Najnowsze

Najnowsze

Trudne warunki na pomorskich drogach

Intensywne opady śniegu i mroźny poranek – tak wygląda wtorkowy poranek na Pomorzu. Białe drogi skutecznie utrudniają życie kierowcom. Najtrudniejsze warunki panują w okolicy Sztumu i Kwidzyna. W Trójmieście sytuacja jest opanowana, większość dróg jest już czarna.

Spór o 50 milionów zł za obwodnicę. "Ten odcinek nie jest istotny"

50 mln zł - tyle według marszałka województwa dolnośląskiego miał dołożyć Wrocław do budowy obwodnicy miasta. Marszałek pieniędzy nie dostał i listownie dopomina się o zapłatę od prezydenta miasta. Magistrat z przekazaniem pieniędzy się nie spieszy. Tłumaczy, że droga nie jest istotna dla miasta.

Sarkisjan wygrywa wybory, rywal nie uznaje wyników

Wstępne, cząstkowe wyniki wyborów prezydenckich w Armenii potwierdzają zwycięstwo 59-letniego Serża Sarkisjana. Jak poinformowała we wtorek Centralna Komisja Wyborcza, zdobył on 58,46 proc. głosów. Zwycięstwa urzędującego szefa państwa nie uznał jednak jego główny rywal.

Przemycała ponad 40 tysięcy euro w biustonoszu

Ponad 40 tysięcy euro ukryte w biustonoszu usiłowała wywieźć z Lwowa do Wiednia pewna 47-letnia Ukrainka. Celnicy zainteresowali się nią jednak na lwowskim lotnisku - informują w poniedziałek ukraińskie media.

200 tys. za kąpiel w brudnej rzece

Przedsiębiorca z prowincji Zhejiang na wschodzie Chin ogłosił, że wynagrodzi szefa lokalnego urzędu ochrony środowiska kwotą 200 tys. juanów (ok. 100 tys. zł), jeżeli ten wskoczy do zanieczyszczonej rzeki i pozostanie w niej przez 20 minut.

Chcą tańszej energii. Rozruchy

W Bułgarii w poniedziałek kolejny dzień trwały protesty przeciwko wysokim cenom energii. Oprócz nasilenia państwowej kontroli nad jej dystrybutorami i nacjonalizacji tych przedsiębiorstw protestujący domagają się również dymisji rządu.

Gdańsk tworzy własną muzykę. Śpiewają dzwony, statki i dźwigi

O tym jak brzmi Gdańsk będzie można przekonać już w tegoroczne Święto Miasta, tj. 24 maja. W rolach solistów m.in. SKM-ki, stoczniowe dźwigi, statki, dzwony kościołów i policyjne syreny. Autorka nietypowego projektu "Symfonia Gdańska - Dźwięki Miasta" uzyskała wszelkie zgody, by swój plan zrealizować.

Obcięta dłoń, przypadkowy strzał. Policja na tropie

Trzy osoby już siedzą za kratami, policja zapewnia, że jest na tropie kolejnych. Brutalny napad w Żyrardowie - zaatakowany został młody mężczyzna, wychodzący z zabawy w klubie. Bandyci odcięli mu maczetą rękę, u drugiej dłoni kilka palców i zdjęli z głowy skalp. Mężczyzna żyje i dochodzi do siebie w szpitalu w Szczecinie. Policja podejrzewa, że były to gangsterskie porachunki.

Zmiany w rządzie. Elżbieta Bieńkowska w górę?

Rewolucja czy delikatna modyfikacja? W środę premier ma przebudować swój rząd. Ktoś tekę ministra straci, ktoś może ją zyskać. Coraz głośniej mówi się też o dodatkowym wicepremierze, tym razem z Platformy Obywatelskiej. Na giełdzie nazwisk ci, którym premier najbardziej ufa albo których najwyżej ceni. Na przykład - Elżbieta Bieńkowska - minister rozwoju regionalnego. Budżetowy sukces w Brukseli to bez dwóch zdań także jej zasługa.

