Najnowsze

Najnowsze

"Ktoś chce końca koalicji i wyborów"

- Niektórym osobom z otoczenia premiera Tuska marzy się inny układ koalicyjny albo nawet nowe rozdanie - powiedział w TVN24 Eugeniusz Kłopotek (PSL). - Trzy osoby chcą rozwalić koalicję, te które od początku były jej przeciwne – uściślił w Kontrapunkcie RMF FM i Newsweeka.

"Marcinkiewicz to naczelny playboy III RP"

"Dziś w Gorzowie jest żałoba, bo Kazimierz się zakochał" - śpiewa wokalista Big Cyc, Krzysztof Skiba, opiewając miłość byłego premiera do "urodziwej blondynki". Jak wyjaśnił w TVN24, Kazimierz Marcinkiewicz przejdzie do historii nie jako premier, ale jako "naczelny playboy III RP i londyński lowelas".

Sprawa Pawlaka: politycy milczą, Pitera pisze raport

Platforma Obywatelska nabrała wody w usta w sprawie Waldemara Pawlaka. - Dla dobra koalicji trzeba tę sprawę przeczekać - tłumaczą politycy PO. Ale jednocześnie jego towarzysko-biznesowe układy sprawdza Julia Pitera, pełnomocnik rządu ds. walki z korupcją.

Prezydent nie ma pieniędzy na podróże

Z powodu kryzysu gospodarczego, prezydent Chorwacji Stipe Mesić odwołał trzy zaplanowane na wiosnę wizyty państwowe - do Australii, Nowej Zelandii i Brazylii. O całej sprawie poinformowała jego kancelaria.

"Liczba Pi jest dzika"

Jest nieskończenie długa, nieregularna i dla wielu fascynująca. Liczba Pi, określająca stosunek obwodu koła do jego średnicy jest inspiracją nie tylko dla matematyków. I choć nadal nie wiadomo, "jaka ona jest" naprawdę, w sobotę odbędzie się jej międzynarodowe święto. Jego datę wyznaczono ze względu na pierwsze cyfry rozszerzenia dziesiętnego Pi (3,14).

"Walnęło w całą gospodarkę światową"

- Ktoś gdzieś nawydawał kredytów hipotecznych, a walnęło w całą gospodarkę światową - powiedział prezydent Rosji Dimitrij Miediweidew wystąpieniu telewizyjnym. Wzywał w nim do reformy najważniejszych instytucji finansowych świata: Międzynarodowego Funduszu Walutowego i Banku Światowego.

Czy w stolicy można palić?

Kompletny chaos, albo totalne zamieszanie - to chyba najtrafniejsze określenia na to, co się dzieje wokół zakazu palenia na stołecznych przystankach. Miesiąc temu okazało się, że uchwała w tej sprawie to bubel prawny. Poprawiona wersja miała wejść w życie w sobotę, ale wszystko wskazuje na to, że nie wejdzie.

Kościół płaci miliony ofiarom pedofilii

Ponad 400 milionów dolarów przeznaczył w zeszłym roku Kościół katolicki w USA by uporać się z problemem pedofilii wśród duchownych. Zdecydawana większość tej kwoty została przeznaczona na odszkodowania dla ofiar księży-pedofilów.

Kraksa karetki i radiowozu

Do niebezpiecznego wypadku doszło w nocy na ulicach Warszawy. Ok. godz. 3 zderzyły się karetka pogotowia i radiowóz. Oba pojazdy najprawdopodobniej jechały na sygnale.

Indianie pamiętają ofiary Europejczyków

Setki Boliwijczyków i Peruwiańczyków pochodzenia indiańskiego przemaszerowało w piątek przez La Paz. Ich pochód organizowany jest co roku dla uczczenia pamięci Tupaca Katariego - żyjącego w XVIII w. przywódcy indiańskiego powstania przeciw konkwistadorom.

Nie ma ciała - nie ma odszkodowania?

Czy rodzinę zabitego w Pakistanie polskiego inżyniera czeka jeszcze jeden horror? Według "Dziennika", krewni zabitego przez talibów zakładnika mogą nie otrzymać odszkodowania, bo ubezpieczyciele dopominają się formalnego potwierdzenia zgonu. A zabójcy ciała Polaka oddać nie chcą. Biuro Rzecznika Ubezpieczonych apeluje do ubezpieczycieli o uproszczenie procedur.

Koniec z karą śmierci

Wszystko wskazuje na to, że obowiązująca od 1976 roku w Nowym Meksyku (południowo-zachodni stan USA) kara śmierci nareszcie zostanie zniesiona.

O sekundę od katastrofy lotniczej

Przy okazji jednego z pokazów lotniczych w Wielkiej Brytanii omal nie doszło do katastrofy. Klucz samolotów Hawk podczas lotu minął "o włos" wypełnionego pasażerami Boeinga 737.

Z nudów uciekli z więzienia

Nie rzeczywista chęć ucieczki, ale nuda skłoniła więźniów z kanadyjskiej prowincji Saskatchewan do wydłubania w murze dziury, przez którą następnie - ku własnemu zaskoczeniu - rzeczywiście udało im się uciec.

Chińscy dysydenci wyszli z więzienia

Dwaj chińscy dysydenci, po ośmiu latach odsiadki za "działalność wywrotową", opuścili więzienie. 37-letni Yang Zili i o rok młodszy Zhang Honghai należeli do koła naukowego "Nowa młodość". Dwaj inni jego członkowie, skazani na 10 lat, pozostają jeszcze w więzieniu.

