Najnowsze

Najnowsze

Prezydent: Nie będzie raportu o moim zdrowiu

- Jestem przeciwnikiem raportu o stanie zdrowia. Przy jego pomocy można rozegrać każdego polityka - powiedział prezydent w radiowych "Sygnałach Dnia". Ujawnił także, iż dokument opisujący scenariusz odwołania go ze stanowiska przygotował dla PO obecny minister finansów Jacek Rostowski - ale było to dwa lata temu.

Szatan w... szczecińskiej komendzie

Diabeł opętał jednego z pracowników komendy wojewódzkiej w Szczecinie - alarmuje funkcjonariusz zachodniopomorskiej policji. Wysłał już w tej sprawie list do abpa Zygmunta Kamińskiego z prośba o odprawienie egzorcyzmów. O sprawie donosi radio RMF FM.

Chińczycy aresztują "zagranicznych wichrzycieli"

Osiemnastu "zagranicznych wichrzycieli" aresztowała chińska policja w związku z poniedziałkowym zamachem w prowincji Xinjiang - informuje agencja Reutera. Nie wiadomo na razie, z jakich krajów pochodzą.

Krajobraz po burzach

Blisko 6 tys. osób w województwie śląskim i ponad 1,5 tys. w podlaskim pozostaje bez prądu po nocnych burzach. W całym kraju 17 osób zostało rannych, a na Mazowszu zginęła 15-latka. Duże straty na południu, w centrum i na wschodzie kraju. Polska obudziła się po burzy.

Irakijczycy w Pekinie

Do Pekinu dotarła czteroosobowa olimpijska reprezentacja Iraku. W olimpijskich zawodach wystartuje dwóch wioślarzy i dwóch lekkoatletów.

Brytyjscy żołnierze nie chcieli walczyć

W marcu 4 tysiące brytyjskich żołnierzy stacjonujących w Basrze stało biernie i przyglądało się jak Amerykanie walczą z szyickimi bojówkami. Jak informuje "The Times", Brytyjczycy nie garnęli się do walki, bo dogadali się z rebeliantami.

Papierosy same zgasną

Unia Europejska doszła do wniosku, że zbyt wiele osób ginie we własnym łóżku z powodu niedopałków. Nie dogaszamy wieczornego papierosa, przez co możemy wzniecić pożar. Dlatego UE chce, żeby palacze palili tylko szybkogasnące papierosy.

Chińczycy zamykają Tiananmen

Pekiński Plac Tiananmen, miejsce głośnego i krwawo stłumionego protestu studentów w 1989 r., na czas Igrzysk nie będzie łatwo dostępny dla wszystkich chętnych. Władze obawiają się szkodzących reputacji rządu demonstracji w obecności zagranicznych dziennikarzy.

Korea Północna świętuje 60-lecie

Początek hucznych obchodów 60. rocznicy utworzenia Korei Północnej. Spektakle, pokazy taneczne oraz gimnastyczne, w których weźmie udział około stu tysięcy wykonawców.

Premier nie pokłoni się zbrodniarzom wojennym

Japoński premier Yasuo Fukuda nie pójdzie w ślady poprzednika i 15 sierpnia, w rocznicę kapitulacji kończącej II Wojnę Światową, nie odwiedzi świątyni, w której pochowani się m.in. zbrodniarze wojenni.

Rzecznik Praw Obywatelskich pyta o sprawę Sumlińskiego

Losem dziennikarza Wojciecha Sumlińskiego, który próbował popełnić samobójstwo po sądowej decyzji o jego aresztowaniu, zainteresował się Rzecznik Praw Obywatelskich. Janusz Kochanowski chce znać przesłanki prokuratorskiego żądania i sądowego rozstrzygnięcia.

Wichura siała spustoszenie - zabiła jedną osobę

Jedna osoba zginęła, a 17 zostało rannych - to wynik burz jakie w poniedziałek przetoczyły się nad Polską. Burze szlaały nad Mazowszem, bardzo silne wichury nawiedziły Śląsk. W Nowym Tomyślu w Wielkopolsce konar przewróconego drzewa przygniótł chłopca, bawiącego się na boisku.

Wysoka cena bezpieczeństwa Euro 2012

Rząd chce radzić nad bezpieczeństwem Euro 2012. Ma w tym pomóc Rada Bezpieczeństwa Imprez Sportowych. Przy okazji organizacji mistrzostw Europy w piłce nożnej jej budżet wzrośnie niemal trzykrotnie, do 200 tys. zł rocznie, mimo że kwestią bezpieczeństwa zajmuje się już spółka PL 2012.

Droższe leki od nowego roku

Od nowego roku z aptek może zniknąć blisko tysiąc refundowanych medykamentów, które trzeba będzie zastąpić droższymi zamiennikami. Tymczasem Urząd Rejestracji Leków wciąż zwleka z publikacją listy środków, które znikną z rynku: urzędnicy boją się szturmu na apteki - pisze "Dziennik".

"Droga śmierci za unijne pieniądze"

Wypadek busa na Lubelszczyźnie. Samochód firmy przewozowej wpadł do rowu na zwężonej drodze i tylko cudem nikomu nic się nie stało. Zdjęcia z miejsca wypadku przesłał na Kontakt TVN24 internauta Mariusz.

