Najnowsze

Najnowsze

Asystent Ziobry zgubił dysk

Paweł Wilkoszewski, niegdyś asystent ministra Zbigniewa Ziobry, obecnie asesor w prokuraturze warszawskiej, zgubił mały przenośny dysk pamięci - pendrive. Miały na nim być kopie najgłośniejszych spraw z ostatnich dwóch lat - donosi "Super Express".

Sondaż: Platforma rośnie w siłę

Platforma Obywatelska ma znów ponad 50-procentowe poparcie - wynika z najnowszego sondażu PBS dla "Gazety Wyborczej". To o 7 punktów procentowych więcej niż dwa tygodnie temu. Natomiast poparcie dla PiS i LiD minimalnie spada.

Ofensywa PiS: odwołać Ćwiąkalskiego

Jubileusz stu dni rządu ma być początkiem rozliczania ekipy Tuska przez PiS. Na pierwszy ogień idzie Zbigniew Ćwiąkalski. Już pod koniec lutego partia Jarosława Kaczyńskiego złoży wniosek o dymisję dla ministra sprawiedliwości - informuje "Dziennik".

Kara śmierci dla Śmierci

Dzień przed Wielkim Postem dla wielu oznacza zabawę do białego rana. Inaczej ostatni dzień karnawału obchodzą w Jedlińsku koło Radomia. Tam odbywa się sąd nad śmiercią i ostateczne jej unicestwienie.

To ZUS wypłaci emerytury z OFE

Emerytury z drugiego filara wypłaci ZUS - donosi dziennika "Polska". Według minister pracy i polityki społecznej Jolanta Fedak w przyszłości jedyną instytucją, która zajmie się wypłatami emerytur, będzie właśnie ZUS.

Gdzie na Walentynki? Do biskupa Padwy!

Diecezja w Padwie na północy Włoch zaprasza zakochane pary na walentynki. W programie wieczoru jest oglądanie historycznych fresków, kolacja w Salonie Biskupów oraz seans filmowy. Cena: 46 euro od pary.

Putinowi trzeba patrzeć w oczy

Jak trzeba rozmawiać z Władimirem Putinem? - zapytał "Dziennik" b. premiera Leszka Millera, który był ostatnim szefem polskiego rządu, przyjętym na Kremlu.

Platforma poszła w górę

Platforma Obywatelska ma znów ponad 50-procentowe poparcie - wynika z najnowszego sondażu jaki dla "Gazety Wyborczej" zrealizowała na początku lutego PBS na reprezentatywnej grupie 1021 Polaków.

Polki tęsknią za prawdziwym macho

Jak wygląda, zachowuje się i gdzie pracuje prawdziwy mężczyzna? TNS OBOP zapytał o to ponad tysiąc losowo wybranych Polaków. Wyniki badań, opisywane przez "Dziennik", zaskakują. Większość kobiet i mężczyzn uznała, że takim typem jest macho. No, może nieco zmiękczony.

Fakt: Pierwszy cud Tuska

Urzędnicy z Ministerstwa Pracy zapowiedzieli cud emerytalny. Specjalnie dla "Faktu" wyliczyli, jakie emerytury dostaną dzisiejsi 30-latkowie.

PiS chce odwołać Ćwiąkalskiego

PiS złoży wniosek o dymisję dla Zbigniewa Ćwiąkalskiego, twierdzi "Dziennik" i wyjaśnia, że w ten sposób wystartuje PiS-owska "strategia na 100 dni rządu Donalda Tuska".

Zgubiony dysk

Paweł Wilkoszewski, niegdyś asystent ministra Ziobry, obecnie asesor w prokuraturze warszawskiej, zgubił mały przenośny dysk pamięci (pendrive). Miały na nim być kopie najgłośniejszych spraw z ostatnich dwóch lat, donosi "Super Express".

Krauze nie wypadł z gry

Ryszard Krauze dyskretnie wrócił do kraju, ustalił "Dziennik". Biznesmen pracuje w Gdyni i Warszawie. Rozmawia o wejściu inwestorów do swojej firmy, ale również zastanawia się, jak wystąpić przed komisją śledczą, bo niedługo dostanie od posłów wezwanie. Możliwe, że po prostu będzie milczał.

Skazani pod prywatnym nadzorem

Prywatne firmy będą dozorować skazanych, którzy zgodzą się odbywać kary z elektroniczną obrączką na ręku. W maju Ministerstwo Sprawiedliwości ogłosi przetarg na budowę systemu, zapowiada "Życie Warszawy".

Ogołocą Wilanów?

Od czwartkowego orzeczenia sądu może zależeć przyszłość muzeum w Wilanowie, informuje "Polska". Spadkobiercy rodu Branickich, którzy do 1945 r. byli właścicielami Wilanowa, domagają się zwrotu pałacowych zabytków: około 6 tys. muzealiów wartych kilkaset milionów złotych.

