Najnowsze

Najnowsze

Ludzie z PSL inwestują w lotnictwo

Według gazety, ludowcy wykorzystali polityczne spory i zbudują port lotniczy. Okalająca go ziemia byłego posła PSL pozwala myśleć dalekosiężnie.

Rząd Tuska na 3+

Wewnętrznie zgodny, wzbudzający zaufanie, profesjonalny ale jednocześnie mało konkretny i leniwy. Polacy nie są jednoznaczni w ocenie rządów Donalda Tuska. Tak przynajmniej wynika z sondażu opublikowanego dla dziennika "Polska".

Platformie ciągle rośnie

Poparcie dla PO po stu dniach rządów Donalda Tuska wzrosło o dwanaście i pół procent w stosunku do wyniku w wyborach parlamentarnych - wynika z sondażu TNS OBOP dla "Dziennika".

Przewrócił się holowany tramwaj

Ścięty słup zerwane trakcje i dwie osoby ranne - to efekty wypadku, do którego doszło w nocy w Bydgoszczy. Tramwaj techniczny przewrócił się podczas holowania uszkodzonego wagonu.

Polacy wracają z Wysp

Polscy fachowcy pakują walizki i wracają do kraju, gdzie czekają na nich stęsknione rodziny i kwitnąca gospodarka - pisze weekendowy "The Times". Brytyjska prasa dostrzegła to, co zapowiadali od miesięcy polscy eksperci ekonomiczni: praca w Anglii przestała być dla Polaków tak kusząca jak tuż po naszym wejściu do Unii Europejskiej - czytamy w "Dzienniku".

"Śląska Alexis" finansowała SLD?

Katowicka prokuratura bada, czy zwana "śląską Alexis" Barbara Kmiecik nielegalnie finansowała SLD - donosi "Rzeczpospolita". O Kmiecik zrobiło się głośno przy okazji śmierci Barbary Blidy.

KUP PAN BILET

Łatwo powiedzieć. Od wczoraj obserwuje cały polski cyrk związany z zakupem biletów na Euro 2008. Miało być nowocześnie a wyszło jak zwykle.

Siedem tysięcy aut dla inwalidów

Osoby na wózkach z Warszawy i całego kraju nie będą musiały liczyć już na łaskę rodziny lub urzędników samorządowych, aby gdzieś pojechać. Nawet do 80 proc. kosztów będzie zwracał w tym roku Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) tym, którzy kupią samochód. Wnioski można składać tylko do 31 marca - pisze "Życie Warszawy".

Śledczy sprawdzą, czy Alexis łożyła na lewicę

Czy Barbara Kmiecik przez stowarzyszenie, w którym działała Barbara Blida, nielegalnie finansowała SLD i SdRP? Jak dowiedziała się "Rzeczpospolita", informacje, które weryfikują prokuratorzy z Katowic, pochodzą od Ryszarda Z., byłego posła SLD i bliskiego współpracownika Barbary Kmiecik, śląskiej bizneswoman.

Ulgi i lewe dochody pod lupą inspektorów

Sprawdzanie e-handlu, zwolnień podatkowych czy dochodów z nieujawnionych źródeł – to tylko niektóre priorytety dla inspektorów UKS. Wytyczne zostały wydane z opóźnieniem - twierdzi "Rzeczpospolita".

Arcybiskup Głódź zamiast Gocłowskiego?

Z warszawskiej Pragi do archikatedry w Oliwie? To bardzo prawdopodobny scenariusz. Były ordynariusz polowy, a obecnie biskup warszawsko-praski Sławoj Leszek Głódź jest jednym z najpoważniejszych kandydatów na następcę metropolity gdańskiego abp. Tadeusza Gocłowskiego - ujawnia dziennik "Polska".

Trójka z plusem na studniówkę rządu PO - PSL

Obecny rząd oceniamy jako wewnętrznie zgodny, wzbudzający zaufanie i profesjonalny, ale jednocześnie mało konkretny. Co czwarty z Polaków uznaje go także za leniwy - wynika z sondażu dla dziennika "Polska".

Kosowo świętuje niepodległość

- Od dziś Kosowo jest dumnym, niepodległym i wolnym krajem - mówił w niedzielę rano premier Hashim Thaci. Setki tysięcy Kosowarów do późnej nocy manifestowało na ulicach swoją radość z niepodległego państwa. Były koncerty i fajerwerki.

Co drugi pytany popiera PO

Minęło sto dni rządów Donalda Tuska. Zwykle w tym czasie poparcie dla sprawujących władzę spada. Premier jednak może być z siebie dumny, bowiem jak wynika z sondażu TNS OBOP, poparcie dla PO wzrosło od wyborów aż o 12 i pół procent.

