Najnowsze

Najnowsze

Hojny bankomat

Zepsuty bankomat to nie zawsze strata dla posiadaczy kart płatniczych. Przekonali się o tym mieszkańcy włoskiego miasta Bari, którzy przez kilkanaście godzin mogli korzystać z bankomatu, który wydawał dwa razy więcej pieniędzy, niż zażyczyli sobie klienci.

Zima nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa

Choć na początku marca pogoda raczej nie rozpieszcza, mieszkańcy południowo-wschodniej Polski nie spodziewali się takiego powrotu zimy. W sobotę wieczorem na Lubelszczyźnie spadł gęsty śnieg, który przykrył wszystko białym puchem - piszą do nas internauci na skrzynkę Kontakt TVN24.

Miller i Czarnecki murem za Bartoszewskim

Polityczni przeciwnicy Leszek Miller i Ryszard Czarnecki tym razem byli wyjątkowo zgodni – obaj goście "Magazynu 24 godziny" przyznali rację Władysławowi Bartoszewskiemu, który nazwał Erikę Steinbach "antypolką".

"Część obywateli pozbawia się prawa do głosowania"

Były prezes Trybunału Konstytucyjnego Jerzy Stępień, głośno atakuje wszystkie przeszkody uniemożliwiające niepełnosprawnym głosowanie wyborach - także prawne. W "Magazynie 24 Godziny" zaznaczył: - Te sprawy są lekceważone. W innych krajach można głosować przez internet, korespondencyjnie. Jeśli nie ma tego rodzaju form glosowania, to w takim razie jakąś część obywateli pozbawia się ich konstytucyjnego prawa - mówił Stępień.

Steinbach: moje miejsce nie pozostanie puste

Erika Steinbach wraca na pierwsze strony niemieckich gazet. W obszernym wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" zapowiada, że jej miejsce w radzie fundacji Widoczny Znak nie pozostanie puste na zawsze. Kiedy na nim zasiądzie? - Za trzy tygodnie, trzy miesiące, a może za trzy lata - mówi Steinbach.

Miedwiediew podtrzymuje imperialne plany

Ambitne plany przekształcenia Moskwy w światowe centrum finansów wciąż pozostają w mocy. Prezydent Rosji Dimitrij Miedwiediew zapowiedział to na swojej stronie internetowej w 9-minutowym nagraniu. Opublikował je z okazji pierwszej rocznicy wygranej w wyborach prezydenckich.

UE: Izrael nielegalnie anektuje Jerozolimę

Nowe osiedla żydowskie we wschodniej Jerozolimie i rozbiórki palestyńskich domów to "nielegalna aneksja" części spornego miasta - uznała Unia Europejska w 20-stronicowym, wewnętrznym raporcie.

Seksualny skandal u sekretarza papieży

Były sekretarz trzech papieży biskup John Magee zrzekł się praw i obowiązków diecezjalnych po aferze seksualnej w diecezji Cloyne. Zarzucano mu, że nie zawiadomił policji o przypadkach molestowania nieletnich przez dwóch księży. Magee zachował jednak tytuł biskupa Cloyne (hrabstwo Cork).

Co trzeci poseł uprawia nepotyzm!

Aż 30 proc. brytyjskich parlamentarzystów zasiadających w Izbie Gmin zatrudnia swoich krewnych za pieniądze podatnika - donosi "Financial Times". Gazeta powołuje się na wyniki własnych badań.

Opel zwolni 20 proc. pracowników?

Opel grozi niemieckiemu rządowi, że może zamknąć trzy fabryki i zwolnić co piątego pracownika w Europie, jeśli nie dostanie od państwa zastrzyku finansowego dla ratowania koncernu.

Zabili 8 osób w trakcie służby w policji

Dwóch mężczyzn zostało skazanych na dożywocie za 8 morderstw i wiele innych przestępstw, których dopuścili się, gdy byli nowojorskimi policjantami. Pracowali jednocześnie jako cyngle dla mafiosa Anthony'ego "Gazrurki" Cassy.

100 euro za wysłuchanie papieża

Miliony maja okazję słuchać papieża, ale mało komu za to płacą. Tymczasem aż 100 euro otrzyma każdy z rzymskich radnych, który zdecyduje się na udział w nadzwyczajnym posiedzeniu rady miejskiej z udziałem specjalnego gościa - Benedykta XVI.

Polska dyplomacja stawia Łukaszence ultimatum

Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych postawiło prezydentowi Białorusi ultimatum. Jeśli Aleksander Łukaszenka chce otrzymać zaproszenie na szczyt Unii Europejskiej, to ma nie zakłócać zjazdu Związku Polaków na Białorusi - donosi wprost.pl.

W USA upadł już 17. bank

Kolejny amerykański bank w tym roku musiał zamknąć podwoje. Freedom Bank of Georgia w piątek stał się 17. bankiem zamkniętym w tym roku w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem Federalnej Korporacji ds. Ubezpieczenia Depozytów (FDIC) jego upadek będzie kosztował 36,2 miliona dolarów.

Nauka matematyki po malajsku

Policja strzelała gazem łzawiącym do tysięcy demonstrantów żądających by matematyki i fizyki nauczano w szkołach po malajsku, a nie, jak do tej pory, po angielsku. Chcieli wręczyć królowi petycję w tej sprawie, nie pozwoliła jednak na to policja.

