Najnowsze

Najnowsze

Sejm zajmie się finansowaniem partii

Sejm zajmie się dziś czterema poselskimi projektami dotyczącymi zmian w zasadach finansowania partii. Wśród propozycji są: likwidacja subwencji i ich zawieszenie.

Premier Pakistanu wzywa Obamę do zakończenia ataków dronów

Premier Pakistanu Nawaz Sharif wezwał prezydenta USA Baracka Obamę do wstrzymania ataków samolotów bezzałogowych na cele na terytorium pakistańskim. Ataki te stanowią jedną z głównych przeszkód dla normalizacji stosunków między obu państwami.

Premiera "Mojego bieguna". Jaś Mela: śmiało mogę się pod tym filmem podpisać

W środę odbyła się premiera filmu "Mój Biegun" opowiadającego historię Jasia Meli, zdobywcy dwóch biegunów, który był pierwszą osobą niepełnosprawną, jakiej udał się ten wyczyn. W jego rolę wcielił się Maciej Musiał, a rodziców Jasia grają Bartłomiej Topa i Magdalena Walach. - Nie spodziewałem się, że będzie to taka prawdziwa, ludzka historia. A ten film jest moim zdaniem dosyć zwykły w pozytywnym tego słowa znaczeniu - mówił na premierze sam Mela.

Kurski: Teoria zamachu jest niekorzystna dla Polski

- Ja bym życzył PiS skoncentrowania się na strategii zwycięstwa nad Platformą - radził w "Faktach po Faktach" Jacek Kurski. - W takiej formule, w której twarzami jest z jednej strony Antoni Macierewicz, a z drugiej Adam Hofman, PiS jedynie potwierdzi tylko to, co się stało po Warszawie, czyli szklany sufit i status partii niewybieralnej, czy niezdolnej do objęcia w Polsce władzy - ocenił poseł Solidarnej Polski.

W imię nauki będą regularnie palić marihuanę

Poznańska firma biotechnologiczna szykuje projekt naukowy, w ramach którego kilka tysięcy wolontariuszy będzie całkowicie legalnie i dla dobra nauki palić marihuanę. Naukowcy chcą bowiem zbadać, w jaki sposób narkotyk wpływa na sprawność intelektualną jego długotrwałych użytkowników. Nie każdy może jednak zostać "testerem", pomysłodawcy liczą na osoby powyżej 30. roku życia i o ustabilizowanej sytuacji życiowej. Materiał "Polski i Świat".

I ty możesz zostać Człowiekiem Roku jak abp Michalik. Tytuły na sprzedaż

W oficjalnej biografii abp. Józefa Michalika znajduje się tytuł "Człowieka Roku" prestiżowego Uniwersytetu Cambridge. Uczelnia twierdzi jednak, że takiego wyróżnienia polskiemu duchownemu nie przyznawała, a certyfikat wydany został za zapłatą przez niewielkie brytyjskie wydawnictwo. Okazuje się, że handel tytułami kwitnie, a chętnych do zostania szlachcicem czy profesorem honoris causa nie brakuje.

Dziś debata o referendum ws. sześciolatków. Platforma przekona koalicjanta?

W czwartek Sejm zajmie się obywatelskim wnioskiem o przeprowadzenie ogólnopolskiego referendum edukacyjnego m.in. w sprawie obowiązku szkolnego dla sześciolatków. Pod wnioskiem zebrano blisko 950 tys. podpisów. Choć sejmowa debata odbędzie się dziś, głosowanie dopiero za dwa tygodnie. Do tego czasu PO ma czas, by przekonać niezdecydowanego koalicjanta, by razem z nią odrzucił wniosek.

Testerzy marihuany w służbie nauki

Szykuje się mocno kontrowersyjny eksperyment medyczny. Firma z Poznania chce przez 10 lat badać wpływ palenia marihuany na sprawność intelektualną palaczy. I potrzebuje do tego nawet kilku tysięcy ochotników. Kto w taki sposób przysłuży się nauce?

