Najnowsze

Najnowsze

Przyjaciel i prezes

Człowiek, którego przewrotna kariera polityczna stała się dość symboliczna. Prominentny kiedyś działacz komunistycznej partii, dziś jest zaufanym prezesa partii antykomunistycznej. W PRL kierował wydziałem w płockim magistracie, teraz w Płocku stanął na czele najbogatszej spółki skarbu Państwa.

Marzyciel

Mateusz Morawiecki do polityki wszedł po sukcesach w świecie wielkich finansów. Choć to nie znaczy, że polityka jest mu zupełnie obca. Już jako nastolatek działał w antykomunistycznej opozycji u boku swojego ojca, legendy Solidarności Walczącej - Kornela Morawieckiego. Potem studia, biznes i wielkie, naprawdę wielkie pieniądze, a mimo to w rozmowie z Brygidą Grysiak ten niewątpliwie człowiek sukcesu mówi, że dzisiejsza Polska nie jest krajem jego marzeń i potem tłumaczy, jakie to marzenia, jak chce je spełnić jako wicepremier odpowiedzialny za gospodarkę i dlaczego uważa, że z rządem PiS to mu się uda. A to w jaki sposób tłumaczy pokazuje go nie tylko jako marzyciela, ale też ideowca bardziej niż polityka.

"Dwie prawdy" o atakach na kobiety w Kolonii

W sylwestra grupa ponad 1000 mężczyzn, według policji "o wyglądzie wskazującym na pochodzenie z krajów arabskich lub Afryki Północnej", zebrała się w okolicach dworca głównego w Kolonii i znajdującej się nieopodal katedry. Z tłumu wyodrębniały się mniejsze grupy, które osaczały kobiety, napastowały je, a następnie okradały. O atakach na Niemki dyskutowali w "Dwóch prawdach" Jan Wróbel i Roman Kurkiewicz.

Austria, Szwajcaria, Finlandia. Coraz więcej doniesień o grupowych atakach na kobiety

Skargi na molestowanie seksualne i kradzieże w noc sylwestrową, podobne do napaści w Kolonii, złożyły kobiety także w Zurychu - poinformowała w komunikacie szwajcarska policja, która wszczęła śledztwo. O incydentach donosi też fińska policja - w noc sylwestrową w Helsinkach odnotowano niespotykaną skalę molestowania seksualnego kobiet. Podobne przypadku odnotowano w Austrii.

Będą "wyrwane z rąk polityków" czy "partyjne"? Spór o przyszłość mediów publicznych

Media publiczne przestaną być tubą tylko i wyłącznie PO - przekonywał w "Tak jest" Jacek Sasin (PiS). W odpowiedzi Adam Szłapka z Nowoczesnej przestrzegał, że wymiana kadry nie uzdrowi sytuacji. Posłowie dyskutowali o podpisanej przez prezydenta i opublikowanej już ustawie, która wchodzi w życie w piątek. Tego dnia wygasną kadencję obecnych zarządów i rad nadzorczych Telewizji Polskiej i Polskiego Radia.

Pewnego razu w Niedzicy

Prezes PiS Jarosław Kaczyński spotkał się w Niedzicy z szefem węgierskiego rządu Viktorem Orbánem - w rozmowach nie uczestniczyła premier Beata Szydło. Zdaniem Ludwika Dorna, wicepremiera i ministra spraw wewnętrznych w czasach poprzednich rządów PiS, tematem spotkania obu polityków były polskie relacje z instytucjami unijnymi. "Centrum decyzyjne obozu władzy zorientowało się, że jest niedobrze i potrzebujemy pośrednika" uważa były poseł.

Płonie libijska ropa. Tysiące dolarów idą z dymem

W dwóch libijskich portach zaatakowanych w tym tygodniu przez dżihadystów z tzw. Państwa Islamskiego (IS) pożary trawią siedem zbiorników z ropą - poinformował rzecznik Straży Instalacji Naftowych Ali al-Hassi.

Zapadł w śpiączkę, życie mógł mu uratować tylko przeszczep. Operacja trwała 10 godzin

24-letni Mariusz ze Wschowy (woj. lubuskie) dostał szansę na drugie życie. Jego wątroba przestała pracować, mężczyzna zapadł w śpiączkę, a uratować go mógł tylko przeszczep. Dawca znalazł się na Pomorzu. W ciągu kilku godzin narząd sprowadzono do Wrocławia. Operacja trwała 10 godzin. - Dziękuję wszystkim. Jestem bardzo wdzięczny. Życie się zmieni, ale dam radę - mówi szczęśliwy mężczyzna.