Najnowsze

Najnowsze

"Jedynka" nie chce jeździć do prezesa

Co czwartek w "Sygnałach dnia" swoimi poglądami dzielił się ze słuchaczami Jarosław Kaczyński. Ale po zawieszeniu związanego z PiS kierownictwa stacji i zmianie wydawców programu, radiowa "Jedynka" nie chce już jeździć do prezesa PiS. Chce rozmawiać z nim na żywo, tak jak z innymi gośćmi. Na to Kaczyński się nie zgadza. Dlatego w ubiegły czwartek prezes udzielił wywiadu "Trójce" - pisze "Gazeta Wyborcza".

SpiderObama nadchodzi

Prezydent-elekt Barack Obama już jest bohaterem popkultury, więc z pewnością wiadomość o tym, że pojawi się w nowym komiksie ze Spidermanem, nie bardzo go zdziwiła.

Kolejny powód, by nie chodzić na polu golfowym

Jeśli przy niedawnych, domniemanychwybrykach naszych posłów na Cyprze mieliśmy wątpliwości co do nazwy wózków golfowych, które zostały zniszczone, to w tym wypadku ich nie będzie. Meleksy to na pewno nie są. Przypominają natomiast Segwaya.

Z urzędnika milioner

"Dziennik" opisuje karierę byłego komisarza stolicy za rządów PiS Mirosława Kochalskiego. W ciągu trzech lat z drugorzędnej funkcji sekretarza Warszawy został prezesem Ciechu i milionerem.

Operacja na depresję

Operacyjne leczenie depresji u 45-letniego mężczyzny przeprowadzili neurochirurdzy z 10. Wojskowego Szpitala Klinicznego w Bydgoszczy - pisze "Gazeta Wyborcza".

Oddział zamknięty

W Wojskowym Instytucie Medycznym w Warszawie niszczeje część Szpitalnego Oddziału Ratunkowego. Ani NFZ, ani miasto nie chce dopłacać do jego działania mimo, że leczą się tam nim również warszawiacy - alarmuje "Życie Warszawy".

Prokuratorski pendrive na ulicy

Ponad cztery tysiące dokumentów z trzech prokuratur w Pruszkowie, Warszawie i Rzeszowie leżało na chodniku w podwarszawskim Komorowie - pisze "Gazeta Wyborcza".

Prezes nie lubi na żywo

Przez dwa lata, tydzień w tydzień ekipa Programu I Polskiego Radia jeździła na wywiady do prezesa Jarosława Kaczyńskiego i następnego dnia puszczała je "z taśmy" - pisze "Gazeta Wyborcza".

Pruszkowskie akta leżały na chodniku

Przeszło cztery tysiące dokumentów, pochodzacych z trzech prokuratur dostała "Gazeta Wyborcza" od jednego ze swych czytelników, który znalazł je... na chodniku w podwarszawskim Komorowie. Wszystkie mieściły się na niepozornym pendrivie.

Prezydent chciał grać twardo, ale... zmienił zdanie

Z Rosją trzeba rozmawiać "na zasadzie tough, a nie soft, bo to jest lepiej rozumiane" - mówił prezydent Lech Kaczyński w drodze do Pragi. Ale po spotkaniu z prezydentem Czech Vaclavem Klausem i premierem Mirkiem Topolankiem jego zapał do rozmów "twardych", albo "miękkich" osłabł. Powrót prezydenta do Warszawy opóźnił się.

Giną pakistańscy liderzy Al-Kaidy

Dowodzący operacjami Al-Kaidy w Pakistanie Usama Al-Kini i jego prawa ręka, Szejk Ahmed Salim Swedan, prawdopodobnie są martwi - donosi jeden z amerykańskich oficjeli z frontu wojny z terroryzmem. Z enigmatycznej informacji wynika tyle, że mężczyźni zginęli na pograniczu z Afganistanem.

Gwałciciel wpadł po 7 latach

Policjanci z Gdyni zatrzymali 25-letniego mężczyznę, którego obwiniają o gwałt sprzed lat. W czerwcu 2002 roku, na polnej drodze ze szczególnym okrucieństwem została zgwałcona 22-letnia kobieta. Sprawcy grozi do 12 lat więzienia.

PO-PiS broni CBA przed SLD

Kluby Platformy Obywatelskiej oraz Prawa i Sprawiedliwości tym razem mówią jednym głosem. Zgodnie zapowiedziały głosowanie przeciwko projektowi SLD w sprawie reformy Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Wybuch i pożar kamienicy w Radomiu

Przez pięć godzin strażacy gasili w nocy pożar dwukondygnacyjnej kamienicy w centrum Radomia. Prawdopodobnie przyczyną pożaru był wybuch butli gazowej. Kilkanaście osób w popłochu opuściło mieszkania, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Jugendamt ją ścigał, w polskim sądzie zatrzymali

Beata Mosebach, Polka, żona obywatela Niemiec, która od ponad roku ukrywała się w Polsce z czteroletnim synem Jasiem w czwartek została zatrzymana przez polską policję i przewieziona do prokuratury - informuje "Rzeczpospolita".

Napieralski: nie będę miał już problemu z Olejniczakiem

Czwartek, 8 stycznia SLD dogaduje się z Platformą ws. ustawy medialnej i w geście dobrej woli wycofuje swój projekt. Ale szef Sojuszu Grzegorz Napieralski odcina się od jakiegokolwiek cichego sojuszu z PO i podkreśla, że SLD robi tylko jedno: realizuje swój program. - Złożyliśmy do projektu rządowego swoje pomysły. Przekonujemy Platformę - mówił w "Magazynie 24 godziny" TVN24.