"USA muszą wziąć Rosję pod uwagę przy budowie tarczy"

Stany Zjednoczone powinny wziąć pod uwagę zastrzeżenia Moskwy, gdy będą rozważać budowę tarczy antyrakietowej w Europie - zaapelował w Genewie rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow. Szef rosyjskiej dyplomacji mówił wcześniej o priorytecie w kontaktach rosyjsko-amerykańskich jakim jest nowy Układ o Ograniczeniu Broni Strategicznych START.

Ameryka konstruktywnie z Syrią

Bardzo konstruktywne - tak rozmowy amerykańskich przedstawicieli z Syryjczykami ocenił amerykański wysłannik do Damaszku Jeffrey Feltman. Tymczasem amerykańska sekretarz stanu Hillary Clinton, która przebywa obecnie w Turcji, zapowiedziała, że los ambasady USA w Syrii nie jest jeszcze przesądzony.

"Ministerstwo obrony ma krew na rękach"

Były dowódca Secret Air Service w Afganistanie major Sebastian Morley oskarżył ministerstwo obrony o to, że ma "krew na swoich rękach" i nie dba wystarczająco o bezpieczeństwo żołnierzy.

Barwy szczęścia w okupowanej Warszawie

Wokół nich świat sypał się w gruzach, ale młode małżeństwo z Warszawy przeżywało najpiękniejsze chwile swojego życia. Teraz, ich syn po niemal 70. latach znalazł kolorowy film nagrany przez ojca, na którym młodzi Rowińscy z półrocznym dzieckiem spędzają letnie popołudnie przy Królikarni, w okupowanej przez Niemców stolicy.

Kaczyński broni Bartoszewskiego

- Profesor Bartoszewski używa niekiedy – na różnych azymutach – języka nazbyt ostrego, ale w tym wypadku, go nie użył, powiedział po prostu prawdę - tak Jarosław Kaczyński skomentował wypowiedź doradcy premiera na temat Eriki Steinbach. Podczas konferencji prasowej poruszył także temat eutanazji. Prezes PiS uważa, jest ona "tematem zastępczym".

Mikołajek kończy 50 lat

Choć właśnie wybiła mu 50-tka, nadal pozostaje małym chłopcem. Mikołajek broi, śmieszy i uczy już od pół wieku. Francuzi postanowili uczcić swoją narodową dumę i zorganizowali na cześć Mikołajka specjalną wystawę.

Lefebrysta obraża kardynała

Lefebryści nie dają o sobie zapomnieć. Rzecznik bractwa, ksiądz Alain Lorans nie pozostawił suchej nitki na jednym z największych autorytetów Kościoła katolickiego - kardynale Carlo Marii Martinim.

Marek Jurek chce stanąć na czele koalicji

Prawica Rzeczypospolitej stanie na czele szerokiej koalicji partii chrześcijańsko-konserwatywnych - zapowiedział były marszałek Sejmu Marek Jurek. Lider nie chciał zdradzić o jakie partie chodzi. W rozmowie z TVN24 apelował natomiast, żeby politycy "nie uruchamiali rozmowy o legalizacji eutanazji".

Ostatnie wodowanie w szczecińskiej stoczni

W Stoczni Szczecińskiej Nowa zwodowano 180-metrowy kontenerowiec "Fesco Vladimir". Budowany dla rosyjskiego armatora Fesco statek jest ostatnim, jaki opuścił szczecińską pochylnię: przyszłość zakładu pozostaje wielką niewiadomą. Podczas towarzyszącego uroczystości wodowania protestu spłonęła kolejna kukła unijnej komisarz ds. konkurencji Neelie Kroes.

"Pius XII interesował się także dobrem Żydów"

Kilka dni temu odkryto dokumenty watykańskich archiwów, które miały dowodzić, że Piusa XII pamagał Żydom. Teraz pojawia się nowy dowód iż w istocie tak było - to dokument znaleziony archiwum pisma jezuitów "Civila Cattolica", w którym napisano, że papież "interesował się także dobrem Żydów".

Nanoradio gra Claptona

Zbudowaliśmy w pełni funkcjonalny, zintegrowany radioodbiornik, mniejszy od jakichkolwiek innych, z węglowej nanorurki - taką informację podali naukowcy z uniwersytetu Berkeley w Kalifornii (USA). Czy to początek kolejnej rewolucji w technice?

Monsieur Sikorski, parlez-vous francais?

Przywódcy Francji, Niemiec i Wielkiej Brytanii uzgodnili między sobą, że sekretarzem generalnym NATO powinien zostać duński premier Anders Fogh Rasmussen - donosi w sobotnim wydaniu dziennik "Sueddeutsche Zeitung". Brukselska korespondentka TVN24 uważa, że niemieckie doniesienia są bardzo prawdopodobne.

Przekop przez Mierzeję nie zaszkodzi przyrodzie

Przekopanie kanału przez Mierzeję Wiślaną nie spowoduje zasolenia wód w Zalewie Wiślanym, ale może przyczynić się do zmętnienia jego wód - wynika z raportu o oddziaływaniu tej inwestycji na środowisko. Dokument wskazuje, że największym problemem środowiskowym będzie samo przerwanie ciągłości Mierzei, która jest unikalna przyrodniczo.