Najnowsze

Najnowsze

166 cm warkocza Alicji

166 cm - tyle mierzy najdłuższy warkocz Poznania, a jego posiadaczką jest Alicja Malewska, która wygrała konkurs Warkocz Magdaleny.

Rusza antyatomowy obóz

Ponad 200 osób z kilku krajów weźmie udział w rozpoczynającym się dziś w Lubiatowie obozie antyatomowym. Swoimi działaniami chcą powstrzymać budowę elektrowni atomowej w Polsce, przestrzec wszystkich przed zagrożeniami jakie niosą one ze sobą.

Nie oddałeś książki? Przyjdzie windykator

Już 115 bibliotek w Polsce korzysta z usług firm windykacyjnych - informuje "Dziennik Gazeta Prawna". Na niefrasobliwych czytelników czekają kary, a w skrajnych przypadkach, postępowanie sądowe.

Holmes przed sądem. Mógł zabić więcej ludzi

24-latek James Holmes, który w piątek na premierze najnowszego filmu o Batmanie na przedmieściach Denver zabił 12 osób, a 58 ranił, stanie w poniedziałek przed sądem. W niedzielne popołudnie dziennik "Washington Post" ujawnił, że ofiar masakry mogło być więcej, gdyby Holmesowi w kinie nie zacięła się broń.

Własnymi ścieżkami. Wilki w Rosji kochane i znienawidzone

Nie usiądzie, nie poda łapy, ale podejdzie i pozwoli poczuć coś niezwykłego. Wilczyca Szara po trzech latach od wypuszczenia na wolność wróciła do naukowców. W stacji "Czysty las" 500 km na wschód od Moskwy grupa ludzi bada zachowania tych dzikich zwierząt.

40 lat po zamachu w Monachium. Niemcy mieli "cynk", ale nic nie zrobili

Trzy tygodnie przed igrzyskami olimpijskimi w Monachium Niemcy dostali "cynk" od informatora z Bejrutu, że w ich trakcie dojdzie do zamachu na izraelskich sportowców. Wiadomość szybko dotarła do Bawarii, ale organizatorzy imprezy w ogóle się nią nie przejęli. 40 lat po śmierci z rąk terrorystów 11 Izraelczyków, sprawa ujrzała światło dzienne.

Manieczki były ich "oczkiem w głowie". Jak dziś żyje perełka PRL-u?

Nie powiem. Widziałem Gierka, widziałem Chruszczowa - chwali się po latach jeden z mieszkańców Manieczek. W jednym z największych i najbardziej rozreklamowanych PGR-ów w kraju w latach PRL-u, mieszkańcy tęsknią za starymi czasami, choć historycy uczulają: - To był tylko element "gospodarki księżycowej".

Trzy osoby nie żyją, zamknięte przejście z Francją. Pożar szaleje w Katalonii

Co najmniej trzy osoby zginęły w pożarze, jaki szaleje w Katalonii, przy granicy Hiszpanii z Francją - poinformowały w niedzielę późnym wieczorem katalońskie władze. Ofiary śmiertelne to 60-letni mężczyzna i 15-letnia dziewczyna, którzy, uciekając przed ogniem, spadli z wysokiego urwiska do morza oraz Francuz, który spłonął w swym samochodzie.

Masowa egzekucja? 20 ciał w meczecie w Damaszku

Dwadzieścia osób zostało zabitych przez syryjską armię w jednej z dzielnic stolicy kraju, Damaszku - podało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka z siedzibą w Londynie. Wszystkie ofiary to mężczyźni. Większość miała zostać zabita strzałami w głowę i korpus. Część zginęła od wielokrotnych ran kłutych. Ofiary miały ręce związane za plecami.

Kubański kandydat do Nobla nie żyje

Oswaldo Paya, jeden z najbardziej znanych kubańskich dysydentów, zginął w wypadku samochodowym. Miał 60 lat. O jego śmierci poinformował w niedzielę inny opozycjonista, Elizardo Sanchez. Paya był jednym z głównych kandydatów do tegorocznej pokojowej Nagrody Nobla. Zgłosiło go do niej pięć różnych organizacji.

