Najnowsze

Najnowsze

Pikietowanie, tupanie i skandowanie haseł. Solidarność: "Żądamy miejsc pracy"

- Nie chcemy, żeby nasi rodacy wyjeżdżali za granicę w poszukiwaniu pracy. Nie ma pracy, nie ma rodziny - skandowali uczestnicy pikiety. Związkowcy OPZZ przyłączyli się do akcji protestacyjnej organizowanej przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych. Ponad 100 osób pojawiło się w środę przed wrocławskim Urzędem Wojewódzkim.

Bruksela promuje kobiety w biznesie. Awantura w UE

Komisja Europejska przyjęła w środę budzącą ogromne kontrowersje propozycję legislacyjną ws. promocji kobiet w biznesie. KE proponuje, by do 2020 roku kobiety stanowiły 40 proc. członków rad nadzorczych spółek giełdowych, z czego wyłączone będę małe i średnie firmy.

Protesty też w Polsce. Związkowcy przed ministerstwem pracy

Przed siedzibą resortu pracy w Warszawie, w środę po godz. 10, rozpoczęła się manifestacja w ramach europejskiego dnia akcji związków zawodowych i solidarności na rzecz kontraktu socjalnego dla Europy. Pikiety zapowiedziano też w Gdańsku, Poznaniu, Wrocławiu, Katowicach.

Była komunistka wydała książkę Danuty Wałęsy. Portugalczycy będą czytać?

Danuta Wałęsa rozpoczęła wizytę w Portugalii, podczas której promuje swoją autobiografię "Marzenia i tajemnice". Wersja portugalska jest pierwszym tłumaczeniem książki na język obcy - wydała ją Zita Seabra, była czołowa działaczka Portugalskiej Partii Komunistycznej, a dofinansował właściciel sieci dyskontów Biedronka. "Pisze ze wzruszającą szczerością, odważnie i czasem brutalnie" - tak lokalne media oceniły pisarski debiut żony byłego prezydenta Polski.

Elżbieta Mączyńska

Elżbieta Mączyńska - dr hab. profesor nadzwyczajny SGH (od lipca 1997), kierownik Katedry Zarządzania Finansami Przedsiębiorstwa (od września 2008), kierownik studiów podyplomowych: „Wycena Nieruchomości” oraz „Zarządzanie Nieruchomościami”. Pracownik naukowy Instytutu Nauk Ekonomicznych PAN (od marca 1990); Prezes Polskiego Towarzystwa Ekonomicznego (od grudnia 2005 r.). Sekretarz naukowy i członek Prezydium Rady Strategii Społeczno-Gospodarczej przy Radzie Ministrów (1994-2005).

Areszt dla ojca, który skatował rocznego synka

Na trzy miesiące aresztował sąd 24-letniego mieszkańca Bytomia, zatrzymanego pod zarzutem znęcania się nad rocznym synkiem i uszkodzenia jego ciała. Dziecko przeszło operację, jego stan jest ciężki.

76-latkę wypisano ze szpitala. Wznowiła głodówkę

76-latka z Poznania wrociła do sądu okręgowego i wznowiła swój protest głodowy. Częśc nocy spędziła w szpitalu, bo we wtorek wieczorem zasłabła i z budynku zabrała ją karetka pogotowia. Kobieta twierdzi, że przez pomyłkę sądu straciła swoją ziemię i domaga się ponownego rozpatrzebnia sprawy.

Karambol w Dęblinie. Zderzyło się 19 aut

Poważny karambol na drodze krajowej nr 48 na moście w Dęblinie (na granicy woj. mazowieckiego i lubelskiego). W wypadku uczestniczyło 19 samochodów. Na szczęście ranna została tylko jedna osoba. Droga była zablokowana przez blisko cztery godziny.

Moskwa rozszerzyła definicję zdrady stanu. "Każdy może zostać szpiegiem"

Rosyjska ustawa rozszerzająca definicję zdrady stanu weszła w życie w środę - poinformowała rządowa "Rossijskaja Gazieta". Obrońcy praw człowieka uważają nowe prawo za kolejny atak na opozycję. "Już sama praca na umowę dla zagranicznej organizacji obywatelskiej może być uważana za przestępstwo" - pisze dziennik.

Pakistan uwolni talibów. Najważniejsi na wolność?

Pakistańskie władze zgodziły się w rozmowach z negocjatorami pokojowymi z Afganistanu na uwolnienie z więzień kilku afgańskich talibów - poinformowali w środę przedstawiciele obu stron. Na wolność ma wyjść m.in. były zastępca dowódcy afgańskich talibów mułła Abdul Ghani Baradar.

Zostaw zdjęcie na rocznicę Powstania Wielkopolskiego

Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego idzie z duchem czasu i z okazji 94. rocznicy Powstania Wielkopolskiego uruchomił specjalną aplikację na portalu społecznościowym Facebook. Dzięki niej, każdy kto tylko będzie chciał, może dosłownie stać się częścią obchodów tego historycznego wydarzenia.

Gruźlica w Poznaniu: trwają badania uczniów

200 uczniów szkoły, w której pracowała kobieta chora na gruźlicę, przechodzi w środę i czwartek badania lekarskie. - To czy dany uczeń podejdzie do badania zależy od rodziców - mówi Tadeusz Badowski, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 46 w Poznaniu.

13 modeli Toyoty z usterkami. 2,7 mln aut na kontrolę

Japoński koncern motoryzacyjny Toyota wzywa na kontrolę do swoich warsztatów na całym świecie 2,77 mln aut z powodu problemu z częścią układu kierowniczego oraz z pompą wodną. Akcja dotyczy m.in. kilku modeli z napędem hybrydowym.

Kwiatkowski: Policja miała prawo użyć broni

Policja miała prawo użyć broni gładkolufowej, kiedy podczas Marszu Niepodległości doszło do burd - uważa były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z PO. Jak powiedział w programie "Jeden na jeden", wyraźnie mówi o tym ustawa o policji.

Budowali stadion na Euro 2012. Wciąż walczą o 20 mln zł

- Dopóki starczy sił, będziemy walczyć. Nie odpuścimy - mówią ci, którzy budowali Stadion Miejski. Mimo, że piłkarskie mistrzostwa Wrocław ma już dawno za sobą, do tej pory kilkunastu przedsiębiorców nie otrzymało za swoją pracę pieniędzy - łącznie 20 mln zł. Urzędnicy i wykonawcy nie mają sobie jednak nic do zarzucenia.

Drugie życie poznańskich bimb

Wiele nieużywanych wagonów tramwajowych rdzewieje na gołym powietrzu. Jest szansa, że kilka z nich będzie miało drugą młodość jako kawiarenki.

Kwiatkowski: Policja miała prawo użyć broni

Policja miała prawo użyć broni gładkolufowej, kiedy podczas Marszu Niepodległości doszło do burd - uważa były minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski z PO. Jak powiedział w programie "Jeden na jeden", wyraźnie mówi o tym ustawa o policji.

Gwardia Szwajcarska nagrała płytę na święta

Gwardia Szwajcarska wydaje płytę na Boże Narodzenie. Sześciu żołnierzy z orkiestry dętej najmniejszej armii świata, strzegącej bezpieczeństwa papieża, nagrało album z melodiami kolęd i świątecznych piosenek.