Najnowsze

Najnowsze

"Numer jeden" ETA aresztowany

Policja rozprawia się z ETA. Zaledwie kilka tygodni minęło od aresztowania szefa zbrojnego skrzydła organizacji, a funkcjonariuszom już udało się schwytać jego następcę.

Szpital zapłaci za straconą nerkę

40-letnia Barbara K. od czterech lat żyje z jedną nerką. Straciła ją, bo lekarze po operacji nie przeprowadzili koniecznych badań. Teraz kobieta wygrała proces ze Szpitalem Kolejowym w Lublinie, który musi jej wypłacić 75 tys. zł - pisze "Kurier Lubelski".

Boni o kolejarzach: przekraczają granice

Każdą akcję protestacyjną trzeba szanować, ale też patrzeć, czy nie są przekraczane granice prawa i czy akcja nie zagraża czyjemuś życiu - powiedział w "Poranku TVN24" szef doradców premiera Michał Boni. Skomentował w ten sposób zapowiadaną przez kolejarzy wtorkową blokadę Dworca Centralnego w Warszawie, która spowoduje, że stanie ponad 50 pociągów. W ten sposób kolejarze zaprotestują przeciwko ograniczeniu liczby uprawnionych do emerytur pomostowych.

Sikorski: o karłach mówił już Piłsudski

Nie milkną echa jednej z ostatnich wypowiedzi ministra spraw zagranicznych Radosława Sikorskiego na temat karłów moralnych. Tymczasem szef MSZ tłumaczy się ze swoich słów, powołując się na Józefa Piłsudskiego. - Po raz pierwszy słowo karzeł pojawia się w przemówieniu Piłsudskiego, który mówił o "karle ludzkiej nikczemności" - mówi Sikorski w Radiu Zet.

Strzały przy centrum handlowym

Sceny jak z gangsterskich filmów rozegrały się wczoraj w Jankach pod Warszawą. Trzej mężczyźni uciekali skradzionym mercedesem sprinterem. Jednego z policjantów próbowali przejechać. Kryminalni z Pruszkowa oddali strzały ostrzegawcze. Dopiero przebita opona i zderzenie z ciągnikiem powstrzymało sprawców od dalszej ucieczki. Zatrzymano trzech mężczyzn. Wszyscy są doskonale znani policji.

PiS chce, by Sejm zajął się homoseksualistami

PiS mówi "nie" przyznaniu parom homoseksualnym praw takich, jakie mają tradycyjne rodziny. I dlatego zaproponuje Sejmowi projekt rezolucji wzywający Radę Europy do zaprzestania ingerencji w polski system prawny, dotyczący sfery moralności i określający, czym jest rodzina - dowiedział się portal tvn24.pl.

Modlitwa o pracę

Wielki kryzys ekonomiczny niszczy światowe gospodarki. Ludzie tracą pracę. Kiedy metody finansistów zawodzą, warto odnieść się do siły wyższej. W Stanach Zjednoczonych kilka tysięcy ludzi modliło się w niedzielę o ratunek dla bankrutującego przemysłu samochodowego.

Nie będzie dowodów z odciskami palców

Zbyt dużo kosztują i nie są do niczego potrzebne. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji wycofuje się z pomysłu wprowadzenia biometrycznych dowodów osobistych.

Wybierz imię hipkowi

Jest przedstawicielką niezwykle rzadkiego, ginącego gatunku hipopotamów. Nic więc dziwnego, że stała ulubienicą w brytyjskiej miejscowości Winchester, której mieszkańcy postanowili zrobić głosowanie na imię dla samicy. Głosowanie potrwa do piątku.

F-18 spadł na domy, trzy osoby nie żyją

Co najmniej trzy osoby nie żyją po tym, jak samolot myśliwski F-18 Hornet spadł na dzielnicę mieszkaniową San Diego w południowej Kalifornii. Jedna osoba uznawana jest za zaginioną. W ogniu stanęły budynki i samochody w dzielnicy mieszkaniowej. Ewakuowano mieszkańców pobliskich domów.

Nadchodzi wielkie ochłodzenie

Za 10 lat Polska może zmienić się w syberyjską tundrę. Ten czarny scenariusz jest bardzo prawdopodobny oraz - zdaniem naukowców - może nastąpić bardzo gwałtownie.

Budową autostrad pokonamy kryzys

Premier Donald Tusk ma nowy pomysł na walkę z kryzysem, jest nim przyspieszenie budowy autostrad i dróg ekspresowych - donosi dziennik "Polska". Do 2012 roku ma powstać 900 km dróg.

Ćwiąkalski nie chce zakazu bicia dzieci

Zapowiadana przez premiera i przygotowywana przez ministerstwo pracy ustawa o zakazie bicia dzieci staje pod znakiem zapytania. Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi, że już istniejące przepisy w zupełności wystarczą - pisze "Dziennik". - Osobny zakaz spowodowałby, że prokuratury zostałyby zalane przez tysiące spraw, w których rodzice donosiliby na siebie, kto dał dziecku klapsa - mówi minister Zbigniew Ćwiąkalski.

