Najnowsze

Najnowsze

80-latka po wypadku wypisano ze szpitala. Zemdlał przed domem i zmarł

80-letni mężczyzna miał wypadek, uderzył samochodem w drzewo. Pogotowie zawiozło go do szpitala, ale tam go nie zostawiono. Po godzinie został wypisany do domu. Przed wejściem źle się poczuł i zemdlał. Przyjechała po niego ta sama karetka. Znowu trafił do szpitala, gdzie po dwóch godzinach zmarł. Sprawę bada prokuratura.

Miś Uszatek i ferajna mówią "pa pa". Bajkowa przeprowadzka

Znane w całej Polsce muzeum animacji Semafor przenosi się do nowej siedziby. W przeprowadzce biorą udział nie tylko pracownicy, ale także ludzie z zewnątrz, którzy odpowiedzieli na apel o pomoc. Dotychczasowe miejsce było już za małe, by pokazać wszystkie eksponaty i prowadzić jednocześnie warsztaty dla najmłodszych. Bo muzeum Semafor to nie tylko ekspozycja lalek znanych nam z dzieciństwa, ale także sale, gdzie są prowadzone zajęcia z podstaw animacji. Semafor przenosi się do byłych hal fabrycznych zakładów WIMA, w których teraz swoje miejsce znajdują różne instytucje kulturalne.

Odręczna mapa zamiast adresu. Zadziałało

"Kraj: Islandia. Miasto Búðardalur. Adresat: stadnina koni z irlandzko-duńską parą z trojgiem dzieci i wieloma owcami!". Do tego mapa, własnoręcznie narysowana na kopercie. Mimo braku adresu, list miał przebyć ponad 300 kilometrów i trafić do adresatów.

Na Rysy wejdziemy po schodach. "Windę niech zbudują"

Na słowackim szlaku na Rysy zamontowano metalowe schody. Od teraz turyści, zamiast korzystać z łańcuchów, będą mogli podejść na szczyt znacznie łatwiej. Takie rozwiązanie nie wszystkim się jednak podoba. W internecie zaroiło się od negatywnych komentarzy.

8-latka zbiera pieniądze na chorą mamę. Poruszyła całą Polskę

To miał być mały kiermasz przed blokiem, z którego cały dochód miał trafić na leczenie mamy dziewczynki. Historia 8-letniej Asi z Poznania, która sama zbiera pieniądze na pomoc medyczną, tak poruszyła mieszkańców i internautów, że w sobotę na osiedlu Batorego można spodziewać się tłumów. Coraz więcej osób chce także przekazać przedmioty, które będą mogły trafić na loterię.

Ścigany za szpiegostwo zniknął. Razem z matką

Służby specjalne i prokuratura przyznają, że nadal nie wiedzą gdzie przebywa, a nawet czy żyje. Oficer polskiego wojska, podejrzany o szpiegostwo na rzecz Rosji, zniknął. Zniknęła także jego matka - dowiedzieli się dziennikarze śledczy tvn24.pl.

Paszporty dyplomatyczne i wizyta w Pjongjangu. Problemy z kolejnymi mailami

Nowa seria maili pokazuje jak polityka, dyplomacja i filantropia zbiegają się i przenikają w czasie, gdy Hillary Clinton pełniła funkcję sekretarz stanu USA - komentuje “Wall Street Journal”. Z opublikowanych wiadomości wynika, że Clinton wykorzystywała fundację założoną przez swojego męża do radzenia sobie z zagranicznymi kryzysami państwowymi.

Merkel: sytuacja z zeszłego roku się nie powtórzy

Kanclerz Angela Merkel zapewniła swój klub poselski CDU/CSU, że nie powtórzy się sytuacja z ubiegłego roku, gdy do Niemiec przyjechało ponad milion imigrantów - piszą niemieckie gazety, powołując się na uczestników spotkania w siedzibie Bundestagu.

Niezdarne pierwsze kroki małej pandy

Oto najmłodszy mieszkaniec ogrodu zoologicznego Pairi Daiza w gminie Brugelette w Belgii. Zwierzę przyszło na świat 2 czerwca tego roku. Teraz pracownicy zoo chwalą się filmem, na którym widać, jak zwierzę stawia swoje pierwsze kroki.

77 lat temu pierwszy transport więźniów trafił do obozu Stutthof

Msza św. i apel poległych to główne elementy piątkowych obchodów 77. rocznicy pierwszego transportu więźniów do niemieckiego, nazistowskiego obozu koncentracyjnego Stutthof. W Muzeum Stutthof otwarta zostanie także wystawa prezentująca ostatnie znaleziska archeologiczne z terenu obozu.

