Najnowsze

Najnowsze

Bomby w Bostonie odpalone zabawkowym pilotem

Dwie bomby, które wybuchły 15 kwietnia w czasie maratonu w Bostonie, zostały zdetonowane zdalnie za pomocą urządzenia, umożliwiającego zdalne sterowanie zabawkowymi samochodami - poinformowali w środę amerykańscy śledczy.

Korea Płd. wzywa Pjongjang do podjęcia rozmów o strefie Kaesong

Korea Południowa zagroziła w czwartek "zdecydowanymi krokami", jeśli Korea Północna odrzuci wezwanie do rozmów w sprawie prowadzonej wspólnie strefy przemysłowej Kaesong, na terytorium północnokoreańskim. Kompleks Kaesong został zamknięty prawie miesiąc temu.

Terapeuta polityczny

Tajemnicze spotkania, diety i medytacje, czyli jak się robi politykę. Bioenergoterapeuta z radami dla posłów Ruchu Palikota. Co jeść, czego unikać, by znaleźć dobrą energię. Dobra energia się przyda nie tylko w Sejmie - więc słuchamy.

Cięcia wiszą w powietrzu

Węższe fotele, dopłata za miejsce na nogi - to dla pasażerów. Sprzątanie samolotu i pranie mundurów we własnym zakresie - to pomysły dla stewardess. Pomysły na oszczędności w LOT-cie. Koszty są za duże, zysków brak. Nowy prezes LOT-u przedstawia pomysły na zmiany. Reporter "Polski i Świata" sprawdza, co to będzie oznaczało dla klientów.

Zakupy polskiego wojska

Polska szuka części do tarczy. Nasi oficerowie daleko na północy sprawdzali jak działa norweski system obrony powietrznej. W tym kraju kupiliśmy już zresztą supernowoczesne pociski niszczące okręty. Teraz patrzymy w górę.

Zarodki w wielkiej polityce

Choć dyskusja o in vitro i zarodkach jest gorąca, to jednak nie brzemienna w prawne skutki. W Polsce nie udało się dotąd uchwalić spójnego prawa o zarodkach. Inaczej traktuje je prawo karne, inaczej cywilne, a jeszcze inaczej przepisy dotyczące procedur medycznych.

Gowin, co poniedziałek

Premier nie widzi manipulacji. Widzi problem. Z ministrem Gowinem. Minister sprawiedliwości wczoraj tłumaczył, że jego wypowiedzi w TVN24 o niemieckich eksperymentach na polskich zarodkach zostały wyrwane z kontekstu. Że tak nie było, udowodniliśmy, prezentując cały wywiad z ministrem. Donald Tusk przyznaje rację dziennikarzom i zapowiada, że ciąg dalszy w tej sprawie nastąpi. Znów więc pytamy, czy będzie dymisja?

24.04 | Spektakularne zjawisko

Teraz u nas niezwykle spektakularne zjawisko - meteor nad Argentyną. Kosmiczny obiekt spalił się przy wejściu w atmosferę w niedzielę w nocy. W mediach pojawia się coraz więcej nagrań, które zarejestrowały przelot meteoru.

24.04 | Paliwo z bakterii

Olej napędowy, którym tankujemy nasze auta powstaje jak wiadomo z przetworzenia ropy naftowej. To stan obecny, ale kiedyś może być tak, że to paliwo będą dla nas produkować bakterie coli.

24.04 | Spóźniona wiosna

Zimniejsze i suchsze niż zwykle przedwiośnie sprawiło, że kwiaty rozkwitają znacznie później. Przedłużająca się zima dotknęła szczególnie Holendrów, którzy słyną z eksportu tulipanów. W tym roku doszło do tego, że na festiwal kwiatowy rośliny musieli oni sprowadzić z Francji.

24.04 | Wielkie spustoszenie

Po kilku dniach od trzęsienia ziemi w Chinach sytuacja w prowincji Syczuan nadal jest trudna. Pozbawieni swoich domów mieszkańcy koczują teraz w prowizorycznych namiotach i czekają na odbudowę.

24.04 | Ściana ognia

Przenosimy się do Chile, gdzie strażacy walczyli z wielkim pożarem. Początkowo płonęły lasy, potem ogień przeniósł się na zabudowania. Potrzebna była ewakuacja mieszkańców oddalonego o 60 kilometrów od stolicy - miasteczka Valparaiso.

24.04 | O włos od tragedii

W innej części Stanów, w Kalifornii osunęła się ziemia. Mieszkańcy jednego z domów w San Bernardino, musieli pospiesznie ewakuować się po tym, jak tuż pod ich posiadłością utworzyło się osuwisko.

24.04 | Najwyżej od 100 lat

„Meteo News” zaczynamy od ciągle poważnej sytuacji powodziowej w Stanach Zjednoczonych. Rekordowo wezbrane rzeki zalewają kolejne tereny, a meteorolodzy nie mają dobrych prognoz.

