Najnowsze

Najnowsze

Liroy wchodzi do polityki

Spore zaskoczenie i być może nowa twarz na polskiej scenie politycznej. W marcu zapowiedział, że kończy z muzyką, ale jak się okazuje z życia publicznego nie odchodzi. Liroy, znany polski raper, chce wesprzeć Kukiza i ma być wyborczą jedynką na kieleckiej liście.

Prawo i Sprawiedliwość kończy układanie list

PiS zatwierdza listy. Pracuje nad nimi sam Jarosław Kaczyński. Intensywnie, bo podobno od trzech dni. Ostateczna decyzja zapadnie w czwartek. Już wiadomo, że listy mają być niespodzianką. Nie tylko dla wyborców, ale i dla polityków. Kto jakie zajmie miejsce i czy wystarczy miejsc dla takich nazwisk jak Ziobro czy Kurski?

Slużby podsłuchiwały Donalda Tuska i Jana Kulczyka?

Ciąg dalszy afery podsłuchowej. Tym razem w roli głównej Donald Tusk i nieżyjący już biznesmen Jan Kulczyk. Według "Gazety Wyborczej" ich rozmowę nagrały służby i to w służbowej willi premiera. Miała dotyczyć inwestycji Kulczyka na Ukrainie. Służby od nielegalnych nagrań umywają ręce, a politycy są wstrząśnięci. My pytamy czy trzęsienie ziemi dopiero przed nami?

Rząd Danii uległ związkowi zawodowemu żołnierzy. Misja w Iraku będzie przerwana

Dania zadeklarowała w czwartek wycofanie swych samolotów z działań bojowych przeciwko Państwu Islamskiemu. Jak oświadczył szef duńskiego MSZ Kristian Jensen, wraz z wygaśnięciem 2 października obecnego mandatu myśliwce F-16 powrócą do kraju. Tym samym rząd przychylił się do lipcowego wniosku związku zawodowego swoich żołnierzy.

Ustawianie konkursów w NIK? Prokuratura chce uchylenia immunitetów Kwiatkowskiemu i Buremu

Wnioski o uchylenie immunitetów prezesa NIK Krzysztofa Kwiatkowskiego i szefa klubu PSL Jana Burego sformułowała Prokuratura Apelacyjna w Katowicach na podstawie materiałów zebranych przez CBA – ustalili dziennikarze śledczy tvn24.pl. Katowiccy oskarżyciele skierowali je do Prokuratury Generalnej. Powód? Podejrzenie ustawiania konkursów w centrali i delegaturach Najwyższej Izby Kontroli.

Waszczykowski: jeśli Bóg da sprawować jakąkolwiek funkcję, nie dopuszczę do siebie nikogo z tych służb

Służby w tej chwili są tak skompromitowane, że chyba trzeba zacząć od zera. Nie wyobrażam sobie posiadania ochroniarza z tych służb - powiedział w "Faktach po Faktach" Witold Waszczykowski z PiS. Skomentował w ten sposób doniesienia "GW", jakoby kilku byłych funkcjonariuszy służb specjalnych dysponowało nielegalnymi nagraniami, w tym rozmowy Donalda Tuska z Janem Kulczykiem.

Wenezuela prześladuje Kolumbijczyków. "Tak robili z Żydami w Niemczech"

Setki Kolumbijczyków mieszkających w Wenezueli uciekło w tym tygodniu do Kolumbii. Brodząc przez rzekę Tachira, która oddziela oba kraje, uchodzili ze swoim skromnym majątkiem. Twierdzą, że uciekali przed prześladowaniami, które budzą skojarzenia z traktowaniem Żydów w Niemczech w latach 30.

"Liczymy, że senatorowie wsłuchają się w głos Polaków"

- Mam nadzieję, że senatorowie przyjmą wniosek prezydenta, bo ten wniosek został złożony w imieniu 6 mln Polaków - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Gabinetu Prezydenta RP, Adam Kwiatkowski. Odniósł się w ten sposób do pomysłu zorganizowania drugiego referendum.

"Liczymy, że senatorowie wsłuchają się w głos Polaków"

- Mam nadzieję, że senatorowie przyjmą wniosek prezydenta, bo ten wniosek został złożony w imieniu 6 mln Polaków - powiedział w "Faktach po Faktach" szef Gabinetu Prezydenta RP, Adam Kwiatkowski. Odniósł się w ten sposób do pomysłu zorganizowania drugiego referendum.

