Najnowsze

Najnowsze

Ustawienie

Minister powinien widzieć jak się ustawić, chociąż tu i tak rządzi czwarta władza.

Nowa koncepcja

Cytując klasyka, mamy silne przeczucie graniczące z pewnością, że Janusz Palikot sugerował się kalendarzem majów.

Głosowanie ws. masakry w Srebrenicy opóźnione. Z powodu Rosji

Rada Bezpieczeństwa ONZ opóźniła we wtorek głosowanie nad rezolucją, w której masakrę w Srebrenicy nazwano ludobójstwem, gdyż Rosja, tradycyjny sojusznik Serbii, dała do zrozumienia, że ją zawetuje. Dyplomaci liczą na dojście do kompromisu z delegacją Moskwy.

Kwaśniewski o podsłuchach: tam jest głowa, dyspozycja polityczna i ktoś za tym stoi

- Ciągle nie wiemy, kto jest głową, kto zadecydował o tym, że Sienkiewicz idzie na pierwszy rzut, Sikorski na drugi rzut, potem Bieńkowska, teraz Siemoniak. Ktoś o tym decyduje, to nie są przypadki - tak w magazynie "Świat" były prezydent Aleksander Kwaśniewski skomentował podsłuchane w warszawskich restauracjach rozmowy polityków. Stwierdził, że publikowanie nielegalnych podsłuchanych rozmów ma za zadanie "zniszczyć obóz rządzący". Ostatnio "Do Rzeczy" opublikowało jego rozmowę z Ryszardem Kaliszem.

"Dlaczego państwo ma stać na straży sumienia wszystkich obywateli"

- Jeśli ktoś jest osobą wierzącą i nie zgadza się z duchem tej ustawy, nikt go do in vitro nie będzie namawiał i zmuszał - powiedziała w "Kropce nad i" Barbara Nowacka z Twojego Ruchu. - Jestem przeciwko zamrażaniu istnień ludzkich - stwierdziła z kolei posłanka niezrzeszona Marzena Wróbel.

Tomasz Siemoniak w "Jeden na jeden" w TVN24

Wicepremier Tomasz Siemoniak będzie w środę o godz. 7.30 gościem Bogdana Rymanowskiego w "Jeden na jeden" w TVN24. Polityk będzie pytany m.in. o sprawę publikacji tygodnika "Do Rzeczy". Chodzi o nielegalnie podsłuchaną rozmowę Aleksandra Kwaśniewskiego i Ryszarda Kalisza, której bohaterem jest właśnie szef MON.

"Dlaczego państwo ma stać na straży sumienia wszystkich obywateli"

- Jeśli ktoś jest osobą wierzącą i nie zgadza się z duchem tej ustawy, nikt go do in vitro nie będzie namawiał i zmuszał - powiedziała w "Kropce nad i" Barbara Nowacka z Twojego Ruchu. - Jestem przeciwko zamrażaniu istnień ludzkich - stwierdziła z kolei posłanka niezrzeszona Marzena Wróbel.

Kazik walczy z "niedasizmem" i zatrudnia Johna Malkovicha

Amerykański aktor John Malkovich zagra w klipie do piosenki "Kalifat", którą Kazik Staszewski nagrał razem z kwartetem ProForma. "Chcemy pokazać całemu światu, że u nas też robią wyjątkowe rzeczy" - napisał Kazik w serwisie społecznościowym.

Kolejna porażka Obamy. USA szkolą tylko garstkę Syryjczyków

USA szkolą obecnie około 60 bojowników z opozycji syryjskiej do walki z Państwem Islamskim (IS), czyli znacznie mniej niż się spodziewano - przyznał we wtorek w Kongresie amerykański minister obrony Ash Carter, wiążąc to m.in. z rygorystyczną lustracją rekrutów.

Kalisz przeprasza wicepremiera Siemoniaka

Minister domagał się przeprosin, poseł reaguje. Ryszard Kalisz odniósł się do artykułu „Do Rzeczy”. Tygodnik podał, że dotarł do zapisu rozmowy Aleksandra Kwaśniewskiego z właśnie Ryszardem Kaliszem. Politycy mieli zostać nagrani w warszawskiej restauracji w październiku 2013 roku. Poseł Kalisz miał tam mówić, że szef SKW ma rzekomo posiadać poszlaki dotyczące korupcji na najwyższych szczeblach władzy, w którą może być zamieszany między innymi Tomasz Siemoniak. W programie "Tak jest" Ryszard Kalisz tłumaczy kontekst wypowiedzianych słów, przeprasza wicepremiera i snuje przypuszczenia odnośnie dalszego ciągu afery podsłuchowej.

Kalisz: Nie zniesławiłem Siemoniaka. Jeśli go uraziłem, przepraszam

Nie mam żadnego sporu z ministrem Siemoniakiem i nie mam wiedzy na temat jego działalności. Podczas rozmowy w restauracji powtórzyłem emocjonalne słowa gen. Noska - powiedział w programie "Tak jest" Ryszard Kalisz, który skomentował publikację "Do Rzeczy" na temat nagranej rozmowy, jaką przeprowadził m.in. z Aleksandrem Kwaśniewskim.

"Nie damy się zastraszyć". 10. rocznica zamachów w Londynie

W 10. rocznicę dokonanych przez islamistów samobójczych zamachów bombowych w środkach miejskiego transportu w Londynie brytyjski premier David Cameron oddał we wtorek hołd ofiarom. Tego dnia z rąk zamachowców zginęły 52 osoby. Więcej w "Faktach z Zagranicy" o godz. 20 w TVN24 Biznes i Świat.

Prezydent odznaczył Stephena Mulla

Prezydent Bronisław Komorowski odznaczył we wtorek w Belwederze ambasadora USA w Polsce Stephena Mulla. Ambasador, który szefuje placówce w Warszawie od 2012 r. i niebawem kończy swą misję w naszym kraju, otrzymał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Amerykański generał: zwiększymy skalę ćwiczeń nad Bałtykiem

Szef sztabu sił lądowych USA generał Raymond Odierno zapowiedział we wtorek w trakcie wizyty na Litwie, że przyszłe ćwiczenia wojskowe na terenie państw bałtyckich będą miały większą skalę. Zaznaczył, że jest zainteresowany tym, by udział w nich brało wiele państw.

"Zmieniła im się koncepcja". Teraz oskarżają Sawczenko o zabójstwo

Rosyjski Komitet Śledczy zaostrzył zarzuty wobec przebywającej w moskiewskim areszcie ukraińskiej nawigatorki Nadii Sawczenko. Obecnie Ukrainka podejrzana jest o zabójstwo dwóch rosyjskich dziennikarzy koncernu WGTRK w Donbasie. Wcześniejsze zarzuty mówiły o współudziale w przestępstwie. Ukraince może grozić nawet dożywocie.

Pracował dla Presleya, zrobił "Ocean's Eleven". Zmarł Jerry Weintraub

Jerry Weintraub przyjaźnił się z George'em H.W. Bushem, George'em Clooneyem, Stevenem Soderberghem i Bradem Pittem. Karierę w Hollywood zaczynał w latach 70., ostatni film, który produkował, czyli nowa wersja przygód "Tarzana" wejdzie do kin za rok. Producent zmarł w wieku 77 lat.