Najnowsze

Najnowsze

20 tys. biletów na Madonnę sprzedano w godzinę

Od północy z 19 na 20 lutego można kupić bilety na pierwszy i jedyny polski koncert Królowej Popu - Madonny. Z trasą koncertową "Sticky&Sweet" artystka pojawi się 15 sierpnia w Warszawie. Nad ranem sprzedanych było już 20 tysięcy biletów. Fani, którzy chcą zobaczyć królową na żywo powinni się więc spieszyć.

Zabójstwa dziennikarzy w Rosji są "normalne"

W Rosji dziennikarze są zabijani, opinia publiczna uważa to za "normalne", zaś Zachód milczy - taką ostrą ocenę zakończenia procesu w sprawie zabójstwa Anny Politkowskiej wygłosił francuski filozof Andre Glucksmann we włoskim dzienniku "Corriere della Sera".

Kłótnia przy narodzinach komisji

Marek Biernacki z PO - przewodniczącym, Zbigniew Wassermann - wiceprzewodniczącym. Komisja śledcza, która zbada okoliczności porwania i śmierci Krzysztofa Olewnika, rozpoczęła prace. Sejm przyjął przed południem skład komisji jednogłośnie, ale i w atmosferze kłótni. Przed głosowaniem poseł Kurski ostro krytykował utrącenie kandydatury Antoniego Macierewicza.

Estonia przyjmie więźniów Guantanamo

Estonia jako jeden z nielicznych członków Unii Europejskiej otworzy swoje więzienia dla przestępców osadzonych w amerykańskim Guantanamo. Estoński rząd zaproponował, że na teren swojego kraju przyjmie dwóch więźniów.

Przedoscarowa gala na zielono

Sheryl Crow i Gavin Rossdale byli największymi gwiazdami corocznej przedoscarowej gali ekologicznej. Na Global Green przyjechali samochodami hybrydowymi, zamiast benzynożernych limuzyn i przeszli po zielonym dywanie.

Bomba na pogrzebie

Zamachowiec samobójca wysadził się podczas szyickiego pogrzebu w mieście Dera Ismail Khan, na północnym zachodzie Pakistanu. Zginęło co najmniej 30 osób, a 60 zostało rannych.

Biopaliwa to grzech

Muzułmański duchowny z Arabii Saudyjskiej tak bardzo przejął się nakazami Koranu, który zabrania wiernym styczności z alkoholem, że posunął się do odradzania muzułmanom używania biopaliw, których element stanowi alkohol.

Kładli rury, znaleźli wrak wojennego okrętu

Znakomicie zachowany wrak francuskiego okrętu wojennego "Danton" przez przypadek odkryli pracownicy spółki prowadzącej badania dna Morza Śródziemnego. Statek został zatopiony przez niemiecki okręt podwodny w 1917 r.

Wątpliwa "Wątpliwość"

Sympatyczny ksiądz podejrzany o molestowanie ministranta kontra wredna zakonnica wykorzystująca to do własnych gierek, czyli film, który amerykańska Akademia Filmowa uznała za aktorsko najlepszy. My jednak mamy odnośnie jego zalet więcej niż jedną, tytułową „Wątpliwość”…

"PiS było szantażowane"

Platforma nie chciała w komisji ds. zbadania śmierci Olewnika Antoniego Macierewicza, kandydaturę innego posła PiS - Andrzeja Dery - Prezydium Sejmu zaakceptowało bez zastrzeżeń. Oznacza to, że jeszcze w piątek rano posłowie zdecydują o składzie komisji. Sam Dera komentuje w TVN24: - PiS zostało zaszantażowane, że jeśli nie wycofa kandydatury Macierewicza, to straci miejsce w komisji.

Ostatnie 180 dni Amerykanów

Prezydent Kirgistanu nie dał dużo czasu Amerykanom na negocjacje w sprawie bazy w Manas. Dzień po tym jak wyrzucenie Amerykanów zaaprobował parlament, Kurmanbek Bakijew podpisał się pod jego decyzją. Waszyngton ma teraz 180 dni na ewakuację.

Dieta robaczana? Same pyszności

Hakuna matata! (w wolnym tłumaczeniu "wszystko ok"). Tak mogli zakrzyknąć pracownicy sydnejskiego ZOO, w którym na świat przyszły Nairobi i Zanzibar - dwie surykatki.

Samolot pasażerski ostro pikował

Pasażerowie samolotu amerykańskich linii Northwest, lecącego z Manili przez Tokio do Los Angeles przeżyli ciężkie chwile, gdy maszyna wpadła nad Japonią w ciężkie turbulencje.