Milion złotych dla b. minister z Samoobrony

Kilka miesięcy po tym, jak jej głos uratował posadę prezesa PZU Jaromira Netzla, rodzina Anny Kalaty, minister pracy z Samoobrony w poprzednim rządzie, otrzymała od największego polskiego ubezpieczyciela milion złotych. Pieniądze dostała w ramach ugody w procesie, który toczył się od ponad 10 lat. Sprawę opisują "Newsweek" i "Gazeta Wyborcza".

Sprawę Kosowa trzeba Polakom wyjaśnić

Niedziela, 17 luty 21:00Były minister spraw zagranicznych, eurodeputowany Bronisław Geremek uważa, że polskie stanowisko w sprawie proklamacji niepodległości powinno być jasne nie tylko dla innych państw, ale także dla Polaków. - Trzeba mieć świadomość, że to jest dramat - mówił w Magazynie 24 Godziny Bronisław Geremek.

Sikorski: Polska poczeka z uznaniem Kosowa

W sprawie uznania niepodległości Kosowa Polska jest za "jak największą jednością UE w tej sprawie". Tak stwierdził w Brukseli szef dyplomacji Radosław Sikorski. A b. szef polskiej dyplomacji, eurodeputowany Bronisław Geremek podkreśla, że Unia Europejska musi zrobić wszystko, by nie dopuścić do ponownego rozlewu krwi w Kosowie.

ONZ bez porozumienia ws. Kosowa

"Anulowania" i "uznania za niebyłą" deklaracji niepodległości Kosowa domagała się Rosja od pilnie zwołanej Rady Bezpieczeństwa ONZ. Jej zachodni członkowie nie podzielili zdania Moskwy.

Lech Kaczyński został Kociarzem Roku

Lech Kaczyński otrzymał w niedzielę nietypową nagrodę. Czytelnicy miesięcznika "Kot" postanowili uhonorować prezydenta tytułem Kociarza Roku 2007.

Cypryjczycy wybrali zjednoczenie?

Do drugiej tury wyborów prezydenckich na Cyprze przeszli zwolennicy zjednoczenia wyspy. Przeciwnik rozmów z tureckimi separatystami, dotychczasowy prezydent Tasos Papadopulos został wyeliminowany.

„Pielęgniarki, a nie premier, złamały prawo”

- Jestem świadkiem, że pielęgniarki były zagłuszane – zapewnił w magazynie „24 godziny” Ryszard Kalisz. Przeciwnego zdania był Zbigniew Wassermann (PiS): - Ta sprawa jest polityczna. A minister Ćwiąkalski powinien rozważyć to zdarzenie w kontekście naruszenia prawa przez pielęgniarki – stwierdził.

Klich będzie przesłuchany

W poniedziałek o godz. 16 wojskowi prokuratorzy przesłuchają ministra obrony Bogdana Klicha. Przesłuchanie będzie dotyczyć ostrzelania przez polskich żołnierzy wioski Nangar Khel.

Serbskie ataki w Belgradzie i Kosovskiej Mitrovicy

Dwutysięczny tłum Serbów kijami i kamieniami zaatakował ambasadę USA w Belgradzie. Z kolei w Kosovskiej Mitrovicy w kierunku budynków ONZ i Unii Europejskiej poleciały granaty. To reakcja na ogłoszenie niepodległości dawnej serbskiej prowincji, Kosowa.

Abchazja i Osetia Płd. też chcą niepodległości

Są pierwsze reakcje na ogłoszenie niepodległości przez Kosowo. Dwie separatystyczne gruzińskie republiki - Abchazja i Osetia Południowa - zapowiadają zwrócenie się do Rosji i ONZ o uznanie ich niepodległości. O sytuacji w Kosowie będzie jeszcze w niedzielę debatować Rada Bezpieczeństwa ONZ.

Raport ws. Euro 2012 - zapowiedzi zamiast konkretów

Wybór projektu Stadionu Narodowego i decyzja o jego budowie w niecce Stadionu X-lecia w Warszawie - to jedyne konkretne decyzje, jakie podjął minister sportu Mirosław Drzewiecki. Tak wynika z raportu przygotowanego przez jego resort, do którego dotarli dziennikarze "Teraz My".

Kosowo - najmłodszy kraj w Europie

Zgodnie z zapowiedziami Kosowo, należące dotąd do Serbii, ogłosiło w niedzielę niepodległość. Belgrad mówi "nie" i zgadza się jedynie na szeroką autonomię prowincji. Prezydent Serbii Boris Tadić uspokaja: - Będziemy stawiać czoło sytuacji z godnością, w sposób pokojowy i cywilizowany.

"Serbia nigdy nie uzna niepodległości Kosowa"

- Serbia nigdy nie uzna niepodległości Kosowa - oświadczył prezydent Serbii Boris Tadić. A premier Vojislav Kosztunica określił Kosowo mianem "fałszywego państwa". To reakcja na ogłoszenie niepodległości przez dawną serbska prowincję. Belgrad odmówił też współpracy z misją UE w Kosowie.