Najnowsze

Najnowsze

Samochód potrącił 10-latka. Dziecko było reanimowane

Niedaleko Tarnowa (woj. małopolskie) samochód osobowy wjechał w 10-latka. Chłopiec był reanimowany; do szpitala zabrał go śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Utrudnienia w miejscu wypadku trwały około godziny.

Mobilny mechanik rowerowy w Poznaniu

Od początku września, na popularnych poznańskich trasach rowerowych, spotkać można mobilnego mechanika rowerowego. Ten niesie pomoc w zakresie podstawowych napraw, takich jak wymiana pękniętej dętki, czy regulacja hamulców. To pierwszy tego typu pomysł w Polsce.

Co właściwie powiedziała Kopacz? "New York Times" o niejasnym języku nowej premier

"Przyszła premier Polski Ewa Kopacz powiedziała w piątek, że zamierza przyjąć trochę odmienne, kobiece podejście do wykonywanej pracy" - pisze w komentarzu odnoszącym się do wystąpienia następczyni Donalda Tuska w czasie prezentacji rządu w Warszawie, dziennik "The New York Times". Zwraca uwagę na problemy interpretacyjne wynikające z niejasnego języka, jakim Kopacz się posłużyła.

Trzeci konwój w Doniecku. Kijów: Rosja łamie prawo międzynarodowe

Rzecznik rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Aleksandr Drobiczewski powiedział w sobotę, że trzeci rosyjski konwój z pomocą humanitarną wysłany na wschodnią Ukrainę przybył do Doniecka i jest rozładowywany. Kijów podał tymczasem, że nie ma żadnych informacji o tym, jak wygląda jego zawartość, a Rosja, organizując go, znów złamała prawo międzynarodowe.

Dramatyczna śmierć rodzeństwa. "To nie jest wojna moich dzieci"

Mimo rozejmu na wschodzie Ukrainy wciąż giną ludzie - informują władze Ukrainy i podają kolejne przykłady ataku rosyjskich separatystów. Jedni zbroją się - drudzy próbują odnaleźć się w zgliszczach i na nowo ułożyć życie. To trudne, bo giną nie tylko żołnierze, ale też dzieci. ["Polska i Świat"]

Zamieszki w Glasgow. W ruch poszły pięści i butelki

W Glasgow doszło do incydentów wywołanych przez zorganizowaną grupę skinheadów opowiadających się za utrzymaniem unii Szkocji z Anglią. BBC mówi o "skoordynowanym ataku skinheadów" na miejscowych zwolenników szkockiej niepodległości.

Miał być ministrem. Został z niczym. Co dalej z Jackiem Rostowskim?

Skreślony przez prezydenta jako szef dyplomacji - może się odnaleźć jako wpływowy współpracownik pani premier. Mimo że Jacek Rostowski wydaje się największym przegranym nowego rządowego rozdania, być może zajmie fotel doradcy Ewy Kopacz. Materiał magazynu "Polska i Świat".

Nocne porozumienie Ukrainy z Rosją. "Podpisaliśmy memorandum"

Przedstawiciele władz w Kijowie i prorosyjskich separatystów zawarli w stolicy Białorusi, Mińsku, porozumienie, przewidujące między innymi zawieszenie broni i utworzenie zdemilitaryzowanej strefy buforowej na wschodzie Ukrainy. Strefa ma zastąpić obowiązujący od 5 września kruchy rozejm. Porozumienie ma osiem punktów.

Niemieckie media: Komorowski architektem zmiany w polskim MSZ

Komentując skład nowego polskiego rządu premier Ewy Kopacz, niemieckie media poświęcają najwięcej uwagi zmianie na stanowisku ministra spraw zagranicznych. Zdaniem komentatorów, większy wpływ na politykę Warszawy uzyska teraz prezydent Bronisław Komorowski.