Lobbysta z Platformy pomaga Falckowi

Działacz PO Lech Barycki wyrzucony z Ministerstwa Zdrowia trafił do Ministerstwa Sportu. Na oficjalnych uroczystościach naciska na samorządowców, żeby pomogli w interesach spółce, którą zarządza jego żona - pisze "Dziennik".

Zakaz bicia dzieci różni ministrów

Zapowiadana przez premiera ustawa o zakazie bicia dzieci staje pod znakiem zapytania. Ministerstwo Sprawiedliwości twierdzi, że już istniejące przepisy w zupełności wystarczą - pisze "Dziennik".

Słynny terrorysta: Polski rząd szkolił naszych ludzi

- Byłem w Polsce kilkaset razy. Spotykałem się z ludźmi z rządu, mieliśmy z nimi dobre kontakty. Polski rząd szkolił naszych ludzi - mówi "Superwizjerowi" TVN osławiony palestyński terrorysta Abu Daoud, który był mózgiem krwawego zamachu podczas Igrzysk w Monachium w 1972 r. W Polsce czuł się jak u siebie w domu, dbały o to PRL-owskie służby.

Tusk: weta prezydenta "rażące"

"Rażące prezydenckie weta w kluczowych dziedzinach reform realizowanych przez koalicję" - to największe osobiste rozczarowanie Donalda Tuska na urzędzie premiera. Tak on sam stwierdził w wywiadzie dla wtorkowego "Financial Timesa".

Kościół sprzedał działkę z ludźmi

"Gazeta Wyborcza" opisuje niecodzienną sprawę sześciu lokatorów zakładowych mieszkań ogrodniczej spółki Polan w krakowskich Bronowicach, należącej do Agencji Nieruchomości Rolnych.

Dają milion za skradzioną biżuterię

Londyńska korporacja ubezpieczeniowa Lloyda zaoferowała milion dolarów (700 000 euro) dla pierwszej osoby, która przyczyni się do znalezienia skradzionej w zeszłym tygodniu w Paryżu biżuterii Harry'ego Winstona, wartej 85 mln euro.

Uważaj na oferty łatwego zarobku w internecie

Setki osób w Polsce - bezrobotni, studenci, nauczyciele - dorabiają jako słupy, piorąc pieniądze pochodzące z internetowych kradzieży. Ale policja szybko ich łapie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Niesiołowski: PiS groźniejszy niż Lepper

– To PiS a nie Samoobrona jest teraz największym zagrożeniem dla demokracji. Partia Jarosława Kaczyńskiego liczy na powrót do władzy na fali kryzysu - stwierdził w programie "Teraz My" Stefan Niesiołowski.

Polacy o związkach zawodowych

Jak wynika z sondażu GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej", dwie największe grupy badanych (po 36 proc.) radzą rządowi przyjąć co najmniej część postulatów związkowych albo rozmawiać ze związkami i robić swoje.

"Niech śpiewa o bezrobociu zamiast drzeć Biblię"

Poniedziałek, 8 grudnia Lider grupy "Behemoth" Adam Darski podarł "Biblię" na jednym z koncertów. Oburzyło to m.in. Ryszarda Nowaka z Ogólnopolskiego Komitetu Obrony Przed Sektami. Postępowanie zostało jednak uchylone ze względów formalnych. Nowakowi nie przeszkodziło to jednak w nazwaniu Darskiego "wielokrotnym mordercą". Muzyk pozwał go i zażądał przeprosin za zniesławienie. Obaj byli gośćmi "Magazynu 24 godziny". Muzyk tłumaczył: - Nie zamierzałem nikogo obrazić. Nowak zaznaczał: - Są granice wolności wypowiedzi.

"Gdyby podpisał testament życia, dziś by nie żył"

- Gdyby mój syn podpisał taką deklarację, dziś by nie żył – uważa pani Małgorzata, której syn wybudził się ze śpiączki po ciężkim wypadku. W programie "Teraz My!" i "Teraz My! Dogrywka" krytykowała przygotowywany projekt ustawy dot. deklaracji o rezygnacji z ratowania życia. Wokół tego projektu narosło mnóstwo przekłamań – odpowiadała posłanka Joanna Mucha, członek zespołu bioetycznego.

Czy Lichocki to rosyjski szpieg?

Aleksander Lichocki, były szef kontrwywiadu wojskowego PRL, który jako podejrzany w rzekomej aferze korupcyjnej w Komisji Weryfikacyjnej WSI od kilku miesięcy przebywa w areszcie śledczym, oficjalnie odmawia składania zeznań - pisze "Nasz Dziennik".

Dziki w mieście

Stado dzików na warszawskiej Białołęce czuje się jak u siebie. We wtorek ratusz zdecyduje, co zrobić ze zwierzętami, jedną z propozycji jest odstrzał - pisze "Metro".