Ciężarówka zerwała sieć trakcyjną

Sieć trakcyjna nad skrzyżowaniem ulic Podwale i Świdnickiej we Wrocławiu została w piątek rano zerwana przez samochód ciężarowy. Naprawa przewodów potrwa co najmniej do południa. Informację otrzymaliśmy od internauty Krzysztofa na platformę Kontakt TVN24.

Do Waszyngtonu tylko przez Seul

Dla sekretarz stanu USA Hillary Clinton jest jasne, że droga do poprawy stosunków Korei Płn. z Waszyngtonem musi wieść przez pojednanie pheniańskiego reżimu z Seulem. Clinton w czasie swojej podróży po Azji, gościła w Korei Południowej.

Nowe nazwiska donoszących na Popiełuszkę

"Aparat represji wobec księdza Jerzego Popiełuszki, 1982 - 1984" - taki tytuł nosi najnowsza publikacja IPN-u, która do księgarń trafi w najbliższych tygodniach. W książce ujawnione zostaną nowe nazwiska osób donoszących na kapelana "Solidarności" - w rozmowie z "Dziennikiem" zdradza historyk Jan Żaryn.

Co robił Kuchciak, żeby uwolnić Polaka?

Zenon Kuchciak - specjalny wysłannik MSZ, który miał pomóc uwolnić porwanego w Pakistanie Polaka - po czwartkowym przesłuchaniu przez sejmową speckomisję, jak na prawdziwego profesjonalistę przystało, nie powiedział dziennikarzom nic. Bardziej rozmowny był za to informator "Dziennika".

PSL walczy z opcjami

Ludowcy szykują bezprecedensowe procesy przeciw bankom, zapowiada "Gazeta Wyborcza". Razem z kilkoma firmami, które straciły miliony na opcjach walutowych, chcą iść do sądu i żądać unieważnienia umów opcji.

"Wciskałem opcje"

Kilkadziesiąt tysięcy złotych premii na kwartał dostawali bankowi dilerzy, którzy sprzedawali opcje walutowe. Jeden z nich opowiedział "Dziennikowi" o presji jaką wywierały banki, by znaleźć jak najwięcej klientów.

Komisja rozprawi się z Ziobrą

Sebastian Karpiniuk z PO, który został nowym szefem sejmowej komisji śledczej ds. nacisków zapowiada rozprawienie się ze Zbigniewem Ziobrą i jego ekipą, pisze "Dziennik".

Donosili na ks. Popiełuszkę

Morderstwo ks. Jerzego Popiełuszki było precyzyjnie zaplanowane. SB otoczyła kapłana siecią agentów, o represjach wobec kapelana "Solidarności" informowano najwyższe władze partii i MSW. "Dziennik" rozmawia na ten temat z historykiem z IPN dr Janem Żarynem.

Ćmoki, Czopki i Mondzioły dla piętnastolatków

Kinowa wersja kontrowersyjnego serialu animowanego "Włatcy móch" będzie miała bardziej restrykcyjne ograniczenie wiekowe. Dystrybutor filmu, firma SPI, zadecydowała, że na film wejdą 15-latki.

Ustawa medialna? Nieprędko...

Dopiero w sierpniu lub wrześniu dobiegnie końca proces legislacyjny nowej ustawy medialnej, zapowiada w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński (SLD).

Prześwietlenie u Rydzyka

Urząd Kontroli Skarbowej i sąd prześwietlą finanse imperium medialnego o. Tadeusza Rydzyka, informuje "Puls Biznesu". To rezultat ujawnionego przez tę gazetę naruszania przepisów ustawy o fundacjach przez Lux Veritatis i Naszą Przyszłość, kierowane przez kontrowersyjnego redemptorystę.

TPSA lobbowała w Sejmie?

Telekomunikacja Polska mogła nieformalnie lobbować za korzystnymi dla niej przepisami podczas prac legislacyjnych nad projektem ustawy Prawo telekomunikacyjne, donosi "Parkiet".

Stokłosa bez części zarzutów

Niemiecki oryginał zgody na ekstradycję Henryka Stokłosy do Polski różni się od polskiego tłumaczenia, w efekcie czego byłemu senatorowi postawiono niektóre zarzuty niezgodnie z prawem, informuje "Rzeczpospolita".

Wałęsa agentem dla IPN

Instytut Pamięci Narodowej odmówił udostępnienia Lechowi Wałęsie dostępu do jego akt SB z lat 1970-1976 r., gdy był zarejestrowany jako tajny współpracownik o pseudonimie Bolek, informuje "Rzeczpospolita".

Koniec tanich komórek

Jeśli złoty będzie nadal tak słaby jak teraz, to nie da się uniknąć podwyżki cen telefonów komórkowych sprzedawanych abonentom w promocjach, twierdzi "Gazeta Prawna".