Dymisja Borowskiego przesądzona

Szef Narodowego Centrum Sportu Michał Borowski znalazł się w poważnych tarapatach - pisze "Polska". Chodzi o zasiadanie we władzach szwedzkich spółek i nieścisłości w oświadczeniu majątkowym, z czasów gdy ten był jeszcze naczelnym architektem Warszawy. - Borowski nie zbuduje Stadionu Narodowego. Jego dymisja jest już przesądzona - informuje z kolei "Gazeta Wyborcza.

Chińska policja bije dziennikarzy

Japońscy dziennikarze pojechali do chińskiej prowincji Xinjiang relacjonować poniedziałkowy zamach na posterunek wojskowy. Nie spodziewali się takiego przywitania przez chińskie władze.

Grek zamieszany ws. zabójstwa gen. Papały?

Były grecki konsul honorowy w Trójmieście trafił pod lupę śledczych badających sprawę zabójstwa gen. Marka Papały - donosi "Rzeczpospolita". O związkach dyplomaty ze światkiem przestępczym już wcześniej donosiły media. jego związków ze śledztwem w sprawie zbrodni nie potwierdza prok.Elżbieta Grześkiewicz z Biura ds. Przestępczości Zorganizowanej Prokuratury Krajowej.

Czołowe zderzenie ciężarówek pod Koninem

Groźny wypadek w Wielkopolsce. W miejscowości Tuliszków (woj. wielkopolskie) na trasie Konin-Turek czołowo zderzyły się dwie ciężarówki. Droga krajowa nr 72 na której doszło do wypadku jest nieprzejezdna. W wypadku zostali ranni obaj kierowcy ciężarówek. Informację o wypadku otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN 24.

Kto pokieruje BOŚ?

Trzy niezależne źródła potwierdziły "Parkietowi", że Bankiem Ochrony Środowiska pokieruje wkrótce Mariusz Klimczak, dotychczasowy wiceprezes PKO BP i były dyrektor oddziału korporacyjnego BRE Banku w Warszawie.

Tysiąc leków zniknie z aptek

Od 2009r. z polskich aptek może zniknąć 1462 leków, w tym 998 refundowanych, bo firmy farmaceutyczne wstrzymują ich produkcję. W miejsce zlikwidowanych lekarstw w aptekach pojawią się droższe zamienniki - pisze "Dziennik".

Armia wojskowych urzędników

Rządowi zależy na profesjonalizacji polskiej armii i właśnie dlatego zdecydowano się ją przyspieszyć – przekonywał w niedzielę na krakowskim rynku premier Donald Tusk. Tymczasem Ministerstwo Finansów chce ciąć kasę na finansowanie armii, minister obrony Bogdan Klich nie przesłał do tej pory do Sejmu żadnego z projektów ustaw na temat uzawodowienia wojska, a do tego chętnych do armii brakuje - zauważa "Trybuna".

Odszedł jeden z gigantów XX wieku

Sołżenicyn był dla Rosji XX wieku tym, kim dla Rosji wieku XIX był Lew Tołstoj. Był legendą Rosji i - jak Tołstoj - jej kłopotliwym sumieniem. Stał się dla świata pierwszym znakiem Innej Rosji - Rosji niesowieckiej - pisze Adam Michnik w "Gazecie Wyborczej".

Boisko na miejscu kaźni AK?

Prezydent Piotrkowa Trybunalskiego Krzysztof Chojniak (PiS) chciał wybudować boisko do piłki nożnej na miejscu kaźni żołnierzy AK. Ostry sprzeciw kombatantów i mieszkańców sprawił, że stadion w ramach rządowego programu "Orlik" w ogóle nie powstanie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Ludzkie szczątki bez cenzury

Szokujące zdjęcia na portalu przeznaczonym dla kolegów z wojska. W jednej z galerii na stronie pt.: „Oto jest prawdziwa wojna” można zobaczyć fotografie zmasakrowanych ciał cywilów i żołnierzy z Iraku i Afganistanu. Zdjęcia kałuży krwi, oderwanych nóg, czy rozkładających się zwęglonych ludzkich szczątek.

UKE do Poczty: nie zatrudniajcie złodziei

Rzeczy z paczek, pieniądze z listów znikają na poczcie jak kamfora. Często giną całe przesyłki. Oficjalnie w 2007 r. Poczta zagubiła ich 200 tys. - alarmuje "Gazeta Wyborcza". Wielu zaginięć klienci w ogóle nie zgłaszają. Poczta ma poważny problem z pilnowaniem przesyłek - stwierdził Urząd Komunikacji Elektronicznej po kontroli.

Auschwitz przestanie istnieć?

Muzeum w Oświęcimiu i historyczne obiekty byłego obozu KL Auschwitz mogą ulec zniszczeniu. Dyrekcja obiektu szacuje, że na ich konserwację potrzeba 200 mln złotych, a rocznie z budżetu państwa muzeum otrzymuje 20 razy mniej. Jeśli nie znajdą się pieniądze najczarniejszy scenariusz może się ziścić - alarmuje "Dziennik Polski".

Clinton i Lennox rozmawiają o AIDS

22 tysiące naukowców, polityków i działaczy zastanawia się, jak ulżyć cierpieniom 33 milionów ludzi zarażonych HIV. W poniedziałek rozpoczęła się w Meksyku globalna konferencja dotycząca AIDS z udziałem m.in. angielskiej piosenkarki Annie Lennox i byłego prezydenta USA Billa Clintona.