Najnowsze

Najnowsze

Prezydent Duda leci do Waszyngtonu. Ma dwa cele

Prezydent Andrzej Duda rozpoczyna we wtorek swoją wizytę w Waszyngtonie. Jej głównym celem jest udział w Szczycie Bezpieczeństwa Nuklearnego. Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, podczas wizyty w USA nie będzie spotkania w cztery oczy z prezydentem Barackiem Obamą.

Operacja antyterrorystów przy granicy z Francją

Policja w Belgii przeprowadziła operację antyterrorystyczną w mieście Kortrijk, które znajduje się przy granicy z Francją. To pierwsza operacja od zamachów w Brukseli przeprowadzona z dala od stolicy.

Zbierają na podróż dla młodych ze Wschodu

Bardzo chcieliby przyjechać, ale kilkuset złotych nie są w stanie oszczędzić. Stąd akcja "Bilet dla brata" – chodzi o pomoc młodym ludziom za naszą wschodnią granicą, by mogli przyjechali na spotkanie z papieżem na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. Materiał "Faktów" TVN.

"Superrozpoznawacze" w policji. Wystarczy im zdjęcie kawałka ucha

Nawet najnowsze komputery nie rozpoznają twarzy przestępcy na nagraniach z monitoringu. Brytyjska policja utworzyła specjalną jednostkę "superrozpoznawaczy". Raz zobaczonego człowieka są w stanie rozpoznać na innych nagraniach - nawet jeśli widzą tylko fragment jego ucha. Materiał "Faktów" TVN.

Erdogan proponuje spotkanie. Obama mówi "nie"

Barack Obama nie zgodził się na spotkanie w cztery oczy w Waszyngtonie z prezydentem Turcji Recepem Tayyipem Erdoganem. Świadczy to o zaniepokojeniu USA atakami Ankary na opozycję i zbrojną kampanią przeciw kurdyjskim rebeliantom - pisze w poniedziałek "WSJ".

Szef wojsk USA w Europie chce "Smoczyc". Rosjanom źle się kojarzą

- Europejskie siły wojska USA potrzebują dodatkowych maszyn zwiadowczych - stwierdził gen. Philip Breedlove i zasugerował przysłanie do szpiegowania Rosjan słynnych samolotów U-2. Byłby to bardzo symboliczny krok, bo te maszyny kojarzą się w Moskwie bardzo jednoznacznie. To przy ich pomocy jeszcze podczas zimnej wojny Amerykanie dokonywali lotów szpiegowskich nad ZSRR.

Włosi uratowali na morzu 1,5 tys. uchodźców. W dwa dni

Ponad 1,5 tys. migrantów uratowały od niedzieli włoskie służby na Morzu Śródziemnym. Od wielu dni obserwują one nasilenie napływu uciekinierów z wybrzeży Libii, co wiąże się z zamknięciem lądowych szlaków ich przemarszu na południu Europy.

"Warto już prowadzić rozmowy o przeniesieniu części amerykańskiej broni jądrowej z Niemiec do Polski"

- Odstraszanie ma wiele wymiarów. To obecność wielonarodowa, nowelizacja doktryny nuklearnej to część odstraszania - mówił gen. Stanisław Koziej w "Faktach po Faktach". - Warto prowadzić rozmowy o przeniesieniu części broni jądrowej USA z Niemiec i Holandii do Polski - stwierdził dr Grzegorz Kostrzewa-Zorbas. O tematach, którymi powinien zająć się szczyt NATO w Warszawie, dyskutowali także Bartosz Kownacki i Paweł Zalewski.

Rosyjski specnaz w Syrii. Komandosi nie pokazali swojej "trzeciej twarzy"

Choć Rosjanie się tym nie chwalą, to nie ma wątpliwości, że w Syrii działają ich siły specjalne. Komandosi specnazu GRU po cichu wspierają reżim Baszara el-Asada, choć według eksperta ds. rosyjskich sił specjalnych prof. Marka Galeottiego, nie uczestniczą wprost w walce. Wypełniają dwa inne ważne zadania.

