Najnowsze

Najnowsze

Trybunał w Strasburgu zajmie się sprawą Julii Tymoszenko

Europejski Trybunał Praw Człowieka przyjął skargę byłej premier Ukrainy Julii Tymoszenko dotyczącą złamania Europejskiej Konwencji Praw Człowieka podczas śledztwa i procesu sądowego w jej sprawie, zakończonej wyrokiem 7 lat więzienia.

Stoki w 3D, mapy korków i śnieg

Jedziesz na narty, ale nie wiesz, jak dużo śniegu leży na stokach? Chciałbyś sprawdzić, na którą górę naprawdę warto się wybrać? Wszystko to sprawdzisz w TVN Meteo - serwis sportów zimowych Biała Jazda dostarcza najświeższych informacji pogodowych, opisów najciekawszych miejsc i map 3D najlepszych ośrodków w Polsce.

George Michael święta spędzi w domu

- George czuje się coraz lepiej. Na Boże Narodzenie wyjdzie ze szpitala i święta spędzimy w domu – powiedział partner brytyjskiego piosenkarza, Fadi Fawaz. George Michael trafił do austriackiego szpitala w ubiegłym miesiącu, gdzie walczył o życie z powodu powikłań związanych z ostrym zapaleniem płuc.

Kopacz: Eksperci są za tym, by krzyż został na miejscu

Spór wokół krzyża w Sejmie nie gaśnie. - Zamówiliśmy własną opinię, która będzie po świętach. Z czterech ekspertyz zamówionych przez marszałkinię Kopacz wynika jedna konkluzja: nie ma w Polsce ustawy, która regulowałaby relacje między państwem a Kościołem - ocenił Janusz Palikot (RP). Dodał, że krzyż wpływa na podejmowanie decyzji przez członków jego partii. Dla Ewy Kopacz wyniki ekspertyz świadczą o tym, że "obecność krzyża nie przeszkadza", ją samą zaś "krzyż inspiruje". Marszałek zaapelowała też, by "nie mylić demokracji z dyktatem mniejszości".

Święty Mikołaj i rybie "prezenty" dla rekinów

Niecodzienną atrakcję zafundowali właściciele australijskiego oceanarium zwiedzającym. Mogli oni zobaczyć Świętego Mikołaja, który zamiast rozdawać prezenty, pływał razem z rekinami, częstując je rybami.

Oskarżał 16 osób o zniesławienie. Proces umorzono

Z powodu przedawnienia umorzono w piątek proces karny grupy dyplomatów i dziennikarzy, których w trybie prywatnym o zniesławienie oskarżył Jan Kobylański, polonijny biznesmen, prezes Unii Stowarzyszeń i Organizacji Polskich w Ameryce Łacińskiej (USOPAŁ). Umorzenie nie rozstrzyga ani o winie, ani niewinności - poinformował sąd.

Gang w Marynarce Wojennej

Ustawianiem przetargów, fałszowaniem dokumentacji i wyłudzaniem pieniędzy miała zajmować się grupa przestępcza działająca w Marynarce Wojennej, którą rozpracowuje prokuratura wojskowa. W sprawie zatrzymano do tej pory siedem osób. Grozi im do 10 lat więzienia.

Następca "Szatana" ma być nieosiągalny dla tarczy USA

W ciągu najbliższej dekady rosyjska armia zostanie uzbrojona w nowy typ ogromnej mocy międzykontynentalnego pocisku balistycznego. Dowódca Strategicznych Wojsk Rakietowych zapowiada też wprowadzenie do służby nowszych modeli rakietowych pocisków balistycznych "Topol-M" i "Jars". Według gen. Siergieja Karakajewa, to odpowiedź na politykę USA, które nie rezygnują z planów rozwoju tarczy antyrakietowej w Europie, mimo protestów Moskwy.

Transport kolosa ulicami Gdyni

W Gdyni trwa skomplikowana operacja przetransportowania ważącego 370 ton okrętu podwodnego typu Kobben. Nieużywana od lat jednostka wyruszyła ze Stoczni Marynarki Wojennej w środę. Na miejsce swojego przeznaczenia (teren Akademii Marynarki Wojennej) okręt ma dotrzeć w sobotę. Uczelnia chce przeznaczyć jednostkę na laboratorium. Transport kolosa obserwował internauta o nicku @mawo.gdynia.