Sukienki Shirley Temple na aukcji. Mają pójść za milion dolarów

57 kostiumów filmowych, sukienka, w której Shirley Temple odbierała dziecięcego Oskara, scenariusze filmów z jej udziałem oraz różne inne pamiątki - oto oferta aukcji organizowanej przez dom aukcyjny Nate'a D. Sandersa. Uczestniczyć w niej można przez internet, a kończy się ona o pierwszej w nocy czasu polskiego. Organizatorzy liczą na to, że zarobią milion dolarów ze sprzedaży przedmiotów należących do najsłynniejszej dziecięcej gwiazdy filmowej.

Senackie komisje torpedują październikowe referendum

Sześć komisji senatu rekomenduje parlamentarzystom izby wyższej odrzucenie wniosku prezydenta Andrzeja Dudy w sprawie zarządzenia referendum. Plebiscyt, który miałby się odbyć 25 października, czyli w dniu wyborów parlamentarnych, stanął więc pod jeszcze większym znakiem zapytania. Głosowanie nad wnioskiem na początku września, ale do tego czasu dyskusja nad słusznością pomysłu prezydenta nie powinna stracić na sile. O referendum, ale także o kampanii wyborczej i sporach między dużym i małym pałacem, rozmawiali w programie Tak jest Anna Zalewska z PiS-u i Jakub Rutnicki z PO.

Pomnik Inki stanie na gdańskim skwerze. Radni jednomyślni

Koniec sporów o wygląd gdańskiego pomnika Danuty Siedzikówny "Inki", sanitariuszki Armi Krajowej. Rada Miasta wydała zgodę na ustawienie cokołu i popiersia, 17-letniej bohaterki antykomunistycznego podziemia. Uroczyste odsłonięcie zaplanowano na niedzielę.

Irlandzki bokser przemówił. Turcy "nie bili się jak mężczyźni"

Turysta z Irlandii, który zasłynął ze zwycięskiego starcia z grupą wściekłych sklepikarzy w Stambule, został zidentyfikowany jako Mohammed Fadel Dobbous. Pochodzący z Kuwejtu obywatel Irlandii powiedział dziennikarzom, że Turcy "zadarli z niewłaściwym człowiekiem".

Oddawała pracodawcy 1600 zł. "Bo jak nie to na bruk". Niewidoma o tym, jak naciągnął PFRON

Oferowali pracę niepełnosprawnym, dostawali z tego tytułu dofinansowanie, ale pracownikom płacili ledwie 1/3 kwoty, która widniała na umowie. Według prokuratury, firma produkująca schody z Krosna Odrzańskiego przez lata wyłudziła w ten sposób z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych ponad 5 mln zł. O tym jak wyglądał ten proceder, opowiedziała reporterowi TVN 24 Łukaszowi Wójcikowi jedna z poszkodowanych.

Jest data kolejnego posiedzenia ws. Polańskiego

Na 22 września krakowski Sąd Okręgowy wyznaczył kolejne posiedzenie w sprawie dopuszczalności ekstradycji Romana Polańskiego, której żądają Stany Zjednoczone. W 1977 r. reżyser został uznany przez sąd w Los Angeles za winnego uprawiania seksu z nieletnią. Przed ogłoszeniem wyroku opuścił USA, obawiając się, że sędzia nie dotrzyma warunków zawartej z nim wtedy ugody.

Sobowtór Justina Biebera nie żyje. Znaleziono przy nim narkotyki

35-letni Toby Sheldon, znany też jako Tobias Strebel, został znaleziony martwy w motelu w dolinie San Fernando, niedaleko Los Angeles - podał portal TMZ. W jego pokoju policja znalazła narkotyki, ale nie była w stanie ustalić przyczyny śmierci. Toby Sheldon zasłynał jako sobowtór Justina Biebera, po tym, jak wydał ponad 100 tys. dolarów na upodobnienie się do swojego idola.

Najpierw na ławce, potem nad rzeką. Spali po dopalaczach, obok 2,5-letnia córeczka

Brali dopalacze i spali - jednego dnia na ławce, drugiego na kamieniach przy rzece. Nie mieli pojęcia, co się dzieje z ich 2,5-letnią córeczką, z którą "poszli na spacer". - Nie było z nimi logicznego kontaktu, przy sobie mieli opakowania po dopalaczach - mówi policja. Dziewczynka trafiła do pogotowia opiekuńczego. Jej rodzice będą się tłumaczyć przed sądem rodzinnym.

Rosyjska dyplomacja pyta: czy presja na Moskwę jest korzystna dla Polski?

Rzeczniczka Ministerstwa Spraw Zagranicznych Rosji Maria Zacharowa oświadczyła, że "żaden kraj nie może wywierać presji na inny, gdyż stanowiłoby to ingerencję w sprawy wewnętrzne". - Tym bardziej nie może wzywać innych członków wspólnoty światowej do nacisków na inny kraj - zaznaczyła.