Dzieci z oblężonego miasta apelują o pokój

Dzieci z Aleppo apelują o zakończenie oblężenia miasta i pokój w Syrii. Na nagraniu opublikowanym przez organizację Aleppo Media Center widać grupę kilkulatków śpiewających piosenki i recytujących wiersze o pokoju. Niektóre z nich są ranne lub niepełnosprawne. "Ocalcie nasze dzieci z oblężonego Aleppo" - można przeczytać na trzymanym przez nie transparencie. Jedna z dziewczynek mówi, że Aleppo jest odcięte od świata jak Daraja, ale nikt nie zamierza go opuścić. Daraja to położone pod Damaszkiem miasto przejęte ostatnio przez siły rządowe, wcześniej bastion rebeliantów odcięty od świata przez ponad cztery lata.

Zdjęcie na dowód, że "życie się nie skończyło"

Pomimo wojny starają się żyć normalnie na tyle, na ile to możliwe. Organizacja Aleppo Media Center pokazała zdjęcia, na których widać, jak dzieci w kraterze po pocisku urządziły sobie mały basen. "Cokolwiek Asad robi w Aleppo, życie się nie skończyło" - piszą aktywiści.

Wypadł z drogi, uderzył w dom

Stracił panowanie nad samochodem, staranował bramę i zatrzymał się na ścianie budynku. Do groźnego wypadku doszło w Męcikale w powiecie chojnickim.

"Podzielili ich na grupy i zaczęli strzelać". Liczą ciała w masowych grobach

Tzw. Państwo Islamskie jest coraz mniejsze - traci ziemię i w Iraku, i w Libii, i w Syrii, ale to, co pozostawia po sobie, budzi większe przerażenie niż opowieści tych, którym udało się stamtąd uciec. Dżihadyści dopuszczają się tortur, gwałtów, a reporterzy odnajdują wiele pozostawionych masowych grobów. Zbrodnie popełniają zaprawieni w walkach bojownicy, którzy służyli w jeszcze armii Saddama Husajna, ale też nastolatkowie, którzy jeszcze niedawno wiedli zupełnie normalne życie. Materiał "Faktów z Zagranicy" TVN24 BiS.

Poparcie dla Merkel najniższe od lat, antyislamiści zyskują

Zadowolenie z działalności Angeli Merkel jako kanclerz Niemiec spadło w sierpniu do poziomu najniższego od pięciu lat - wynika z sondażu Deutschlandtrend dla pierwszego programu telewizji publicznej ARD. Rośnie natomiast poparcie dla prawicowej antyislamskiej AfD.

Trzęsienie ziemi w Rzymie może być katastrofalne

Liga Ochrony Środowiska wyraziła zaniepokojenie stanem placówek oświatowych w Rzymie. Według niej spośród 1194 szkół w Rzymie połowa z nich nigdy nie została skontrolowana pod względem statyczności. Z kolei federacja rzemieślników branży budowlanej w ogłoszonym raporcie twierdzi, że ponad 60 procent budynków w Rzymie jest zagrożonych w razie trzęsienia ziemi.

Erdogan zapewnia o udanej ofensywie i zaprzecza twierdzeniom USA

Prezydent Turcji Tayyip Recep Erdogan oświadczył, że armia turecka wyparła siły tzw. Państwa Islamskiego (IS) i kurdyjskich bojowników z Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG) z obszaru ok. 400 km kw. w północnej Syrii. Zaprzeczył twierdzeniom USA jakoby Kurdowie z Ludowych Jednostek Samoobrony (YPG) w północnej Syrii wycofali się na wschód od rzeki Eufrat, tak jak tego domagała się strona turecka.

Niemcy chcą zrobić z uchodźców budowlańców

Angela Merkel nie chce wycofać się z polityki otwartych drzwi i przekonuje, że Niemcy z kryzysem migracyjnym sobie poradzą. Rząd Niemiec sfinansuje kursy budowlane dla imigrantów i uchodźców z Syrii po to, by mogli wrócić do swojego kraju, gdy skończy się tam wojna i go odbudować. Założenie dobre, chętnych masa, ale już wiadomo, że niektórzy z nowymi umiejętnościami nie będą chcieli wrócić na Bliski Wschód, a raczej zostać i pracować w Niemczech. Materiał "Faktów z zagranicy" w TVN24 BiS.

Apel smoleński na 1 września

77. rocznica wybuchu II wojny światowej i po raz pierwszy apel smoleński na Westerplatte. Taką decyzje podjął minister Antoni Macierewicz, a z nią zgadza się tylko PIS. Pozostali ostro ją krytykują, mówiąc, że przy całym szacunku dla ofiar tragedii smoleńskiej, nie należy jej mieszać z innymi ważnymi rocznicami.

Polacy na bakier z pływaniem

W tym sezonie nie możemy pochwalić się dobrą statystyką. Od czerwca w całej Polsce utonęło ponad 180 osób. Ratownicy ostrzegają, ale na nic się to zdaje, bo jesteśmy mądrzejsi - wierzymy w siebie, tylko nie idą za tym nasze umiejętności.