Najnowsze

Najnowsze

Japonia do Chin: wycofajcie swoje statki

W poniedziałek japońscy strażnicy przybrzeżni namierzyli chińskie statki hydrograficzne, które wpłynęły w sporny rejon wysp Senkaku na Morzu Południowochińskim. - Wzywamy rząd chiński do niezwłocznego wycofania tych statków - zaapelował główny sekretarz japońskiego rządu Takeo Kawamura.

Oto szczęśliwa 70-latka po porodzie

To prawdopodobnie najstarsza matka na świecie. 70-letnia mieszkanka północno-zachodnich Indii zaszła w ciążę na skutek zapłodnienia in vitro i urodziła zdrową córeczkę. Jej 72-letni mąż oświadczył, że nie martwi się o przyszłość dziecka, ponieważ "ma liczną rodzinę".

Gronkowiec z dozownika

Osiem noworodków zostało zarażonych gronkowcem w Uniwersyteckim Szpitalu Klinicznym w Białymstoku. Bakteria znajdowała się na dozowniku mydła - informuje dyrekcja szpitala.

Pięć lat dla warszawskiego rapera

Pięć lat więzienia. Taki wyrok usłyszał 31-letni warszawski raper Andrzej "Żurom" Żuromski, który został oskarżony o handel narkotykami na masową skalę. "Żuroma" pogrążył skruszony gangster.

Aborcja prezentem na święta

Amerykańska sieć klinik wywołała burzę wśród przeciwników aborcji i sztucznego zapładniania, proponując swoim klientom świąteczne bony na zabiegi. W klinice planowania rodziny można za nie wykonać m.in. bezpłatną aborcję. Autorzy kampanii tłumaczą, że chcieli pomóc osobom, które bez ubezpieczenia nie mogą korzystać z niektórych, bardzo drogich usług.

Chory na AIDS dwa lata walczył o wolność

36-letni Wasilij Aleksanian cierpi na AIDS, nowotwór węzłów chłonnych, zaćmę i gruźlicę. Mimo to od ponad dwóch lat nie mógł doprosić się od rosyjskiego sądu, by wypuścił go z więzienia, do którego trafił po politycznie sterowanym procesie właścicieli niepokornego wobec Kremla Jukosu.

Największy kartofel jest z Libanu

Gigantyczny kartofel, lub jak kto woli ziemniak, ujrzał światło dzienne. Dumny libański właściciel warzywa chce, aby ponad 11-kilogramowy okaz znalazł się w księdze rekordów Guinessa.

Tysiąc powrotów z Irlandii na tydzień

Około jednej trzeciej Polaków planuje powrót z Irlandii na stałe do kraju w ciągu najbliższego roku. Kolejne 13 proc. w przeciągu najbliższych dwóch lat - wynika z sondażu przeprowadzonego przez czołową irlandzką agencję pośrednictwa pracy CPL. Głównym powodem powrotów jest pogłębiająca się w Irlandii recesja.

"Imagine" Lennona zamiast hejnału

John Lennon żyje w sercach Łodzian. W 28 rocznicę zabójstwa beatlesa, w samo południe z łódzkiego urzędu miasta zamiast prząśniczek (tradycyjnego hejnału Łodzi), popłynęły dźwięki piosenki "Imagine".

Tragiczny dzień w Alpach

Sześciu włoskich alpinistów nie żyje, a jeden zaginął - to tragiczny bilans lawin, które zeszły w niedzielę po włoskiej i francuskiej stronie Alp.

Chciał zabić polityków, dostał 16 lat

Protestancki ekstremista, który dwa lata temu chciał zabić czołowych polityków północnoirlandzkiej partii Sinn Fein, został skazany na 16 lat więzienia. Uniknął dożywocia, bo jest chory.

Z małym penisem albo wcale

Płeć męska jest w niebezpieczeństwie. Według najnowszego raportu amerykańskich uczonych z organizacji CHEMTrust, samce niemal wszystkich gatunków, przez pestycydy, mają coraz mniejsze penisy i w ogóle są coraz bardziej kobiece.

Gruziński minister ma rosyjski paszport

Grigol Waszadze - nowomianowany szef gruzińskiego resortu spraw zagranicznych - ma podwójne obywatelstwo: gruzińskie i rosyjskie. Co więcej, rosyjskiego paszportu nie ma zamiaru oddać - czytamy na łamach rosyjskiej gazety "Komiersant".

Rodzinna zbrodnia

Żona i nieletnie dzieci są podejrzani o zlecenie zabójstwa 40-letniego mężczyzny we Włocławku. Był on właścicielem jednego ze śródmiejskich barów. Policja zatrzymała 9 osób – zabójców, ich pomocników i zleceniodawców, czyli rodzinę ofiary. Grozi im nawet dożywocie.

Groźna melamina w proszku do pieczenia

Główny Inspektor Sanitarny wstrzymał sprzedaż proszku do pieczenia wytwarzanego przez jednego z polskich producentów. Powód? - W produkcie wykryto niedopuszczalne ilości szkodliwej dla zdrowia melaminy - wyjaśnił na na antenie TVN24 rzecznik GIS Jan Bondar.

Pijacki rajd cysterną

Rano na przejeździe kolejowym w Godkowie (woj. zachodniopomorskie) przewróciła się cysterna z płynnym asfaltem. Kierowca ciężarówki był pijany i nie wyrobił się na łuku drogi. Zahaczył też o słup trakcji kolejowej i przewrócił go. Na tory wylał się asfalt z cysterny. Ruch kolejowy w tej okolicy jest wstrzymany.

