Najnowsze

Najnowsze

Sondaż: wielka koalicja wygrałaby z PiS

Gdyby partie opozycyjne (PO, Nowoczesna, PSL, Twój Ruch i SLD) wystartowały w wyborach pod jednym szyldem, to wygrałyby wybory, osiągając lepszy wynik niż Prawo i Sprawiedliwość - wynika z sondażu TNS dla "Gazety Wyborczej". Dziennik zastrzega, że sondaż jest wyłącznie "prognozą wyborczą", bo takiej koalicji nie ma, i "mierzy stan nastrojów społecznych".

"Cała Rosja tak żyje, ale wszyscy są wystraszeni". Proszą Putina o pomoc

Nasze pensje są tylko obniżane. Ministerstwo planuje kolejne oszczędności. Ale oni oszczędzają na żywych ludziach, prosimy o Twoją pomoc - napisali w otwartym liście do Władimira Putina zdesperowani pracownicy szpitala. Ich problemy są konsekwencją recesji gospodarczej w Rosji, wynikającej z niskich cen ropy naftowej i międzynarodowych sankcji. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Neumann: Gowina pierwszego wezwiemy na świadka

Jeżeli powstanie komisja śledcza ws. Amber Gold, Platforma będzie chciała wezwać na pierwszego świadka Jarosława Gowina - powiedział w "Jeden na jeden" szef klubu PO Sławomir Neumann. O tym, że PiS złoży wniosek o powołanie komisji śledczej ws. Amber Gold, mówiła w środę w Sejmie premier Beata Szydło.

Znamy finalistów "You Can Dance"

Uczestnicy "You Can Dance" w środę zatańczyli przedostatni raz. Już za tydzień finał programu, w którym zobaczymy Olę Borkowską i Stefano Silvino.

"Maskarada", "bzdura", "nieprawda". Tak PO i PSL odpowiadają na raport

"Pseudoaudyt", "demagogia", "granie na emocjach" - tak politycy PO ocenili środową prezentację przez ministrów PiS raportu, który miał podsumować ośmioletnie rządy koalicji PO-PSL. Posłowie opozycji zwracali uwagę na zachwianie proporcji w dyskusji i skarżyli, że mieli zbyt mało czasu na odniesienie się do zarzutów. Żądali także wersji spisanej dokumentu, której rząd nie przedstawił. Przedstawiamy najważniejsze kwestie.

Tęczowa mapa Europy. Polska na czerwono

Międzynarodowe Stowarzyszenie Lesbijek i Gejów ILGA Europe opublikowało coroczny raport podsumowujący sytuację osób LGBTI w różnych krajach Europy. Wśród 49 ujętych w badaniu krajach Polska uplasowała się na 37. pozycji.

Co zrobić z Turcją i propozycją KE? Europarlament zabrał głos

Europosłowie z głównych frakcji politycznych w PE potwierdzili w środę, że poprą zniesienie wiz dla obywateli Turcji tylko wówczas, gdy kraj ten spełni wszystkie warunki liberalizacji wizowej. Przestrzegli też Ankarę przed szantażowaniem UE. Również w środę eurodeputowani z większości frakcji politycznych w Parlamencie Europejskim opowiedzieli się za reformą unijnej polityki azylowej. Zdaniem socjalistów, liberałów i Zielonych najnowsze propozycje KE w tej dziedzinie nie są jednak wystarczające.

Uciekają z piekła wojny do piekła kapitalizmu

Jak pokazują nagrania z ukrytej kamery, syryjskie dzieci w Turcji mogą trafiać nie tylko do obozów, ale także do nielegalnej pracy. Część zaczyna naukę czytania i pisania dopiero w wieku 10 lat - wcześniej muszą pracować. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Dżihadyści otoczyli Palmirę

Dżihadyści z tak zwanego Państwa Islamskiego (IS), po kilku zwycięskich starciach z armią rządową, zdołali zająć pozycje wokół miasta Palmira (środkowa Syria), słynnego ze starożytnych ruin - poinformowało w środę Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

W Wenezueli wrze. Żądają odwołania prezydenta

Ne wezwanie opozycji tysiące osób demonstrowało w środę na ulicach kilku miast Wenezueli domagając się referendum w sprawie odwołania lewicowego prezydenta Nicolasa Maduro. Spór polityczny zaostrza pogłębiający się kryzys gospodarczy.