24.04 | Czas na działkę

W „Meteo News” teraz jedziemy na działkę, a tam po długiej zimie i opóźnionej wiośnie działkowcy grabią, sieją i sadzą. Wiosennemu ożywieniu na działkach przyglądał się Bartosz Żurawicz.

24.04 | Polskie foki

Foczy sezon zaczął się w tym roku wyjątkowo dobrze. Kilka fok przyszło na świat w helskim fokarium, a liczne stada pojawiają się na naszym wybrzeżu. O tym dlaczego kiedyś fok było mało, a teraz jest coraz więcej i o tym gdzie można je teraz spotkać, Katarzyna Czupryńska.

Beger: Jak widzę Sejm, to czuję złość

- Cały ten gmach jest przepełniony złością, fałszywością - mówi Renata Beger. Specjalnie dla widzów UWAGI!, najbardziej znana z posłanek Samoobrony po kilku latach ponownie odwiedziła najważniejsze z jej punktu widzenia miejsca w polskim parlamencie.

Pobili mieszkańców łomem i ukradli telewizor

- Wtargnęli do mieszkania, łomem pobili mieszkańców, ukradli telewizor i uciekli - relacjonują napad na jedno z mieszkań w Świdnicy policjanci. Napastnicy, 48-letnia kobieta i jej partner, trafili już do aresztu.

Dobre bo polskie

Są takie specjalizacje w polskiej medycynie, które świetną renomą cieszą się, mimo błędów popełnianych przez niektórych specjalistów. Jedną z nich jest chirurgia plastyczna. W Polsce coraz popularniejsza, a kliniki i specjaliści nie mogą narzekać na brak pacjentów. Także tych z zagranicy. I co prawda taki kosmetyczny wyjazd do Polski dla jednej ze Szwedek skończył się tragicznie, ale nie popsuło to dobrej, coraz lepszej reputacji polskich chirurgów w Europie.

Błąd lekarski

Wszystko w trosce o pacjenta i w majestacie prawa. Takie zasady szybkiego uzyskiwania odszkodowań za błędy lekarzy zapisano w ustawie "o komisjach ds. orzekania o zdarzeniu medycznym". Weszła w życie ponad rok temu. Nie tylko na przykładzie z Wrocławia sprawdziliśmy jak to działa. I już pierwsza statystyka pozwala wysnuć jednoznaczne wnioski, bo liczba spraw kierowanych do komisji regularnie rośnie, ale jedynie w co siódmej komisje stają po stronie pacjenta.

Śmierć jak 500 złotych

Problemy szpitali, w których popełniane są błędy medyczne. A raczej problemy pacjentów, ofiar tych błędów. Jak pokazuje praktyka, lekarza albo szpital do jakiejkolwiek odpowiedzialności pociągnąć niezwykle trudno. Nawet w wydawałoby się oczywistych sprawach, takich jak śmierć z powodu lekarskiego zaniedbania. W historii, którą przypomnimy, po śmierci pacjenta mamy jeszcze upokorzenie rodziny, czyli propozycję pięciuset złotych zadośćuczynienia. I pytanie: co może zrobić człowiek, którego tak potraktowano?

"Co do Ziobry są twarde dowody i materiały o kryminalnych przestępstwach"

Nie ma podstaw prawnych ani dowodów na negatywne działania Jarosława Kaczyńskiego. Natomiast w aktach znajdują się twarde dowody co do Zbigniewa Ziobro i szereg materiałów świadczących o bardzo poważnych, kryminalnych przestępstwach - ocenił w "Kropce nad i" były prokurator krajowy i minister spraw wewnętrznych i administracji w rządzie PiS Janusz Kaczmarek.

"Dymisja Gowina elementem większego planu"

Dymisja jest bardzo blisko i to jest element większego planu Donalda Tuska - ocenił w "Faktach po Faktach" przyszłe losy Jarosława Gowina Paweł Piskorski. Według niego minister po odwołaniu będzie kandydował w wewnątrzpartyjnych wyborach przeciwko premierowi. Z kolei według Romana Giertycha Gowin powinien przeprosić za "wprowadzenie w błąd" ws. wykorzystywania polskich zarodków.

Tina Turner dostała szwajcarskie obywatelstwo

Amerykańska gwiazda rocka Tina Turner, która od blisko 20 lat mieszka w Kuesnacht koło Zurychu, otrzymała szwajcarski paszport; wcześniej zdała egzamin na obywatelstwo - informuje w środę szwajcarski dziennik "Blick". Tymczasem Szwajcaria podjęła dziś też decyzję o dłuższym "odgrodzeniu się" od Unii Europejskiej, ograniczając dostęp do swojego rynku pracy dla obywateli "27".

Największe ćwiczenia w Europie. 400 ratowników w akcji

W państwie graniczącym z Polską doszło do trzęsienia ziemi o sile 7,1 w skali Richtera. Wstrząsy doprowadziły do ogromnych zniszczeń, dlatego niezbędna jest pomoc międzynarodowa. To scenariusz ćwiczeń, które odbywają się na podżagańskim poligonie Pstrąże (woj. dolnośląskie).