Bobasa kłopot z paszportem

Niemowlak obieżyświat musi mieć paszport z aktualnym zdjęciem. To problem, bo malutkie dzieci zmieniają wygląd co kilka miesięcy. Za fizjonomią pociech nie nadążyli urzędnicy, którzy mieli zmienić kłopotliwe przepisy, pisze "Metro".

Jak Palikot walczył z biurokracją

Lider lubelskiej Platformy Obywatelskiej, szef komisji sejmowej "Przyjazne Państwo", Janusz Palikot miesiącami nie odprowadzał obowiązkowych składek ubezpieczeniowych za pracowników, ujawnia "Rzeczpospolita".

Przegrali z żywiołem... i biurokracją

Kredyty klęskowe, o jakie chcą się ubiegać mieszkańcy gmin podczęstochowskich, spustoszonych w końcu lipca ub. roku przez trąbę powietrzną, są niedostępne, alarmuje "Dziennik Zachodni".

Prąd znów podrożeje

Wiosną detaliczne ceny energii ponownie wzrosną, teraz o 15-25 proc., zapowiada "Gazeta Prawna".

Emerytury z II filara wypłaci ZUS

Jolanta Fedak, minister pracy i polityki społecznej, poinformowała dziennik "Polska", że w przyszłości jedyną instytucją, która zajmie się wypłatami emerytur, będzie ZUS.

Policyjne kłopoty

To nie będzie łatwy rok dla polskiej policji, twierdzi "Metro". Funkcjonariuszy i tak jest zbyt mało, ponad 5 tys. etatów jest pustych, a kolejne 5 tys. policjantów wkrótce odejdzie ze służby.

Spiszą nas

Do 500 milionów mieszkańców Unii Europejskiej za trzy lata zapukają ankieterzy urzędów statystycznych. Jak dowiedziała się "Polska", trwają przygotowania do wielkiego europejskiego spisu powszechnego. Jego częścią będą dwa spisy w Polsce. W 2010 spis rolny i w 2011 narodowy spis powszechny.

Bondaryk bierze wszystko

Ludzie z ABW przejęli kontrolę nad służbami wojskowymi, podkreśla pos. Antoni Macierewicz (PiS), b. przewodniczący Komisji Likwidacyjnej WSI i b. szef Służby Kontrwywiadu Wojskowego, w rozmowie z "Naszym Dziennikiem.

Posła Palikota walka z biurokracją

Lider lubelskiej Platformy Obywatelskiej, Janusz Palikot miesiącami nie odprowadzał obowiązkowych składek ubezpieczeniowych za pracowników - ujawnia "Rzeczpospolita". Jak wylicza, długi posła z tego tytułu przekraczają 11 tysięcy złotych.

"Nic nie wiedziałem o mafijnych powiązaniach Eural"

Wtorek, 5 luty 21:00Leszek Miller twierdzi, że nie wiedział o mafijnych powiązaniach firmy Eural Trans Gaz. Według "Superwizjera" TVN do ABW trafiła notatka z ostrzeżeniem w tej sprawie, a rząd wiedział, że węgierska firma Eural Trans Gaz była kontrolowana przez Siemiona Mogilewicza, ojca chrzestnego rosyjskiej mafii.

Polityka napędzana gazem

Wtorek pod znakiem gazu od rosyjskiej mafii. Burza wybuchła po programie TVN "Superwizjer", którego reporterzy ustalili, że Polska - pośrednio - kupowała gaz ziemny od Siemiona Mogilewicza, "ojca chrzestnego" z Sołncewa. O tym, kto stoi za dostawami miał wiedzieć polski rząd.

Tusk: Teraz ruch należy do Rosji

Zniesienie embarga na polskie produkty to za mało. Nie chodzi o podpisanie dokumentu, a o widoczne rezultaty działań rosyjskich. Wtedy Polska cofnie polskie weto wobec rozmów o partnerstwie UE-Rosja - taki warunek w rozmowie z rosyjskimi dziennikarzami postawił Donald Tusk.

"Widoczny znak" bez Polski, Niemcy na Westerplatte

- Widzę ze strony niemieckiej próbę zrozumienia naszej wrażliwości - mówi Władysław Bartoszewski po rozmowach o "widocznym znaku" upamiętniającym wypędzenia. Prof. Bartoszewski wyrusza do Berlina, aby kontynuować dyskusję.

Seksafera w Samoobronie: pierwszy wyrok

Jest pierwszy wyrok w sprawie sexafery w Samoobronie. Jacek P. - były asystent posła Stanisława Łyżwińskiego - został skazany za pomówienie w procesie który wytoczył mu radny Platformy Obywatelskiej Marek Celner.