Ziobro: mój angielski nie gorszy niż Tuska

Mam nadzieję, że mój angielski nie jest gorszy niż premiera Donalda Tuska - powiedział w programie TVN24 "Piaskiem po oczach" poseł PiS Zbigniew Ziobro, który stratuje w wyborach do Parlamentu Europejskiego. Nie odważył się jednak zaprezentować swoich umiejętności.

Przed sąd za 4,74 zł

Ta historia to tylko jeden z przykładów pokazujący jak niedoskonały jest polski wymiar sprawiedliwości. W przyszłym tygodniu ruszy proces starszej, poważnie schorowanej kobiety, oskarżonej o kradzież kostki masła za 4,74 zł - pisze "Dziennik Polski".

Pisał ustawę na własne potrzeby?

Czy parlamentarna funkcja może pomóc w interesach? Na pewno nie przeszkadza... Jak pisze "Gazeta Wyborcza", senator PO Tomasz Misiak kilka miesięcy temu był mocno zaangażowany w prace nad stoczniową specustawą, by teraz z jej zapisów czerpać zyski.

Tajemnicze spotkanie dilera i sędziego

"Rzeczpospolita" ujawnia nowe okoliczności związane z aferą wokół sopockiego ratusza: diler aut, podejrzewany o korumpowanie prezydenta Jacka Karnowskiego, miał zjawił się niespodziewanie w domu wiceprezesa Sądu Okręgowego w Gdańsku w dniu, gdy zaczęto decydować o areszcie prezydenta miasta.

Ubieraj się "modnie i etycznie"

Polska Akcja Humanitarna będzie nas zachęcać do dokładniejszego przyjrzenia się, skąd pochodzą ubrania, które chcemy kupić. Kampania pod nazwą "Modnie i etycznie" skierowana jest także do projektantów mody i właścicieli firm odzieżowym. Ma ona wyjaśnić zarówno im, jak i konsumentom, w jakich warunkach powstają ubrania.

Hiszpania i Brazylia pomogą Kubańczykom

Zniszczona przez potężne huragany i zapomniana przez większość krajów Kuba otrzyma pomoc żywnościową. Rządy Brazylii i Hiszpanii zapowiedziały wysłanie dla poszkodowanych 19 tys. ton ryżu i 406 ton mleka w proszku. Łączna kwota pomocy humanitarnej to ponad 12 mln dolarów.

Doktorat dla kardynała

30 kwietnia odbędzie się uroczystość nadania tytułu doktora honoris causa KUL kardynałowi Tarcisio Bertone SDB - sekretarzowi stanu Stolicy Apostolskiej i kamerlingowi Świętego Kościoła Rzymskiego - pisze "Nasz Dziennik".

Goldamn Sach znów zarobi na złotym?

Według najnowszej analizy amerykańskiego banku Goldman Sachs w czerwcu euro ma kosztować aż 4,9 zł - pisze "Dziennik". Co więcej analitycy banku utrzymują, że kurs na tym poziomie utrzyma się przez dłuższy czas.

Specustawa szyta na miarę?

36-letni senator PO z Wrocławia Tomasz Misiak przewodniczył komisji gospodarki narodowej pracującej nad specustawą stoczniową, zgłaszał do niej poprawki. Specustawa weszła w życie 6 stycznia.

Pitera pisze raport na Pawlaka

Pełnomocnik rządu do walki z korupcją Julia Pitera sprawdzi powiązania towarzysko-biznesowe wicepremiera Waldemara Pawlaka - pisze "Gazeta Wyborcza". Premier ma dostać jej raport za dwa tygodnie.

W kryzysie łupią jednoręcy bandyci

Polacy w ciężkich czasach łudzą się, że znaleźli sposób na zdobycie łatwej gotówki. Pieniądze coraz częściej próbują zdobywać grając na "jednorękich bandytach". Jednak, okazuje się, że głównie sporo tracą.

Komputer wyrośnie w doniczce

Niewykluczone, że za kilkanaście lat komputer będzie bardziej przypominał roślinę niż dzisiejsze pudełko - także w swojej wewnętrznej budowie. Era krzemu, z którego wykonywane są podzespoły, zbliża się bowiem do końca. Pytanie co dalej, jak zmienią się nasze komputery? - Być może trzeba szukać w połączeniu fizyki i chemii, w tworzeniu nowych materiałów, w inżynierii materiałowej skierowanej w stronę nanostruktur - tłumaczy tvn24.pl dr Jacek Szczytko z Inżynierii Nanostruktur Wydziału Fizyki UW.

Gronkiewicz-Waltz - królowa polskiej polityki

Okazuje się, że to właśnie prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz - Waltz jest uważana za najbardziej cenionego polityka wśród kobiet. Wynika tak z najnowszego sondażu przeprowadzonego przez GfK Polonia dla "Rzeczpospolitej". Co najciekawsze była prezes Narodowego Banku Polskiego zdobyła uznanie wśród 46 proc. ankietowanych pozostawiając swoje rywalki daleko z tyłu.

Kto zapłaci za radio i tv

Ponad 2 miliony Polaków, którzy przestali płacić abonament RTV, czeka niemiła niespodzianka - ostrzega "Rzeczpospolita".

Ożywienie nieprędko

Jeden z najbardziej poważanych strategów rynkowych Marc Faber przestrzega w wywiadzie dla "Parkietu", by nie pokładać zbytnich nadziei w antykryzysowych działaniach administracji Obamy i Fedu.