw Podstawowych - cieszył się Donald Tusk po spotkaniu z Guyem Verhofstadtem. Premier Belgii po tej rozmowie nie szczędził z kolei Tuskowi pochwał - To prawdziwy Europejczyk - zapewniał.

Legutko już w kancelarii prezydenta

Prof. Ryszard Legutko, minister edukacji w rządzie Jarosława Kaczyńskiego, został dziś powołany na sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta. Będzie odpowiedzialny za kulturę, dziedzictwo narodowe oraz naukę.

Iran nie stanowi zagrożenia?

Opublikowany wczoraj raport amerykańskiego wywiadu mówi, że Iran przerwał pracę nad bronią nuklearną już w 2003 roku! Prawdopodobnie już go nie wznowił. W swoich pierwszych relacjach dotyczących raportu agencje prasowe zwracały uwagę przede wszystkim na to, że "Iran mógłby w ciągi ośmiu lat wyprodukować bombę atomową". Teraz, kiedy dotarliśmy do jego treści wiemy jednak, że wymowa raportu jest zupełnie inna.

Abp Życiński: nie bójcie się GMO

Arcybiskup Józef Życiński wezwał we wtorek wiernych, by nie bali się żywności modyfikowanej genetycznie. - Medycyna nie ma żadnej wiedzy, by żywność zmieniona genetycznie niosła jakieś zagrożenia - powiedział podczas mszy świętej.

Łabędź z Krakowa poddany badaniom

Martwy łabędź, którego w Krakowie znaleźli nasi internauci, trafi do instytutu w Puławach, który prowadzi badania związane z ptasią grypą. - Według wstępnych ustaleń, to jednak nie choroba była przyczyną śmierci ptaka - mówi tvn24.pl Michał Kondzior z krakowskiej policji.

Prokuratorzy Engelking i Szałek odwołani

Prokurator Andrzej Pogorzelski zastąpił Jerzego Engelkinga na stanowisku zastępcy prokuratora generalnego. Minister sprawiedliwości Zbigniew Ćwiąkalski odwołał także naczelnego prokuratora wojskowego Tomasza Szałka.

Rosja: wyborcze dziecko, wyborcze imię

W dniu głosowania do rosyjskiej Dumy w Chakasji, w Syberii Wschodniej, jednemu z nowo narodzonych dzieci nadano imię na cześć wyborów - poinformowała agencja RIA-Nowosti.