Najnowsze

Najnowsze

Przez kryzys Orkiestra zagra ciszej?

Lokalne sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mają spore problemy z powodu światowego kryzysu - podaje "Gazeta Wyborcza". Znalezienie sponsorów imprez związanych ze zbliżającym się wielkim finałem może okazać się bardzo trudne. 17. Finał, planowany na 11 stycznia, prawdopodobnie będzie skromniejszy niż w ostatnich latach.

Prezenty bezzwrotne

Mikołaj myli się, i to często. Handlowcy szacują, że nawet co piąty prezent kupiony przed świętami wraca do sklepów. Jednak sprzedawcy robią wszystko, by zwrotów nie przyjmować, a nawet nie wymieniać towaru - zauważa "Życie Warszawy".

BBN chce rozliczać polityków z obietnic

Politycy powinni być rozliczani z obietnic przedwyborczych przez niezależną instytucję – taki pomysł znalazł się w raporcie o korupcji, przygotowywanym przez prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego. Raport jeszcze nie powstał, a już stał się kością niezgody między BBN a Julią Piterą - pisze "Dziennik".

Polska atomowa już w 2019 roku

Do 2030 roku wybudujemy co najmniej dwie elektrownie atomowe, a w 2019 roku ruszy pierwsza z nich, najprawdopodobniej w Żarnowcu - donosi "Polska". Już w przyszłym roku powstanie agencja, która będzie przekonywać do budowy elektrowni organizacje ekologiczne i mieszkańców okolic miejscowości, w których powstaną reaktory.

Psychiatria jest dobra na armię

Gruzja poszła śladami Polski - zauważa "Trybuna". Po przegranej wojnie z Rosją szefem gruzińskiego MON został Wasyl Sicharulidze, z wykształcenia psychiatra. To nic, że nie ma żadnego doświadczenia wojskowego. Jest za to wiernym pretorianinem prezydenta Gruzji Michaiła Saakaszwilego.

Olejniczak-Napieralski: ostateczne starcie

Na początku przyszłego roku dojdzie do przesilenia w SLD - zapowiadają zarówno zwolennicy Grzegorza Napieralskiego, jak i Wojciecha Olejniczaka. I przygotowują dwa różne scenariusze - pisze "Gazeta Wyborcza".

SLD szuka nowego lidera?

Czeka nas kolejna odsłona wojny Grzegorza Napieralskiego z Wojciechem Olejniczakiem. I to już po Nowym Roku - pisze "Dziennik". Co czeka SLD? Niektórzy działacze mówią wręcz, że ten konflikt może zakończyć tylko ktoś nowy.

Wielka Orkiestra? Przepraszamy, mamy kryzys

Sztaby Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mają problem ze znalezieniem sponsorów wielkiego styczniowego finału - akcentuje "Gazeta Wyborcza". Szczodre dotąd firmy tłumaczą: To przez kryzys.

Kino ma służyć Bogu

Szefujący policji religijnej w Arabii Saudyjskiej szejk Ibrahim Gadth złagodził swoją opinię na temat kina. Pod wpływem sukcesu saudyjskiego filmu "Manahi" szejk przestał uważać kino za "zło absolutne". Jego zdaniem jest ono akceptowalne... o ile służy Bogu i dobru.

Praca za seks coraz popularniejsza

W polskich firmach seks wykorzystuje się do osiągnięcia korzyści zawodowych - pisze "Dziennik". Gazeta dotarła do badań, jakie przeprowadzono w 37 korporacjach w dużych polskich miastach. Co ciekawe coraz częściej to młodzi pracownicy wychodzą z seksualną propozycją wobec przełożonego.

Kto w Boga wierzy, niech zasiada do wieczerzy

Przed stu laty była odświętna, ale skromna. Dzisiejsza wigilijna kuchnia nęci bogactwem potraw, ale zatraca swoją tożsamość - zauważa "Rzeczpospolita", dociekając, które potrawy przetrwały, a których nikt nie potrafiłby już dzisiaj zrobić.

Zginęła we własnym mieszkaniu

40-letnia kobieta zginęła w wyniku pożaru mieszkania w jednej z krakowskich kamienic. Strażacy z powodu uszkodzenia stropu musieli ewakuować pozostałych mieszkańców.

Na co liczył Jaruzelski

Z dokumentów płk. Kuklińskiego wynika, że realne zagrożenie sowiecką interwencją istniało pod koniec 1980 roku i na początku 1981. W grudniu 1981 już nie - twierdzi historyk prof. Andrzej Paczkowski w rozmowie z "Rzeczpospolitą".

Pawlak życzy PSL "porządnie wycisnąć brukselkę"

Recenzując zorganizowaną w Warszawie przez PSL "Wigilię polską", "Nasz Dziennik" odnotowuje i podziela opinię uczestnika tej uroczystości, ks. Jana Majewskiego, niegdyś posła PSL, który ostrzegł, że "nadmiar kadzidła powoduje zaślepienie".

Cztery kilo narkotyków w zapasowym kole

Do tej akcji policjanci przygotowywali się długo, gromadzili informacje o osobach zaangażowanych w handel narkotykami w Toruniu. W sobotę na ulicach miasta zatrzymali opla astrę. Po szczegółowym przeszukaniu w aucie funkcjonariusze znaleźli prawie cztery kilogramy narkotyków... w kole zapasowym.

