Najnowsze

Najnowsze

Znane twarze przeciw przemocy wobec dzieci

Każde dziecko ma prawo być szczęśliwe i wychowane w miłości i rodzinnym cieple - przekonują autorzy kampanii "Kocham. Nie biję", która właśnie rusza. Na ulicach i w szkołach pojawią się billboardy i plakaty, a w mediach spoty. W kilku wariantach, z udziałem kilku celebrytów.

Problemy w metrze

Problemy w warszawskim metrze. Między Politechniką a Ratuszem pociągi jeżdżą wahadłowo. Na peronach tłok. - Uległ awarii pociąg na stacji metra Centrum - powiedział na antenie TVN Warszawa rzecznik metra, Krzysztof Malawko. - Musieliśmy wyłączyć zasilanie.

Nagranie z wieży: "Uważajcie, ostrożnie. Katapultujcie się!"

Co było przyczyną tragicznego wypadku SU-27 podczas pokazów Air Show w Radomiu? Nagranie z wieży kontrolnej, do którego dotarła TVN24 potwierdza nieoficjalne informacje portalu tvn24.pl, że piloci usłyszeli komendę: "katapultujcie się!". Zapisu rozmowy białoruskiego kontrolera z lotnikami słucha się z trudem: - Po skończeniu figury odezwijcie się...

"Filmowałem walkę i agonię. Horror nowoczesnej wojny"

Amerykański reporter Julien Bryan w Warszawie spędził niemal cały wrzesień 1939 roku. Filmował, fotografował i opisywał życie i śmierć w ogarniętym wojną mieście. Choć dzięki jego relacjom o okrucieństwie Niemców usłyszała cała Ameryka, dziś w Polsce mało kto o nim pamięta.

Putin "twardy i ostry" lub "łagodny i miękki"

Jedni uważają, że premier Putin wystąpił na Westerplatte "twardo i ostro", inni oceniają, że "miękko i łagodnie". Historycy i politolodzy "na gorąco" przedstawili rozbieżne opinie na temat wymowy słów Putina, które padły z Westerplatte. - Być może Putin był przygotowany i skorzystał z ostrzejszego wariantu mowy - sugeruje politolog, prof. Wojciech Materski.

Nadciąga Jimena. Tysiące osób ewakuowanych

Z meksykańskiego wybrzeża Pacyfiku ewakuowano już tysiące mieszkańców i turystów. Region przygotowuje się na uderzenie huraganu Jimena - jednego z najsilniejszych w tym roku.

Bitwa na ogniste kule

To zabawa tylko dla prawdziwych zapaleńców... W środkowoamerykańskim Salwadorze jak co roku odbył się festiwal ognia, podczas którego młodzi mężczyźni zorganizowali bitwę na kule ognia.

Argentyna w ogniu

Jedna osoba zginęła, a tysiące zostało ewakuowanych - to tragiczny bilans pożarów, które szaleją w centralnej Argentynie. Ogień trawi już obszar o powierzchni 50 tysięcy hektarów.

Zoofile na podsłuchu

Pluskwy w telefonach i szperanie w komputerach nie tylko gangsterów, lecz także trucicieli środowiska, oszustów giełdowych i uczestników bójek. W takie metody inwigilacji chce wyposażyć policję rząd - pisze "Metro".

"Módlmy się o raka mózgu dla Obamy"

- Mam nadzieję, że Bóg uderzy w Obamę rakiem mózgu tak, by umarł on jak Ted Kennedy. Mam nadzieję, że tak się stanie – oświadczył pastor Steven Anderson z Phoenix w swoim kazaniu zatytułowanym "Dlaczego nienawidzę Baracka Obamy".

Nowak: Wizyta Putina to nowe otwarcie. "To socjotechnika"

– Obecność Władimira Putina w Polsce po tylu latach jest znakiem ocieplenia relacji między naszymi krajami, nowego otwarcia – nie ma wątpliwości szef gabinetu politycznego Donalda Tuska, Sławomir Nowak. Jego zdaniem naiwnością byłoby jednocześnie oczekiwać dojrzałości w zakresie prawdy historycznej. A właśnie o to, że rosyjski premier nie "uciął" manipulacji historią przez media i wywiad Rosji ma żal do Putina szef BBN Aleksander Szczygło.

"Ci, którzy zwyciężyli, do dzisiaj próbują fałszować historię"

- Ci, którzy przegrali wojnę, byli skazani na lekcje pokory. Ci, którzy zwyciężyli, do dzisiaj próbują fałszować historię - mówił we wtorek wieczorem prezydent Lech Kaczyński podczas uroczystości w Wieluniu z okazji rocznicy wybuchu 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. - Na porównaniu Katynia do tyfusu nie zbuduje się trwałego pokoju - powtórzył to, co mówił wcześniej na Westerplatte.

Poczta z Kuby po 46 latach

USA i Kuba zamierzają przystąpić wkrótce do rozmów w sprawie przywrócenia bezpośrednich usług pocztowych, wstrzymanych w 1963 roku - informuje we wtorek agencja Associated Press, powołując się na źródła dyplomatyczne.

