Najnowsze

Najnowsze

Protest na dachu parlamentu

Grupa brytyjskich ekologów w nietypowy sposób postanowiła zaprotestować przeciwko rozbudowie londyńskiego lotniska Heathrow. Zmylili ochronę i wdrapali się na dach budynku parlamentu.

Po co Polsce Azerbejdżan?

We wtorek Lech Kaczyński przyjął w Polsce prezydenta Azerbejdżanu Ilhama Alijewa i zapewnił, że jego kraj jest dla Warszawy strategicznym partnerem. Dlaczego ten południowokaukaski kraj jest dla Polski tak ważny?

LiD nie poprze ustawy medialnej autorstwa PO

W Sejmie znów gorąco. Tym razem za sprawą nowej ustawy medialnej. PO chce, jak najszybciej przeforsować swój projekt. Liczy na posłów LiD, ale ci odpowiadają twardo: "nie". A PiS mówi o ordynarnym skoku rządzących na media.

"Rakieta trafi w Moskwę po 11 minutach"

Rakiety, które mają być instalowane w Polsce w ramach systemu tarczy rakietowej mogą być użyte ofensywnie i byłyby najszybszym środkiem do zadania Rosji ciosu nuklearnego - pisze "Niezawisimaja Gazieta".

J-23 złapany

Poszukiwany trzema listami gończymi 37-letni gangster o pseudonimie J-23 został zatrzymany w kryjówce w podwarszawskim Wyszkowie. Był członkiem i łącznikiem śląskich oraz warszawskich grup przestępczych.

"Krakowiak" nie doczekał się wyroku

Wbrew zapowiedziom, Sąd Okręgowy w Katowicach nie ogłosił w środę wyroku w jednym z procesów gangu Janusza T., ps. Krakowiak. Tuż przed publikacją orzeczenia zapadła decyzja o wznowieniu przewodu sądowego.

Posiadłość Jacksona pod młotek

Była gwiazda muzyki pop Michael Jackson może stracić swoją posiadłość - Neverland w Santa Barbara w Kalifornii. Jeśli nie zapłaci 25 mln dolarów długu do połowy marca, zostanie wystawiona na publiczną aukcję 19 marca 2008 roku.

Wiosna przyszła w lutym

Idzie wiosna - cieszą się internauci tvn24.pl i przesyłają zdjęcia z jej pierwszymi oznakami. Mają rację. Tak ciepłego lutego nie było od lat. Pogoda ma się jednak wkrótce popsuć. W lutym jak w garncu?

Amerykańska tarcza antyrakietowa w Indiach?

- Przestudiujemy możliwość budowy wspólnego systemu obrony przeciwrakietowej - oświadczył podczas wizyty w Indiach amerykański sekretarz obrony Robert Gates. Do tej pory Delhi taki system chciało budować samodzielnie.

Silne trzęsienie ziemi na Wyspach

W nocy z wtorku na środę doszło do najsilniejszego na Wyspach Brytyjskich od blisko 25 lat trzęsienia ziemi. Nie ma informacji o ofiarach, ani większych zniszczeniach. Wstrząsy dochodziły do 5,3 stopni w skali Richtera.

PO: chcemy odpolitycznić nadzór nad mediami

- Chcemy odpolitycznić nadzór nad mediami publicznymi. Ma to zapewnić nowa ustawa o radiofonii i telewizji - w TVN24 Andrzej Halicki z PO bronił ustawy atakowanej przez PiS. - Nawet PiS w poprzedniej kadencji opowiadał się za zmianą w ustawie, tak by dostosować ją do postępu technicznego, który w mediach nastąpił - mówił Halicki.

Podrabiali Ferrari

Włoska Gwardia Finansowa odkryła na Sycylii małą fabrykę podróbek samochodów Ferrari. Ich produkcją zajmowało się osiem osób, które odpowiedzą przed sądem za fałszerstwo.

Masowe zatrzymania za korupcję

Prawie 40 osób zatrzymali policjanci z Gorzowa Wielkopolskiego w związku z aferą korupcyjną w lubuskim środowisku medycznym. Wśród zatrzymanych są lekarze, którzy mieli wystawiać nieprawdziwe zaświadczenia pozwalające nawet unikać więzienia.

Kurski: PO robi ordynarny skok na media

Platforma chce w ordynarny sposób zawłaszczyć media publiczne. To nic innego, jak powrót do "Radiokomitetu" z lat 80. - stwierdził w TVN24 poseł PiS Jacek Kurski, komentując doniesienia o możliwym porozumieniu PO i LiD w sprawie nowej ustawy medialnej.

