Najnowsze

Najnowsze

Prezydent dostał dożywocie

Były prezydent Tajwanu Chen Shui-bian został skazany na dożywocie za korupcję i pranie brudnych pieniędzy. Dodatkowo ukarano go grzywną w wysokości 200 mln tajwańskich dolarów (6,1 mln dolarów amerykańskich).

Chichot historii. Esbek skarży opozycjonistę

Były funkcjonariusz SB kontra były działacz podziemia. Wacław Kuropatwa w latach 80. działał w opozycji i był nękany przez bezpiekę. Dziś - jak mówi - historia śmieje mu się w twarz: został pozwany do sądu przez byłego esbeka za publikowanie informacji o jego przeszłości.

"Żadne słowa nie złagodzą bólu w sercach"

Prawie trzy tysiące dni minęło od ataku na Amerykę, a mimo to żadne słowa nie są w stanie złagodzić bólu w sercach tych, których bliscy zginęli w zamachach - powiedział przed Pentagonem prezydent USA Barack Obama. Ameryka 11 września wspomina ofiary największego ataku terrorystycznego w historii Stanów Zjednoczonych. Uroczystości odbywały się w Nowym Jorku, pod Pentagonem i w Pensylwanii, gdzie rozbił się jeden z porwanych przez terrorystów samolotów.

Zarzut za bestialskie traktowanie koni

Znęcanie się ze szczególnym okrucieństwem - taki zarzut usłyszał Krzysztof K., właściciel stadniny w Prądzewie k. Łęczycy (Łódzkie), który hodował konie w urągających wszelkim standardom warunkach. Mężczyzna nie przyznaje się do winy. Grozi mu kara nawet do dwóch lat więzienia.

150 tysięcy maków na Placu Zamkowym

Pod okiem króla Zygmunta na tysiącu metrów kwadratowych wyrosło 150 tysięcy maków, skomponowanych w ogromny czerwony dywan. Będą przez najbliższy weekend zdobić Plac Zamkowy.

Ćwiczyli pod nosem Obamy. Napędzili ludziom strachu

Nie było prawdziwej próby przełamania strefy bezpieczeństwa na rzece Potomac w Waszyngtonie, nie padły też strzały - zapewnia amerykańska straż wybrzeża (USCG). Wcześniej CNN donosiła o ostrzelaniu tajemniczej łodzi, która nie odpowiadała na wezwania do opuszczenia strefy bezpieczeństwa.

Putin ponownie prezydentem?

Premier Rosji Władimir Putin powiedział w piątek, że nie zdecydował jeszcze, czy wystartuje w wyborach prezydenckich w 2012 roku. Decyzję ma podjąć po rozmowach z namaszczonym przez siebie obecnym prezydentem - Dimitrijem Miedwiediewem.

Szef zaopatrzenia armii odchodzi. "To nie dymisja"

Szef MON dokonał zmiany na stanowisku Dyrektora Departamentu Zaopatrywania Sił Zbrojnych gen. Sławomira Szczepaniaka. - To nie jest żadna dymisja - zastrzega Bogdan Klich. Janusz Zemke, były wiceminister obrony uważa, że to najgorszy moment na tego typu zmiany. O sprawie jako pierwszy napisał tygodnik "Polityka".

Odbił się od śmieciarki i dachował

- Usłyszałem uderzenie i wybiegłem na balkon, zamurowało mnie, jak zobaczyłem, co się wydarzyło - pisze na Kontakt TVN24 internauta Sebastian z Warszawy. Widok rzeczywiście był szokujący. Na skrzyżowaniu ulic Grójeckiej i Wawelskiej dachował osobowy fiat panda.

"Aresztowanie Blidy było załatwione"

- Aresztowanie Barbary Blidy było załatwione - powiedział podczas przesłuchania przed sejmową komisją śledczą ds. okoliczności samobójstwa Barbary Blidy były komendant policji Konrad Kornatowski. Dodał też, że był "inwigilowany i straszony na terenie Sejmu".

Libańczycy ostrzelali Galileę

Dwie rakiety wystrzelono w piątek z Libanu na terytorium Palestyny - poinformowała agencja Reutera powołując się na libańskie siły bezpieczeństwa. Na razie nie ma żadnych doniesień o ofiarach ani rannych.

PiS i Lewica: żadnej koalicji w celu podziału stołków

Posłowie SLD i PiS odpierają zarzuty Platformy, jakoby zawarli pakt ws. głosowania nad ustawą medialną. - Nie ma żadnego sojuszu czy koalicji z PiS - oświadcza Grzegorz Napieralski, szef Lewicy. PO swojego rozgoryczenia z powodu nie odrzucenia prezydenckiego weta nie ukrywa i zarzuca opozycji egoizm i cynizm.

Tusk: ludzie wciąż będą płacić bolesną daninę

- Jesteśmy dziś świadkami porozumienia PiS i SLD, którego skutkiem jest utrzymanie abonamentu. Stało się tak, bo partie te chcą podzielić między siebie stanowiska w mediach publicznych – powiedział premier Donald Tusk, komentując piątkowe głosowanie w Sejmie ws. ustawy medialnej. Platformie Obywatelskiej zabrakło głosów, by odrzucić prezydenckie weto.

Łoś nie przeżył wizyty w mieście

Ponad pięćdziesiąt osób: policjantów, strażaków i weterynarzy ścigało rano w centrum Zambrowa (podlaskie) dorodnego łosia. Ważący ok. 400 kg samiec został uśpiony i wywieziony do pobliskiego lasu.

