Najnowsze

Najnowsze

Diabeł przed sądem. Sprawa odroczona

Sprawa Rafała Śpiewaka - artysty z krakowskiego Rynku, przebierającego się za diabła - została odroczona. Rozprawa dotyczyła mandatów, które Śpiewak dostał za występy bez zezwolenia w okolicach kościoła Mariackiego.

Schetyna o taśmach: Słowo honoru, że nie ja za tym stoję. Jestem ofiarą tej sytuacji

- Ja jestem ofiarą tej sytuacji, bo jeżeli prawdą jest, że jakieś głosy zostały przeniesione, to ja na tym straciłem - przekonywał w "Kropce nad i" Grzegorz Schetyna, komentując sprawę domniemanej korupcji politycznej w swojej partii. Jak dodał, Jacek Protasiewicz, z którym przegrał rywalizację o fotel szefa PO na Dolnym Śląsku, zachowywał się uczciwie. - Nie mogę powiedzieć złego słowa o Protasiewiczu - powiedział Grzegorz Schetyna.

Miejsce narodzin Apple stało się zabytkiem

Komisja historyczna Doliny Krzemowej uznała kalifornijski dom rodzinny Steve'a Jobsa, nieżyjącego już założyciela informatycznej firmy Apple, za zabytek. To w nim powstawały pierwsze egzemplarze komputerów koncernu.

Śmierdzące laptopy. "Nie doszło do skażenia biologicznego"

Użytkownicy nowego laptopa firmy Dell, Latitude 6430u, doświadczyli mało przyjemnego zjawiska. Podczas pracy ich komputery zaczynały emitować odór, określany jako kocia uryna. Firma zapewniła, że żaden kot nie miał kontaktu z urządzeniami, a źródło problemu tkwi w chemikaliach użytych w produkcji.

Ikonowicz bez ułaskawienia. "Bezduszność wymiaru sprawiedliwości"

- Jestem bardzo tym poruszona, miałam nadzieję, że zdrowy rozsądek zwycięży i że ktoś pójdzie po rozum do głowy i zrozumie, że do więzień powinni chodzić kryminaliści, a nie działacze społeczni - powiedziała Wanda Nowicka odnosząc się do decyzji prezydenta ws. Piotra Ikonowicza. Zdaniem Ryszarda Kalisza, prezydent i jego urzędnicy wykazali się brakiem empatii decydując, że Ikonowicz nie zostanie ułaskawiony. W środę Piotr Ikonowicz został zatrzymany przez policję i doprowadzony do aresztu.

Zarząd PO nawet do północy. Zdrojewski: Uważam, że nie będzie powtórki wyborów na Dolnym Śląsku

Trwa zarząd krajowy PO, który ma rozstrzygnąć, czy unieważnić zjazd dolnośląskiej PO i powtórzyć wybory szefa tamtejszych struktur. - Nie sądzę, aby ta opcja zwyciężyła - powiedział w "Faktach po Faktach" minister kultury Bogdan Zdrojewski. - Premier będzie zdeterminowany, aby wybory w PO zakończyć w listopadzie. Moim zdaniem ten termin zostanie dotrzymany - dodał. Podkreślił jednak, że kwestia nieprawidłowości, do jakich dochodziło przed zjazdem, musi zostać wyjaśniona.

Śledztwo ws. więzień CIA przedłużone. Jest kolejny pokrzywdzony

Prokuratura Generalna przedłużyła do 11 lutego 2014 roku śledztwo w sprawie domniemanych więzień CIA w Polsce. To już kolejna taka decyzja. Dochodzenie trwa już od 2008 roku. Równocześnie oficjalnie uznano za pokrzywdzonego kolejnego więźnia, który twierdzi, że był torturowany w Polsce.

Rozbiorą zabytkowy spichlerz na gdańskiej wyspie. Grozi zawaleniem

Pomorski konserwator zabytków zdecydował o rozbiórce stojących na gdańskiej Wyspie Spichrzów pozostałości Wolego Łba – jednego z nielicznych spichlerzy, które przetrwały działania wojenne 1945 r. Po wzmocnieniu gruntu oryginalne elementy mają wrócić na miejsce.

