Najnowsze

Najnowsze

Chiny budują lotniskowiec. "To punkt zwrotny w polityce Pekinu"

Chiny przystąpiły do budowy lotniskowca - twierdzi "The Times", powołując się na zdjęcia satelitarne ze stoczni na wyspie Changxing w Szanghaju i ekspertów grupy badawczej IHS Jane's. Według gazety może to oznaczać "przyspieszenie chińskich ambicji morskich".

Papież mianował Polaka na swego jałmużnika

Papież Franciszek mianował ks. Konrada Krajewskiego na swego jałmużnika, wynosząc go do godności tytularnego arcybiskupa Benewentu w Afryce Północnej - poinformowały służby prasowe Watykanu.

Miecugow po ataku: Ten człowiek jest nierozpoznawalny

- Oglądałem koncert Artura Andrusa, w zasadzie próbowałem oglądać, bo bez przerwy ktoś podchodził, żeby się sfotografować, żeby mu coś podpisać, napisać dla babci coś. Generalnie to jest tu strasznie symptycznie - tak Grzegorz Miecugow skomentował w TVN24 wczorajsze zajście podczas "Szkła kontaktowego".

"Gdyby przyjąć logikę Kaczyńskiego, to 11 listopada w ogóle powinniśmy zamknąć granice"

Premier Donald Tusk zadeklarował, że zrobi wszystko, aby obchody święta 11 listopada oraz obrady szczytu klimatycznego ONZ przebiegły w spokoju. Stwierdził, że "trzeba mieć chorą wyobraźnię i skłonność do obsesyjnej nieufności", by uważać, że data szczytu jest "prowokacją". - Gdyby przyjąć logikę Kaczyńskiego, to w Polsce 11 listopada w ogóle powinniśmy zamknąć granice - ocenił.

Radioaktywna woda przekracza bariery. Jest coraz bliżej oceanu

Poziom skażonych, radioaktywnych wód gruntowych wokół zniszczonej w 2011 r. przez trzęsienie ziemi i tsunami elektrowni jądrowej Fukushima I przekroczył specjalną barierę ochronną. Wzrosło tym samym ryzyko, że coraz więcej tych wód dociera do oceanu.

Po latach problemów i potknięć wreszcie finał. Europa ma swojego Atlasa

Ponad trzy dekady po pierwszych pomysłach na budowę nowego europejskiego samolotu transportowego wielki program dotarł do finału. Francuskie lotnictwo wojskowe otrzymało pierwszego A400M Atlas. Niestety, lata opóźnień i wzrostu kosztów połączone z kryzysem finansowym doprowadziły do tego, że kupujące nowe samoloty kraje już chcą je odsprzedawać.

Zeszli ze sceny, grają na dworcu. Publiczność dopisuje

Przez tydzień gdyński dworzec zamienia się w teatr. Każdego wieczoru publiczność obejrzy jedno przedstawienie. – Chcemy pokazać, że sztuka jest dla wszystkich – mówi Iga Bocian, przedstawicielka organizatorów i jedna z aktorek.

Poznań poszedł do łóżka z filmami

Festiwal Transatlantyk rozpoczął się uroczystą galą, połączoną z obchodami urodzin Jana A. P. Kaczmarka, twórcy festiwalu. Tuż po gali, pierwsi szczęśliwcy, którym udało się zarezerwować bilety, mogli delektować się filmem, leżąc na olbrzymich, komfortowych łóżkach.

Owsiak: boję się fanatyków. Ale z powodu jednego wariata nie zmienimy zasad

Boje się fanatyków są nieobliczalni. Ale impreza nadal pozostanie otwarta dla wszystkich, którzy chcą brać w niej udział. Z powodu jednego wariata nie zmienimy zasad - komentował incydent na Woodstok, podczas którego uderzony został Grzegorz Miecugow, Jurek Owsiak. Nie krył dumy z powodu zachowania się innych uczestników spotkania.

Tour de Pologne w Krakowie. Utrudnienia do wieczora

Do wieczora przejeżdżający przez stolicę Małopolski muszą liczyć się z zamkniętymi drogami i zmianami kursowania komunikacji miejskiej. Do Krakowa i Wieliczki zawitają kolarze biorący udział w Tour de Pologne.

F-16 zderzyły się w powietrzu. Pilota ratował śmigłowiec

Podczas nocnych ćwiczeń nad Atlantykiem zderzyły się dwa amerykańskie myśliwce F-16. Pilot jednego z nich musiał się katapultować i spędził w wodzie ponad godzinę. Ostatecznie uratował go śmigłowiec Straży Wybrzeża. Pilot wyszedł cało z opresji, tylko ze złamaną nogą.

10-latek znalazł "mumię" na poddaszu niemieckiego domu

Duża drewniana skrzynia leżała na poddaszu babci 10-letniego Niemca od dekad. Nikt się nią nie interesował, bo była schowana głęboko w rogu pomieszczenia. Jednak gdy ciekawskie dziecko otworzyło skrzynię, jego oczom ukazał się "egipski sarkofag" z "mumią" w środku.

Kraj, w którym więźniowie zarządzają więzieniami

W więzieniach zbudowanych dla ośmiu tysięcy osób jest ich dwanaście. Brakuje pieniędzy na wszystko, a strażnicy są skorumpowani. W efekcie to sami więźniowie przejęli kontrolę nad więzieniami. Tak ma być w Hondurasie, według raportu międzynarodowej komisji.

Trener Zawiszy: Myślałem, że trema minęła

Zawisza Bydgoszcz zremisował na własnym boisku z Pogonią Szczecin 1:1. Od 16. minuty na prowadzeniu byli goście. Bramkę zdobył Japończyk Takafumi Akahoshi. Bydgoszczanom udało się wyrównać cztery minuty po rozpoczęciu drugiej połowy spotkania. Na listę strzelców wpisał się Herold Goulon.

Przegląd prasy: Polskie plemniki "emigrują"

Nikt nie wie dokładnie, ilu dawców nasienia z Polski przyczyniło się do urodzenia dziecka przez niepłodne Niemki. Jednak "emigracja" plemników istnieje i jest podyktowana względami finansowymi - pisze "Dziennik Zachodni".

Przegląd prasy: "PO sięgnie po sztuczki, by uniemożliwić wybory w Warszawie"

Profesor Piotr Gliński gwarantowałaby wprowadzenie szybkich i skutecznych zmian, zgodnych z interesami warszawiaków. Dlatego, gdy będziemy mieli pewność, że wybory na prezydenta stolicy zostaną ogłoszone, zwrócimy się do niego, aby w nich kandydował - mówi "Rzeczpospolitej" wiceprezes PiS Mariusz Kamiński. Dodaje, że w jego opinii, PO sięgnie po sztuczki, by uniemożliwić wybory w Warszawie.