Najnowsze

Najnowsze

Kard. Sandri: Ogłoszenie śmierci JP II trudniejsze od innych

- Ogłaszanie śmierci Jana Pawła II było niezmiernie trudne, chyba trudniejsze niż w przypadku innych papieży - wyznał polskim dziennikarzom kardynał Leonardo Sandri. Hierarcha 2 kwietnia 2005 r. na Placu św. Piotra podał wiadomość o zgonie polskiego papieża.

148 lotów NATO nad Libią

Pakt Północnoatlantycki podsumował dwa dni od przejęcia dowodzenia nad operacją libijską. W czwartek i piątek lotnictwo NATO wykonało ponad 140 lotów - poinformował w sobotę.

Spot PiS: Kaczyński w "elegii" kończy dzieło brata

Lech Kaczyński spotykający się z innymi głowami państw, a także zwykłymi ludźmi, uśmiechający się prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew i sceny z pierwszych dni po katastrofie smoleńskiej - na tydzień przed jej rocznicą na stronie PiS pojawił się spot poświęcony pamięci tragicznie zmarłego prezydenta zatytułowany "Elegia. Puste miejsce". W ostatniej scenie klipu puste miejsce zajmuje prezes PiS Jarosław Kaczyński. - Dokończymy jego dzieło - głosi pojawiające się na ekranie hasło.

Zabili, bo nie dał im papierosa?

21-letni Damian S., jeden z trzech mężczyzn podejrzewanych o śmiertelne pobicie mieszkańca Tarnobrzega (Podkarpackie), został aresztowany na trzy miesiące - dowiedziała rzeszowska "Gazeta Wyborcza". Drugi zatrzymany 21-latek został zwolniony do domu, a 16-latek trafił do schroniska dla nieletnich.

Wyprzedzał z 2 promilami. 16 młodych piłkarzy szpitalu

Cztery osoby zostały poważnie ranne w wypadku do jakiego doszło na drodze wojewódzkiej nr 367 w okolicach miejscowości Mysłakowice (Dolnośląskie). Pijany kierowca wiózł 16 młodych piłkarzy z meczu. Wszyscy zawodnicy trafili do szpitala w Jeleniej Górze na badania.

Policjant zginął w zamachu. Podejrzani rozłamowcy

25-letni katolicki policjant Północnoirlandzkiej Służby Policyjnej (PSNI) zginął w miejscowości Omagh (hrabstwo Tyrone) od wybuchu bomby umieszczonej pod jego samochodem, stojącym przed jego domem. To drugi w historii PSNI policjant zabity w zamachu.

Brudziński: Mówienie, że istnieje naród śląski jest czymś złym

- Uważam, że jest czymś złym mówienie o tym, że istnieje naród śląski i jest czymś złym dążenie do tego, żeby wbrew prawdzie historycznej twierdzić, że naród śląski ma prawo do własnego podmiotu i że jest przeciwstawiany narodowi polskiemu - mówił w "Faktach po faktach" w TVN24 Joachim Brudziński z PiS. Jako głównych adresatów rozdziału o polskości i "zakamuflowanej niemieckości" z "Raportu o stanie RP", który opublikowała jego partia, wskazywał Ruch Autonomii Śląska.

Kutcher zagra 30-letniego Biebera?

Dopiero co na ekrany kin wszedł dokument o Justinie Bieberze, a 16-latek już prowadzi rozmowy o kolejnym filmie? Partnerem młodego wokalisty miałby być Ashton Kutcher. Takie informacje pojawiły się w sieci 1 kwietnia... To żart? Trudno powiedzieć - panowie spotkali się dziś w Los Angeles.

Kempa pytała o "mafię". PiS chce odpowiedzi na jej pytania

- Którą mafię pan dzisiaj poparł: dopalaczową czy narkotykową? - pytała posłanka PiS Beata Kempa ministra sprawiedliwości Krzysztofa Kwiatkowskiego przed piątkowym głosowaniem nad nowelizacją ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Projekt zakłada m.in. o odstąpienie w niektórych przypadkach od wszczęcia dochodzenia wobec osób "złapanych z niewielką ilością narkotyku na własny użytek". PO chce chce za to pytanie ukarania Kempy przez Komisję Etyki. A reszta posłów PiS apeluje: żądamy odpowiedzi na te pytania.