Zabawa w kółko. Drogowy nonsens w Warszawie

Absurd na dwoch kółkach czyli rowerem muru nie przebijesz. Remont ulicy - nowa ścieżka rowerowa - i ściana, w którą można wjechać, bo ścieżka kończy się na murze. Temat złośliwych żartów murowany - tym bardziej, że urzędnicy tłumaczą, że inaczej się nie dało.

Pomocna dłoń dla Kopacz. Ekipa Tuska zostaje w kraju

Mamy nową premier - nowe twarze i więcej kobiet w rządzie. Nowa drużyna Platformy nie budzi jednak zaufania opozycji. W tym, by przekonać do siebie nie tylko opozycję, ale przede wszystkim wyborców Ewie Kopacz mają pomóc starzy doradcy Donalda Tuska.

Kurs dla Kurskiego

Były europoseł nie ukrywa, że nie nadaje się do pracy. Potrafi tylko być politykiem. Obecnie szuka "angażu". Może jednak mógłby się przekwalifikować?

Merytoryczny

Podczas prezentacji nowego składu rządu Ewa Kopacz wielokrotnie podkreślała, że ministrowe są merytoryczni ale nie do końca wiadomo co miała na myśli. Czy teolog zna się na działalności policji?

19.09|"Meteo News"

W dzisiejszym programie "Meteo News m.in. o gwałtownych nawałnicach na Filipinach i w Teksasie, utrzymującym się stanie nadzwyczajnym w Serbii oraz trującym smogu w Singapurze i Indonezji. Nie zabraknie ciekawych map satelitarnych i pogodowych analiz.

19.09 | Sierpień: najgorętszy w historii

To był najgorętszy sierpień w historii. Amerykańska Narodowa Służba Oceaniczna i Meteorologiczna podaje, że w tym roku padł rekord średniej temperatury w sierpniu od czasu rozpoczęcia pomiarów - czyli od 134 lat.

19.09 | Drony dla ratowników

Bezzałogowce - wkrótce w służbie GOPR-u. Górskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe zostanie wyposażone w drony, do których będzie można podłączyć noktowizor lub kamerę termowizyjną - a to, jak mówią taternicy, znacznie ułatwi im pracę.

Trzeci "biały konwój" wjeżdża na Ukrainę. Celem Donieck

Kolejna kolumna ciężarówek z "pomocą humanitarną" dla Donbasu pojawiła się na rosyjsko-ukraińskiej granicy. Jak informuje rosyjska Służba Celna, rozpoczęto ich odprawę na przejściu granicznym Matwiejew Kurgan. Tym razem "biały konwój" nadjeżdża z zupełnie innego kierunku niż dwa poprzednie.

Rostowski: Schetyna szefem MSZ to genialny pomysł

Uważam, że to genialny pomysł, ma bardzo duże kompetencje – tak były minister finansów Jacek Rostowski skomentował w "Faktach po Faktach" wybór Grzegorza Schetyny na szefa MSZ. Rostowski dodał, że jego zdaniem umiejętności politycznych Schetynie nie brakuje.

Incydent na otwarciu teatru. Premier Tusk wśród gości

Na ponad dwie godziny, ze względów bezpieczeństwa, została przerwana uroczystość otwarcia w Gdańsku Teatru Szekspirowskiego. Jednym z gości był były premier Donald Tusk, który zjawił się tam w towarzystwie żony. Okazało się, że przyczyną zamieszania była porzucona walizka.

Mapa wpływów

Listę ministrów w rządzie Ewy Kopacz można traktować jak mapę politycznych wpływów w Platformie. Widać na niej, że pogłoski o ostatecznym rozbiciu frakcji Grzegorza Schetyny były przedwczesne, a spółdzielnia Cezarego Grabarczyka zajmuje nowe ministerialne przyczółki. Oddając je, Ewa Kopacz kupiła sobie wewnątrzpartyjny spokój i oddaliła widmo walki między frakcjami na rządowym zapleczu. Jak zrodził się kompromis, którego symbolem jest pewien gest?