Dioksyny groźne w dużych ilościach

Główny Inspektorat Weterynarii sprawdza, czy ponad 600 ton irlandzkiej wieprzowiny, która trafiła do Polski, jest skażonych groźnymi dioksynami. W tej chwili nie ma powodów do paniki - oceniają w tvn24.pl eksperci z Państwowego Instytutu Weterynarii w Puławach. Mięso jest wycofywane z rynku. Na razie wiadomo o trzech zakładach, w których miałaby się znajdować podejrzane mięso - na Mazowszu, w Wielkopolsce i w Głownie (woj. łódzkie).

Sprawa rehabilitacji ofiary Katynia odroczona

Do 12 grudnia Sąd Rejonowy w Moskwie odroczył postępowanie ws. rehabilitacji jednej z ofiar Katynia - porucznika Stanisława Karnkowskiego, zamordowanego przez NKWD w 1940 r. Oczyszczeniu oficera sprzeciwia się prokuratura.

Platforma chce zatrzymać prezydenta

Platforma Obywatelska przygotowuje ustawę, która może wykluczyć Lecha Kaczyńskiego z udziału w szczytach Unii Europejskiej - ujawnia "Gazeta Wyborcza". O tym, kto będzie reprezentował nasz kraj, ma decydować rząd, a prezydent będzie jedynie mógł liczyć na dobrą wole premiera Donalda Tuska.

Dożywocie dla zabójcy Olewnika utrzymane

Sąd Apelacyjny w Warszawie utrzymał wyroki dla skazanych za porwanie i zabójstwo Krzysztofa Olewnika. Złagodzenia kary domagał się m.in. obrońca skazanego na dożywocie Roberta Pazika. Tymczasem rodzina zmarłego biznesmena nadal przekonana jest, że nie wszystkie osoby odpowiedzialne za zbrodnię znalazły się na ławie oskarżonych.

Czym są dioksyny?

Dioksyny zyskały rozgłos w latach 60-tych, po tym jak amerykańskie wojska na masową skalę używały mieszanki pomarańczowej w wojnie wietnamskiej. Potem tytuły światowych mediów obiegła sprawa zatrucia dioksynami obecnego prezydenta Ukrainy. Ich stężenie we krwi Wiktora Juszczenki wyniosło wówczas 100 000 pg/g tłuszczu, czyli 20 tysięcy razy przekroczyło dopuszczalną normę. Czym są i co powodują?

Z pistoletem na antyterrorystów

Policjanci z Piotrkowa Trybunalskiego rozbili grupę przestępczą handlującą bronią i narkotykami. W trakcie zatrzymywania jeden z handlarzy wycelował do policjantów z nabitego pistoletu. Na szczęście został obezwładniony. W ręce policji trafiło 8 osób oraz kilkanaście jednostek broni palnej, kilka tysięcy sztuk amunicji i narkotyki. Zatrzymanym grożą kary do 10 lat więzienia.

Uczelnia wyłącza telefony i ogrzewanie

Bez telefonów i dostępu do internetu, z ograniczonym do minimum ogrzewaniem i sprzątaniem - tak będzie działał lubelski Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej przez kilkanaście dni w grudniu i na początku stycznia. Powód? Ogromne zadłużenie wymaga cięcia kosztów.

Mularczykowi nie udało się ściganie Zolla

Proces karny o pomówienie, jaki Andrzejowi Zollowi wytoczył z prywatnego aktu oskarżenia poseł PiS Arkadiusz Mularczyk, został umorzony. Krakowski Sąd Okręgowy uznał, że prof. Zoll nie może być pociągnięty do odpowiedzialności karnej, ponieważ jest chroniony immunitetem sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

Uliczna wojna w Salonikach

Główne zamieszki przeniosły się do portowego miasta Saloniki. Tam setki studentów ściera się z greckimi siłami bezpieczeństwa - podaje miejscowa stacja telewizyjna. To już trzeci dzień walk rozpętanych w Atenach, po tym jak funkcjonariusz policji zastrzelił 15-latka, należącego do jednego z młodzieżowych gangów.

"To zaszczyt dołączyć do Jana Pawła II i Matki Teresy"

- To dla mnie zaszczyt - dołączyć do grona wyróżnionych doktoratem honoris causa jednego z najstarszych uniwersytetów europejskich, w którym są papież Jan Paweł II i Matka Teresa z Kalkuty - mówił Dalajlama XIV odbierając najwyższą godność Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Ekolodzy zablokowali Stansted

Ruch lotniczy na lotnisku Stansted koło Londynu został całkowiecie zablokowany, gdy grupa 50 protestujących ekologów znalazła się w okolicy pasa startowego. Odwołano miedzy innymi kilka lotów do Polski.

Roboty stanęły w szranki

Roboty potrafią coraz więcej. Można się było o tym przekonać podczas imprezy National RoboCup Competion, która przez trzy dni trwała w prowincji Guangdong w Chinach.

Talibowie są na 72. proc. terytorium Afganistanu

Talibowie są obecni na 72 proc. terytorium Afganistanu - taki dramatyczny wniosek wynika z ostatniego badania Międzynarodowej Rady ds. Bezpieczeństwa i Rozwoju (ICOS). NATO odpowiada: "Nie uważamy liczb przytoczonych w tym raporcie za wiarygodne".