Najnowsze

Najnowsze

We wrześniu 1939 roku broniła polskiego nieba. Wróciła po 75 latach

Ta armata ma za sobą długą i burzliwą historię. Najpierw służyła Polakom, potem wpadła w ręce Niemców, a następnie trafiła do Finlandii i w końcu do Szwecji. Po 75 latach wróciła do Polski. Będzie można je oglądać w Muzeum Wojska Polskiego. To jedyny tak dobrze egzemplarz tej broni przeciwlotniczej w Polsce.

Mama we łzach, lekarze "skakali ze szczęścia". Operacja Kajtka się udała

"Mamuś, to teraz będziesz musiała mi kupić kalosze" - to jedno z marzeń małego Kajtka chorego na niezwykle ciężką chorobę skóry. Do tej pory, przez parzące pęcherze, nie mógł zakładać żadnych butów. Po przeszczepie komórek macierzystych, który się przyjął, marzenie staje się realne. W zebraniu 6 milionów złotych potrzebnych na operację pomogli internauci

Spór o Pałac Buckingham

Pałac Buckingham, siedziba królowej Elżbiety II, przejdzie gruntowny remont, co ma kosztować ponad 360 mln funtów z budżetu państwa. Oburzają się przeciwnicy monarchii. Pod petycją przeciwko takim wydatkom w kilka dni zebrali ponad 140 tys. podpisów. ("Fakty z Zagranicy")

Bobry do odstrzału, jest ich za dużo

Ponad 1,7 tys. bobrów może zostać odstrzelonych w ciągu trzech lat w woj. warmińsko-mazurskim. Zarządzenie w tej sprawie wydała Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Olsztynie. Ma to ograniczyć szkody wyrządzane przez bobry na terenach użytkowanych gospodarczo.

Prezydent z rekordowo niskim poparciem

Poparcie dla podejrzewanej o udział w domniemanej aferze korupcyjnej prezydent Park Geun Hie spadło do rekordowo niskiego poziomu 4 proc. – wynika z sondażu pracowni Gallup Korea opublikowanego w piątek. 93 proc. ankietowanych negatywnie ocenia jej rządy.

Bunt w obozie dla uchodźców. Ranni i zatrzymani

Pełniący obowiązki szefa rządu Bułgarii do zaprzysiężenia nowego gabinetu, premier Bojko Borysow, który w nocy z czwartku na piątek był w ośrodku dla uchodźców w Charmanli, powiedział, że po zatrzymaniu 300 osób, które wznieciły bunt, sytuacja wraca do normy. W zamieszkach zostało rannych 24 policjantów i 2 uchodźców – poinformował.

Wiceminister: nie ma medycznej marihuany

- Marihuana nie wyleczyła nikogo z glejaka, marihuana nie stanowi preparatu, który leczyłby SM - powiedział w czwartek wiceminister zdrowia Jarosław Pinkas, który uczestniczył w Warszawie Kongresie Zdrowia Publicznego.

Minister mówił o zarzutach. Prokuratura: nie było podstaw

Prokuratura uznała, że zatrzymany w środę przed spotkaniem z prezydentem 40-latek nie stwarzał zagrożenia. W strzykawce, którą miał ze sobą, była święcona woda. Mężczyzna został zwolniony z aresztu, mimo że jeszcze przed jego przesłuchaniem szef MSWiA informował o postawionych mu zarzutach. Materiał "Faktów" TVN.

PiS ograniczy prawo do demonstracji? Pierwszeństwo ma mieć władza

Koniec z zasadą "kto pierwszy, ten lepszy". PiS chce zmienić przepisy dotyczące zgromadzeń. Można będzie zarezerwować miejsce na demonstrację cykliczną, na przykład na miesięcznicę smoleńską. Inna kluczową zmianą jest to, że pierwszeństwo w organizowaniu demonstracji według projektu ma władza. Materiał "Faktów" TVN.

Wdowy, które odszkodowań nie dostały. Podział na "lepszą" i "gorszą" śmierć?

Rodziny kilkunastu dowódców polskiej armii, którzy zginęli w katastrofie wojskowego samolotu CASA nie mogły liczyć na pomoc państwa. Nawet za pochówek płaciły same, z zasiłku pogrzebowego. Dopiero po Smoleńsku państwo uznało, że wypłaci im odszkodowania takie same, jak bliskim ofiar z 10 kwietnia. Co jednak z wdowami po pilotach Iskry i innych podobnych wypadków na służbie? Materiał magazynu "Czarno na białym".

Wielka parada w Nowym Jorku. Na ulicach 3,5 miliona widzów

Największa w USA parada w Święto Dziękczynienia przeszła w czwartek przez Manhattan przy zaostrzonych środkach bezpieczeństwa. Wbrew obawom przed atakiem terrorystycznym widowisko z olbrzymimi balonami, spektakularnymi rydwanami i występami artystów przebiegło spokojnie.