Najnowsze

Najnowsze

"Przydomek żółw zmienić na gepard". Wspomnienia o Tadeuszu Mazowieckim

- Nikt nie wiedział, jak się przechodzi z gospodarki socjalistycznej do wolnego rynku. To wszystko było nowe, ryzykowne pod każdym względem - wspominała w "Faktach po Faktach" prace rządu Tadeusza Mazowieckiego Małgorzata Niezabitowska. Władyslaw Frasyniuk przypomniał z kolei, że do Mazowieckiego przylgnął w czasie jego rządów przydomek "żółw", który - jego zdaniem - powinno się zmienić na "gepard". - Gdyby zrobić tabelkę, co dokonał rząd Mazowieckiego i porównać z innymi, to widać, że Mazowiecki zasługuje na miano najszybszego reformatora współczesnej Polski - dodał.

Co dalej z Grzegorzem Schetyną?

Powyborcze porządki w Platformie. Wielki przegrany Grzegorz Schetyna stracił dolnośląski matecznik. Przed nim pytanie, co dalej? Platforma w najnowszym sondażu dla "Faktów" TVN wciąż traci, i to wyraźnie, dystans do PiSu, więc hasło "wszystkie ręce na pokład" jak najbardziej aktualne. Schetyna dziś powtarza, że Platforma jest najważniejsza, tyle że on nie jest już w niej jednym z najważniejszych.

Zagrali dla Justyny i zebrali pieniądze na jej rehabilitację

Ponad siedem tysięcy złotych udało się zebrać podczas koncertu dla Justyny Piotrowskiej, która wraca do zdrowia po przeszczepie płuc. Pieniądze zostaną przeznaczone na rehabilitację harcerki. Operacja, która uratowała jej życie, kosztowała 150 tysięcy euro.

Sondaż: PO zyskuje, ale przewaga PiS rośnie

Gdyby teraz odbywały się wybory parlamentarne, na PiS zagłosowałoby 35 proc. ankietowanych. Z kolei Platformę Obywatelską chce poprzeć 27 proc. ankietowanych - wynika z najnowszego sondażu poparcia dla partii politycznych przeprowadzonego dla "Faktów" TVN.

Wałęsa wspomina Mazowieckiego: idealnie do siebie pasowaliśmy

- Ja miałem mój prosty punkt widzenia, on dokładał do tego teorie i negocjacje - wspominał współpracę ze zmarłym Tadeuszem Mazowieckim Lech Wałęsa. - To naprawdę pięknie się składało. Gdybyśmy pojechali dalej w takim układzie, to Polska byłaby w innym miejscu - powiedział były prezydent w "Faktach po Faktach".

USA kończą ze szpiegowaniem sojuszników? Biały Dom zapowiada zmiany

Czy nadchodzi rewolucja w zbieraniu przez USA danych o obywatelach innych państw? Niewykluczone. Rzecznik Białego Domu przyznał, że "zbieranie danych wywiadowczych i ich wykorzystanie wymaga ograniczeń". Poinformował także, że prezydent Obama nakazał przegląd programów Narodowej Agencji Bezpieczeństwa.

Gdańsk kupił stoczniowy dźwig. Zbiera pieniądze na kolejne

Miasto Gdańsk kupiło jeden z nieczynnych dźwigów stojących na terenie należącym niegdyś do gdańskiej stoczni. Samorząd chce zadbać o dźwig, podobnie jak o kilkanaście innych, by przypominały o stoczniowej przeszłości obszaru przeznaczonego pod inwestycje.

Warszawska pracownia nagrodzona za najlepszy budynek w Poznaniu

Budynek biurowy Pixel otrzymał statuetkę Jana Baptysty Quadro. Laureatem nagrody została warszawska pracownia JEMS Architekci. Jury uznało, że koncepcja biurowca jest najlepszą, a zarazem pozytywnie zaskakującą realizacją architektoniczną, jaka w minionym roku powstała w Poznaniu.