Prawie 4,5 mln ludzi bez prądu

Awaria sieci energetycznej pozbawiła w nocy z wtorku na środę prądu ponad 4,4 miliona mieszkańców Florydy. Rano w środę nadal nie było elektryczności w ponad ośmiu tysiącach miejscowości tego amerykańskiego stanu.

Prozac nie działa

Prozac, najlepiej sprzedający się środek przeciw depresji, nie ma żadnego wpływu na organizm. Tak twierdzą naukowcy, którzy przeanalizowali najnowsze wyniki badań tego leku. Prozac zażywa blisko 40 milionów osób na całym świecie.

Clinton i Obama: Rosja twarda i autorytarna

Hillary Clinton i Barack Obama stanęli naprzeciwko siebe w debacie telewizyjnej po raz ostatni przed demokratycznymi prawyborami w Ohio i Teksasie. Tym razem spierali się o politykę zagraniczną USA. Tradycyjnie już byli wobec siebie uprzejmi, chociaż nie obeszło się bez spięć.

Jak wyburzono 38 metrowy komin

5 kilogramów materiału wybuchowego wykorzystano do wyburzania komina na terenie byłych zakładów meblarskich w Olsztynie. 38 metrowa konstrukcja rozsypała się w "mgnieniu oka".

Fałszywe recepty za 12 milionów

12 milionów złotych - tyle środków przeznaczonych na refundację leków mogli na samym Mazowszu wyłudzić zamieszani w proceder realizowania fałszywych recept. Według "Dziennika" brały w nim udział apteki, lekarze i zakłady opieki zdrowotnej.

100 tysięcy internautów tvn24.pl oceniło rząd Tuska

Internauci tvn24.pl ocenili rząd Donalda Tuska. Miano "pracusia" przypadło Radosławowi Sikorskiemu, a największym resortowym "śpiochem" okazała się Jolanta Fedak. Premier po 100 dniach rządzenia, w dzienniczku może zapisać wysoką notę - internauci wystawili mu z rządzenia "czwórkę z plusem". W sondach oddano prawie 100 tys. głosów

"Polska": Rozmowy żołnierzy w Nangar Khel

Dziennik "Polska" dotarł do zapisu rozmów prowadzonych przez żołnierzy w rejonie Nangar Kehl. To rozmowy prowadzone tuż przed ostrzałem, w jego trakcie i po jego przerwaniu.

"Polska": Schetyna: nie będzie protestów policjantów

Wicepremier, szef MSWiA Grzegorz Schetyna jest przekonany, że nie dojdzie do protestów policjantów; w wywiadzie dla środowego wydania dziennika "Polska" mówi, że funkcjonariusze niedawno dostali podwyżkę i od stycznia "zarabiają godnie".

"Polska": Strajk w skarbówce?

Pracownicy urzędów skarbowych grożą, że jeśli rząd nie znajdzie pieniędzy na podwyżki dla nich, pójdą w ślady protestujących niedawno celników i zaczną masowo brać zwolnienia lekarskie i urlopy na żądanie - donosi środowy dziennik "Polska".

Niebezinteresowni obrońcy prezydenta Olsztyna

Niektórzy z olsztyńskich naukowców i artystów, którzy podpisali się pod listem otwartym w obronie prezydenta Olsztyna Jerzego Czesława Małkowskiego, dostali wcześniej od miasta pokaźne zlecenia - informuje "Rzeczpospolita".

Ukraina spłaciła gazowy dług

Długi Kijowa za rosyjski gaz zostały spłacone - poinformował pierwszy wicepremier Ukrainy Ołeksandr Turczynow. Zaznaczył przy tym, że za wielomiliardowe straty odpowiedzialny jest poprzedni rząd kierowany przez Wiktora Janukowycza.

Jak cygaro, to tylko kubańskie

Alejandro Robaina jest na Kubie żywą legendą. Ma 89 lat i jako jedyna osoba na wyspie ma własną linię cygar. Jego zdjęcie znalazło się tuż obok fotografii młodego Fidela Castro, który podpala cygaro, na ekspozycji poświęconej właśnie tej używce. Jest to jedna z atrakcji, którą można obejrzeć na festiwalu cygar.

Kosowo uznane

Wtorek, 26 lutego 21:00Uznanie niepodległości Kosowa nie jest aktem antyserbskim podkreśla szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski. W magazynie 24 godziny minister zadeklarował jednocześnie, że Warszawa popiera europejskie aspiracje Serbii.