Najnowsze

Najnowsze

Dwa nowe zatrzymania ws. afery podsłuchowej

Dwie osoby zostały zatrzymane w śledztwie dotyczącym zdarzeń powiązanych z tzw. aferą podsłuchową; przedstawiono im zarzuty - poinformował w środę PAP rzecznik Prokuratury Okręgowej Warszawa-Praga. Jak dodał w całym kraju dokonano kilkunastu przeszukań.

"Wyrzucani do piwnic zobaczą swoich oprawców"

Stosunek do komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji to test uczciwości dla całej sceny politycznej. Test, kto jest za tym, aby ujawnić prawdę, a kto chce bronić złodziei - mówił w "Jeden na jeden" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Dozór elektroniczny, nieuchronność kary. Wiceminister o walce pseudokibicami

Wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki nie wykluczył w środę w "Jeden na jeden" w TVN24, że sprawach dotyczących burd pseudokibiców będzie stosowany dozór elektroniczny oraz "inne narzędzia użyteczne społecznie". Zaznaczył, że celem resortu jest powrót "do statystyk z poprzednich rządów 2005 -2007, kiedy był względny porządek".

Są zarzuty dla byłego prokuratora

Były prokurator, doradca kilku ministrów sprawiedliwości Zbigniew N., zatrzymany we wtorek w Rzeszowie, został przewieziony do Katowic, gdzie usłyszał zarzuty.

Wojciech Wiewiórowski

Wojciech Wiewiórowski – prawnik, urzędnik państwowy, nauczyciel akademicki, w latach 2010–2014 generalny inspektor ochrony danych osobowych, następnie zastępca europejskiego inspektora ochrony danych.

Trzech przyjaciół, jeden plan, osiem milionów łupu i aż trzy różne procesy

Tą kradzieżą żyła cała Polska. Fałszywy konwojent najpierw przez kilka miesięcy koncertowo podawał się za kogoś innego, potem ukradł ponad 8 mln złotych. Policja tuż po "skoku" była bezradna. Redakcja tvn24.pl jako pierwsza ujawniła, jak udało się zatrzymać i oskarżyć osiem z dziewięciu osób związanych z superkradzieżą. Dziś już wiadomo, że ta grupa odpowie w dwóch miastach, przed trzema sądami.

Żona dyktatora: proponowano mi ucieczkę, ochronę i pieniądze

Wspierana przez Kreml telewizja Rossija 24 pokazała wywiad z żoną prezydenta Syrii, Baszara el-Asada. W pierwszej od lat rozmowie z dziennikarzami Asma el-Asad powiedziała, że wrogowie męża proponowali jej przed laty ucieczkę z kraju z dziećmi. Jak powiedziała, uważa, że zrobili to po to, by złamać reżim.

"Wyrzucani do piwnic zobaczą swoich oprawców"

Stosunek do komisji weryfikacyjnej w sprawie reprywatyzacji to test uczciwości dla całej sceny politycznej. Test, kto jest za tym, aby ujawnić prawdę, a kto chce bronić złodziei - mówił w "Jeden na jeden" wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

100 tys. euro na zamachy w Paryżu. By im zapobiec, wydano miliardy

Według francuskich służb przygotowanie ataków w Paryżu w listopadzie zeszłego roku kosztowało 82 tys. euro, tych w styczniu już tylko 26 tysięcy. Nieco ponad 100 tys. euro wystarczyło, żeby wstrząsnąć nie tylko Francją, ale całą Europą. Nie zapobiegły temu dziesiątki miliardów wydawane przez rząd na bezpieczeństwo. Ta różnica w sumach, jakie wystarczą do przeprowadzenia zamachu i tych, jakie same są potrzebne, by mu zapobiec, jest rzeczywiście szokująca. Materiał "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Pytają o prawa człowieka. Kolejna instytucja zajmuje się Polską

Polska znów w ogniu krytyki. Komitet Praw Człowieka działający przy ONZ odpytuje Polskę, a rząd musi się tłumaczyć z Czarnego Protestu, rasistowskich ataków, awantury wokół Trybunału Konstytucyjnego. Konsekwencje mogą być poważne i ciężko już nie zauważyć, że świat ma wątpliwości nawet do stanu przestrzegania praw człowieka w Polsce. Materiał programu "Polska i świat".

To jedyny kraj na świecie, w którym Trump ma więcej zwolenników niż Clinton

Gdyby o wyniku wyborów prezydenckich w USA przesądzić mieli Rosjanie, to Donald Trump wygrałby bez problemów. Co ciekawe, Rosja to jedyny kraj na świecie, w którym Trump ma więcej zwolenników niż Clinton. W sondażach w Rosji republikanin ma 38-proc. poparcie, a demokratka zaledwie 8-procentowe. Oczywiście jest proste wytłumaczenie tego, bo może nikt na świecie z taką sympatią nie mówi o Władimirze Putinie jak kandydat republikanów. Sprawa może być jednak bardziej skomplikowana. Relacja Andrzeja Zauchy dla "Faktów z zagranicy" TVN24 BiS.

Stacje benzynowe jak małe supermarkety. Też będą zamknięte w niedzielę?

Do tej pory stacje benzynowe mogły zacierać ręce, że na zakazie handlu w niedzielę zarobią więcej, teraz padł na nie blady strach. Obywatelski projekt NSZZ "Solidarność", który już trafił do Sejmu mówi wprost: zakaz handlu w niedzielę dla sklepów powyżej 80 metrów kwadratowych. Kto i ile może na tym stracić? Materiał magazynu "Polski i świat".

Stacje bez handlu w niedzielę?

Do tej pory stacje benzynowe mogły zacierać ręce, że na zakazie handlu w niedzielę zarobią więcej, teraz padł na nie blady strach. Bo obywatelski projekt NSZZ Solidarność, który już trafił do Sejmu, mówi wprost: zakaz handlu w niedzielę dla sklepów powyżej 80 metrów kwadratowych. Kto i ile może na tym stracić?

Problem z domem rodzinnym Hitlera

Burzyć czy nie burzyć, zapomnieć czy pamiętać o bolesnej historii? Austria stoi przed dylematem, co zrobić z kamienicą, w której urodził się Adolf Hitler. Głosy są podzielone.

Nierówna walka z kibolami

Stracie z kibolami pod katowickim Spodkiem przelało czarę goryczy. Policjanci stracili cierpliwość i napisali list do ministra Mariusza Błaszczaka i premier Beaty Szydło, a w nim w mocnych słowach apelują o poszanowanie prawa, bo bezkarność kiboli narasta. Ci czują się bezkarni, a policjanci mało bezpieczni.