Najnowsze

Najnowsze

"Tusk niósł nadzieję. Ale się zatrzymał"

- Dobre rzeczy udało się zrobić dzięki pomocy SLD. Niestety jest ich niewiele - podsumowuje półmetek rządu Donalda Tuska lider Sojuszu Grzegorz Napieralski. Lewica "ma żal" do premiera przede wszystkim o to, że "niósł nadzieję rozmontowania IV RP, ale się zatrzymał i tego demontażu nie ma".

Kradli za granicą, wpadli w Polsce

Gang, który zajmował się kradzieżą sprzętu budowlanego i samochodów z Anglii, Niemiec i Francji rozbiły CBŚ i mazowiecka policja. Złodzieje interesowali się tylko luksusowymi autami.

Lodołamacz ugrzązł na Antarktyce

Rosyjski lodołamacz o konwencjonalnym napędzie "Kapitan Chlebnikow" z ponad 100 turystami na pokładzie ugrzązł na wodach Antarktyki w strefie dryfujących lodów. Żadnemu z pasażerów ani członków załogi nic nie grozi - poinformowali w poniedziałek przedstawiciele Dalekowschodniego Morskiego Przedsiębiorstwa Okrętowego.

Dyscyplinarka dla strażników. Nie dopilnowali więźnia

Wszczęto postępowanie dyscyplinarne wobec funkcjonariuszy aresztu w Krasnymstawie. Ciąży na nich zarzut niedopilnowania więźnia, Radosława K., który w zeszłym tygodniu powiesił się w celi. Kilka dni wcześniej mężczyzna pijany staranował grupę dzieci.

Miedwiediew z Obamą o rozbrojeniu już 5 grudnia

Już 5 grudnia prezydenci Rosji i i USA, Dmitrij Miedwiediew i Barack Obama, mogą spotkać się w Oslo, by podpisać nowy traktat, który ograniczy potencjały ofensywne obu krajów. Nowy dokument ma zastąpić wygasający 5 grudnia układ o redukcji broni strategicznych z 1991 roku (START-1).

Afganistan idzie na wojnę z korupcją

Afgańskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zapowiada ostrą walkę z korupcją. W tym celu powstaje specjalna agenda, którą pomagają utworzyć Brytyjczycy i Amerykanie oraz Interpol.

"Co pięć sekund umiera z głodu dziecko"

Kilkudziesięciu przywódców najbiedniejszych i rozwijających się państw świata spotkało się w Rzymie na szczycie Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Tematem rozmów jest bezpieczeństwo żywnościowe i walka z plagą głodu. - Dzisiaj ponad 17 tysięcy dzieci umrze z głodu, jedno co pięć sekund, sześć milionów rocznie. To jest niedopuszczalne. Musimy działać - mówił na inauguracji Ban Ki Mun.

Chory z AH1N1. "Nie wiemy, czy wygrywamy"

W Gorzowie Wielkopolskim zebrał się Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego ws. grypy AH1N1. Dyrektor szpitala Andrzej Szmit, w którym przebywa zarażony wirusem 27-letni ksiądz oświadczył, że stan chorego jest ciężki, ale stabilny. - Nie wiemy na razie, czy wygramy czy przegrywamy tę walkę. Ale robimy wszystko, żeby ją wygrać - powiedział na konferencji prasowej.

Gucwiński odpowie za misia

Antoni Gucwiński, wieloletni dyrektor wrocławskiego zoo, ponownie stanie przed sądem. Sąd Najwyższy uchylił wyrok, który zdejmował z Gucwińskiego winę za złe warunki życia niedźwiedzia Mago, podaje "Polskie Radio".

Wojewódzki niewinny. A za szybę zapłaci

Kuba Wojewódzki wybił szybę w cudzym samochodzie nieumyślnie, dlatego został uniewinniony - uznał stołeczny sąd. Gwiazda TVN tłumaczyła, że właściciel auta pokazał mu środkowy palec, a szkło poszło podczas wyjaśniania incydentu.

Związek wypędzonych gra na zwłokę

Wszystko wskazuje na to, że wbrew wcześniejszym zapowiedziom Niemiecki Związek Wypędzonych (BdV) nie podejmie we wtorek decyzji dotyczącej nominacji szefowej organizacji Eriki Steinbach do rady fundacji. Gra na zwłokę ma dać związkowi więcej czasu na znalezienie kompromisu w tej spornej sprawie w ramach koalicji chadeków i liberalnej FDP.

Obama z ludzkich włosów

Gdy Barack Obama odwiedza Kraj Środka, pewien chiński rzeźbiarz - pragnąc to uczcić - tworzy nietypowe dzieło. Prezydent USA powstaje z ludzkich włosów.