Wiedza pełna stereotypów

Blond dziewczynka w cygańskiej rodzinie, odebrana fałszywym rodzicom. Kim jest - to głośno zadawane pytania. Próbuje to również ustalić międzynarodowe śledztwo. Na jego marginesie zaczyna się dyskusja o Romach. Kim są? Co o nich wiemy? I skąd tę wiedzę czerpiemy? Oni sami próbują walczyć ze stereotypami.

Wydatki "luksusowego biskupa" pod lupą

Luksusowy biskup poza swoją luksusową siedzibą. Do czasu wyjaśnienia swoich drogich wydatków biskup Limburga został urlopowany. Stało się to po tym, jak parafianie i Watykan dowiedzieli się o milionach, jakie wydał na remont swojego pałacu, np. na wannę za 15 tysięcy euro. Papież Franciszek na jego miejsce wyznaczył tymczasowego zastępcę.

Pojedynek o brzozę

Smoleńska brzoza złamana 5 dni przed katastrofą - to nowa teoria nowego eksperta posła Antoniego Macierewicza. Tezę dr. Chrisa Cieszewskiego neguje szef państwowej komisji badania wypadków lotniczych Maciej Lasek. Znów mamy pojedynek na słowa i zdjęcia. I znów mamy brzozę na pierwszym planie.

Jak wygląda polska walka z pedofilią?

W Polsce za pedofilię i czyny pedofilskie w zeszłym roku zostało skazanych ponad 600 osób. Jednak tylko co trzeci przestępca trafił za kratki. Największym problemem jest jednak to, że zdecydowana większość skazanych nie jest poddana żadnej terapii, która dawałaby nadzieję, że w przyszłości nie skrzywdzą już żadnego dziecka. Jeszcze bardziej zdumiewa fakt, że trzy w kraju specjalistyczne ośrodki dla takich osób świecą pustkami. Dlaczego tak jest?

23.10 | "Meteo News"

W dzisiejszym programie między innymi: huragan Raymond słabnie, mimo to spowodował ulewne deszcze na południowym wybrzeżu Meksyku, w chińskim Harbinie zanieczyszczenie trzydziestokrotnie przekracza dopuszczalne normy Światowej Organizacji Zdrowia a także Australia i nieustająca walka z wielkim pożarem. Z ciekawostek zlot szybowców na Górze Żar i niecodzienny spór - w warszawskim sądzie odbyła się pierwsza batalia rolnicy kontra łosie. Nie zabraknie prognozy pogody.

Samotność i bezradność ofiar

Historie trzech ofiar, z którymi rozmawiała reporterka "Czarno na białym", pokazują (poza samymi odrażającymi czynami) - samotność i bezradność najpierw dzieci, które nie rozumieją, co się dzieje. A także dorosłych, którzy nie radzą sobie z piętnem wykorzystania. Różne historie, różne rodziny, różne okoliczności, ale to samo zdecydowane oburzenie na słowa tych, którzy winą nie obarczają tylko i wyłącznie sprawcy.

Wykorzystywali nieletnich. Wyznania zza krat

Szokujące wyznania ofiar i sprawców pedofilii. Zdecydowaliśmy się na to, bo trwająca od jakiegoś czasu burzliwa dyskusja na ten temat obnaża brak powszechnej świadomości, czym tak naprawdę jest pedofilia. A także jak bardzo i nieodwracalnie naznacza życie skrzywdzonych dzieci. Brak też świadomości, że czym innym jest pedofilia, która jest chorobą prowadzącą do przestępstwa, a czym innym czyn pedofilski, który jest po prostu przestępstwem. Reporter "Czarno na białym" dotarł do dwóch skazanych za wykorzystanie seksualne nieletnich. Ich wyznania - choć już zza krat - przerażają. A przerażenie jest tym większe, że ci ludzie za jakiś czas wyjdą na wolność.

Stan Justyny się poprawia. "Jak już mogła, powiedziała, że nas kocha"

Justyna Piotrowska z Oławy, dla której na przeszczep płuc zbierała cała Polska, nadal leży w szpitalu w Wiedniu. Choć od operacji minęły 3 miesiące i leczenie się przedłuża, to w końcu pojawiła się nadzieja. Justyna zaczęła samodzielnie oddychać. Magdalena Gachowska, jej siostra, w rozmowie z TVN24 opowiedziała o trudnej terapii.

