Najnowsze

Najnowsze

Dziewczynka zmarła w drodze do Europy. Przemytnicy wyrzucili jej leki

Włoskie służby aresztowały trzech Egipcjan, którym zarzucono doprowadzenie do granic Włoch z Egiptu łodzi z 300 emigrantami. W drodze na pokładzie zmarła 10-letnia dziewczynka chora na cukrzycę. Według słów ojca, przemytnicy wyrzucili jej leki za burtę na początku podróży.

Pożar lasu objął autostradę. Kierowcy porzucali samochody

Rozległy pożar lasów i zarośli na północny wschód od Los Angeles dotarł do autostrady międzystanowej, na której pastwą płomieni padło ponad 60 samochodów. Kierowcy byli zmuszeni porzucić swoje pojazdy i uciekać pieszo. Ogień pochłonął też kilka domów. Ewakuowano kilkuset okolicznych mieszkańców.

RAF odstępuje Saudyjczykom swoje bomby. Nie starcza im na naloty

Brytyjski rząd zgodził się ustąpić Arabii Saudyjskiej w kolejce po bomby Paveway IV. Zamiast trafiać z linii produkcyjnej do arsenałów RAF, będą od razu lecieć do Arabii Saudyjskiej, która najpewniej z miejsca wykorzysta je do nalotów w Iraku, Jemenie lub Syrii. Brytyjczycy mają w tym swój interes, bo Arabia Saudyjska jest dobrym klientem ich firm zbrojeniowych.

Islamiści zasadzili się na żołnierzy. Najkrwawszy zamach od roku

14 algierskich żołnierzy zginęło w zasadzce urządzonej 150 km na południowy zachód od stolicy Algierii - poinformowała Al-Kaida islamskiego Maghrebu, a informację o ataku potwierdził dziennik "al Chabar". Żołnierze byli w drodze na wysuniętą placówkę w gęsto zalesionym terenie.

"Bestialski czyn". Ciężarówka wysadzona na targowisku

Biły Dom nazwał wysadzenie przez dżihadystów ciężarówki wyładowanej materiałami wybuchowymi na irackim targowisku "bestialskim czynem". Potężna eksplozja zabiła 120 osób. Był to jeden z najkrwawszych zamachów w historii Iraku. Dżihadyści twierdzą, że zabili wojskowych, ale zamach przeprowadzili na zatłoczonym cywilami targowisku.

„Moskwa to zadziwiające miasto”. Bezdomni o życiu w rosyjskiej stolicy

- Wszystko się tutaj może zdarzyć. Kolega niedawno znalazł na ulicy milion rubli - powiedział reporterowi Faktów TVN Andriej Czeszenko, bezdomny żyjący na ulicach Moskwy. W rosyjskiej stolicy może żyć nawet 50 tysięcy ludzi takich jak Czeszenko. Moskiewscy bezdomni stali się obiektem zainteresowania po tym, jak jeden został internetową gwiazdą.

W 17 lat od "Małego Chłopczyka" po najpotężniejszą "Car Bombę". Nadal doskonalimy broń zagłady

Od pierwszej próbnej eksplozji 70 lat temu broń jądrowa przeszła wielką ewolucję. Na wymyślanie i produkowanie coraz potężniejszych bomb przez całą zimną wojnę wydano trudne do oszacowania pieniądze. Dzisiejsza broń jądrowa jest niemal całkowicie różna od pierwszych, bardzo prymitywnych, ładunków zrzuconych na Japonię. Co więcej, w laboratoriach mocarstw bez rozgłosu nadal są prowadzone badania nad tym, jak uczynić broń zagłady jeszcze skuteczniejszą.

Wojska polsko-litewskie znów pokonały Krzyżaków

W sobotę na Polach Grunwaldzkich - tak jak 605 lat temu - wojska polsko-litewskie, wspierane przez oddziały tatarskie, ruskie i czeskie pokonały armię Zakonu Krzyżackiego. Inscenizację obejrzało ok. 60 tys. widzów, zgromadzonych na zboczu wzgórza pomnikowego.

Państwo Islamskie zwabiło dzieci lodami. A następnie zdetonowało bombę

Państwo Islamskie (IS) posłużyło się samochodem do sprzedaży lodów w piątkowym zamachu na targu w miejscowości Chan Bani Saad, położonej na północny wschód od Bagdadu - podało CNN. W sobotę bilans ofiar śmiertelnych ataku wzrósł do 120 osób, w tym wielu dzieci. Rannych zostało co najmniej 170 przechodniów.

"Pie****ić rosyjską armię". Gruzini protestują przeciwko "okupantowi"

Ok. 3 tys. obywateli Gruzji demonstrowało w sobotę w Tbilisi przeciwko polityce Rosji wobec separatystycznych regionów Osetii Południowej i Abchazji. Zebrani przed siedzibą władz w stolicy skandowali "Powstrzymajcie Rosję!" i "Gruzja!". To reakcja na przesunięcie przez rosyjskie wojska znaków granicznych między Gruzją a Osetią Południową.

W Niemczech coraz więcej ataków na ośrodki dla uchodźców

W Niemczech trwa seria podpaleń ośrodków dla uchodźców. W nocy z piątku na sobotę w Remchingen w Badenii-Wirtembergii nieznani sprawcy podłożyli ogień w budynku przeznaczonym dla azylantów. Dwa dni wcześniej spłonęło schronisko w Reichertshofen w Bawarii.

