Najnowsze

Najnowsze

Schwytali rabusia, który okradł leżącego na torach. Był recydywistą

Szwedzka policja aresztowała rabusia, który okradł leżącego na torach metra człowieka, zamiast mu pomóc. W schwytaniu mężczyzny pomogli mieszkańcy Sztokholmu, poruszeni sprawą. Incydent wywołał też debatę o wprowadzeniu prawa "dobrego Samarytanina" w kodeksie karnym, który nie przewiduje sankcji za nieudzielenie pomocy.

"Z rządu nadziei zostały już tylko nadzieje rządu"

Utworzenie trzech dużych okręgów przemysłowych, resortu przedsiębiorczości, przywrócenie trzeciej, 40-proc. stawki podatkowej, ułatwienia dla przedsiębiorców i oskładkowanie tzw. umów śmieciowych - to niektóre propozycje zaprezentowanego w niedzielę programu społeczno-gospodarczego SLD.

"Nie ma warunków do podpisania umowy Ukraina-UE"

Unia Europejska nie widzi obecnie warunków do podpisania umowy stowarzyszeniowej Ukraina-UE - oświadczył przewodniczący Komisji Europejskiej (KE) Jose Manuel Barroso, którego wypowiedź cytują w niedzielę ukraińskie media.

"Polski pracownik i polska praca umiera"

- Rząd premiera Tuska to rząd antypracowniczy - ocenił na błoniach jasnogórskich lider "S" Piotr Duda. W niedzielę kilkadziesiąt tysięcy ludzi, w tym członkowie Solidarności z całej Polski, przybyło na Jasną Górę z 30. Pielgrzymką Ludzi Pracy.

Przebiegł 42 kilometry, żeby się oświadczyć

- Nie chodziło tylko o to, żeby dobiec do końca. Chciałem dobiec, a na koniec usłyszeć „tak” - mówi Adrian, który zaraz po dobiegnięciu do mety maratonu oświadczył się swojej dziewczynie. Uklęknął, a ona się zgodziła.

W mundurze i na motocyklu

Na co dzień to funkcjonariusze służb mundurowych, a po pracy - miłośnicy motocykli. W weekend odwiedzili pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej. - Zawsze znajdzie się czas, by sprawić radość osobom najbardziej pokrzywdzonym przez los - mówią.

Maraton zakończony. Nie wszyscy dali radę

Kenijczyk zwycięzcą 30. wrocławskiego maratonu. Mimo że do rekordu zabrakło dwóch minut, emocje na trasie były ogromne. Ostatecznie na start zdecydowało się 4048 osób. Do mety dobiegło 3895.

Wypadek na Wyścigu Złomów. Policja przerwała imprezę

Podczas charytatywnego wyścigu samochodów osobowych w Kościerzynie została potrącona 21-letnia kobieta. Jak się okazało, na miejscu nie było karetki. Jednak organizator Wyścigu Złomów 2012 przekonywał w TVN24, że "było bezpiecznie i nie popełniono żadnych błędów". Innego zdania jest pilot rajdowy, Joanna Madej, która dostrzegła mnóstwo błędów w organizacji imprezy. Wezwana na miejsce policja przerwała wyścig.

Seks, intrygi i mordy. "Gra o tron" obsypana nagrodami Emmy

Serial fantasy "Gra o tron", opowiadający o walce o władzę w krainie przypominającej średniowieczną Europę, okazał się wielkim wygranym nagród Emmy, nazywanych telewizyjnymi Oscarami. Przyznano mu sześć statuetek w pierwszym etapie imprezy. Za tydzień ma szansę na zwycięstwo w pozostałych, głównych kategoriach.

Opera się otwiera

Po blisko trzyletnim remoncie Opera Leśna znów otworzyła swoje progi dla publiczności. Prawie 100-letni obiekt, w którym koncertowały największe światowe gwiazdy, po metamorfozie został udostępniony zwiedzającym.

Nocna ekshumacja Walentynowicz

Legenda „Solidarności” pochowana jest na gdańskim cmentarzu Srebrzysko. Właśnie tam o godz. 3.00 w nocy z niedzieli na poniedziałek 17 września dojdzie do ekshumacji ciała Anny Walentynowicz. Powtórnego badania ciała chciała jej rodzina.

Prezydent: W polskiej wsi drzemie potencjał

W polskiej wsi drzemie potencjał nie tylko gospodarczy, ale i związany z postawami ludzkimi - mówił Bronisław Komorowski podczas niedzielnych dożynek prezydenckich w Spale. Prezydent przekonywał, że by móc skutecznie konkurować o szanse gospodarcze, "musimy być razem".