"Jedna osoba miała apteczkę". Polak nie pomoże

Jedna symulacja powiedziała więcej o polskich kierowcach, niż mogłoby się zdawać. Leżących na poboczu motocyklistów minęło 15 samochodów i rowerzysta, który spokojnym tempem przejechał obok osób, które wydawały się ciężko ranne. Polacy nie zdają sobie sprawy z tego, że sami mogą być ofiarami wypadków i nie chcą pomagać rannym.

Razy dwa

Józef Oleksy udowadnia, że ma poczucie humoru i dystans do samego siebie.

Brak analizy

Mariusz Błaszczak bezlitośnie obnaża, czego brakuje w sztabie kandydata Mitta Romney'a.

Dyplomatycznie

Lech Wałęsa zdradza szczegóły zbliżającego się spotkania z Mittem Romney'em , kandydatem na prezydenta USA.

Przyjdzie czas

Prezes Jarosław Kaczyński zapowiada jesienną ofensywę PiS i powołanie rządu ekspertów.

Zapraszamy!

Joachim Brudziński nieco inaczej niż prezes Kaczyński stawia sprawę powrotu członków SP do PiS.

Szansa na sukces

Prezes Jarosław Kaczyński zdradza warunki powrotu odłamowców z Solidarnej Polski na łono PiS.

"Marsz życia" w Warszawie. W 70. rocznicę likwidacji getta

Od pomnika Umschlagplatz do domu dziecka, w którym pracował Janusz Korczak, wiodła trasa niedzielnego Marszu Pamięci upamiętniającego 70. rocznicę likwidacji warszawskiego getta. - To marsz życia, a nie śmierci - mówił rzecznik praw dziecka Marek Michalak. Akcja rozpoczęła się 22 lipca 1942 r. W jej wyniku w obozie zagłady w Treblince zamordowano ponad 250 tys. Żydów.

Samochody wybuchły w trzech miastach. Co najmniej 20 ofiar

Co najmniej 20 osób zginęło, a ok. 80 odniosło obrażenia wskutek wybuchu samochodów-pułapek w trzech miastach położonych na południe od Bagdadu - podała w niedzielę agencja Reutera, powołując się na irackie źródła szpitalne i policyjne.

Wspólnik zamachowca z Burgas może wciąż być w Bułgarii

Bułgarscy eksperci nie wykluczają, że wspólnik zamachowca, który w środę wysadził w Burgas autobus z izraelskimi turystami zabijając 6 osób, jest nadal w Bułgarii. Na istnienie wspólnika wskazuje opis podejrzanego przez świadków, różny od wyniku sekcji jego zwłok.

Pałac Buckingham zarabia na księżnej

Ślubna suknia Kate Middleton, obecnie księżnej Cambridge Catherine, wystawiona na widok publiczny w Pałacu Buckingham, przyciągnęła tłumy dodatkowych turystów latem ub. r. i przysporzyła pałacowi dodatkowych obrotów, m.in. ze sprzedaży biletów i pamiątek.

Po Poznaniu śladami PRL

"Szlakiem Modernizmu" - tak nazywa się jedna z tras turystycznych opracowana przez miasto. Mapy z trasami turystycznymi dostaniemy w punktach informacji miejskiej a z internetu możemy ściągnąć darmowe audioprzewodniki.

Ważny spadek po socjalizmie

Po transformacji ustrojowej Poznań czekało sporo porządków. W latach dziewięćdziesiątych zmieniano nazwy ulic, którym nadawano komunistycznych patronów. Wiele obiektów stanowi kłopotliwy spadek po dawnej władzy. Są jednak także miejsca, bez których nie wyobrażamy sobie dziś Poznania, a które powstały właśnie w PRL.

8 metrów futurystycznej żeglugi

Z Boat to najbardziej oryginalny projekt łodzi motorowej na świecie. Ma surowe, geometryczne kształty, czarny kolor i wygląda jak futurystyczny gadżet. Autorka motorówki, słynna architekt Zaha Hadid, mówi o niej "dzieło sztuki" i wycenia na 375 tys. euro.