Uczniowie i w Katyniu, i w Smoleńsku

Około 300 uczniów szkół z Rosji i Polski uczestniczyło w sobotę w V Marszu Pamięci z Gniezdowa do Katynia. Jego celem było wspólne oddanie przez rosyjską i polską młodzież hołdu ofiarom totalitaryzmu. - Tradycyjnie na zakończenie uroczystości uczniowie podali sobie dłonie - powiedziała Barbara Zatorska ze stowarzyszenia Memoramus, organizatora marszu.

Miały być wybory, ale kart nie dowieźli

Nigeryjskie wybory parlamentarne stoją pod znakiem chaosu organizacyjnego. Szef państwowej komisji wyborczej (INEC) poinformował w sobotę, że zaplanowane na ten dzień wybory parlamentarne przeniesiono. Na poniedziałek. Dlaczego? Ponieważ do wielu miejsc nie dotarły karty do głosowania.

"To jest film poświęcony tym, którzy zostali"

- Trudniej jest na oczach wszystkich żyć normalnie, kiedy w środku wszystko płacze - wyznała w "Dzień dobry TVN" Barbara Stasiak. Wdowa po Władysławie Stasiaku, tragicznie zmarłym szefie kancelarii prezydenta, jest jedną z bohaterek reportażu Ewy Ewart o bliskich ofiar katastrofy smoleńskiej. - To jest świadectwo naszych uczuć. To jest film nam poświęcony - dodała Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska.

"Pandemonium" i płacz w dziurawym samolocie

Pandemonium, omdlenia i płacz ze strachu o życie - w ten sposób opisują pechowy lot pasażerowie samolotu Southwest Airlines, który w powodu dziury w kadłubie musiał przymusowo lądować w amerykańskiej bazie wojskowej. Lot 182 z Phoenix do Sacramento, mimo wielkiego dramatyzmu, zakończył się szczęśliwie.

Facebook pozwany na miliard dolarów za "trzecią intifadę"

Facebook i jego założyciel Mark Zuckerberg zostali pozwani do sądu za opieszałość przy zdejmowaniu strony nawołującej Palestyńczyków do "trzeciej intifady". Pozew z żądaniem ponad miliarda dolarów odszkodowania złożył Larry Klayman z powiązanej z republikanami organizacji "Freedom Watch".

Nie ptak i nie samolot. Czyli co?

Superpszczoła, Superksiądz, Supermięśniak i wielu innych zablokowało dziś centrum Bytomia. Wszystko przez kończący się Festiwal Dziwnie Fajne, podczas którego odbył się Międzygalaktyczny Zlot Superbohaterów. Paradzie towarzyszyła Orkiestra Górnicza.

Kaczyński jak Churchill? PiS "kiwa głową"

Adam Hofman z PiS komentuje ironiczną propozycję polityków PO, by Jarosław Kaczyński otrzymał za swoje ostatnie teksty literackiego Nobla: - Był taki polityk, który otrzymał literacką Nagrodę Nobla - Winston Churchill. Jeśli pan Paweł Graś porównuje pana prezesa do Winstona Churchilla, to my się na to nie obrażamy, możemy tylko pokiwać głową i powiedzieć, że to dobrze - mówi.

Pałac prezydencki pod ostrzałem. Walki o stolicę

Ciężkie walki toczą się od rana w Abidżanie, gdzie wojska dwóch kandydatów na prezydenta Wybrzeża Kości Słoniowej walczą o kontrolę nad stolicą. Strzały słychać w okolicach pałacu prezydenckiego, a budynek telewizji państwowej kilka razy przechodził z rąk do rąk.

"Zniknął dziennikarz i nikogo to nie interesuje"

Jarosław Ziętara na początku lat 90. XX wieku opisywał najgłośniejsze afery III RP, które dopiero po latach miały zelektryzować polską opinię publiczną. Był młody, zdolny i często docierał do poufnych informacji. Zaginął w drodze do redakcji 1 września 1992 roku. Jego ciała nigdy nie odnaleziono. Niedawno wyszło na jaw, że tuż przed jego tajemniczym zniknięciem próbował zwerbować go UOP.

Zatrzymani za rozbój i 380 porcji marihuany

Czterech młodych mężczyzn podejrzewanych o napad na personel jednej ze stacji benzynowych zatrzymali policjanci z Sycowa pod Wrocławiem. W mieszkaniu jednego z nich funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 380 porcji marihuany. Zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 12 lat więzienia.

