Najnowsze

Najnowsze

Axl Rose wygwizdany

Po tym, jak Axl Rose odmówił udziału w koncercie podczas Rock and Roll Hall of Fame, pozostali członkowie Guns N' Roses zagrali bez niego. Po raz pierwszy od niemal 20 lat spotkali się w oryginalnym składzie, a byłego kolegę zastąpili kimś innym. Gdy, podczas przyznawania wyróżnienia zespołowi, padło nazwisko Axla, 6-tysięczny tłum go wygwizdał.

Przed nami skok temperatury. Majówka zapowiada się pięknie

Druga połowa kwietnia przyniesie ocieplenie. Z początku niewielkie, kilkustopniowe, jednak pod koniec miesiąca pogoda zrehabilituje się za chłodną Wielkanoc i zaserwuje nam przedsmak lata. Przyjdzie pora na krótkie spodenki i bluzki z krótkim rękawem, bo na termometrach zobaczymy prawie 30 st. C!

Od wojny walczą o chodnik

Niedziela, 15 kwietnia Od czasów wojny mieszkańcy wsi Konradowa na Opolszczyźnie walczą o chodnik. Już trzecie pokolenie domaga się tego - wydawałoby się - oczywistego przywileju. Jednak dotychczas - zdaniem mieszkańców - władzom chodnika nie opłacało się budować, gdyż wieś jest bardzo mała. Zorganizowano więc protest, który poskutkował obietnicą długo oczekiwanej inwestycji.

W urzędzie jak w rodzinie

Niedziela, 15 kwietnia Mężowie, córki, synowie, bratanice, siostrzenice, kuzyni i kuzynki oraz bliżsi i dalsi znajomi - wszystkich łączy to, że znaleźli pracę w urzędach i miejskich spółkach w Czeladzi.

Bollywood pokaże, co nakręciło w Krakowie

W krakowskim kinie Sztuka odbędzie się w poniedziałek wieczorem pokaz specjalny filmu "Aazaan", do którego bollywoodzcy producenci znaczną część zdjęć zrealizowano w Krakowie. Polskie miasto wygrało rywalizację o zdjęcia do filmu z czeską Pragą i - co ważniejsze - nie udaje na ekranie innego europejskiego miasta. Pokaz odbywa się w ramach festiwalu Off Plus Camera.

Prezydent RPA i cztery pierwsze damy

Prezydent RPA, który w ubiegłym tygodniu obchodził 70. urodziny, zapowiedział, że niedługo ożeni się po raz szósty. Najnowsza żona, będzie jego czwartą obecną. Rodzi to pewne problemy natury protokolarnej, ponieważ na wszelkich uroczystościach pierwsza dama może być tylko jedna.

Po starciach w Katowicach - zarzuty i mandaty

Sześciu uczestników sobotnich starć, towarzyszących zgromadzeniom narodowców i antyfaszystów w Katowicach, ma odpowiadać za napaść na policjantów. 76 osób ukarano mandatami za zakłócenie legalnej manifestacji. 19 innych odpowie za to przed sądem.

Palikot za poparciem reformy emerytur

Janusz Palikot (RP) zapowiedział, że będzie rekomendował klubowi Ruchu poparcie reformy emerytalnej. Mimo iż - w jego ocenie - proponowane przez rząd podwyższenie wieku emerytalnego nie jest "leczeniem choroby, a raczej obniżeniem gorączki". Jednocześnie polityk zapowiedział, że na 1-majowym kongresie Ruch Palikota przedstawi "nowy pomysł na Polskę".

Plaża dla psów. W Gdyni

"Psom wstęp wzbroniony" - do tej pory takie tabliczki można było spotkać na wszystkich trójmiejskich plażach. Teraz ma się to zmienić. Władze Gdyni przygotowały stumetrowy odcinek, na którym psy będą mogły bawić się i kąpać przez cały rok.