Wypłynęły dane dziennikarzy akredytowanych w Donbasie

Na Ukrainie ujawniono przechwycone przez hakerów dane dziennikarzy akredytowanych w Donieckiej Republice Ludowej (DRL). Autorzy publikacji uznali ich za współpracowników prorosyjskich separatystów w Donbasie. Wywołało to oburzenie mediów i krytykę Zachodu.

Gliński: Łamanie demokracji? Było za poprzedniej władzy

Nie było takiego określenia, że cała Polska jest w ruinie. Jednak ten raport był porażający - powiedział w "Kropce nad i" wicepremier i minister kultury Piotr Gliński. Skomentował w ten sposób ocenę rządów PO-PSL, jakiej dokonali w środę w Sejmie premier Beata Szydło i jej ministrowie.

Cenne obrazy skradzione w Weronie znaleziono na Ukrainie

Na Ukrainie znaleziono 17 obrazów, wśród nich arcydzieła Tintoretta i Rubensa, które zostały skradzione z muzeum w Weronie - podała w środę Ansa, powołując się na ukraińską straż graniczną. Obrazy wykradziono w nocy w listopadzie zeszłego roku.

"Co takiego wam Polska uczyniła, że pozostawiliście ją bezbronną?"

- Gdy wchodziłem do ministerstwa obrony, Siły Zbrojne RP nie posiadały zdolności zapewnienia bezpieczeństwa terytorium państwa, obszarowi powietrznemu, kluczowym obiektom kierowania państwem i cyberprzestrzeni - mówił w środę w Sejmie minister obrony narodowej Antoni Macierewicz, przedstawiając ocenę swoich poprzedników.

Kancelaria premiera podaje nazwiska inwigilowanych dziennikarzy

Kancelaria Prezesa Rady Ministrów w środę po południu zamieściła na Twitterze listę dziennikarzy, wobec których służby specjalne wykonywały czynności operacyjno-rozpoznawcze w latach 2007 - 2015. O inwigilacji dziennikarzy mówił wcześniej w Sejmie koordynator służb, Mariusz Kamiński.

"Wasza sprawiedliwość była wyjątkowo wybiórcza"

Macie czelność namawiać Polaków, by wychodzili na ulice i protestowali w obronie wymiaru sprawiedliwości. Powinniście zawsze dodawać: waszego wymiaru sprawiedliwości - mówił w Sejmie do PO minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. Wyliczał "zamiecioną pod dywan" aferę hazardową, uniewinnienie od zarzutu korupcji b. posłanki PO Beaty Sawickiej oraz aferę Amber Gold.

Rosja: tarcza antyrakietowa narusza traktat INF

Rosyjskie MSZ oświadczyło, że zainstalowanie przez USA w Rumunii tarczy antyrakietowej, która w czwartek ma zostać uaktywniona, jest naruszeniem traktatu INF o likwidacji pocisków rakietowych średniego zasięgu.

Dżihadyści wśród uchodźców? Niemcy badają 40 przypadków

Niemieckie władze badają 40 przypadków przedostania się do kraju bojowników tzw. Państwa Islamskiego wraz z ostatnią falą migrantów uchodźców z Bliskiego Wschodu - poinformowała federalna policja kryminalna. Jeszcze w styczniu takich spraw było o połowę mniej.

"Wyraźny krok do przodu" w Berlinie, ale bez przełomu

Dwunaste spotkanie szefów MSZ państw tzw. czwórki normandzkiej - Niemiec, Francji, Rosji i Ukrainy - w sprawie uregulowania sytuacji w Donbasie w środę w Berlinie nie przyniosło i tym razem przełomu. Postęp odnotowano jedynie w kwestiach bezpieczeństwa.