Autobus wjechał w lokomotywę. Kilkanaście osób rannych

12 osób rannych, w tym 3 ciężko, to skutek wypadku do jakiego doszło w Konstancinie na ulicy Mirkowskiej. Podmiejski autobus linii 710 zderzył się z nadjeżdżającą lokomotywą. Według policji zawinić mógł kierowca autobusu. Informację o zdarzeniu i zdjęcia dostaliśmy na platformę Kontakt TVN24.

Nowy wątek ws. zabójstwa 15-latka w Grecji

Za niepokoje w Grecji odpowiada policja? Prywatna telewizja "Antenna" podała w niedzielę, że w śledztwie w sprawie zastrzelenia przez policjanta 15-letniego demonstranta badana jest wersja mówiąca o tym, iż funkcjonariusz strzelał w stronę nastolatka. Wcześniej oficjalnie mówiło się, że strzały zostały oddane w powietrze, a chłopak zginął przez przypadek. Ta śmierć zapoczątkowała fale przemocy.

Panda na stole operacyjnym

Chińscy lekarze zoperowali ostatnio dość nietypowego pacjenta. Na stół operacyjny trafiła panda, a wszystko z powodu katarakty lewego oka.

Banki chętniej pożyczą pieniądze

Po GE Money Banku, który niespodziewanie obniżył wymagany wkład własny dla kredytów hipotecznych, także kolejne banki łagodzą warunki udzielania kredytów - dowiedziała się "Gazeta Prawna".

Tureckie miraże w nowohuckiej cementowni*

Ze zrozumieniem tego, co obecnie dzieje się w firmie, problem mają nawet prawnicy z czołowej międzynarodowej kancelarii Baker&McKenzie. Jak pisze "Dziennik Polski", międzynarodowa afera, z udziałem zarządzanej przez Turków krakowskiej Cementowni Nowa Huta i powiązanych z nią niezliczonych tureckich spółek - nie ma końca.

Amerykanie wypatrują Obamy

Do inauguracji prezydentury Baracka Obama pozostał prawie miesiąc. Amerykanie wypatrują zmiany sterów w Białym Domu z utęsknieniem - wynika z sondażu przeprowadzonego dla "The Washington Post". Po nowym prezydencie przede wszystkim oczekuje się zakończenia wojny w Iraku, poprawy wizerunku USA na świecie czy redukcji globalnego ocieplenia.

Izrael chce skończyć z Hamasem

W Gazie niespokojnie, choć rozejm wygasł ledwie w piątek. Palestyńczycy znów strzelają w stronę Izraela pociskami moździerzowymi. Tylko w niedzielę wystrzelono 15 rakiet. W odpowiedzi Izrael wysyła samoloty. Politycy z Tel Awiwu zapowiadają ostateczną rozprawę z bojownikami z Hamasu.

Pijany kierowca zatrzymał się na radiowozie

Ponad 2 promile alkoholu miał w wydychanym powietrzu kierowca bmw, który w niedzielne popołudnie wjechał w policyjny radiowóz. Dwie ranne osoby trafiły do szpitala. Do tragicznego wypadku doszło także na Podkarpaciu. Tam rozpędzone audi śmiertelnie potrąciło dwóch mężczyzn.

Kto świętował Dzień Orgazmu?

Zdawałoby się, że w grudniu myślimy tylko o jednych świętach. Nic bardziej mylnego, grudniowy kalendarz jest pełen świąt, ale mało kto wie, że przed wigilią Bożego Narodzenia jest jeszcze jedna, raczej oryginalna data - 21 grudnia to oficjalny Dzień Orgazmu. Podobnych dni jest zresztą w roku bardzo dużo.

Oszust na "Naszej klasie"

Mieszkaniec Ciechanowa (Mazowieckie) dokonywał oszustw finansowych, używając do tego popularnego portalu społecznościowego – nasza-klasa.pl. Zatrzymany przez policję tłumaczył, że jego działalność - to dowcip, który jednak nie wszyscy zrozumieli.

Prezydent nie chce polityki w telewizji publicznej

Zostawcie TVP w spokoju, wydaje się mówić prezydent, podkreślając wagę apolityczności Telewizji. To jego komentarz do pata w którym znalazła się telewizja publiczna i gorącego sporu między politykami koalicji, a zawieszonym zarządem spółki.

Najwięcej Mikołajów mieszka w Rumunii

Kolędy, ciasta, prezenty i święci Mikołaje. Bardzo dużo świętych Mikołajów. To wszystko można było zobaczyć w niedzielę w Bukareszcie. Parada zagwarantowała uczestnikom świetną zabawę i pobicie rekordu Guinnessa.

Lawiny zabijają narciarzy

Trzech niemieckich narciarzy zginęło po zejściu lawin w austriackich Alpach - podały w niedzielę ekipy ratunkowe.

Sprawniej, szczelniej, Schengen

Polska, Czechy, Węgry, Estonia, Litwa, Łotwa, Malta, Słowacja i Słowenia. Dokładnie rok temu obszar Europy, w którym nie obowiązuje kontrola graniczna, rozszerzył się o tych 9 państw. Jednocześnie zawężył się napływ naszych sąsiadów ze Wschodu, których odstraszają nowe obostrzenia na Polskich granicach.