Najnowsze

Najnowsze

Rosja pogrążona w korupcji

Poziom korupcji w Rosji jest najwyższy od ośmiu lat i porównywalny z sytuacją w Bangladeszu, Kenii i Syrii - wynika z opublikowanego we wtorek raportu Transparency International. Sami Rosjanie szacują, że skorumpowani urzędnicy inkasują rocznie 12 miliardów dolarów łapówek.

Sprawca napadu na bank schwytany

Stołeczna policja ujęła mężczyznę, który w piątek próbował okraść bank. 23-letni Mariusz W. został zatrzymany we wtorek przed południem w okolicach placówki bankowej na warszawskim Bemowie. Za dokonanie napadu grozi mu nie mniej niż 3 lata więzienia.

Porywacze turystów namierzeni

Władze Sudanu zlokalizowały miejsce pobytu porwanych na południu Egiptu 11 zagranicznych turystów i 8 Egipcjan. Jednak, jak zaznaczył egipski MSZ, nie będzie żadnej akcji ratunkowej, która mogłaby narazić uprowadzonych. Za uwolnienie swoich ofiar porywacze zażądali 15 milionów dolarów.

"Sprawa marszałka śmierdzi"

Marszałek Sejmu nie będzie się tłumaczył przed sejmową komisją sprawiedliwości - zdecydowali posłowie. PiS chciał, by wytłumaczył się on z kontaktów z byłymi oficerami WSI. - Bronisław Komorowski zachowuje się arogancko i śmieje się w twarz opozycji - stwierdzili politycy PiS.

Były oficer KGB premierem Osetii Płd.?

Prezydent Osetii Południowej Eduard Kokojty zwrócił się do parlamentu o powołanie na premiera Asłanbeka Bułacjewa. 45-letni Bułcajew był dotychczas szefem służby podatkowej Osetii Północnej, a w latach 1986-2006 oficerem w delegaturze KGB.

Nożownik się powiesił

25-letni Kamil T., który zaatakował nożem ciężarną konkubinę i 15-letnią dziewczynę, nie żyje. Powiesił się na drzewie niedaleko stadionu w Żarach. Obie jego ofiary są w stanie ciężkim. Ciężarna kobieta straciła dziecko.

Śledztwo ws. Zientarskiego zawieszone

Śledztwo w sprawie wypadku z udziałem Macieja Zientarskiego zostało zawieszone z powodu niemożności nawiązania z nim współpracy - informuje warszawska prokuratura. Wcześniej biegły z zakresu psychiatrii i neurologii ocenił, że dziennikarz nie może być na razie przesłuchiwany, bo nie pozwala na to stan jego zdrowia.

Pakistan: Zabiliśmy ponad 60 rebeliantów

Pakistańskie siły bezpieczeństwa, wspierane przez artylerię i helikoptery, zabiły co najmniej 60 terrorystów. Akcja wymierzona była w talibów i członków Al-Kaidy.

Najstarszy więzień polityczny uwolniony

Najdłużej osadzony więzień polityczny w Birmie opuścił więzienie. W sumie za swoje przekonania U Win Tin spędził za kratami 19 ze swoich 79 lat. We wtorek rządząca krajem junta wojskowa ogłosiła, że wypuściła z więzień 9002 więźniów, by mogli wziąć udział w zapowiedzianych na 2010 rok wyborach parlamentarnych.

Kontrowersyjne wybory rozpoczęte

Na Białorusi ruszyło we wtorek przedterminowe głosowanie w wyborach parlamentarnych. Kampanię wyborczą ostro krytykuje opozycja, a także OBWE. Ich zdaniem media nie prezentują obiektywnie kandydatów wszystkich opcji.

Karetka dachowała w Warszawie

Do zderzenia karetki pogotowia z samochodem osobowym doszło na warszawskim Gocławiu. Ranny jest lekarz, pielęgniarka i kierowca ambulansu, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Rosja: Ukraina to nasza strefa wpływów

- Na świecie istnieją czerwone linie, których nie można przekraczać. Ukraina i Gruzja to strefa naszych, niezwykle ważnych interesów - ostrzegł we wtorek Sojusz Północnoatlantycki Dimitrij Rogozin, przedstawiciel Rosji przy NATO.

Ziobro: byłem podrywaczem

- Byłem podrywaczem - powiedział portalowi onet.pl były minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Kiedy? - W przedszkolu, prowadzonym przez siostry zakonne - dodał. Co poseł robił, zanim został posłem? Pracował, studiował, grał na giełdzie, a raz nawet zatruł się alkoholem.

"Zestrzeliliśmy rosyjski samolot"

Gruzini twierdzą, że zestrzelili rosyjski, bezzałogowy samolot rozpoznawczy. Rzecznik gruzińskiego MSW Szota Utiaszwili powiedział, że do zdarzenia doszło w poniedziałek w okolicy Gori, około 30 km na południe od granicy z samozwańczą prowincją Osetią Południową. Rosjanie dementują te doniesienia.

Sprawa Niezabitowskiej odroczona

We wtorek Sąd Okręgowy w Warszawie odroczył do 14 listopada planowaną rozprawę lustracyjną Małgorzaty Niezabitowskiej z powodu jej choroby. Wcześniej sąd pierwszej instancji uznał, że była rzeczniczka rządu Tadeusza Mazowieckiego nie była tajnym współpracownikiem Służby Bezpieczeństwa. Od wyroku odwołał się wówczas IPN.

