Najnowsze

Najnowsze

Tonę kradzionego złomu wieźli osobówką

Policjanci z komendy w Tarnowskich Górach zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy samochodem osobowym próbowali przewieźć... blisko tonę kradzionych elementów szyn kolejowych.

"Rozejm jest przestrzegany". Poroszenko rozmawiał z Putinem

Prezydenci Ukrainy i Rosji, Petro Poroszenko i Władimir Putin, przeprowadzili w sobotę rozmowę telefoniczną, w trakcie której skonstatowali, że zawieszenie ognia na wschodniej Ukrainie jest realizowane - podała administracja prezydencka w Kijowie.

Rowy z wodą, siatka pod napięciem - projekt "Ściana" odgrodzi Ukrainę od Rosji

Premier Ukrainy Arsenij Jaceniuk przedstawił szczegóły projektu, który miałby powstać wzdłuż granicy ukraińsko-rosyjskiej. O projekcie "Ściana" premier poinformował we wtorek na posiedzeniu ukraińskiego rządu. Ściana, a raczej siatka, ma mieć 2 tys. km długości i ma zdaniem Arsenija Jaceniuka stanowić "realną granicę" pomiędzy dwoma państwami. Ukraina chce poprosić Unię Europejską o finansowe i koncepcyjne wsparcie w projektu.

Areszt dla podpalacza z Gdańska. Będzie badany psychiatrycznie

Trzy miesiące w areszcie spędzi 33-latek podejrzany o podpalenie 20 samochodów w Gdańsku. Mężczyzna usłyszał zarzut zniszczenia mienia znacznej wartości, za co grozi do 10 lat więzienia. Okazało się także, że już wcześniej podpalał auta i - jak twierdzi - leczył się psychiatrycznie.

Papież: nigdy więcej przemocy w rodzinie

Niech nigdy więcej nie będzie w rodzinach przemocy i podziałów - to słowa z modlitwy napisanej przez papieża Franciszka w intencji październikowego synodu biskupów o rodzinie. Watykan ogłosił w sobotę, że 28 września będzie dniem modlitw o powodzenie synodu.

Pierwsza dama Ukrainy: nasz syn walczy na wschodzie

- Mogę potwierdzić, że nasz najstarszy syn Ołeksij jest w strefie prowadzenia operacji antyterrorystycznej - powiedziała Maryna Poroszenko, pierwsza dama Ukrainy w wywiadzie dla ukraińskiej telewizji 1+1. Od piątku w Donbasie trwa zawieszenie broni pomiędzy rebeliantami a stroną ukraińską.

"NATO jest gotowe umrzeć za Tallin"

NATO pokazało, że jest gotowe umrzeć za Tallin - takie jest według sobotniej włoskiej prasy przesłanie zakończonego w Walii szczytu Sojuszu. Zapadła na nim decyzja o wzmocnieniu paktu na wschodzie i utworzeniu koalicji przeciwko islamistom w Iraku.

Wzajemne oskarżenia w Donbasie: zostaliśmy ostrzelani mimo rozejmu

- Porozumienie o rozejmie na wschodzie Ukrainy nie jest przestrzegane w stopniu całkowitym, trwają ostrzały i starcia - powiedział tzw. premier samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Zacharczenko. Strona ukraińska zapewnia, że od czasu podpisania dokumentu żołnierze używają broni tylko wtedy, gdy muszą bronić się przed ostrzałami.

Cyrankiewicz i pół miliona gości. Poznańskie targi 50 lat temu

Otworzył je premier Józef Cyrankiewicz, odwiedzali inni partyjni dygnitarze. Wystawiały się bratnie narody - ZSRR, NRD, Jugosławia czy Czechosłowacja, ale też te zza "żelaznej kurtyny". Chwalono się osiągnięciami rodzimej produkcji. Prym wiodły Syreny i skutery Osa. W sumie przewinęło się przez nie niemal pół miliona osób. Zobacz jak wyglądały XXXIII Międzynarodowe Targi Poznańskie w 1964 r.

Wiele obietnic dla Polski, mało konkretów dla Ukrainy. Eksperci po szczycie NATO w Newport

Po zakończonym w piątek szczycie NATO w walijskim Newport, eksperci zgodnie przyznają, że w odpowiedzi na rosyjską agresję na Ukrainie NATO przyjęło "solidny" plan działań, jak wzmocnić bezpieczeństwo swych wschodnich członków. Prezydent USA Barack Obama jest chwalony, że podczas wizyty w Tallinie, nie pozostawił wątpliwości, iż atak na jednego członka, choćby najmniejszego, jak leżąca na peryferiach NATO Estonia, oznacza atak na cały Sojusz. Te słowa znalazły potwierdzenie w dokumencie przyjętym na szczycie w Walii.

Co oprócz szpicy? Najpilniejsze polskie zbrojenia

System obrony antyrakietowej, nowoczesna artyleria i pojazdy pancerne oraz uzbrojenie lotnicze dalekiego zasięgu – to najbardziej potrzebne Polsce zakupy obronne. Nawet po przyspieszeniu planu modernizacji, armia dostanie je najwcześniej za kilka lat, a same zakupy wcale nie przypominają spaceru przez supermarket.

Wujek Herman i sowiecki balast. Szpiegowskie wojny Rosji z Estonią

Porwanie oficera estońskiego kontrwywiadu grozi największym od lat kryzysem na linii Moskwa - Tallin. To pierwszy tak brutalny incydent w wojnie wywiadów obu państw. Ta wojna trwa od momentu odzyskania przez Estonię niepodległości. Policja Bezpieczeństwa (KAPO) na brak zajęcia nie może narzekać. I może pochwalić się też sukcesami.