Polska woła o Polaków z Wysp

Walka o polskich emigrantów z Wielkiej Brytanii otwiera nowe fronty. Polaków z powrotem do ojczyzny przyciągnąć chce na początek Szczecin, a za nim kolejnych kilkanaście miast. W tym czasie, wyspiarskie bulwarówki nie zostawiają na imigrantach suchej nitki i oskarżają ich o zabieranie zasiłków w czasach kryzysu.

Kropka nad i 08.01

Czwartek, 8 stycznia- Rząd oceniam dobrze, Donalda jako premiera też. Choć czasem miewam zastrzeżenia – stwierdził w „Kropce nad I” TVN24 były premier Tadeusz Mazowiecki. Według niego przez rok rządów ekipy Tuska „Polska odetchnęła”.

Pęknięcie w Trybunale Konstytucyjnym

Trybunał Konstytucyjny podzielił się na dwie frakcje - pisze "Rzeczpospolita". Jedną stanowią sędziowie o dłuższym stażu. Drugą ci, którzy przyszli do TK w 2006 r. Stosunek obu grup do PRL ma kluczowy wpływ na zapadające wyroki.

MON szuka żołnierzy na Wyspach

MON chce znaleźć ochotników do zawodowej armii wśród Polaków pracujących w Wielkiej Brytanii - dowiedziała się "Rzeczpospolita".

Niasto może zbankrutować

Upadek zakładów i gwałtowny wzrost bezrobocia w Stalowej Woli i okolicach - takie skutki w ocenie "Naszego Dziennika" przyniesie drastyczna podwyżka cen prądu dla zakładów przemysłowych działających w tamtejszej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Matka zatrzymana w sądzie

Beata Mosebach, Polka, żona obywatela Niemiec, która od ponad roku ukrywała się w Polsce z czteroletnim synem Jasiem, została w czwartek zatrzymana przez policję i przewieziona do prokuratury - informuje "Rzeczpospolita".

Szczecin szuka obywateli na Wyspach

Władze Szczecina jadą dziś z misją specjalną do Wielkiej Brytanii. Przez weekend będą namawiać emigrantów z Polski, by osiedlili się na Pomorzu. Na podobną akcję zdecydowało się w sumie 12 polskich miast - pisze "Metro".

Ranking najlepszych OFE

Otwarty fundusz emerytalny ING okazał się najlepszym wyborem przyszłych emerytów - pisze "Gazeta Prawna", która dziesięć lat od wdrożenia reformy emerytalnej porównała wyniki osiągnięte przez fundusze.

Z szeregów PiS do grona milionerów

Niektórzy twierdzą, że pierwszy milion trzeba ukraść - na szczęście jednak nie w Polsce. U nas wystarczy zostać na chwilę komisarzem Warszawy, a dalej już pójdzie z górki. Mirosław Kochalski zrezygnował z tej funkcji na rzecz Kazimierz Marcinkiewicza - ale opłaciło się. Od tamtej pory zarobił już ponad 6 mln zł - donosi "Dziennik".

W płomieniach stracili dorobek i miejsce pracy

Nieszczęście dotknęło sprzedawców z podłódzkiego Głuchowa. Na terenie tamtejszego targowiska spłonęło kilkanaście sklepików, usytuowanych w metalowych boksach. Jak podejrzewają strażacy, ogień prawdopodobnie wybuchł w sąsiadującym z nimi barze.

Zamieszki na ulicach Oslo

Krwawe echa konfliktu w strefie Gazy dosięgnęły Norwegii. Około tysiąca propalestyńskich demonstrantów zaatakowało w czwartek w Oslo uczestników proizraelskiej manifestacji, paląc flagi i rzucając koktajlami Mołotowa. Policja interweniowała przy użyciu gazu łzawiącego.

Wyjątkowy pobór: wszyscy przyszli trzeźwi

Ostatni taki pobór - i ostatnie takie ślubowanie. W Radomiu kwiat ostatniego – grudniowego – poboru miał swoją przysięgę. Ze wszech miar wyjątkową, nie tylko z tego powodu, że – jak cieszy się dowódca – wszyscy poborowi w jednostce zjawili się trzeźwi.

Napieralski: nie będzie już problemu z Olejniczakiem

SLD dogaduje się z Platformą ws. ustawy medialnej i w geście dobrej woli wycofuje swój projekt. Ale szef Sojuszu Grzegorz Napieralski odcina się od jakiegokolwiek cichego sojuszu z PO i podkreśla, że SLD robi tylko jedno: realizuje swój program. - Złożyliśmy do projektu rządowego swoje pomysły. Przekonujemy Platformę - mówił w "Magazynie 24 godziny" TVN24.

Izrael ostrzelał konwój ONZ

Izraelczycy ostrzelali w czwartek konwój ONZ, zabijając przy tym dwie osoby. To zadecydowało o zawieszeniu przez UNRWA (Agencja Narodów Zjednoczonych dla Pomocy Uchodźcom Palestyńskim) pomocy w Strefie Gazy. Atak na oenzetowski konwój potępił sekretarz generalny organizacji Ban Ki Mun. Izraelskie władze wyraziły całkowite wsparcie dla organizacji humanitarnej.