Były kandydat na prezydenta RP zatrzymany

Działacz KPN-Obóz Patriotyczny Adam Słomka, poszukiwany przez sąd w Myślenicach z powodu niestawiania się w sądzie oraz na badania lekarskie, zgłosił się do komisariatu policji w Katowicach i został zatrzymany. Zgodnie z decyzją sądu w areszcie spędzi 14 dni.

Zapatero już nie chce być premierem

Premier Hiszpanii Jose Luis Rodriquez Zapatero zapowiedział w sobotę, że nie będzie ubiegał się o urząd premiera po wyborach parlamentarnych w 2012 roku. Trzeba też wybrać nowego lidera socjalistów, a na to stanowisko największe szanse mają minister spraw wewnętrznych, Alfredo Perez Rubalcaba i 40-letnia minister obrony Carme Chacon.

Perfumy za 16 mln zł w rękach celników

Kilka ton podrabianych kosmetyków zatrzymali celnicy w porcie w Gdyni. Funkcjonariusze pomorskiej Służby Celnej oszacowali ich wartość na 16 mln złotych. Oprócz tego znaleziono podrabiane buty o wartości ponad 420 tys. zł.

Bardarbunga robi pod ziemią bunga bunga

Islandzki wulkan Eyjafjoell, który przed rokiem sparaliżował ruch lotniczy w Europie, obecnie jest w stanie uśpienia. Wzmożoną aktywność na Islandii wykazuje za to drugi co do wielości wulkan Bardarbunga - informują islandzcy naukowcy

Narkotyki. Posłowie zaszkodzili, czy pomogli?

Zliberalizowana przez Sejm ustawa o przeciwdziałaniu narkomanii sprawiła, że na skrzynce Kontaktu 24 zawrzało. "Już? dawno nie uchwalono tak korupcjogennego przepisu" - twierdzą jedni internauci. Inni wręcz przeciwnie - cieszą się, że za posiadanie niewielkiej ilości narkotyków nie będzie szło się za kratki. "Więzienie jeszcze nikogo nie naprawiło" - przekonują.

Potrącony na pasach. Zmarł mimo reanimacji

Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych w Krakowie. Kierujący Fiatem Doblo potrącił około 60-letniego mężczyznę. Mimo reanimacji, poszkodowany zmarł. 22-latek prowadzący pojazd był trzeźwy. Informację oraz zdjęcie z miejsca tragicznego wypadku przesłał do redakcji Kontaktu 24 @Dariusz.

Bomby NATO trafiły rebeliantów

Piątkowy nalot zachodniej koalicji na przedmieściach Bregi zabił co najmniej 10 rebeliantów - podali przedstawiciele rebelii. Wszystko przez podstęp sił Muammara Kaddafiego.

"Łapiemy młodzież, nie dilerów"

Prawo antynarkotykowe trzeba było zmienić, bo przez ostatnie 10 lat o 1000 proc. wzrosła liczba osób zatrzymanych za niewielkie ilości narkotyków, a w tym samym czasie o połowę spadła liczba zatrzymanych dilerów - argumentowała w TVN24 Katarzyna Malinowska-Sempruch, szefowa międzynarodowego programu polityki narkotykowej Open Society Institute. - Czas policji wykorzystywany jest nieskutecznie, wykorzystywany jest na ściganie młodych ludzi - mówiła.

"Śmierć Ameryce". Protesty po spaleniu Koranu

Ponad tysiąc Afgańczyków demonstrowało rano w Kandaharze na południu Afganistanu przeciwko spaleniu Koranu przez amerykańskiego pastora. Według afgańskich władz zginęło 5 osób, a 46 zostało rannych. Dzień wcześniej w Mazar-i-Szarif podczas podobnej demonstracji, która przerodziła się w krwawy atak na biuro ONZ, zginęło 7 pracowników organizacji.

100 wypadków i 12 zgonów. Początek roku motocyklistów

Trzy pierwsze miesiące roku to 100 wypadków z udziałem motocyklistów. 12 z nich zginęło, a będzie gorzej, bo robi się coraz cieplej, ostrzega policja. - Apelujemy, aby miłośnicy jednośladów na drogach kierowali się rozsądkiem - prosi Karol Jakubowski z wydziału prasowego Komendy Głównej Policji.