Hit w Brazylii: Zestawy do opancerzania samochodów

W Brazylii opancerzanie samochodów nie jest już domeną przedstawicieli władz i najbogatszych obywateli. Z obawy przed rosnącą ilością napadów, porwań i rabunków dokonywanych na ulicach, już nawet średniozamożni Brazylijczycy zaczęli kupować samochody odporne na ostrzał z broni ręcznej. Furorę robią zestawy, które można montować do zwykłych samochodów. Kosztują kilkanaście tysięcy dolarów.

Unia "kolegialnie" wybaczy Łukaszence?

Decyzja w sprawie powrotu ambasadorów państw Unii Europejskiej do Mińska zostanie podjęta kolegialnie na początku przyszłego tygodnia - twierdzi PAP powołując się na informatora.

Saturn tak blisko, że będzie widać pierścienie

Dzisiejszej nocy Saturn znajdzie się w opozycji, co stwarza bardzo dobre warunki do jego obserwacji, przynajmniej w niektórych regionach Polski - tam, gdzie chmury nie zasłonią nieba. Szykujcie teleskopy i aparaty - czekamy na Wasze zdjęcia!

Tychy zmienią swoje granice?

Mieszkańcy ponad 130-tysięcznych Tychów wypowiedzą się, czy chcą zmienić granice administracyjne swojego miasta. Chodzi o zamianę 33 hektarów ziemi z sąsiednim, wielokrotnie mniejszym Kobiórem.

Kolejny opozycjonista wypuszczony z kolonii karnej

Białoruski opozycjonista Źmicier Bandarenka, skazany na dwa lata kolonii karnej, został w niedzielę wypuszczony na wolność - podało Radio Swaboda. Bandarenka odzyskał wolność rano. Na dworcu w Mohylewie poprosił przechodnia o komórkę i powiadomił o swoim zwolnieniu żonę Wolhę. Następnie minibusem udał się do Mińska - w pozycji leżącej, gdyż ma problemy z kręgosłupem.

Pokazują nową rakietę, a do tego morze zabytków

- Imperialiści nie mają już monopolu na wyższość technologii wojskowej - zapewnił Kim Dzong Un, nowy przywódca Korei Północnej, podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia. Na potwierdzenie jego słów przed trybuną honorową przedefilowało kilka dużych i dotychczas nieznanych rakiet. Jednak morze uzbrojenia pokazanego na wielkiej paradzie raczej nie wywołało błysku zazdrości w oczach wojskowych z Seulu czy USA, a raczej uśmiech politowania na widok tak starego sprzętu.

Kalisz zapowiada komisję ws. inwigilacji pilotów tupolewa

- Jeśli by tak było, to byłby to skandal - powiedział w "Kawie na ławę" poseł SLD Ryszard Kalisz, komentując doniesienia "Rzeczpospolitej" o tym, że na wniosek Rosjan, Instytut Pamięci Narodowej sprawdził przeszłość trzech pokoleń rodzin pilotów Tu-154M, który rozbił się pod Smoleńskiem. I zapowiedział, że zwoła w tej sprawie specjalne posiedzenie sejmowej komisji sprawiedliwości. Wcześniej do Kalisza zaapelowała o posłanka SP Beata Kempa.

Tramwaj doszczętnie spłonął

Przed godziną 9 na ul. Robotniczej w Elblągu doszło do pożaru tramwaju. Z pojazdu ewakuowano pięciu pasażerów. Tramwaj doszczętnie spłonął. Ruch tramwajów w tym miejscu jest wstrzymany do momentu usunięcia maszyny z torowiska. O zdarzeniu poinformował elbląski serwis elnews.pl.

Okno na świat sprzed 148 mln lat pod Opocznem

Prehistoryczne żuki, ważki oraz szkielet pleurozaura - m.in. takie znaleziska odkryli uczeni w kamieniołomie pod Opocznem. - To takie okno na świat sprzed 148 milionów lat - mówił na antenie TVN24 dr Błażej Błażejowski, paleobiolog biorący udział w ekspedycjach.