Wszystkie kreacje pani prezes

Kolejnymi punktami w urodzinowej agendzie Warty Poznań były sobotnia gala i festyn zorganizowany przez Izabele Łukomską- Pyżalską. Podczas części oficjalnej obok pani prezes siedział szef PZPN Grzegorz Lato.

Oszuści proponują obniżkę rachunków za telefon

Schemat działania jest zawsze taki sam. Akwizytor lub sprzedawca puka do domu potencjalnej ofiary i oferuje obniżkę opłat za telefon. W praktyce okazuje się jednak, że ta obniżka opłat oznacza zawsze dodatkowe koszty. W sidła nieuczciwych sprzedawców podszywających się pod pracowników Telekomunikacji Polskiej S.A. wpadają najczęściej osoby, które mają kłopoty finansowe. Propozycja obniżki rachunków za telefon powoduje, że tracą czujność. Są jednak budującego wyjątki od tej reguły.

Częściowa prohibicja po zatruciach w Czechach

Ministerstwo Zdrowia przestrzega przed konsumpcją jakiegokolwiek alkoholu pochodzącego z Czech, a Główny Inspektor Sanitarny wprowadził zakaz sprzedaży wysokoprocentowych trunków wyrabianych w Czechach. W ostatnich dniach z powodu zatrucia alkoholem metylowym zmarło tam 19 osób, a dziesiątki trafiły do szpitali.

Hofman: Sprawdzić, czy nazwisko Tusk nie otwierało wszystkich drzwi w Trójmieście

Czy komisja śledcza nie powinna wyjaśnić, czy w środowisku śródmiejskim to nie było normalne, że nazwisko Tusk, czy powoływanie się na Arabskiego otwierało wszystkie drzwi? - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Adam Hofman z PiS. Z kolei Krzysztof Kwiatkowski (PO) przyznał, że jego decyzja - gdy był ministrem sprawiedliwości - powołania Ryszarda Milewskiego na prezesa sądu okręgowego w Gdańsku była błędem. Goście programu komentowali także wyrok sądowy na twórcę strony Antykomor.pl

Hofman: Sprawdzić, czy nazwisko Tusk nie otwierało wszystkich drzwi w Trójmieście

Czy komisja śledcza nie powinna wyjaśnić, czy w środowisku śródmiejskim to nie było normalne, że nazwisko Tusk, czy powoływanie się na Arabskiego otwierało wszystkie drzwi? - mówił w programie "Kawa na ławę" w TVN24 Adam Hofman z PiS. Z kolei Krzysztof Kwiatkowski (PO) przyznał, że jego decyzja - gdy był ministrem sprawiedliwości - powołania Ryszarda Milewskiego na prezesa sądu okręgowego w Gdańsku była błędem. Goście programu komentowali także wyrok sądowy na twórcę strony Antykomor.pl

Izraelski przewoźnik wstrzymuje loty do Kairu

Izraelski przewoźnik lotniczy El Al ogłosił, że wstrzymuje loty do Kairu. To pierwsza taka decyzja od czasu podpisania traktatu pokojowego z Egiptem w 1979 roku. Powodem ma być obawa o bezpieczeństwo pasażerów.

"Tadeusz jest w porządku", ale go "zrobili w bambuko"

Adam Hofman z PiS uważa, że Solidarna Polska "wystawiła" Tadeusza Cymańskiego proponując jego kandydaturę na premiera. - Tadeusz, zrobili cię po prostu w bambuko. Szkoda, bo już do końca życia będziesz tym premierem. Kurski z Ziobrą na konia Cię wsadzili - przekonywał w programie "Kawa na ławę".

Jechali na targ. Zabiła ich bomba

14 wieśniaków jadących ciężarówką na targ w północnym rejonie Pakistanu, poniosło zginęło w wybuchu bomby podłożonej na skraju drogi - poinformowała policja.

Iran potwierdza: Nasze siły specjalne są w Syrii

- Członkowie elitarnej jednostki irańskiej Gwardii Rewolucyjnej, sił Al-Kuds, przebywają w Syrii i Libanie. Działają tam jako "doradcy" - ogłosił w niedzielę dowódca Strażników Rewolucji generał Mohamed Ali Dżafari.

"Bo wszyscy wrotkarze to jedna rodzina"

Poznańskie ulice w sobotni wieczór należały do wrotkarzy. Ponad 100 osób z kółkami na nogach przejechało wspólnie 13 km w centrum miasta. – Chodzi o dobrą zabawę- mówili.