Najnowsze

Najnowsze

Juszczenko podejrzany ws. handlu bronią?

Były ukraiński prezydent Wiktor Juszczenko może stać się jednym z głównych podejrzanych w prowadzonym przez Prokuraturę Generalną Ukrainy śledztwie dotyczącym dostaw broni do Gruzji - napisała w poniedziałek na swoich stronach internetowych kijowska gazeta "Deń".

Po 12 latach zbadają krew z miejsca zbrodni

Łódzka prokuratura apelacyjna, badająca sprawę śmierci gen. Marka Papały, uzyskała wreszcie większość materiału porównawczego 20 osób, które mogą być zamieszane w śmierć b. szefa policji. Przez 12 lat nie sprawdzono, czy jeden ze śladów krwi znalezionych w pobliżu miejsca zabójstwa może należeć do któregoś z gangsterów podejrzewanych o dokonanie zbrodni.

Zawrócił na Okęcie przez pękniętą szybę

Pęknięta szyba w kabinie pilotów była powodem przymusowego lądowania samolotu na warszawskim Lotnisku Fryderyka Chopina. Chwilę wcześniej maszyna linii Swiss wystartowała z Okęcia w lot do Zurychu.

Najmłodszy z Guantanamo przyznał się do winy

23-letni Omar Khadr, najmłodszy więzień Guantanamo, przyznał się przed sądem wojskowym do zarzucanych mu czynów, które miał popełnić w Afganistanie. Pochodzący z Kanady mężczyzna jest oskarżany o morderstwa, spiskowanie i popieranie terroryzmu.

Buzkowi ufamy najbardziej

Polacy największym zaufaniem wśród polityków darzą przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Jerzego Buzka, tuż za nim plasuje się prezydent Bronisław Komorowski, na trzecim miejscu premier Donald Tusk - wynika z sondażu CBOS. Po przeciwnej stronie - wśród polityków wzbudzających największa nieufność - niezmiennie na czele znajdują się prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński i były poseł PO Janusz Palikot.

Torturowali członków ETA?

Przed sądem w San Sebastian na północy Hiszpanii stanęło 15 funkcjonariuszy zmilitaryzowanej Guardia Civil. Są oskarżeni o torturowanie dwóch członków baskijskiej organizacji separatystycznej ETA.

Włoskie miasto nie chce minispódniczek

Jeden z włoskich nadmorskich kurortów planuje zakazać noszenia... spódniczek w wersji mini. Burmistrz miasta ma nadzieję, że takie działanie pomoże zachować odpowiedni poziom przyzwoitości w sferze publicznej.

"Bielik" płynie na pomoc NATO

Już za kilka dni okręt podwodny ORP "Bielik" opuści port w Gdyni, by wziąć udział w prowadzonej przez NATO operacji antyterrorystycznej "Active Endeavour". Rejon misji: Morze Śródziemne.

Po pijanemu groził Kurskiemu śmiercią

Wrocławski sąd nie zdecydował o tymczasowym areszcie mężczyzny, który groził, że zabije Jacka Kurskiego (PiS), zastosował wobec niego jedynie dozór policji. Zbigniew M. swoje groźby wyartykułował po pijanemu i na numer 112.

"Człowiek z lasu" przed sądem

Leszek K., ps. "Człowiek z lasu" oskarżony jest o napady rabunkowe, wymuszenia haraczy i zlecenie morderstw. Obok niego na ławie oskarżonych w rozpoczynającym się w poniedziałek procesie zasiadły 23 inne osoby. Zarzuca się im pobicia, napady, kradzieże, podpalenia, gwałty i morderstwa.

Premier: Prokuratura nie jest poszkodowana

Prokuratura nie jest poszkodowana - tak Donald Tusk skomentował doniesienia tvn24.pl o planowanym proteście śledczych przeciw za małym, jak twierdzą, funduszom. Premier zapewnił, że ingerować w działania niezależnej prokuratury nie będzie, choć formę protestu uważa za "ekstrawagancką".