SLD, Twój Ruch i Zieloni wystartują jako koalicja

Lewicowe partie: SLD, Twój Ruch i Zieloni zapowiedziały start w wyborach parlamentarnych w koalicji. - Niezależnie od zaszłości trzeba stawić czoło polskiej prawicy - mówił lider Sojuszu Leszek Miller. To jedyne sensowne politycznie rozwiązanie - uważa Janusz Palikot (TR). Start w koalicji oznacza konieczność przekroczenia 8-procentowego progu wyborczego.

Nastoletnia Palestynka broni Merkel. "Przynajmniej była ze mną szczera"

"Niektórzy będą musieli wrócić do swoich krajów" - mówiła kilka dni temu o imigrantach kanclerz Angela Merkel. Łzy nastoletniej Palestynki po tych słowach sprawiły, że na kanclerz spadła fala krytyki. Wiele osób stwierdziło, że wykazała się brakiem empatii i wyczucia. 14-latka broni jednak Merkel. - Przynajmniej była ze mną szczera - podkreśla. Odpowiedzialna za integrację minister Aydan Ozoguz uspokaja natomiast, że dziewczynie nie grozi deportacja.

Miller: Mieliśmy różne przygody z Januszem Palikotem. Jesteśmy po przejściach

- Próbowaliśmy z Januszem Palikotem różnych wariantów, ale dzisiaj wszystkich nas cechuje świadomość, że gra toczy się o najwyższą stawkę - powiedział w "Faktach po Faktach" Leszek Miller. - Zbliżają się wybory parlamentarne, które ukształtują scenę polityczną Polski na cztery lata. Chodzi o to, żeby w Sejmie było więcej wrażliwości społecznej - tłumaczył decyzję o wspólnym komitecie wyborczym szef SLD.

Czescy turyści zaginęli we wschodnim Libanie

Pięciu Czechów i ich tubylczy kierowca zaginęli w Libanie - podało w sobotę czeskie MSZ. Samochód, którym podróżowali, został znaleziony porzucony na poboczu drogi w pobliżu miejscowości Kefraja w dolinie Bekaa.

Masowe aresztowania w Arabii Saudyjskiej. Mieli planować zamachy

Saudyjskie MSW poinformowało w sobotę o aresztowaniu 431 osób podejrzanych o "związki z organizacją terrorystyczną". Jak podały saudyjskie media, grupa ta ma związki z Państwem Islamskim (IS). Zdaniem saudyjskich władz dzięki akcji udało się zapobiec licznym zamachom.

Opozycjonistka z Rosji w odeskiej ekipie Saakaszwilego. "Nie chce uchodzić za rusofoba"

Były prezydent Gruzji i gubernator obwodu odeskiego na Ukrainie Micheil Saakaszwili oświadczył, że jego zastępczynią będzie rosyjska opozycjonistka Maria Gajdar. Jest córką byłego premiera Rosji Jegora Gajdara. Opozycjoniści w Moskwie nie kryją zaskoczenia. - Rządzący rosyjskojęzycznym regionem Saakaszwili chce pokazać, że nie jest rusofobem - komentuje sprawę ukraiński politolog Wołodymyr Fesenko.

Autostopem przejechał pół Europy, w Poznaniu ktoś go okradł. Javier odzyskał już bezcenną dla niego gitarę

Mówił, że była dla niego jak dziewczyna i będzie jej szukał. Ale ta znalazła się sama. Skradziona w czwartek, podróżującemu autostopem przez Europę 20-letniemu Javierowi, gitara trafiła w sobotę z powrotem w ręce właściciela. Ktoś kupił ją na jednym z poznańskich rynków i przyniósł na policję, aby sprawdzić, czy nie jest kradziona. Funkcjonariusze od razu zorientowali się, że to poszukiwany instrument.

Piąta ofiara strzelaniny w obiektach wojskowych. Nie żyje marynarz

Nie żyje marynarz postrzelony w czwartek w Chattanooga w stanie Tennessee. To piąta ofiara śmiertelna zamachowca, który otworzył ogień w bazie rezerwistów amerykańskiej marynarki wojennej, a następnie wojskowym centrum rekrutacyjnym. Na miejscu zginęło czterech marines. Napastnik został zastrzelony.

"Straciliśmy naszych przyjaciół, naszych braci". Śmierć ratowników w akcji

- To było czuć, że straciliśmy naszych przyjaciół, naszych braci, naszych kolegów ratowników, pilotów - powiedział dyrektor polskiego Lotniczego Pogotowia Ratunkowego o słowackich ratownikach, którzy w piątek zginęli w wypadku śmigłowca ratowniczego w rejonie Słowackiego Raju. Dr Robert Gałązkowski zadeklarował pomoc słowackim służbom ratunkowym, gdyby była potrzebna.

Połączyła je pasja do tańca orientalnego. W Polsce są najlepsze, sprawdzą się w światowych festiwalach

Dalaya Bellydance Group - tak nazywa się poznański zespół 12 kobiet, których połączyła wspólna pasja do tańca orientalnego. W Polsce są bezkonkurencyjne. Doskonale radzą sobie również na arenie międzynarodowej, co pokazały podczas Mistrzostw Wschodniej Europy w Lublinie. Zdobyły tam 5 złotych i 1 srebrny medal. To ich jednak nie zadowala. Zapowiadają jeszcze cięższe treningi i więcej ciekawych charakteryzacji, aby wystąpić w największych orientalnych festiwalach świata.