Girzyński: Zdrajcą jest Tusk; Pawlak chce komisji autorytetów

- Kolaborantem Moskwy i zdrajcą jest premier Donald Tusk (...) To XXI-wieczna Targowica - powiedział w "Kawie na ławę" w TVN24 poseł PiS Zbigniew Girzyński, komentując piątkową awanturę w Sejmie. Wtedy to Donald Tusk zarzucił PiS, że proponując uchwałę ws. oddania wraku Tu-154M "są zdrajcami i odwołują się do cara". Wicepremier Waldemar Pawlak zaproponował natomiast powołanie "komisji autorytetów" do zbadania katastrofy smoleńskiej.

Zabili i zjedli swoje ofiary

Brazylijska policja aresztowała w piątek mężczyznę i dwie kobiety, którzy przyznali się do zabójstwa i zjedzenia swoich ofiar. W mieszkaniu trójki znaleziono zwłoki trzech kobiet.

Piorun zniszczył system ostrzegania. I przyszło tornado

Silne burze i tornada przypuszczają zmasowany atak na środkowe stany USA. Wyładowania i trąby powietrzne pojawiają się od Teksasu po Minnesotę. W miasteczku Woodward w Oklahomie rano naszego czasu - około północy czasu miejscowego - najpierw uderzenie pioruna uszkodziło system ostrzegania przed tornadem - a potem nadeszło samo tornado, które zwaliło budynek mieszkalny i zdemolowało osiedle przyczep mieszkalnych. Zginęło pięć osób, w tym dwoje dzieci.

Kto trafi rakietą w dzwonnicę?

Nocne niebo nad wyspą Chios zapłonęło z okazji prawosławnej Wielkanocy. Dwie rywalizujące ze sobą wioski mają za zadanie trafić rakietą w dzwonnicę przeciwnika. Tradycja ta znana jest pod nazwą "rouketopolemos".

"To nagroda dla wizjonerów. Za rzeczy nietuzinkowe"

- To jest nagroda dla wizjonerów, społeczników i tych, którzy robią rzeczy nietuzinkowe - powiedział w TVN24 Dariusz Mioduski, przewodniczący kapituły Nagrody im. Jana Wejcherta. I podkreślił, że jednym z jej celów jest dotarcie do różnych instytucji z całej Polski. Nazwiska tegorocznych laureatów poznamy już 18 kwietnia. Transmisja w tvn24.pl.

Zabił dzwon dla ofiar Titanica. Trzy razy dla każdej

Setna rocznica zatonięcia Titanica jest świętowana w różnych miejscach na świecie. W małej irlandzkiej wiosce Lahardane, potomkowie 14 pasażerów liniowca modlili się i śpiewali całą noc, aby uczcić ofiary katastrofy oraz tych, którzy przeżyli.

Założyciel Bee Gees w śpiączce

Jeden z trzech założycieli popularnego zespołu Bee Gees - Robin Gibb znajduje się w śpiączce po tym, jak zachorował na zapalenie płuc - podano w oświadczeniu jego na stronie internetowej. Jak informują media, muzyk jest w szpitalu w Londynie.

Windują ceny przed Euro

"Bandyci i oszuści" - te słowa zapamiętał każdy, kto oglądał relację z konferencji prasowej Michela Platiniego. Na szczęście to nie było o nas. Tak szef UEFA nazwał ukraińskich hotelarzy, którzy podczas Euro 2012 żądają od kibiców kosmicznych cen za noclegi. Jak tylko Platini wyjechał postanowiliśmy sprawdzić, jak to jest z naszymi hotelarzami i naszymi cenami.

SOS dla Titanica 100 lat później

Minutą ciszy uczcili setną rocznicę zatonięcia Titanica pasażerowie statku wycieczkowego na Północnym Atlantyku. Uroczystość odbyła się na pokładzie statku "Azamara Journey", jednego z dwóch, które pojawiły się dziś na miejscu katastrofy sprzed stu lat. Ze statku został też nadany sygnał SOS.