Najnowsze

Najnowsze

Policja ma kolejnych podejrzanych ws. zamachów w Brukseli

- Zatrzymany został mężczyzna, który niedługo przed zamachem w brukselskim metrze szedł razem z terrorystą samobójcą - twierdzi belgijska gazeta „De Standaard”. Według innego dziennika udało się zidentyfikować jeszcze innego pomocnika zamachowców. Według gazety „De Morgen” to 28-letni Syryjczyk.

"Nowy Stalingrad w Donbasie"

Rebelianci ściągnęli w rejon Awdiejewki w obwodzie donieckim trzy tysiące ludzi. Celem jest przejęcie kontroli nad strefą przemysłową miasta – informują ukraińskie media. Rejon ten jest uznawany za jeden z głównych ośrodków konfliktu w Donbasie.

"Wciąż będą powtarzali, że nie jestem niezależnym prezydentem"

Zmiany w Trybunale Konstytucyjnym, mediach publicznych, prokuraturze, a także pytania o katastrofę smoleńską i niebezpieczeństwo, jakie dla Europy stwarza Rosja - o tym wszystkich, tydzień przed wizytą w Waszyngtonie, w wywiadzie dla dziennika "The Washington Post" mówi Andrzej Duda.

Kraków dostanie 180 milionów na ŚDM, pieniędzy chce też Częstochowa. "Odwiedzi nas milion pielgrzymów"

23 marca prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę dotyczącą organizacji Światowych Dni Młodzieży w Polsce. Archidiecezja Krakowska, jako gospodarz wydarzenia, otrzyma od rządu wsparcie w wysokości 180 mln zł. W specustawie nie ma ani słowa o finansowaniu wizyty papieża Franciszka w Częstochowie - najważniejszego centrum pielgrzymowania katolików w Polsce. Radni wysłali już w tej sprawie apel do rządu.

"Niemcy chyba już dostatecznie na świecie narozrabiały"

Nie sztuką jest otworzyć granice dla uchodźców - powiedział w "Jeden na jeden" ks. prof. Waldemar Cisło dyrektor Stowarzyszenia Papieskiego Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Skrytykował za taką politykę kanclerz Niemiec Angelę Merkel. - Niemcy chyba już dostatecznie na świecie narozrabiały, by iść tym ślepym torem - ocenił.

Nie oddał kasety VHS. Zemściło się to srogo po 14 latach

Kasety VHS to dla większości z nas zapomniany relikt lat 90. Ich niegdyś liczne wypożyczalnie odeszły w przeszłość. Pewien Amerykanin przeżył jednak bolesne zderzenie z tym reliktem, gdy został zatrzymany do kontroli drogowej. Nieoddanie kasety 14 lat temu skończyło się zatrzymaniem.

Coraz dłuższe kolejki do żłobków. "Potrzeba ok. 30 tys. miejsc"

Lawinowo wzrasta liczba rodziców, którzy chcą posłać swoje maluchy do żłobka. W ciągu pięciu lat liczba chętnych wzrosła ponad dwukrotnie, ale chęci tym razem nie wystarczą, bo nadal brakuje miejsce w placówkach publicznych. Coraz dłuższe kolejki to ciągle powracający problem. Materiał programu "Polska i Świat".

Bruksela i Paryż to początek? CNN: jest plan kolejnych ataków w Europie

- Służby wiedzą o wielu innych szykowanych zamachach w Europie, które są na różnych etapach przygotowań - twierdzi CNN, powołując się na źródła w amerykańskich służbach. Wszystkie te potencjalne zamachy mogą być powiązane z tymi siatkami terrorystycznymi, które są odpowiedzialne za masakry w Paryżu i Brukseli.

Pigułka "dzień po" tylko na receptę?

To może być koniec awaryjnej antykoncepcji. Minister zdrowia uważa, że tzw. "tabletka dzień po" jest niebezpieczna i nadużywana. Z tego powodu chce - jak mówi - przywrócić porządek. Pigułka miałaby być sprzedawana tylko na recepty. Materiał programu "Polska i Świat".

Rolling Stonesi wylądowali w Hawanie

Legendarny brytyjski zespół The Rolling Stones 25 marca zagra w Hawanie swój pierwszy koncert na Kubie. Komunistyczne władze wyspy zakazały kiedyś muzyki wykonywanej przez Stonesów jako "ideologicznej dewiacji". Koncert, na który wstęp będzie wolny, odbędzie się w kompleksie sportowym Ciudad Deportiva.

Lekcje z historii wina? Trwają prace w parlamencie

W parlamencie Włoch rozpoczęły się zabiegi o to, aby historia wina była obowiązkowym przedmiotem nauczania w szkołach. Jednocześnie już zapowiedziano, że pilotażowy program takich lekcji rozpocznie się w nowym roku szkolnym w regionie Apulia na południu.

Potężna fala uderzeniowa, "potem nadlatują odłamki". Tego użyli zamachowcy

Za te najczarniejsze w historii Brukseli dni odpowiada biały proszek. Zamachowcy użyli substancji o nazwie nadtlenek acetonu, a przygotowane bomby zostały wypełnione gwoździami i śrubami. Środek użyty przez zamachowców jest bardzo ciężko wykrywalny i nie był dotychczas w zainteresowaniu służb. Jednak ta śmiertelna konstrukcja jest znana antyterrorystom od lat. Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.

Bracia El Bakraoui byli na "czarnej liście" Amerykanów

Bracia Khalid i Brahim El Bakraoui, którzy zorganizowali wtorkowe zamachy na lotnisku oraz w metrze w Brukseli, figurowali jako podejrzani na listach agencji antyterrorystycznych w USA - podał Reuters, powołując się na źródła w Waszyngtonie.

Pierwszy dżihadysta sądzony w Hadze. Za niszczenie zabytków

Międzynarodowy Trybunał Karny poinformował w czwartek o wniesieniu oskarżenia przeciwko Ahmadowi All Faqiemu Al Mahdiemu, podejrzanemu o wydanie rozkazu zniszczenia w latach 2012-13 starożytnych grobów w pozostającym pod ochroną UNESCO Timbuktu w Mali.

Wielki Piątek pod szczególnym nadzorem

W Rzymie wprowadzono nadzwyczajne środki bezpieczeństwa w związku z uroczystościami Wielkiego Tygodnia pod przewodnictwem papieża Franciszka. Z powodu zagrożenia terrorystycznego szczególną ochroną objęto rejon placu Świętego Piotra i Koloseum.