Nie chcą schroniska dla bezdomnych. "Ludzie boją się o bezpieczeństwo"

Mieszkańcy poznańskiego Łazarza sprzeciwiają się budowie na ich osiedlu przytuliska dla bezdomnych, którego projekt ma zostać zrealizowany w ramach budżetu obywatelskiego. - Poparliśmy mieszkańców, którzy obawiają się o swoje bezpieczeństwo - przyznaje Wojciech Wośkowiak, przewodniczący rady osiedla.

"Imieniny będzie świętował w niebie". Gdańsk żegna Mazowieckiego

Zaangażowany w sprawy kościoła, narodu, głęboki patriota, a zarazem realista – tak wspomina zmarłego w poniedziałek Tadeusza Mazowieckiego arcybiskup Tadeusz Gocłowski. Były premier III Rzeczpospolitej był honorowym obywatelem Gdańska. W południe w budynku rady miasta wystawiono księgę kondolencyjną.

Nowe rozdanie w stosunkach Gruzja-Rosja? "Nie będzie destrukcyjnych działań"

Zwycięzca niedzielnych wyborów prezydenckich w Gruzji Giorgi Margwelaszwili ogłosił chęć poprawy stosunków z Rosją, które znacznie pogorszyły się wskutek wojny w sierpniu 2008 roku, gdy Gruzja chciała militarnie odzyskać kontrolę nad Osetią Płd. - Z naszej strony nie będzie ani agresji, ani destrukcyjnych działań - zadeklarował.

Nowa Bardotka? "Przypomniała nam, że modelki mogą być sexy"

"Ta dziewczyna jest uderzająco piękną blondynką. Natychmiast przywołuje obrazy z przeszłości: zalotną Brigitte Bardot, a także sensację świata mody lat 90., Claudię Schiffer. To przyszła ikona tej branży" - tak o Annie Ewers piszą media, które nie kryją zachwytu debiutantką z Niemiec. 20-latka trafiła właśnie na listę 10. najbardziej rozchwytywanych nowych modelek sezonu.

Generał Jaruzelski w szpitalu

Gen. Wojciech Jaruzelski z powodu znacznego osłabienia, zaburzeń krzepnięcia oraz pogorszenia funkcji nerek został w poniedziałek przyjęty do Wojskowego Instytutu Medycznego - poinformował rzecznik prasowy WIM płk Grzegorz Kade.

Są pieniądze na przebudowę skoczni w Wiśle

- Jesień przyszłego roku to realny termin otwarcia kompleksu trzech skoczni Wisła-Centrum - zapowiada Jan Poloczek, burmistrz miasta. Rozpoczęcie budowy umożliwiła dzisiejsza decyzja śląskiego sejmiku, który przekazał na ten cel 140 tysięcy złotych. Kolejne 70 tysięcy dołoży resort sportu.

Bijatyka z policją. Protesty przeciwko opieszałości sądu

Turecka policja użyła armatek wodnych i gazu łzawiącego, by rozpędzić blisko 2000 osób, które przed sądem w Ankarze protestowały z powodu sposobu prowadzenia procesu policjanta oskarżonego o zabicie wcześniej w tym roku uczestnika demonstracji.

Merkel wspomina Mazowieckiego. "Wspierał upadek muru"

Kanclerz RFN Angela Merkel przypomniała o poparciu udzielonym w okresie przełomu w latach 1989/1990 przez ówczesnego premiera Polski Tadeusza Mazowieckiego polityce obalenia muru berlińskiego i zjednoczenia obu państw niemieckich.

Katastrofa ekologiczna na Bałtyku? "Będzie groźniejsza niż Czarnobyl"

Zatopiona po II wojnie światowej w Bałtyku broń chemiczna do dziś stanowi śmiertelne zagrożenie. Głównie chodzi o bojowy środek trujący o nazwie iperyt. Eksperci ostrzegają, że to substancja parząca i trująca, która, jeśli dostanie się do organizmu, może powodować zmiany genetyczne. Ostatnie badania w ramach programu "Chemsea" wskazują, że trujące środki znajdują się niebezpiecznie blisko wybrzeża.