Gosiewska: Deresz nigdy nie był członkiem żadnego zespołu

- Zespół działa zgodnie z obowiązującymi w parlamencie zwyczajami - przekonywała w "Kropce nad i" Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim i członkini parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M. O usunięcie z Sejmu zespołu Macierewicza zaapelował Paweł Deresz. Zdaniem Gosiewskiej jego postulat jest "przykry i krzywdzący".

Niemcy: Amerykanie mogli inwigilować telefon Merkel

- Niemcy posiadają informacje, że telefon komórkowy kanclerz Angeli Merkel mógł być inwigilowany przez USA - oświadczył rzecznik rządu w Berlinie Steffen Seibert. Merkel jest już po rozmowie telefonicznej z Obamą, zażądała wyjaśnień. Prezydent USA zapewnił kanclerz, że jej telefon nie jest i nie będzie inwigilowany. Jak zauważają media, zabrakło tu jednak odniesienia do przeszłości.

Prezydent Bytomia wśród oskarżonych o ustawianie meczów

Kolejne 22 osoby odpowiedzą przed sądem za korupcję w polskiej piłce nożnej. Wśród oskarżonych jest prezydent Bytomia Damian Bartyla. Postawiony mu zarzut dotyczy łapówki, jaką 8 lat temu - jako prezes klubu Polonia Bytom - miał wręczyć sędziemu piłkarskiemu.

Gosiewska: Deresz nigdy nie był członkiem żadnego zespołu

- Zespół działa zgodnie z obowiązującymi w parlamencie zwyczajami - przekonywała w "Kropce nad i" Beata Gosiewska, wdowa po Przemysławie Gosiewskim i członkini parlamentarnego zespołu ds. zbadania przyczyn katastrofy Tu-154M. O usunięcie z Sejmu zespołu Macierewicza zaapelował Paweł Deresz. Zdaniem Gosiewskiej jego postulat jest "przykry i krzywdzący".

Więźniowie grają bluesa. "To pomaga wyjść na prostą"

Osadzeni z dziewięciu aresztów i więzień z całego kraju przyjechali dziś do Wojkowic (woj. śląskie) i zagrali bluesa. Ich koncertów słuchało kilkuset odbywających karę więzienia. Przedstawiciele służby więziennej przekonują, że blues jest bardzo dobrym sposobem na resocjalizację.

Jasia Meli droga na biegun od piątku w kinach

W środę odbyła się premiera filmu "Mój biegun" - opowieści o Jasiu Meli, zdobywcy dwóch biegunów i zarazem pierwszej niepełnosprawnej osobie, która dokonała tego wyczynu. W głównej roli oglądamy Macieja Musiała, a ponadto Bartłomieja Topę i Magdalenę Walach. Nie jest to jednak wbrew tytułowi, opowieść o wielkim, sportowym wyczynie. - Wątkiem pierwszoplanowym uczyniliśmy konflikt między ojcem i synem, spowodowany wspólnym poczuciem winy – mówi w rozmowie z tvn24.pl producentka filmu Krystyna Lasoń.

Wpadli, bo hałasowali

Dwóch mężczyzn, wyposażonych w szlifierki i agregat prądotwórczy, postanowiło wyciąć żeliwne słupy podtrzymujące strop budynku na Dolnym Śląsku. Zachowywali się jednak tak głośno, ze wzbudzili podejrzenia przechodniów i policji. Zostali zatrzymani na gorącym uczynku.

Deresz: Odpowiedzialność za Macierewicza ponosi kierownictwo Sejmu

Odpowiedziałność za działania zespołu Antoniego Macierewicza ponosi kierownictwo Sejmu - powiedział w "Faktach po Faktach" w TVN24 Paweł Deresz, mąż Jolanty Szymanek-Deresz, która zginęła w katastrofie, odnosząc się do listu, który napisał do Ewy Kopacz. Postuluje w nim, aby zespół Macierewicza przestał działać w Sejmie. - Jest to krzyk, mój ból, który do tej pory znosiłem pokornie - dodał.