"Kościół zignorował tysiące przypadków molestowania"

Kościół katolicki w Holandii zignorował wiele tysięcy przypadków molestowania seksualnego dzieci w podlegających mu instytucjach - głosi piątkowy raport specjalnej niezależnej komisji. Arcybiskup Utrechtu Wim Eijk oświadczył, że "przeprasza z głębi serca".

Tylko pełnopłatne recepty? Rada się wycofuje, OZZL nie

Naczelna Rada Lekarska zawiesiła decyzję w sprawie wypisywania pełnopłatnych recept. To efekt spotkania lekarzy z ministrem zdrowia Bartoszem Arłukowiczem. Ogólnopolski Związek Zawodowy Lekarzy nie zamierza jednak zastosować się do porozumienia. NRL i OZZL sprzeciwiały się proponowanym zmianom w ustawie refundacyjnej dotyczącym kar dla tych medyków, którzy wystawią receptę na lek refundowany przez NFZ osobie nieubezpieczonej.

Zatrzymanie Czempińskiego

22 listopada, wtorek, tuż przed godz. 20 agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego aresztują Gromosława Czempińskiego. Twórca GROM-u, były szef UOP wraz z czteroma innymi osobami dostaje zarzuty korupcji przy prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw - Stoenu i PLL LOT oraz prania brudnych pieniędzy. Po wpłaceniu milionowych kaucji wszyscy podejrzani zostają zwolnieni z aresztu.

Przełom w śledztwie ws. Krzysztofa Olewnika

Przełom w śledztwie ws. porwania i zabójstwa Krzysztofa Olewnika. Prokuratorzy podejrzewają, że uprowadzenie biznesmena do którego miało dojść 10 lat temu, mogło zostać sfingowane. Głównym dowodem na potwierdzenie tej tezy jest nagranie rozmowy, podczas której młody Olewnik instruuje jednego ze swoich oprawców.

Raport Millera ws. katastrofy smoleńskiej

Pod koniec lipca polska komisja badająca przyczyny katastrofy smoleńskiej przedstawiła raport końcowy. Nie podano w nim jednego, konkretnego powodu tragedii, ale szereg, które do niej doprowadziły. W dokumencie nie obarczono nikogo winą za wydarzenia 10 kwietnia. Mimo to, po publikacji do dymisji podał się szef MON Bogdan Klich, a jego następca Tomasz Siemoniak rozwiązał 36. specpułk, który odpowiedzialny był za organizację lotów najważniejszych osób w państwie.

Rozłam w PiS

Kolejny rok, kolejny rozłam w Prawie i Sprawiedliwości. Dokładnie rok po usunięciu z partii Elżbiety Jakubiak i Joanny Kluzik-Rostkowskiej, z PiS wykluczono Zbigniewa Ziobrę, Jacka Kurskiego i Tadeusza Cymańskiego. W geście solidarności z europosłami kilkunastu parlamentarzystów zawiązało klub Solidarna Polska. Oni również zostali wyrzuceni z partii. Zapowiadają utworzenie nowej formacji politycznej.

Alarm na moskiewskim lotnisku. Radioaktywny sód-22 w bagażu

Rosyjskie służby celne poinformowały o wykryciu i skonfiskowaniu na lotnisku w Moskwie radioaktywnego sodu, który znaleziono w bagażu pasażera lecącego do Iranu. Materiał ten "mógł zostać wytworzony wyłącznie w reaktorze nuklearnym" - podkreślają celnicy.

Wybory parlamentarne

9 października wybraliśmy nowy parlament. Wybory po raz kolejny wygrała Platforma Obywatelska, która ponownie z Polskim Stronnictwem Ludowym utworzyła koalicyjny rząd z premierem Donaldem Tuskiem na czele. Na stanowiskach ministrów doszło do kilku roszad. Klęskę polityczną poniosło SLD.

Zaufali "Super Mario" przed zaciskaniem pasa

Zdecydowaną większością głosów włoska Izba Deputowanych udzieliła wotum zaufania rządowi Mario Montiego. Gabinet złożył wniosek o wotum w związku z zapowiedzianym na wieczór głosowaniem nad programem oszczędnościowym, który ma uzdrowić zadłużone finanse publiczne.