Australia przeprasza za 40 lat prześladowań dzieci

Australijski premier Kevin Rudd publicznie przeprosił za cierpienia setek tysięcy osób, które były prześladowane w australijskich domach opieki i sierocińcach w latach 1930-1970. - Przepraszam za tragedię utraconego dzieciństwa - oświadczył Rudd podczas ceremonii w parlamencie, w której uczestniczyło około 1000 ofiar systemu "opieki".

Kosmiczna nagroda Sputnika

"Papierowy żołnierz" Aleksieja Germana wygrał festiwal filmów rosyjskich w Warszawie. Zwycięzca pierwszego Grand Prix Sputnika jest także "kosmiczny": akcja dzieje się na kosmodromie Bajkonur tuż przed wysłaniem pierwszego człowieka do gwiazd.

Atak rakietowy. Troje dzieci zginęło

Troje dzieci zginęło w ataku rakietowym na bazar w afgańskim mieście Tagab. Prawdopodobnie celem wystrzelonych przez rebeliantów dwóch pocisków miał być dowódca sił francuskich.

Tusk to męska modliszka? Rokita: tak

Męska modliszka, pająk w polityce - tak myśli o premierze Jan Rokita. Jego zdaniem, dwa lata rządów ekipy Donalda Tuska nie odbiegają dramatycznie od standardów ostatniego 20-lecia. Bywało trochę lepiej, bywało trochę gorzej, ale to jest właśnie ten średni standard rządów. - Dość przeciętne, ale nie ma powodów, żeby załamywać ręce i rozrywać szaty - ocenił Rokita.

Spłonął autobus w Siedlcach

Spłonął autobus miejski w Siedlcach. Przyczyną pożaru było zwarcie instalacji elektrycznej w przedziale silnikowym. Na szczęście nie ma ofiar, pojazd został jednak doszczętnie zniszczony. Ruch na ulicy Brzeskiej, gdzie doszło do pożaru, jest utrudniony. Informację i film otrzymaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

W Kościołach mniej wiernych

Spada liczba katolików uczestniczących w niedzielnych mszach świętych, wynika z wstępnych danych tegorocznego liczenia wiernych. Tendencja spadkowa utrzymuje się od 1982 roku.

Wyłowili z rzeki... misia

Wyjątkowa akcja ratownicza w Indiach. Mieszkańcy wioski na północy kraju uratowali czarnego niedźwiedzia, który wpadł do rzeki. Gdyby nie ich pomoc, zwierzę by utonęło.

"Nasze prawo do atomu nie podlega negocjacjom"

Prawa narodu irańskiego do energii nuklearnej nie podlegają negocjacjom - oświadczył prezydent Mahmud Ahmadineżad. Zapewnił, że jego kraj będzie współpracował z organizacjami wyznaczonymi przez ONZ.

Przyznał się do zabicia Stańczaka

Członek ugrupowania Tehrik-e-Taliban, Atta Ullah Khan przyznał się w niedzielę do zabójstwa polskiego inżyniera Piotra Stańczaka - donosi pakistański dziennik "Daily Times". Informacji gazety nie potwierdził rzecznik polskiego MSZ Piotr Paszkowski.

Ratusz w Wilnie na sprzedaż

Litewski Urząd Miasta wystawił na sprzedaż ratusz. Mer miasta Vilius Navickas powiedział, że władze zmusiła do takiego kroku trudna sytuacja finansowa.

Polacy rozczarowani Platformą

Po dwóch latach rządów partii Donalda Tuska - Polacy są rozczarowani - wynika z sondażu wykonanego przez GfK Polonia na zlecenie "Rzeczpospolitej". Zdaniem większości badanych, Platforma Obywatelska nie realizuje obietnic wyborczych (66 proc.), co więcej - pod jej rządami sprawy w kraju przybierają niewłaściwy obrót (59 proc.). – Być może ludzie nie zawsze wiedzą, co rząd robi – tłumaczy tak słabą ocenę wiceszef klubu PO Grzegorz Dolniak. - Rząd dużo obiecuje, ale mało z tego wynika - powiedział w TVN24 prezydencki minister Paweł Wypych.

Zatrzymał karetkę na sygnale

Do groźnego zderzenia karetki z samochodem osobowym doszło w nocy z niedzieli na poniedziałek na skrzyżowaniu ul. Łopuszańskiej i Jutrzenki w Warszawie. Ranny sanitariusz trafił do szpitala z podejrzeniem urazu kręgosłupa.

Rewolucja w CBA, "nie będzie strzelania do wróbli z armaty"

Koniec pokazowych zatrzymań w świetle kamer, naginania prawa i masowych prowokacji. Centralne Biuro Antykorupcyjne zostanie przeorganizowane, a kadra wymieniona - taki plan ma p.o CBA Paweł Wojtunik. - Działania powinny być stosowne do zagrożenia. Nie będziemy strzelać do wróbli z armaty - mówi w wywiadzie dla "Polski".