Najnowsze

Najnowsze

Lewandowski: Polska otwiera zły rozdział w historii Unii Europejskiej

Najsmutniejsze jest to, że to jest precedens. Polska zawsze będzie w annałach jako ten kraj, który był pierwszy - powiedział eurodeputowany PO Janusz Lewandowski odnosząc się do decyzji Komisji Europejskiej o wszczęciu wobec Polski procedury ochrony praworządności. Zdaniem lidera Nowoczesnej Ryszarda Petru, jedynym rozwiązaniem premier Beaty Szydło jest wycofanie się z niektórych pomysłów.

Poroszenko: odzyskanie Krymu najważniejszym zadaniem 2016 roku

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko na swej pierwszej w tym roku konferencji prasowej oświadczył, że najważniejszym zadaniem jego kraju w rozpoczynającym się roku jest przywrócenie kontroli nad Donbasem oraz odzyskanie zaanektowanego przez Rosję Krymu.

Najpierw in vitro, teraz sześciolatki. Łódź kontra rząd PiS

Miejscy urzędnicy poinformowali niedawno, że uruchomią "swój" program finansowania in vitro w miejsce wygaszanego programu rządowego. Teraz samorządowcy zaczynają akcję informacyjną, która ma zachęcić rodziców do wysyłania sześciolatków do podstawówek.

Schulz po rozmowie z Szydło. "Krytykowanie jakiejś partii nie oznacza krytykowania narodu"

Premier Beata Szydło rozmawiała w czwartek telefonicznie z szefem Parlamentu Europejskiego Martinem Schulzem. - To była dobra rozmowa - powiedziała premier. - Nie rozmawialiśmy o kwestiach merytorycznych, tylko proceduralnych, by zapewnić ramy gwarantujące uczciwą debatę - stwierdził po rozmowie Martin Schulz. Zapewnił przy tym, że konwersacja odbyła się w "doskonałej atmosferze". Krytykę sytuacji w Polsce podtrzymał, choć tłumaczył, że krytykuje rządzącą partię, nie naród.

Wymiana pism, wizyty unijnych polityków. Co teraz czeka Polskę

Procedura w praktyce może potrwać kilka miesięcy, może również skończyć się w ciągu kilku tygodni - mówił w czwartek dr Tomasz Kubin z Instytutu Nauk Politycznych i Dziennikarstwa Uniwerstetu Śląskiego. W rozmowie z TVN24 ekspert tłumaczył, jak w praktyce będzie wyglądała wszczęta w środę wobec Polski procedura Komisji Europejskiej.

Świńska grypa zabija na Ukrainie

W ciągu ostatnich trzech miesięcy na Ukrainie z powodu grypy zmarło ogółem 25 osób. Większość z nich padła ofiarą wirusa H1N1, znanego jako wirus świńskiej grypy – poinformowało ministerstwo zdrowia w Kijowie.

Ścigali go przez 8 lat. Poszukiwany pseudokibic czeka na ekstradycję

Piotr K. od 8 lat był poszukiwany Europejskim Nakazem Aresztowania. Ciążą na nim zarzuty rozboju, zabójstwa i usiłowania zabójstwa. - Wszystko wskazuje na to, że mężczyzna został właśnie zatrzymany w Wielkiej Brytanii - informuje ostrożnie policja, która już kiedyś pomyliła poszukiwanego z innym mężczyzną. Jego tożsamość ma jeszcze zostać potwierdzona m.in. poprzez weryfikację linii papilarnych.

Ze szpitalnej kasy zginęło 177 tysięcy złotych

Policjanci zatrzymali kasjerkę, która regularnie podbierała pieniądze ze szpitalnej kasy. W sumie było to 177 tysięcy złotych. Kobieta tłumaczyła, że część pieniędzy zgubiła, a resztę przeznaczyła na "własne potrzeby".

"Beata idzie w bój". W rosyjskiej gazecie rządowej o "nielojalności" Warszawy

- Warszawa demonstruje nielojalność wobec Berlina i Brukseli, co jest próbą podbicia stawki, aby było o co się targować - powiedział cytowany przez "Rossijską Gazietę" ekspert Dmitrij Oficerow-Bielski dodając, że "proces dopiero się zaczyna". Jego opinię rządowy dziennik zamieszcza wraz z artykułem zatytułowanym "Beata idzie na bój".

Nabój w nodze 17-latka. "Możliwe, że z policyjnej broni"

Prokuratura próbuje wyjaśnić sprawę 17-latka, który zgłosił się do łódzkiego szpitala z raną nogi. Twierdził, że przechodził przez ogrodzenie, ale lekarze znaleźli w nodze nabój. - Nie wykluczamy, że pochodzi z policyjnej broni - mówią nam policjanci. Mają teorię, że nastolatek był w grupie pseudokibiców, która w Boże Narodzenie próbowała staranować samochodem patrol policji.

"Architektoniczny Nobel" trafił w ręce Chilijczyka

Alejandro Aravena, wizjoner budownictwa socjalnego, który zaangażował mieszkańców do zaprojektowania ich własnych domów, otrzymał najważniejszą nagrodę architektoniczną na świecie - Nagrodę Pritzkera.

Opozycja o wszczęciu procedury przez KE. "Premier umniejsza jej wagę"

Przedstawiciele opozycji krytycznie oceniają reakcję szefowej rządu na decyzję Komisji Europejskiej w sprawie Polski. - Pani premier nie chce przyznać, że coś się dzieje - stwierdziła Katarzyna Lubnauer z Nowoczesnej. Rafał Trzaskowski (PO), nawiązując do rozmowy telefonicznej Beaty Szydło z Jean-Claude'm Junckerem, powiedział: - Premier interpretuje jednak chyba trochę inaczej fakty.

Znaleźli w wannie martwą córkę. Zabił ją czad

18-letnia dziewczyna zmarła nagle w nocy w niewielkim Suszcu na Śląsku. - Straszna tragedia. Rodzice próbowali reanimować córkę, wezwali pogotowie, ale było już za późno. Prawdopodobnie zatruła się tlenkiem węgla - mówi rzeczniczka policji.

Ktoś steruje dżihadystami? Premier mówi o "zakulisowych graczach"

Tureckie służby zatrzymały siedem kolejnych osób w związku z wtorkowym samobójczym zamachem w Stambule, w którym zginęło dziesięciu niemieckich turystów. Oficjalnie sprawcy są wiązani z tzw. Państwem Islamskim, jednak premier Ahmet Davutoglu zasugerował, że za aktem terroru może stać inne państwo.

10 oskarżycieli posiłkowych w sprawie Amber Gold

W procesie ws. afery Amber Gold, który ma ruszyć na przełomie lutego i marca wystąpi 10 oskarżycieli posiłkowych - poinformował gdański Sąd Okręgowy. Chętnych było 148, jednak sąd musiał ograniczyć ich liczbę - decydowała kolejność zgłoszeń. Wśród oskarżycieli jest Komisja Nadzoru Finansowego, ale nie ma syndyka czy stowarzyszenia zrzeszającego poszkodowanych.