Najnowsze

Najnowsze

Pokonali raka, a potem weszli na Kilimandżaro

- Ci ludzie mają niesamowitą siłę – mówi himalaista, który poprowadził byłych pacjentów kliniki onkologii na szczyt Kilimandżaro. O swoich przeżyciach opowiadają tym, którzy nadal zmagają się z chorobą.

Igrzyska metodą na smog? "To stawianie sprawy na głowie"

Na ulicach Krakowa zawisły billboardy zachęcające do wspierania starań o igrzyska. Jeden z nich promuje inicjatywę hasłem „Bo igrzyska to metoda na smog”. - To wprowadzanie mieszkańców Krakowa w błąd – piszą w swoim oświadczeniu działacze Krakowskiego Alarmu Smogowyego.

Putin nie zdecyduje się na otwartą inwazję?

Czy na Ukrainie czeka nas wojna? - Putin nie zdecyduje się na otwartą inwazję, na otwarte wejście - mówił w "Kawie na ławę" w TVN24 Marek Sawicki z PSL. Włodzimierz Czarzasty z SLD z kolei zwracał uwagę, że od początku wiadomo było, że Moskwa "maczała w tym palce".

164 nacje biegną od Kanady po Australię. Zjedzą tony bananów

Wypiją 100 tys. litrów wody, zjedzą 11 ton bananów. Kto? Tysiące uczestników biegu Wings for Life, który w południe polskiego czasu ruszył na 6 kontynentach w aż 13 strefach czasowych z udziałem przedstawicieli 164 nacji. Jak podają organizatorzy, różnica wieku między najmłodszym a najstarszym biegaczem wynosi 73 lata.

SBU: podsłuchaliśmy rozmowy wysłannika Putina i separatystów

Służba Bezpieczeństwa Ukrainy poinformowała, że ma "niepodważalne dowody" na bezpośrednie zaangażowanie Kremla w porwanie obserwatorów OBWE w Słowiańsku. Ukraińskie służby upubliczniły - jak twierdzą - rozmowy pomiędzy wysłannikiem Władimira Putina a liderem separatystów na Ukrainie. Mężczyźni omawiają kwestię uwolnienia przetrzymywanych obserwatorów, gdy Rosjanin przyjedzie do Słowiańska.

Do dzisiaj nikt nie poleciał szybciej. Nadal gonimy X-15

X-15 miał dać początek erze lotów z wielkimi prędkościami. Ustanowił do dzisiaj nie pobity rekord szybkości dla samolotów załogowych – 7274 km/h, a zastosowane w nim technologie okazały się jednak wyprzedzać swój czas. X-15 okazał się łabędzim śpiewem ambitnego amerykańskiego programu eksperymentów lotniczych, który sprowadzał się do "szybciej i wyżej". Dopiero teraz, po pół wieku, powoli zbliżamy się do jego możliwości.

Białoruskie bobry skończą w kuchni

Białoruskie władze postanowiły rozwiązać problem rosnącej populacji bobrów w kraju nietypowym sposobem - ministerstwo leśnictwa zaleciło opracować sposoby wykorzystania mięsa tego gryzonia w gastronomii.

Gra na ulicy, ale daje rachunki z kasy fiskalnej

Uliczny skrzypek na dwa miesiące przed emeryturą nie chce kombinować, chce na nią zarobić uczciwie i dlatego jest chyba jedynym grajkiem w kraju który używa kasy fiskalnej. Pan Władysław za wrzucone datki wydaje paragony, odprowadza składki i płaci podatki, czyli wszystko zgodnie z zasadami. Jego sława przekroczyła już nawet granice Polski.

"Wind of Change" w "X Factorze". Występ Ukraińca odebrał jurorom mowę

W drugim półfinałowym odcinku czwartej edycji "X Factora" nie zabrakło emocji. Zawodnicy zmierzyli się tym razem ze znanymi wszystkim utworami z lat 80. Największych wzruszeń dostarczył występ pochodzącego z Ukrainy Artema Furmana, który wykonał utwór "Wind of Change" zespołu The Scorpions. Jurorom zabrakło słów.

Federalizacja czy decentralizacja? Porównujemy projekty Moskwy i Kijowa

Dotychczasowy model państwa ukraińskiego nie sprawdził się. Rosja próbuje narzucić ustrój federalny, choć w moskiewskim wydaniu bardziej przypomina to demontaż państwa. Kijów przygotowuje własną odpowiedź: decentralizację, która umożliwi reformy i przyspieszy modernizację kraju. Jakie są argumenty za i przeciw "federalizacji" (projekt Rosji) i "decentralizacji" (projekt Ukrainy)?

Ławrow obawia się "zmasowanych ataków na separatystów"

W rozmowie telefonicznej z szefem niemieckiej dyplomacji Frankiem-Walterem Steinmeierem minister spraw zagranicznych Rosji Siergiej Ławrow ostrzegł przed falą przemocy na wschodzie Ukrainy - poinformowało w sobotę wieczorem rosyjskie MSZ.

Krwawe walki dżihadystów. 60 tys. osób musiało uciekać

Co najmniej 60 tys. ludzi musiało w ostatnich dniach opuścić domy z powodu zaciętych walk między wrogimi ugrupowaniami dżihadystycznymi we wschodniej prowincji Syrii, Dajr az-Zaur - poinformowało w sobotę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

Separatyści przejmują budynki, na ulicach słychać strzały. Niespokojnie w Donbasie

Grupa separatystów zajęła w sobotę siedzibę lokalnej milicji w Gorłówce na wschodzie Ukrainy. Nad budynkiem zawisła flaga Donieckiej Republiki Ludowej, zgodnie z relacjami świadków słychać było strzały. Separatyści zajęli również budynek obwodowej delegatury Służby Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) w Doniecku - poinformował portal internetowy Ostrow. Niepokojące wieści dochodzą także z Mariupola, gdzie - zgodnie z relacjami świadków - słychać strzały i wyjące syreny.

Piskorski o oskarżeniach wobec KLD: Mówię prawdę, niczego się nie boję

- Premier Donald Tusk zachował się niegodnie, próbując mnie dezawuować - powiedział w "Faktach po Faktach" Paweł Piskorski, który w książce, wywiadzie-rzece, wysunął oskarżenia wobec Kongresu Liberalno-Demokratycznego. Liderem ugrupowania na początku lat 90. był właśnie Tusk. Piskorski twierdzi, że KLD była wówczas finansowana przez niemiecką CDU.

Ashton chce niezależnego śledztwa ws. Odessy

Szefowa unijnej dyplomacji Catherine Ashton zaapelowała w sobotę o przeprowadzenie niezależnego dochodzenia w celu ustalenia winnych przemocy, w wyniku której w Odessie na południu Ukrainy śmierć poniosło w piątek ponad 40 ludzi.

Uwolniony Polak: Trudno mówić o byciu gościem, gdy byliśmy pilnowani przez ludzi z bronią

- Było wiele momentów, w których czułem się zagrożony. Byliśmy zazwyczaj odcięci od informacji, nie wiedzieliśmy co się dzieje wokół - relacjonował mjr Krzysztof Kobielski, uwolniony członek misji wojskowych z krajów OBWE na Ukrainie. Obserwatorzy przetrzymywani od ponad tygodnia przez siły prorosyjskie w Słowiańsku zostali w sobotę po południu przekazani szefowi Rady Europy. Polak ma jeszcze w sobotę dotrzeć do Warszawy.