Najnowsze

Najnowsze

Zagłada była bliższa, niż się wydawało. Żołnierze zignorowali rozkaz odpalenia rakiet

Ponad pół wieku temu, podczas kryzysu kubańskiego, było znacznie bliżej końca ludzkości niż dotychczas przypuszczano. Pojawiły się informacje, według których kilkanaście amerykańskich rakiet z głowicami jądrowymi było o krok od odpalenia. Świat uratowali żołnierze je obsługujący, którzy postanowili zignorować prawidłowo wydany im rozkaz atomowego uderzenia na Chiny i ZSRR.

Gdańsk w jesiennej "szacie"

Kolorowe "dywany" ze spadających liści, park "zalany" promieniami słońca i niemal bezchmurne niebo - taka jest złota jesień w oku kamery operatora TVN24. Arkadiusz Renc uchwycił to, czego na co dzień nie zauważają zabiegani gdańszczanie.

Kopalnia Złota najlepszą atrakcją turystyczną w Polsce

W Kopalni Złota w Złotym Stoku do 1961 roku wydobywano złoto. Obecnie jest ona najlepszym miejscem turystycznym w Polsce. Została właśnie wyróżniona Certyfikatem Polskiej Organizacji Turystycznej. Kopalnia kryje wiele atrakcji. Przemyka się po niej gnom, strażnik złota. W podziemiach znajduje się laboratorium alchemika, a także strumień, po którym można przepłynąć łódką. Przy kopalni jest również Średniowieczny Park Techniki z urządzeniami, które kiedyś wykorzystywano przy pracach kopalnianych.

Halloween w poznańskim zoo. Dzikie koty bawią się dynią

Pracownicy poznańskiego zoo, przy okazji Halloween, podarowali swoim czworonożnym podopiecznym wyjątkowe prezenty. Na wybiegach dzikich kotów, m.in. tygrysów, czy manuli, pojawiły się dynie. Zaciekawione zwierzaki dokazywały, próbując odkryć, co skrywa w sobie nieznany przedmiot.

Rybak nielegalnie rozstawił sieci w rezerwacie

34-latek wpadł w ręce funkcjonariuszy Straży Granicznej podczas rutynowego patrolu na wodach Zatoki Puckiej. Rybaka zauważyli w okolicach Rewy. Zwrócił uwagę strażników, bo nie miał żadnego oświetlenia nawigacyjnego.

Islamiści twierdzą, że zestrzelili samolot. Rosyjski minister nie potwierdza

Dżihadyści związani z Państwem Islamskim twierdzą, że zestrzelili rosyjski samolot pasażerski nad Synajem. Nie potwierdza tej informacji minister transportu Rosji. Nikt nie przeżył katastrofy A321, który rozbił się w sobotę rano w Egipcie na półwyspie Synaj. Na pokładzie maszyny lecącej z Sharm el-Sheikh do Sankt Petersburga znajdowało się ponad 200 osób. Z wraku wydobyto już czarne skrzynki.

Odebrali właścicielowi wygłodzone psy. "Jeden w stanie agonalnym"

Trzy wygłodzone i prawdopodobnie maltretowane psy przejęli obrońcy zwierząt z jednej z posesji w woj. warmińsko-mazurskim. Policjanci zatrzymali ich opiekuna - 33-latek był pijany i agresywny. Funkcjonariusze podejrzewają mężczyznę o znęcanie się nad zwierzętami, za co mogą mu grozić trzy lata więzienia. Zwierzęta trafiły do "Psiego Raju".

Kopczyk i skromny krzyż. Tak wygląda grób wielkiego reżysera

Usypany z ziemi kopczyk, drewniany krzyż i dwie metalowe tabliczki – tak trzy lata po śmierci Jerzego Jarockiego wygląda miejsce pochówku genialnego reżysera. Środowisko artystyczne deklaruje, że chętnie pomogłoby wdowie w postawieniu "godniejszego" pomnika. Ta jednak przekonuje, że "nie chce żadnej jałmużny".

To nie jest czaszka Homo sapiens. Naukowcy sądzą, że znaleźli "piwnicę" hobbitów

Zaczęło się ponad dekadę temu. W pewnej jaskini na wyspie Flores w Indonezji archeolodzy odkryli małą, podobną do ludzkiej, czaszkę. Część naukowców stwierdziła, że szczątki należą do zdeformowanego z powodu choroby człowieka, część uważała jednak, że odkryto nowy gatunek: mniejszy od człowieka współczesnego, z dłuższymi, inaczej ukształtowanymi stopami. Teraz archeolodzy dokonali kolejnego odkrycia. Tego, które – jak sądzą – pozwoli im przekonać świat, że mamy do czynienia ze śladami istnienia hobbitów. Znaleźli coś, co nazywają ich "piwnicą" lub "domem".