Sejm się grodzi. Przed zamachowcami

Ogrodzenie parlamentu ma być trudniejsze do sforsowania, bo politycy obawiają się zamachowców - pisze wtorkowa "Rzeczpospolita", która poznała szczegóły planów.

Budżet UE i pakt fiskalny. Maraton w Sejmie

Posłowie będą dziś debatować na temat wyników szczytu budżetowego UE oraz ratyfikacji unijnego paktu fiskalnego. Sejmowa debata zaplanowana jest na 10 godzin. Premier Donald Tusk zamierza namawiać kluby, by zgodziły się na ratyfikację paktu. Przeciwko są PiS i Solidarna Polska.

Zakłócenia w nadawaniu. Dziennikarze BBC protestują

Rozpoczęty o północy z niedzieli na poniedziałek 24-godzinny strajk, w którym uczestniczyło ok. 4 tys. dziennikarzy BBC sprzeciwiających się zwolnieniom, spowodował zakłócenia w poniedziałkowych flagowych programach radiowych i telewizyjnych brytyjskiego nadawcy.

Marcinkiewicz: Nie będę środową niespodzianką Tuska

Były premier Kazimierz Marcinkiewicz zaznaczył w "Faktach po Faktach", że absolutnie to nie on będzie "środową niespodzianką premiera Donalda Tuska" i nie wejdzie do jego rządu. - Myślę, że to będzie jakaś drobna zmiana, wynikająca albo z odejścia ministra Arabskiego, albo ze zmiany któregoś z ministrów, na przykład w związku z wakatem w ABW - mówił.

"Wszelkie wątpliwości są na korzyść Katarzyny W."

W tej sprawie mamy dość oczywistą sytuację - jest to proces poszlakowy, w którym trzeba udowodnić winę, a wszelkie wątpliwości są tu na korzyść oskarżonej - tak proces Katarzyny W. komentował w "Faktach po Faktach" socjolog i kryminolog Paweł Moczydłowski.

Hartman: W otwartych społeczeństwach jest mniej dzieciobójstw

- Klimat w jakim dzisiaj żyjemy, relatywnego traktowania ludzkiego życia, nie sprzyja dokonaniu właściwego wyboru w takiej sytuacji, w jakiej znalazła się ta pani - stwierdził poseł PiS Zbigniew Girzyński w "Kropce nad i", komentując proces Katarzyny W. Prof. Jan Hartman odpowiadał, że mówienie o jakiejkolwiek ideologii w kontekście dzieciobójstwa jest "nadużyciem", bo żadne badania nie potwierdzają takich tez.

Koniec reklam na Zamku Przemysła

Chociaż jest niewielka, niektórych poznaniaków denerwuje. Teraz okazało się, że jest nielegalna i ma zniknąć. Mowa o reklamie na wieży odbudowywanego Zamku Przemysła.

W Rio de Janeiro mozaika, u nas... szare schody

Jaskrawe stopnie w Bejrucie, skomplikowana mozaika w Rio, albo wijąca się niebieska wstęga w San Francisco - ile miast, tyle propozycji upiększenia stopni. - A w Poznaniu nadal szaro - skarży się stowarzyszenie Ulepsz Poznań. I zaczyna zbiórkę pieniędzy na pomalowanie schodów na Wildzie.

"Politycy to handlarze dywanów". Zmasowany atak na projekt budżetu UE

Szefowie frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim ostro skrytykowali uzgodniony przez przywódców UE budżet na lata 2014-2020, nazywając ich m.in. "handlarzami dywanów". Większość ugrupowań zapowiedziała odrzucenie dokumentu w tym kształcie. - Jeśli chcemy, żeby Europa umarła z głodu, to mamy dobry budżet - stwierdził szef socjalistów, Hannes Swoboda.

Rosjanie lecą z namiotami do Syrii. Z powrotem zabiorą "swoich"

Rosja wysyła do Syrii samoloty, które mają dostarczyć pomoc humanitarną do tego kraju, a w drodze powrotnej zabrać Rosjan, którzy zechcą opuścić ten kraj - poinformowały w poniedziałek rosyjskie władze. W Syrii od marca 2011 roku trwa antyprezydencka rewolta.