Podniebne narodziny z zaskoczenia

Do niecodziennego wydarzenia doszło na pokładzie samolotu lecącego z Indii do Abu Zabi w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Będąca w zaawansowanej ciąży kobieta nieoczekiwanie dla siebie - bo termin narodzin dziecka był wyznaczony na później - poczuła silne skurcze. Zaalarmowany kapitan zmienił kurs na najbliższe lotnisko, ale mimo tego, podczas lądowania na pokładzie był jeden pasażer więcej niż podczas startu.

Unia Europejska uchyla drzwi Serbii

- Państwa Unii Europejskiej zgodziły się rozpatrzyć kandydaturę Serbii do członkostwa w UE - poinformowała agencja AFP. Obradujący w Luksemburgu ministrowie spraw zagranicznych i europejskich państw UE postanowili wystąpić do Komisji Europejskiej o zbadanie i wydanie opinii na ten temat.

Konflikt Polski z Litwą. Wilno wyciąga rękę

- Musimy bardzo otwarcie porozmawiać, nie za pośrednictwem mediów, ale bezpośrednio - powiedział Algis Kaszeta, wiceprzewodniczący litewskiego Sejmu. Polityk ma zamiar jak najszybciej zwołać posiedzenie Polsko-Litewskiego Zgromadzenia Poselskiego w celu omówienia napiętej sytuacji w stosunkach polsko-litewskich.

Kwaśniewski broni polityki Janukowycza

- Janukowycz nie okazał się pionkiem Moskwy, a jego polityka jest bardziej pragmatyczna i reformatorska niż zakładano - napisał Aleksander Kwaśniewski w artykule opublikowanym na łamach "Financial Times". Były prezydent RP stwierdził też, że Zachód nadal ma znaczne możliwości wpływu na Ukrainę, dlatego powinien się tam angażować i zachęcać władze do reform.

"Tyson", "Rafcio" i "Meksyk" w rękach policji

Pięciu mężczyzn podejrzanych o handel narkotykami na dużą skalę zatrzymali policjanci z Centralnego Biura Śledczego. Operacja była częścią śledztwa, które CBŚ prowadzi z Prokuraturą Okręgową w Poznaniu przeciw przemytnikom narkotyków z Holandii.

Miliony dolarów od Iranu to "pomoc"

- Współpracownicy prezydenta Afganistanu dostawali od Iranu miliony dolarów "dofinansowania" w postaci worków wypchanych pieniędzmi przemycanych przez granice - poinformował niedzielny "New York Times". Iran określił te oskarżenia jako "śmieszne", a prezydent Afganistanu Hamid Karzaj przyznał co prawda, że jego kraj otrzymuje pieniądze od sąsiada, ale wszystko jest "transparentne".

Grafolodzy zbadają "listę Ryszarda C."

Łódzka prokuratura zleciła dodatkowe badanie psychiatryczne Ryszarda C. podejrzanego o zabójstwo działacza PiS Marka Rosiaka i usiłowanie zabójstwa asystenta Pawła Kowalskiego. Będzie też badanie grafologiczne notki, którą mężczyzna miał przy sobie w momencie ataku na siedzibę PiS w Łodzi. Na liście mają znajdować się m.in. nazwiska polityków. Wkrótce ma też dojść do kolejnego przesłuchania przebywającego w szpitalu Pawła Kowalskiego, którego stan zdrowia poprawia się.

Tadeusz de Virion nie żyje

Zmarł Tadeusz de Virion, adwokat, dyplomata, powstaniec warszawski, w PRL obrońca w procesach politycznych. Miał 84 lata.

Rodzina zabitego o pogrzebie: wszyscy mile widziani

Wszyscy, którzy czują potrzebę i chcą być na pogrzebie Marka Rosiaka, by zamanifestować solidarność z rodziną i zaprotestować przeciwko brutalizacji życia publicznego, będą mile widziani - takie stanowisko rodziny zastrzelonego w łódzkiej siedzibie PiS przedstawił szef PiS w Łodzi Czesław Telatycki. Zdementował w ten sposób pojawiające się w mediach informacje, że bliscy Rosiaka nie życzą sobie udziału polityków innych opcji w pogrzebie.