Prof. Antoni Dudek: nie można wykluczyć przedterminowych wyborów już na wiosnę

Jeśli notowania PiS-u w sondażach pójdą w górę, nie można wykluczyć, że wiosną będziemy mieć przedterminowe wybory, żeby wytworzyć większość konstytucyjną – mówi w wywiadzie dla portalu tvn24.pl profesor Antoni Dudek. Zdaniem profesora pierwszych powyborczych zmian należy spodziewać się w obszarze służb specjalnych i w mediach publicznych.

Źle zapięty pas? Skutki mogą być tragiczne

Ważysz 76 kilogramów, jedziesz z prędkością około 60 km/h. Przy mocnym hamowaniu twoje ciało zwiększa masę do 2,5 tony. Jeśli masz zapięte pasy bezpieczeństwa, szansa na przeżycie w wypadku samochodowym zwiększa się o 40 procent - tłumaczą eksperci. Jak prawidłowo zapiąć pasy? Materiał programu "Polska i Świat".

Studentka do towarzystwa. Sponsoring po polsku

Zainteresowanie sponsoringiem rośnie i to wśród studentek. Dziewczyny decydują się na tę formę prostytucji, by np. pokryć koszty nauki. W Anglii to modny sposób na lżejsze życie studenckie, ale i w Polsce równie popularny. Dlaczego studentki wchodzą w taki układ i ile zarabiają? Materiał magazynu "Polska i Świat".

Gdzie jest Beata Szydło?

Od wyborów minęło pięć dni, a kandydatka PiS-u na premiera jakby zapadła się pod ziemię. Beata Szydło ostatni raz uczestniczyła w posiedzeniu władz partii, ale już przy spotkaniu Jarosława Kaczyńskiego z prezydentem Andrzejem Dudą jej nie było. To spora zmiana, bo w czasie kampanii wyborcy widzieliśmy ją codziennie. Co dzieje się z Beatą Szydło i dlaczego zamilkła? Maciej Warsiński

Gra w nazwiska

Beaty Szydło nie widać, a spekulacje, kto kim zostanie w nowym rządzie, nie cichną. Ostatnio często wymienianym nazwiskiem jest Jarosław Gowin. Miał objąć MON, ale może się skończyć na MEN-ie, bo plany może mu pokrzyżować "schowany" w czasie kampanii Antoni Macierewicz. O personalnej grze wokół rządu - Marek Osiecimski.

Czas na zmianę?

Spór o zmianę czasu w Unii. Eurodeputowani od dawna domagają się jej zniesienia, ale Komisja Europejska odmawia. Argumenty jakie podaje ich nie przekonują, dlatego wprost jej stanowisko nazywają bezczelnością i arogancją wobec obywateli. Paulina Chacińska

Walka o władzę

Subiektywne podsumowanie najważniejszego politycznego wydarzenia ostatnich lat - kampanii parlamentarnej 2015. To po niej, po raz pierwszy w wolnej Polsce, jedna partia będzie mogła samodzielnie rządzić. Ale zanim do tego zwycięstwa Szydłobus dowiózł Prawo i Sprawiedliwość, a hasło "kolej na Ewę" odstawiło Platformę na boczny tor, mieliśmy maraton wizyt, spotkań i wieców. Dyskusję na fundamentalne dla Polski tematy i wydarzenia mniej poważne, jak spotkanie z kobietą, której dotyk zapewnia władzę i przyśpiewki ludowe robiące polityczną karierę. Wszystko to w relacji Piotra Świerczka, który wyprowadzi z błędu tych, którzy uważają, że była to nudna kampania.

Pasy trzymają przy życiu

Ważysz 76 kilogramów, jedziesz z prędkością około 60 km/h. Przy mocnym hamowaniu twoje ciało zwiększa masę do 2,5 tony. Jeśli masz zapięte pasy bezpieczeństwa, to masz 40 procent więcej szans na przeżycie. Jak dobrze zapinać pasy – o tym Łukasz Frątczak.

Sponsoring po polsku

Zainteresowanie sponsoringiem rośnie i to wśród studentek. Dziewczyny decydują się na to, bo chcą pokryć koszty nauki. W Anglii to modny sposób na lżejsze życie studenckie, ale i w Polsce równie popularny. Dlaczego studentki wchodzą w taki układ i ile zarabiają? O tym Mateusz Wróbel.

Czy to sztuka?

Rzeźba Fryga obiektem kpin w Szczecinie. Budzi niesmak, śmieszy mieszkańców, a niektórych wręcz denerwuje. Głównie z tego powodu, że miasto dorzuciło do dzieła sporo pieniędzy. O sztuce nowoczesnej, którą nie każdy kupuje - Łukasz Wieczorek.

Ujazdowski: polska polityka musi być bardziej odważna

- Przyszedł czas, by z odwagą zdefiniować własną wizję Unii Europejskiej, by uczestniczyć w debatach o jej przyszłości z własnym zdaniem - mówił na antenie TVN24 Biznes i Świat Kazimierz Michał Ujazdowski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości.