Najnowsze

Najnowsze

31 zastępów straży gasiło pożar w centrum miasta

Przez kilka godzin kilkudziesięciu strażaków walczyło z pożarem budynku w centrum Olsztyna. Zabytkowa hala spłonęła w 2/3, ale ogień na szczęście nie przeniósł się na sąsiednie budynki, choć groźba taka była bardzo duża. Przyczyny pożaru nie są na razie znane. Straty po pożarze oszacowano wstępnie na ponad milion złotych.

Karadżić szykuje bombę

To ma być dowód, który zdaniem adwokata Radovana Karadżicia, zmieni losy procesu byłego przywódcy Serbów bośniackich. Przyglądający się sprawie eksperci mają jednak wątpliwości, czy przedstawione dowody będą wystarczające, aby Karadżić uniknął kary.

Giertych: Wałęsa to symbol

Dziś Roman Giertych mówi o Lechu Wałęsie, że to "symbol" i stawia tezę: To były prezydent powinien zorganizować obchody 20. rocznicy wyborów 4 czerwca. A jeszcze cztery lata temu, wówczas jako lider LPR, Giertych mówił, że to właśnie m.in. przez Wałęsę "po roku 89 dostaliśmy tylko namiastkę wolności". Co zmieniło się od tamtego czasu? Na wspólnej drodze Giertycha i Wałęsy pojawił się Declan Ganley.

Firma, która prądem raziła żołnierzy

Firma KBR przez lata dostawała miliony dolarów z amerykańskiego budżetu na prace przy instalacjach elektrycznych w bazach w Iraku. Komisja śledcza Kongresu zastanawia się jednak dlaczego tak się działo, skoro KBR często oskarżano o zwyczajną fuszerkę.

GPS przestanie działać?

Systemowi GPS grozi załamanie z powodu braku inwestycji i koniecznych napraw. Niektóre satelity mogą przestać działać już w przyszłym roku – co oznacza poważne konsekwencje dla armii, firm i zwykłych ludzi - alarmuje agencja odpowiedzialna za wydatki publiczne w Stanach Zjednoczonych.

Trybunał rozstrzygnie, ile ma być krzeseł

Trybunał Konstytucyjny wznowił w środę rozpatrywanie wniosku Donalda Tuska, w którym premier prosi o rozstrzygnięcie sporu, kto ma reprezentować Polskę na unijnych szczytach. Wiele wskazuje na to, że TK jeszcze dziś wyda postanowienie.

Przepraszamy, trzęsienia ziemi nie było

O świcie Japończyków zelektryzowała wiadomość - trzęsienie ziemi o sile 7,6 w skali Richtera nawiedziło południe kraju. Kilkadziesiąt minut później Japończycy przeprosili za zamieszanie - to były tylko ćwiczenia.

"Jesteśmy oddani sprawie obrony Polski"

Podejmując decyzję o budowie tarczy antyrakietowej w Polsce, Ameryka weźmie pod uwagę nie tylko jej przydatność dla obrony przed rakietami, lecz również sojusznicze zobowiązania wobec Polski - takie oświadczenie padło w środę z ust amerykańskiej sekretarz stanu Hillary Clinton.

Carskie jaja na wystawie

Gdyby takie jaja miałby zostać logo Euro 2012, nikt nie miałby wątpliwości, że to dobry pomysł. Na wystawie w Moskwie zgromadzono aż kilkadziesiąt jaj słynnej marki Faberge.

W ciągu 30 lat Hollywood może zostać zrównane z ziemią

W ciągu najbliższych 30 lat w Kalifornii może nastąpić kataklizm, który zrówna z Ziemią Los Angeles - twierdzą geolodzy. Po wtorkowym wstrząsie o stosunkowo niewielkiej sile - 4,1 stopnia w skali Richtera - uważają oni, że prawdopodobieństwo wielkiej katastrofy wynosi aż 99 procent.

"Bon courage, mon chouchou"

Francuzi nie mówią o niczym innym i niczego innego nie oglądają. W internecie można zobaczyć nagranie, na którym pierwsza para Francji, Nicolas Sarkozy i Carla Bruni czulą się do siebie. - Bon courage mon chouchou - mówi Bruni do męża, co swobodnie można przetłumaczyć jako "Bądź dzielny, moje kochanie".

"Dla tej chwili warto było iść na wybory"

Kolejne maile, kolejne zdjęcia - na platformę Kontakt TVN24 spływają państwa świadectwa o 4 czerwca 1989 roku. Niedawno pisała do nas pani Basia z opowieścią o swojej mamie, teraz swoje relacje przesłała nam jej synowa. - 4 czerwca 1989 był dla mnie niezwykłą datą - pisze do nas pani Agnieszka.

Unia odbuduje Abruzję

Unia Europejska przeznaczy 480 milionów euro na odbudowę zniszczonej w trzęsieniu ziemi L’Aquili - ogłosił we wtorek w tym mieście w Abruzji w środkowych Włoszech przewodniczący KE Jose Manuel Barroso.

Dziennikarka zrzynała z bloga

Laureatka Nagrody Pulitzera i dziennikarka prestiżowego amerykańskiego dziennika "The New York Timesa" Maureen Dowd przyznała się do plagiatu. Najciekawsze w całej sprawie jest źródło, z jakiego korzystała. Skąd ściągała dziennikarka? Od jednego z autorów popularnego liberalnego bloga Talking Points Memo.

Martin Luther King na dużym ekranie

Powstanie filmowa opowieść o charyzmatycznym czarnoskórym pastorze Martinie Lutherze Kingu. Wytwórnia filmowa "DreamWorks" otrzymała właśnie prawa do zekranizowania biografii. Współproducentem filmu będzie nie kto inny jak sam Steven Spielberg.

Kup pan statek

Wszyscy zastanawiają się, kto tak naprawdę kupił sporą część majątku stoczni w Gdyni i Szczecinie. Spekulacje trwają, a tymczasem dziennikarz TVN24, Paweł Łukasik postanowił sprawdzić, czy, jaki i za jaką cenę statek można zamówić w polskich stoczniach.

"Kropka nad i" 20.05

Środa, 20 maja Co się stało z Anną Sobecką, posłanką klubu PiS? - pytał w "Kropce nad i" TVN24 Joachim Brudziński. Nie mógł nadziwić się, w jakim nowym towarzystwie obraca się jego klubowa koleżanka. "Zadeklarowany gej o homoseksualno-libertyńskich poglądach" - zdaniem Brudzińskiego, to jedna z osób tworzących Libertas, z którym współpracuje Anna Sobecka.

Wywiad tuszował zaginięcie szyfranta?

środa, 20 maja Nie było tuszowania zaginięcia Stefana Zielonki – tak poseł PO Konstanty Miodowicz w programie "24 godziny" odniósł się do doniesień strony internetowej "Dziennika", według których wywiad wojskowy próbował zataić sprawę zaginionego szyfranta. – W tej sprawie wiadomo tyle, że nic wiadomo, ale widać, że są problemy z koordynacją służb wojskowych w naszym kraju – mówił Paweł Kowal z PiS.

Socjaliści bronią piratów

Francuski parlament zadecydował: każdemu, kto nielegalnie ściąga pliki z sieci można odciąć internet. Nowe ustawa nie przypadła jednak do gustu socjalistom. Opozycja zaskarżyła go we wtorek we francuskiej Radzie Konstytucyjnej.

"Nie zrobiłem nic niegodziwego"

- Nie zrobiłem nic niegodziwego. Nie zajmowałem się sprawami politycznymi. Nie zamierzam podać się do dymisji - oświadczył w programie "24 godziny" Prokurator Krajowy Edward Zalewski. To jego pierwszy komentarz wobec oskarżeń, że w latach 80. podpisał decyzję o przesłuchaniu działacza wolnościowego Stanisława Śniega przez funkcjonariusza SB.

Zniknęła żona zaginionego szyfranta

Od miesiąca policja bezskutecznie szuka zaginionego szyfranta Stefana Zielonki. Tymczasem "Dziennik" ujawnia, że żona chorążego także pracowała w służbach i... przepadła bez wieści. - Jesteśmy bezradni. Mamy wrażenie, że wojskowy wywiad nie mówi nam wszystkiego - mówi w rozmowie z gazetą stołeczna policja.

Zobacz motocyklowy crash test

Wystarczy sekunda nieuwagi i zaledwie 50 km na godzinę. To dla motocyklisty może oznaczać śmierć, a w najlepszym przypadku kalectwo. Test zderzeniowy motoru z samochodem osobowym nie pozostawia w tej sprawie żadnych złudzeń.

"Premier urządził sobie polityczne show"

- Mieliśmy do czynienia z polityczną farsą. Premier nie chciał debatować ze związkowcami, premier chciał sobie urządzić sobie polityczne show - tak w magazynie "24 godziny" Adam Bielan komentował wtorkową debatę (a właściwie jej brak) premiera Donalda Tuska ze związkowcami. Szefa rządu bronił z kolei poseł Platformy Obywatelskiej Sebastian Karpiniuk: - Związkowcy szukali pretekstu by wycofać się z debaty.

Berlusconi płacił za kłamstwa przed sądem?

Adwokat David Mills popełnił krzywoprzysięstwo w dwóch procesach, działając na korzyść Silvio Berlusconiego – orzekł sąd w uzasadnieniu wyroku dla adwokata. - 600 tys. dolarów to "prezent" od Silvio Berlusconiego za ratunek przed "wielkimi kłopotami" – głosi poufny list Millsa ujawniony przez media. Premier nazwał ten wyrok "skandalicznym" i zapewnił, że nie przekupił Millsa.

Sprawdzą czy kobiety mogą głosować

W Arabii Saudyjskiej przesunięto wybory o dwa lata, by zbadać czy kobiety mogą głosować. Z góry wykluczone jest jednak, by mogły zaproponować swoje kandydatury.

Bp Mediolanu: Kościół oddalony od rzeczywistości

Hierarcha krytykuje Watykan za "oddalenie od rzeczywistości", a szczególnie za stosunek do rozwiedzionych. - Kościół katolicki powinien otworzyć się na osoby rozwiedzione, przede wszystkim te, które zawarły nowe związki - mówi kardynał Carlo Maria Martini, wskazywany na początku ostatniego konklawe jako jeden z faworytów do papieskiego urzędu.

Polacy i Rumuni jak niewolnicy. Jest śledztwo

Warunki pracy na holenderskiej plantacji szparagów to „współczesne niewolnictwo”, pracownicy zarabiali o wiele mniej niż powinni – twierdzą urzędnicy. Haska prokuratura wszczęła już śledztwo ws. wykorzystywania kilkudziesięciu nielegalnych pracowników sezonowych, głównie z Polski i Rumunii, przez producentkę szparagów.

Winna mordu na 12 rybkach

Na wizji można zrobić wszystko - rozbierać się, przeklinać i wymiotować. Ale trzeba też ponieść tego konsekwencje. Dziennikarka duńskiej stacji DR1, chcąc pokazać szkodliwość szamponu przeciwłupieżowego, uśmierciła na wizji 12 akwariowych rybek. Sąd orzekł, że złamała tym prawo o ochronie zwierząt.

Podpis ws. Blidy "w zastępstwie" - przesłuchani potwierdzają

Postanowienie o wszczęciu śledztwa w sprawie Barbary Blidy podpisał prokurator Jarosław Wilczyński "w zastępstwie" Jacka Krawczyka - napisała "Gazeta Wyborcza". I Krawczyk, i Wilczyński byli już w tej sprawie przesłuchani przez prokuraturę. Potwierdzaja te informacje.