Rosjanie zapewniają, że ich tam nie ma. Siły reżimu prą naprzód

Po zdobyciu Palmiry syryjskie siły rządowe wspierane z powietrza przez rosyjskie lotnictwo kontynuują ofensywę w środkowej części kraju przeciwko dżihadystom z tzw. Państwa Islamskiego (IS). Ich celem jest teraz odbicie ważnych arterii komunikacyjnych. Rosjanie zapewniają, że w walkach na lądzie nie uczestniczą ich żołnierze.

Syria gotowa współpracować z koalicją przeciwko IS

Syria wyraża gotowość uczestniczenia w działaniach międzynarodowej koalicji walczącej z terrorystami, ale pod warunkiem, że USA zmienią swoje postępowanie wobec władz w Damaszku - zapowiedział w poniedziałek syryjski ambasador przy ONZ Baszar Dżafari.

Marsjański krajobraz Strefy 6. Amerykanie coś tu ukrywają

Na spalonym słońcem pustkowiu, usianym setkami kraterów po próbnych eksplozjach jądrowych, dostrzeżono tajemnicze nowe instalacje wojska USA. Obiekt nazwany Area 6 mieści się w odległości zaledwie 40 km od słynnego Area 51. Nie wiadomo, co dokładnie amerykańskie wojsko i służby robią na skrywanym lotnisku, ale ma mieć to związek z dronami.

Będzie wotum nieufności? Iracki parlament stawia ultimatum

Iracki parlament wyznaczył w poniedziałek premierowi Hajderowi al-Abadiemu trzy dni czasu na wskazanie nowych członków rządu, którzy będą odpowiadać za realizację planu walki z korupcją. Nowy gabinet ma być złożony z technokratów.

Bitwa wodna w Raculi. Mieszkańcy pokonali strażaków

28.03 | Wynikiem 1:0 dla mieszkańców zakończyła się tradycyjna bitwa wodna w Raculi (woj. lubuskie). Co roku w śmigus dyngus strażacy - ochotnicy polewają mieszkańców wsi "na szczęście". Później na osiedlu Eden zaczyna się wojna, w której bronią są węże, a amunicją woda. Tym razem mieszkańcy zaskoczyli strażaków, przygotowując profesjonalny sprzęt.

Psy uwięzione w basenie. Ratowali je przez godzinę

Uwięzione w nieczynnym basenie psy uratowali strażnicy miejscy i strażacy z Jeleniej Góry (woj. dolnośląskie). Służby nie wiedziały, jak zwierzęta znalazły się w dawnym zbiorniku. Po kilku dniach po czworonogi zgłosił się ich właściciel, który twierdził, że też nie wie, jak zwierzęta mogły zniknąć.

Ich już prawie nie ma. Ginące zawody na Kaszubach

Sześciu fotografów przemierzyło Kaszuby z XIX-wiecznymi aparatami. Wszystko po to, by uwiecznić codzienne życie twórców, którzy trudnią się rzemiosłem. Na czarno-białych zdjęciach pokazali pracę garncarza, hafciarki, cieśli, szewca i rymarza, jak i rybaków z kaszubskich jezior, czy półwyspu. Wszystkie fotografie powstały w 2015 roku. Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie zamieściło je w albumie "Ginące rzemiosło na Kaszubach".

Abp Gocłowski: ks. Kaczkowski stał się bohaterem naszej epoki

- Był człowiekiem, był autentycznym chrześcijaninem i był bardzo wrażliwym kapłanem - wspominał na antenie TVN24 zmarłego ks. Jana Kaczkowskiego abp Tadeusz Gocłowski. Ksiądz Kazimierz Sowa powiedział zaś, że ks. Kaczkowski nigdy nie traktował swojej choroby jak wyroku, ale raczej jako wielką szansę.

Castro: cukierkowate słowa Obamy, Kuba nie potrzebuje prezentu

Mimo ostatniej wizyty Baracka Obamy Kuba nie zapomni swych dawnych konfrontacji z USA i nie potrzebuje od nich prezentu - napisał w poniedziałek b. kubański przywódca Fidel Castro w liście opublikowanym tydzień po historycznej wizycie prezydenta USA na wyspie.