Najnowocześniejszy okręt świata zwodowany. Tak wygląda przyszłość

W amerykańskiej stoczni Bath Iron Works zwodowano nowy niszczyciel USS Zumwalt. To najbardziej awangardowy i najnowocześniejszy okręt świata. Po ukończeniu ma dysponować między innymi działami elektromagnetycznymi. Ze względu na bardzo wysoką cenę zamiast planowanych 32 takich okrętów zostaną zbudowane tylko trzy.

"Bez konkretów" po spotkaniu z premierem ws. sześciolatków

- Pan premier przekonywał, że najpierw zrobimy reformę, a potem dostosujemy szkoły. My przekonywaliśmy, że najpierw trzeba dostosować szkoły, a potem robić reformy - mówili inicjatorzy akcji "Ratuj Maluchy!" po spotkaniu z Donaldem Tuskiem ws. referendum dot. sześciolatków. Zdaniem inicjatorów akcji, spotkanie z premierem nie przyniosło żadnych konkretnych rozwiązań.

Wersja Wiplera: byłem kopany, oblany żrącym środkiem. "Poczułem, że pali mnie całe ciało"

- Byłem kopany w krocze, plecy, po nogach. Cały czas nie miałem pewności, czy są to funkcjonariusze czy ochroniarze. Gdy zaczęto mnie bić, wołałem policję - powiedział na konferencji Przemysław Wipler, odnosząc się do incydentu na ul. Mazowieckiej w Warszawie. Poseł twierdzi, że został "brutalnie pobity". Według policji, która interweniowała w nocy przed stołecznym klubem, mężczyzna zachowywał się agresywnie, wulgarnie, chciał im wydawać polecenia.

Podejrzany o spowodowanie śmiertelnego wypadku na wolności

Sąd w Brzesku zdecydował, że podejrzany o spowodowanie wypadku w Gnojniku będzie przebywał na wolności. Dostał dozór policyjny. Wpłacił też 10 tys. zł poręczenia majątkowego. - Nie było przesłanek, które wskazywałyby na konieczność zatrzymania podejrzanego w areszcie - informuje dr Tomasz Kozioł rzecznik sądu.

Świadek incydentu na Mazowieckiej: kopnął policjantkę. Był agresywny, przeklinał

Mężczyzna wyglądający jak poseł Przemysław Wipler kopnął policjantkę, która próbowała go obezwładnić - wynika z zeznań świadka nocnego incydentu na ul. Mazowieckiej w Warszawie, do których dotarł portal tvn24.pl. - Kopał wszystkich, krzyczał "Kur*a, chamy" – wynika z zeznań świadka. Sam Wipler twierdzi, że to on został pobity przez policjantów.

"Kopał, podarł mundur". Policja o awanturze w Warszawie

Według zeznań świadka, do których dotarła TVN24, Przemysław Wipler miał podczas policyjnej interwencji przewrócić policjanta i szarpać się z nim. Rzecznik KSP Mariusz Mrozek potwierdził, że "funkcjonariusz kilkakrotnie został kopnięty w brzuch i kończyny". Sam Wipler twierdzi, że to on został pobity przez policję. TVN24 dowiedziała się również nieoficjalnie, że Wipler miał we krwi 1,4 promila alkoholu. Badanie zostało przeprowadzone ok. 8.30 rano, czyli kilka godzin po interwencji, w czasie której poseł wdał się w sprzeczkę z policjantami.

Dolnośląska Platforma do rozwiązania? Ruszył zarząd partii

O godz. 17 w kancelarii premiera rozpoczął się zarząd krajowy PO. W jego trakcie ma paść propozycja rozwiązania dolnośląskich struktur Platformy - dowiedziała się nieoficjalnie TVN24. W regionie ma być ustanowiony zarząd komisaryczny. To reperkusje "afery tasmowej", która wstrząsneła partią.