Premier Rosji odleciał - nie bawił się na przyjęciu

Władimira Putina nie ma już w Polsce. Około godz. 22 samolot z rosyjskim premierem na pokładzie odleciał z gdańskiego lotniska im. Lecha Wałęsy. Putin nie chciał bawić się z pozostałymi gośćmi Donalda Tuska na przyjęciu, jakie polski szef rządu zorganizował w Dworze Artusa.

"Putin zachował się niezręcznie"

- Nie mogę znieść powtarzania dyrdymałów, że każdy ma swoją pamięć. Pewne sprawy są od dawna ustalone. Ile razy można słuchać, że będziemy badać pewne fakty historyczne? - komentował dzisiejsze wystąpienie Władymira Putina Paweł Kowal z PiS. Jak dodał, "Putin mówił o jakiejś alternatywnej wersji historii".

A jednak. Tymoszenko i Tusk rozmawiali

Wspólne przygotowania do Euro 2012 były głównym tematem rozmów Donalda Tuska i Juli Tymoszenko. A jeszcze rano wydawało się, że do spotkania premierów Polski i Ukrainy nie dojdzie - miała je odwołać sama Tymoszenko.

Żydzi protestują: Katyń to nie holokaust

Zaledwie kilka godzin po porównaniu zbrodni katyńskiej do holokaustu odezwały się głosy sprzeciwu społeczności żydowskiej. Sekretarz generalny Centralnej Rady Żydów w Niemczech nazwał wypowiedź Lecha Kaczyńskiego podczas obchodów rocznicowych w Gdańsku "niestosowną".

Buzek o słowach Putina: To uwłaczające

- Nie rozczarował mnie, bo nie spodziewałem się tego – powiedział w "Kropce nad i" Jerzy Buzek pytany, czy jest zawiedziony, że premier Władimir Putin na Westerplatte nie przeprosił za ludobójstwo w Katyniu i nie prosił o wybaczenie za napaść na Polskę 17 września.

"Dzieci paliły się żywcem". Po 5 latach Biesłan wciąż płacze

Co najmniej 334 ofiar, w tym ponad 150 dzieci i około 700 rannych - to tragiczny skutek ataku terrorystycznego na szkołę w Biesłanie i fatalnej próby odbicia zakładników podjętej przez rosyjskie siły specjalne. Pięć lat po tych tragicznych wydarzeniach, Biesłan wciąż tonie we łzach.

Nowak: Wizyta Putina to nowe otwarcie. "To socjotechnika"

Wtorek, 1 września – Obecność Władimira Putina w Polsce po tylu latach jest znakiem ocieplenia relacji między naszymi krajami, nowego otwarcia – nie ma wątpliwości szef gabinetu politycznego Donalda Tuska, Sławomir Nowak. Jego zdaniem naiwnością byłoby jednocześnie oczekiwać dojrzałości w zakresie prawdy historycznej. A właśnie o to, że rosyjski premier nie "uciął" manipulacji historią przez media i wywiad Rosji ma żal do Putina szef BBN Aleksander Szczygło.

"Kaczyński i Tusk się uzupełniali"

Czy po obchodach 70. rocznicy wybuchu II Wojny Światowej jesteśmy bliżej lepszych relacji z Rosją? - Na pewno nie jesteśmy dalej - odpowiada Aleksander Kwaśniewski. Były prezydent spotkaniu przywódców na Westerplatte wystawia bardzo dobrą notę. - To sukces. Może nie przełom, ale krok we właściwym kierunku. Było godnie i właściwie - podkreśla.

Para w samochodzie zatopiona w jeziorze

Makabryczne odkrycie w jeziorze Wysokie na Podlasiu. Strażacy wyłowili samochód ze zwłokami młodego mężczyzny i kobiety. Policja poszukiwała ich od poniedziałku, ostatni raz widziano ich razem w niedzielę.

Nie dojechał z pizzą

Dostawca pizzy, który ulicą Kondratowicza w Warszawie przewoził posiłek do swojego klienta, tego zlecenia z pewnością nie będzie mógł zaliczyć do udanych. Podczas jazdy jego samochód nagle stanął w płomieniach. - Wszystko to zobaczył pracownik monitoringu miejskiego, który na szczęście powiadomił o wszystkim służby - mówią policjanci. Według nich, gdyby nie to, mogłoby dojść do wybuchu.

Kradziony "duńczyk" w polskim porcie

Dzięki anonimowej informacji goleniowska policja odnalazła ukradziony w Danii luksusowy jacht motorowy wart ponad 600 tys. euro. Ekskluzywną łódź złodzieje zacumowali w porcie na Zalewie Szczecińskim w Stepnicy.

Traktorem w policjantów. Padły strzały

Policjanci z Częstochowy zatrzymali 20-letniego traktorzystę, który uciekając przed drogówką potrącił jednego z funkcjonariuszy. Poza tym, że nietrzeźwy rolnik nie miał prawa jazdy, sam traktor nie został też nigdy dopuszczony do ruchu. Za napaść na policjanta mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Barbarzyńskie naloty Niemców

Polska walczy z niemiecką napaścią. Od rana 1 września 1939 roku, z pogwałceniem konwencji międzynarodowych, Luftwaffe bombarduje cywilne obiekty. Pierwszą ofiarą barbarzyńskich nalotów jest Wieluń. To właśnie tu o 4:40 rozpoczęła się II Wojna Światowa.