Pozbyli się pacjenta? Są nowe dowody

To pracownik szpitala, na polecenie lekarza dyżurującego, wywiózł na wózku mężczyznę, który w niedzielę został znaleziony martwy w okolicach placówki - donosi radio RMF FM. Dowodem na to ma być zapis z monitoringu. Wcześniejsza wersja lekarzy głosiła, że to pacjent samowolnie opuścił szpital.

"Polska niewiele się różniła od Niemiec Hitlera"

Kolejne bulwersujące tezy na temat historii Polski, a tym razem autorem jest profesor … Harvardu, Niall Ferguson  Pisze on, że Polska w 1939 roku pod pewnymi względami „niewiele różniła się od hitlerowskich Niemiec". Protestuje polska ambasada, jej list publikuje „Guardian”.

Ustawa medialna PO przepadła. Nowej nie będzie

- W tym Sejmie nie będzie już żadnej nowej ustawy, która regulowałaby sprawę mediów publicznych - ujawnił reporterowi TVN24 Krzysztofowi Skórzyńskiemu szef klubu PO Zbigniew Chlebowski. To reakcja Platformy po piątkowym głosowaniu ws. ustawy proponowanej przez koalicję rządową. Zabrakło jej głosów, by odrzucić weto prezydenta. Projekt trafił do kosza.

97 procent - imigranci. Włosi nie zapiszą tu dzieci

W Rzymie i Mediolanie są szkoły podstawowe, w których nawet 97 procent uczniów to dzieci imigrantów - odnotowały włoskie media, wywołując na kilka dni przed inauguracją roku szkolnego dyskusję na temat społecznych skutków funkcjonowania takich placówek.

W Islandii nie ma więzień. "Polacy byliby dużym obciążeniem"

Jeśli zostaną skazani - będą stanowić około 10 procent więźniów w całej Islandii. Grupa Polaków grasowała po stolicy Islandii Reykjaviku, okradając mieszkania prywatne. W ciągu ostatnich dwóch tygodni aresztowano kilkanaście osób. O tych wydarzeniach dowiedzieliśmy się dzięki informacji przekazanej nam przez naszego widza na platformę Kontakt TVN24.

Wałęsa jedzie do Irlandii. "Obiecałem, to będę"

Lech Wałęsa wybiera się do Irlandii na zaproszenie czołowego polityka. Mówić będzie tam o Traktacie Lizbońskim. Politykiem tym nie jest jednak lider Libertas Declan Ganley, a jego największy wróg - "proeuropejski" lider partii Fine Gael, Enda Kenny. - Traktat trzeba przyjąć, a potem zmieniać. Bo lepszy jakiś kierowca, niż żaden - mówi były prezydent.

Zalew stulatków w Japonii

Liczba stuletnich osób w Japonii po raz pierwszy przekroczyła 40 tysięcy - wynika z opublikowanych danych japońskiego ministerstwa zdrowia. To o ponad 4 tys. więcej niż w zeszłym roku i dwukrotnie więcej niż sześć lat temu.

Minister oskarżony o rasizm. "Jak jest ich dużo, to jest problem"

Skandal we Francji. - Jak jest on jeden, wszystko jest w porządku. Kiedy jest ich dużo, to już jest problem – tak mówił o działaczu pochodzenia arabskiego szef francuskiego MSW Brice Hortefeux. Film z tym niesmacznym „żarcikiem” obejrzało kilkaset tysięcy osób. A Hortefeux sam wcześniej odwołał jednego z prefektów za „rasistowskie wypowiedzi”.

Fortel PiS-u. Zgłaszają starą uchwałę Platformy

Prawo i Sprawiedliwość zgłosiło nowy projekt uchwały na 70. rocznicę agresji sowieckiej na Polskę. Partia proponuje, by parlamentarzyści zgodzili się na zapisy, które... dwa lata temu już przyjęli. Uchwała proponowana przez PiS nie różni się bowiem niczym od uchwały senackiej z września 2007 roku, którą proponowała wtedy PO. - Niech sobie PiS nie robi z tego cyrku - oświadczył Stefan Niesiołowski, i zaraz dodał, że poprze projekt uchwały, jeśli zrobią to inni.

Biznesmen na czele narkotykowego gangu

18 osób zajmujących się produkcją i rozprowadzaniem narkotyków na dużą skalę zatrzymało Centralne Biuro Śledcze. Wśród nich jest biznesmen z Łodzi, który miał kierować gangiem.

Lekarz uwolniony dzięki mediacjom

Uwolniono rosyjskiego lekarza, uprowadzonego w północno-wschodnim Jemenie - podały władze tego kraju. Do uwolnienia Rosjanina - jak poinformowano - doszło w wyniku mediacji z przywódcami plemiennymi regionu, bez użycia siły. Porwali go bojownicy plemienni, żądając zwolnienia z więzienia jednego z ich krewnych.

Siatkówka i zabobony

Daniel Pliński się nie goli, Jakub Jarosz od początku turnieju słucha tych samych piosenek, a Piotr Gacek wykonuje cały czas te same czynności, w tej samej kolejności - to tylko część rytuałów polskich siatkarzy, które mają pomóc im w sięgnięciu w Turcji po złoty medal mistrzostw Europy.

Fałszywi urzędnicy wyłudzili miliony

Co najmniej kilkanaście milionów wyłudzili mężczyźni podszywający się pod pracowników urzędów skarbowych. Szóstce oszustów, których zatrzymała wrocławska policja, grozi do ośmiu lat więzienia.