Poparcie dla Putina rekordowo niskie. II tura?

Poparcie dla premiera Rosji Władimira Putina spadło do najniższego w tym roku poziomu - wynika z sondażu ośrodka WCIOM, przeprowadzonego po wyborach parlamentarnych z 4 grudnia i największych od lat antyrządowych protestach.

Obława na pedofilów. W Polsce 17 zatrzymanych

Polska policja zatrzymała 17 osób podejrzewanych o rozpowszechnianie w sieci i udostępnianie materiałów z pornografią dziecięcą. Cztery z nich usłyszały już zarzuty. Akcja została zainicjowana przez funkcjonariuszy z Danii. Wzięło w niej udział kilkanaście krajów europejskich.

Sonda marsjańska runie na ziemię w styczniu

Rosyjska sonda marsjańska Fobos-Grunt spadnie na Ziemię między 6 a 19 stycznia 2012 - podała w piątek rosyjska agencja kosmiczna Roskosmos. Z sondą stracono kontakt tuż po wejściu na orbitę i nie udało się odzyskać nad nią kontroli.

"Ołowiu nie brakuje, a teraz jest też trotyl"

Naboje i pogróżki pod adresem obecnego i poprzedniego premiera Włoch, a także szefów gazet, znaleziono w piątek w urzędzie sortowania poczty w Kalabrii. W sumie było to 10 podejrzanych przesyłek. W środku były ulotki lewackiej organizacji.

Zarzuty dla Olewników? "Niemożliwe"

- Policjanci z CBŚ chcą, by prokuratura postawiła Danucie i Włodzimierzowi Olewnikom zarzuty związane z utrudnianiem im pracy - napisał "Dziennik Gazeta Prawna". Danuta Olewnik w rozmowie z TVN24 zaprzecza, jakoby rodzina ukrywała jakiekolwiek dowody i ma nadzieję, że śledczy zanim zaczną działać, dokładnie przeanalizują zeznania.

Talib winny śmierci Polaków schwytany przez komandosów

Odpowiedzialny za planowanie i koordynację ataków na siły koalicji i odpowiedzialny za śmierć Polaków terrorysta Maulawi Muhammad został schwytany w Afganistanie - informuje służba prasowa Polskiego Kontyngentu Wojskowego w Afganistanie.

"Z Polski może płynąć zagrożenie dla sił atomowych Rosji"

Minister obrony Rosji Anatolij Sierdiukow uważa, że z chwilą rozmieszczenia w Polsce amerykańskich antyrakiet SM-3 jej terytorium może stać się źródłem zagrożenia dla strategicznych sił jądrowych Federacji Rosyjskiej. W takim wypadku Rosja przerzuci do obwodu kalinigradzkiego więcej broni rakietowej - ostrzega Sierdiukow w wywiadzie dla piątkowego wydania rządowej "Rossijskiej Gaziety". Do rosyjskich zarzutów w tej samej gazecie odnosi się ambasador RP w Moskwie Wojciech Zajączkowski.

Na rondzie pojechała pod prąd

Na jednym z rond w Lublinie, kobieta próbowała przejechać skrzyżowanie pod prąd. Nagranie trafiło 11 grudnia do sieci. Zarejestrował je świadek zdarzenia stojący na innym pasie ruchu.

"Poddaj się!". Krótkie hasło wyborcze rywala Putina

Władimir Żyrinowski, słynący z kontrowersyjnych wystąpień i poglądów populista, ogłosił swoje hasło w kampanii prezydenckiej w Rosji. Jest bardzo krótkie i, jak mówi lider skrajnie prawicowej LDPR, ma być ostrzeżeniem dla "bandytów, biurokratów i skorumpowanych urzędników".

Co Lech Kaczyński mówił w 2006 r. w Berlinie

Cytat z berlińskiego wystąpienia Lecha Kaczyńskiego z 2006 roku dzieli polityków, którzy interpretują go na swój sposób. Według premiera Tuska, Kaczyński mówił o europejskiej federacji, zdaniem posłów PiS - to nieprawda. Co naprawdę mówił w Berlinie prezydent?