Armenia zawiesza eksport... żab

Armeński rząd w 2009 roku postanowił zawojować europejskie, a zwłaszcza francuskie stoły i rozpoczął pilotażowy program eksportu... żab. Niestety, Zachód nie okazał się łasy na płazy z Kaukazu. Po około roku rząd zawiesił program.

Ukradł z bankomatu pół miliona. Ma zwrócić

Co najmniej 470 tys. złotych ukradł z banku jego uzależniony od hazardu pracownik. Pieniądze podbierał z bankomatów, a następnie grał na automatach. Sąd Okręgowy w Białymstoku skazał złodzieja na dwa lata więzienia w zawieszeniu na pięć lat, grzywnę oraz obowiązek zwrotu zagarniętych pieniędzy. Skazany ma też poddać się terapii.

Strajki kosztują Francuzów miliardy euro

Trwające od dwóch tygodni strajki francuskich związkowców kosztowały kraj już miliardy euro. Według minister gospodarki i finansów, Francja traci dziennie pomiędzy 200 a 400 milionów euro. Jak łatwo obliczyć, protestujący Francuzi sami zubożyli swoje państwo nawet o 5,6 miliarda euro.

Nowe okręty wzmocnią Flotę Czarnomorską

Rosja chce znacznie wzmocnić swoją Flotę Czarnomorską, informuje agencja Interfax. Anonimowe źródło w rosyjskiej marynarce wojennej poinformowało, że na Kremlu zapadła decyzja o powiększeniu rosyjskich sił na Morzu Czarnym do 2020 roku o 18 nowych okrętów.

Tłumy walczą o hobbity

"Kochamy hobbity", "Nie zabierajcie nam hobbitów" - z takim transparentami tysiące Nowozelandczyków protestowało na ulicach kilku miast. O co chodzi? We wtorek zapadnie decyzja o losie filmu "Hobbit", który miał być nakręcony na wyspach, ale z powodu protestu aktorów może zostać zrealizowany gdzie indziej.

Wulkan zagraża ponad 50 tys. ludzi

W poniedziałek wulkan Merapi wyrzucił z siebie gaz i pył, a jego zboczem spływa lawa. Według geologów to oznaka zbliżającego się wybuchu wulkanu.

Expo w Szanghaju bije rekordy

Wystawa expo w Szanghaju pobiła rekord liczby odwiedzających. W ciągu pięciu i pół miesiąca przewinęło się przez nią 70,23 milionów osób. Organizatorzy przewidywali, że podczas całego sześciomiesięcznego okresu trwania wystawy zwiedzi ją maksymalnie 70 milionów.

Pierwszy taki burmistrz

Wybory na burmistrza nadmorskiego miasta Piran w Słowenii wygrał 54-letni lekarz Peter Bossman. Jego wybór jest historyczny, ponieważ jest pierwszym czarnoskórym burmistrzem w Słowenii jak również prawdopodobnie we wszystkich krajach byłego bloku wschodniego. - Ten wybór dowodzi wysokiego poziomu demokracji w Słowenii - powiedział Bossman.

Rosomak się dobrał, sęp raczej niechętny

W ogrodzie zoologicznym w Detroit zorganizowano halloweenową zabawę. Popularny symbol tego święta - dynię - wypełniono smakołykami i podarowano zwierzętom. Nie każde zwierzę doceniło prezent.

Bomba pod autem sąsiada. "To mogły być porachunki"

Ok. godz. 2 w nocy podpoznańskim Komornikami wstrząsnął wybuch. Pod jednym z aut ktoś podłożył bombę. - Całą noc nie śpimy. Boimy się - zaalarmował Kontakt 24 internauta Paweł, sąsiad właściciela auta.