Najnowsze

Najnowsze

Ciało znalezione w kanale. To znany polityk

Ciało jednego z najbardziej znanych belgijskich polityków znaleziono w czwartek w kanale w Hasselt, na wschodzie Belgii. Kilka godzin wcześniej prokuratura ogłosiła, że były lider flamandzkiej Partii Socjalistycznej Inaczej (SP.A) stanie przed sądem za gwałt.

Wirówki, uran, ciężka woda i sankcje. Analiza: co ustalono w Lozannie?

Wyznaczony termin minął 31 marca, ale dopiero dwa dni później udało się dojść do porozumienia. W końcu w Szwajcarii mocarstwa (Chiny, Rosja, USA, Francja, Wielka Brytania i Niemcy) uzgodniły z Iranem oświadczenie, które będzie podstawą do dalszych prac nad umową dotyczącą irańskiego programu atomowego. Co uzgodniono w Lozannie?

Obama o "historycznym" porozumieniu. I od razu zaczyna lawirować

Osiągnięto "historyczne" porozumienie, które, jeśli zostanie w pełni wdrożone, uniemożliwi Iranowi wejście w posiadanie broni nuklearnej i uczyni świat bezpieczniejszym - oznajmił Barack Obama, komentując osiągnięcie "ramowego" porozumienia ws. irańskiego programu jądrowego. Prezydent i jego otoczenie natychmiast rozpoczęli polityczne działania, mające na celu uspokoić opozycję i sojuszników w regionie.

Sukces operacji "sting". Dwie kobiety planowały zamachy w USA

W Nowym Jorku zatrzymano dwie kobiety pod zarzutem przygotowywania zamachu na terytorium USA. Według "New York Timesa" zatrzymane mają związki z Al-Kaidą. Telewizja NBC podała, że rozważały one wiele możliwych celów ataku, w tym na budynki rządowe.

Brudziński: sukces SKW to zasługa Macierewicza

- Służba Kontrwywiadu Wojskowego stanęła na wysokości zadania - skomentował Joachim Brudziński, poseł PiS, znalezienie urządzenia podsłuchowego w restauracji Różana, o czym w środę poinformował tvn24.pl. Gość "Kropki nad i" przypomniał, że SKW została powołana przez Antoniego Macierewicza.

Kłótnia o komory gazowe. Le Pen odcina się od Le Pena

Jean-Marie Le Pen po raz kolejny publicznie bronił swojej wypowiedzi nt. nazistowskich komór gazowych jako "detalu" w historii. Wywołał tym samym irytację swojej córki Marine, która stara się odciąć od radykalnych i mało popularnych we Francji wypowiedzi swojego ojca. 86-letni założyciel Frontu Narodowego stanowi dla niej problem.

Siemoniak: poufne rozmowy prowadzę w MON

- Taką rozmowę, jaką toczy się przy obiedzie, mogłem tam (w Różanej - red.) prowadzić - uspokaja szef MON Tomasz Siemoniak po tym, jak Służba Kontrwywiadu Wojskowego odkryła urządzenie podsłuchowe w restauracji przed jego spotkaniem z minister obrony Holandii. Zapewnia, że poufne rozmowy toczy w MON. I dodaje, że ma zaufanie do służb.

Nowe dane o arsenałach jądrowych. Radość Rosjan trwała krótko

Departament Stanu opublikował najnowsze dane na temat stanu arsenałów jądrowych Rosji i USA. Wynika z nich, że Rosjanie znowu mają mniej gotowych do użycia głowic niż Amerykanie. Jeszcze pół roku temu rosyjskie media wyrażały radość, że po raz pierwszy od wielu lat jest odwrotnie.

Wybory prezydenckie zagrożone? Ministerstwo chce rozwiać obawy PKW

Wiceszef MSW Tomasz Szubiela, który odpowiada m.in. za sprawy obywatelskie i teleinformatyczne spotka się 8 kwietnia z przewodniczącym PKW Wojciechem Hermelińskim. Państwowa Komisja Wyborcza ostrzegła w czwartek w komunikacie, że podczas głosowania na prezydenta mogą wystąpić problemy z rejestrami wyborców.

Rosjanie straszyli NATO atomem, "zielone ludziki" u Bałtów? Moskwa: to fantazje

Rosjanie przestrzegają, że mogliby użyć broni jądrowej, gdyby NATO próbowało umieścić większe siły w krajach bałtyckich, lub gdyby nastąpiła próba siłowego zwrócenia Krymu Ukrainie - twierdzi brytyjski dziennik "The Times", powołując się na niejawne notatki ze spotkania rosyjskich i zachodnich oficjeli. - To klasyczny przykład demonizacji Rosji - odpowiada rzecznik Władimira Putina Dmitrij Pieskow.

Dlaczego nie zajmują Mariupola? Były "premier" DRL: mamy układ z Achmetowem

Były szef "rządu" samozwańczej Donieckiej Republiki Ludowej Aleksandr Borodaj ujawnił, że ukraiński oligarcha Rinat Achmetow zawarł ciche porozumienie z rebeliantami. Firmy Achmetowa mogą swobodnie działać na terenie kontrolowanym przez separatystów, a w zamian oligarcha wspiera materialnie "republikę ludową". Achmetow musi mieć jednak możliwość eksportu swojej produkcji na Zachód. Dlatego rebelianci nie zajmują portu w Mariupolu.