Ordynator zatrzymany na gorącym uczynku

Wziął łapówkę, teraz grozi mu więzienie. CBA zatrzymało ordynatora Oddziału Hematologii jednego z krakowskich szpitali chwilę po tym, jak przyjął 300 zł złotych za "odpowiednie leczenie". - Pacjentka była w trakcie leczenia. Wręczenie pieniędzy nie decydowało o dalszym przebiegu hospitalizacji - informuje prokuratura.

Tarantino pod Zgorzelcem

Quentin Tarantino jest o krok od podjęcia decyzji o nakręceniu filmu w Goerlitz, sąsiadującym z polskim Zgorzelcem - czytamy w serwisie stopklatka.pl. Wieści takie mają dochodzić z niemieckich mediów, a ostateczna decyzja, czy tak rzeczywiście będzie, ma zostać podjęta w ciągu dwóch tygodni.

Macierewicz: Niech się marszałek wytłumaczy

Z zeznania marszałka Sejmu wynika, że był zainteresowany nielegalnym zdobyciem tajnego dokumentu - twierdzi były weryfikator WSI Antoni Macierewicz. Jego zdaniem Bronisław Komorowski powinien się wytłumaczyć przed sejmową komisją. - Nikt mnie nie wezwał. Jeśli się tak stanie, rozważę to - odpowiada polityk PO.

Kochanka McCaina odnaleziona

Brazylijscy reporterzy odnaleźli młodzieńczą miłość senator McCaina. 77- letnia dziś Maria Francinda Teixeria w wywiadzie dla brazylijskiej gazety wyznała, że młody McCain był romantyczny i świetnie całował.

Komorowski: To będzie święto plonów

Trzy a nawet cztery posiedzenia Sejmu zamiast dwóch, dłuższe obrady, mniej zagranicznych wyjazdów - zdecydował marszałek Bronisław Komorowski. A wszystko po to, by posłowie przyjęli na czas projekty ustaw, którymi zasypie ich rząd.

Po co naprawdę jeździmy na Wyspy?

Po co jeździmy do Wielkiej Brytanii? Okazuje się, że nie tylko po to, by zarabiać funty. Do Londynu ściągają zawiedzeni małżonkowie, bo nad Tamizą można się rozwieść szybko i tanio. W ubiegłym roku brytyjskie urzędy unieważniły ok. 7 tys. polskich małżeństw - pisze "Polska".

Amerykanie wybierają prezydenta

W 34 stanach Amerykanie będą mogli wziąć udział we wcześniejszym głosowaniu w prezydenckich wyborach. Specjalnym maszynom swoje głosy powierzyć mogą już mieszkańcy Wirginii i Georgii, a kandydaci prześcigają się, żeby zdobyć ich poparcie.

Kaczyński-&nbsp Wałęsa 15:47

Już dziś Lech Wałęsa może liczyć, że na obchody 25. rocznicy przyznania mu Pokojowej Nagrody Nobla przyjedzie 47 przywódców państw Europy, a lista wybitnych gości nie jest jeszcze zamknięta. Znacznie gorsze nastroje panują w Kancelarii Prezydenta. Przyjazd na organizowany przez Lecha Kaczyńskiego bal potwierdziło jak dotąd około 15 prezydentów - pisze "Polska".

Spotkanie Tusk-Borys pod znakiem zapytania

Donald Tusk ma spotkać się w Warszawie z przewodniczącą Związku Polaków na Białorusi. Andżelika Borys jest jednak chora i nie wiadomo czy na spotkanie dotrze. W poniedziałek z powodu choroby odwołała występ w magazynie TVN "Teraz My".

Prezydent i szef MSZ znowu razem

Lech Kaczyński i Radosław Sikorski znów z jednego miejsca będą mówić o sprawach Polski na forum międzynarodowym. Tym razem prezydent i szef polskiej dyplomacji lecą do USA, gdzie wezmą udział w 63. sesji Zgromadzenia Ogólnego ONZ. Polski prezydent spotka się także w Nowym Jorku z Georgem Bushem.

Zamiast wzbić się w górę... wbił się w mur

W chwili gdy samolot ekwadorskich linii lotniczych sunął po pasie startowym na pokładzie było ponad 60 pasażerów. Maszyna nabierała prędkości, ale pilot - z niewiadomych przyczyn - nie był w stanie poderwać jej do góry. Zamiast wzbić się w powietrze, Fokker F28 zjechał z pasa startowego i wbił się w mur graniczny lotniska. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

Obetną emerytury esbekom

Po latach sejmowych przepychanek i politycznych bitew parlament jest blisko obniżenia emerytur byłym esbekom. W tym tygodniu do Sejmu trafi przygotowanego przez Platformę Obywatelską projekt ustawy odbierającej przywileje emerytalne funkcjonariuszom peerelowskich organów bezpieczeństwa - pisze "Dziennik".

Rząd policzył, ile zwróci

W listopadzie do Sejmu trafi rządowy projekt ustawy reprywatyzacyjnej. Zakłada zwrot około 20 procent utraconego majątku, ale w ratach rozłożonych na kilkanaście lat, informuje "Dziennik".

Sprawiedliwość po latach

Przygotowany przez Platformę Obywatelską projekt ustawy odbierającej przywileje emerytalne funkcjonariuszom peerelowskich organów bezpieczeństwa ma w tym tygodniu trafić do Sejmu, zapowiada "Dziennik", według którego świadczenia wypłacane byłym generałom SB mogą zostać zmniejszone nawet o 4 tys. zł.