Najnowsze

Najnowsze

Matka przytrzymywała, syn uderzał nożem. Odpowiedzą za atak na policjantów

Policjanci z Wałbrzycha (woj. dolnośląskie) podczas interwencji zostali zaatakowani przez 22-latka i jego rodziców. Aby opanować sytuację użyli broni. Rodzina stanie teraz przed sądem. Prokuratura przesłała w tej sprawie akt oskarżenia. Śledczy wciąż sprawdzają, czy funkcjonariusze używając broni nie przekroczyli uprawnień.

Basen i siłownia, imam i terapeuta. Tak resocjalizują dżihadystów

Arabia Saudyjska prowadzi ośrodek rehabilitacji dla byłych bojowników dżihadu, w którym mogą oni przemyśleć swoją przeszłość i zastanowić się nad przyszłością. - Zajmowaliśmy się 122 więźniami z Guantanamo z osiemdziesięcioprocentowym powodzeniem - chwalą się zarządcy ośrodka. Reporter CNN obejrzał placówkę od środka.

Po pięciu latach wznowili poszukiwania zaginionych

2,5 tys. osób jest wciąż uważanych za zaginione, choć minęło już pięć lat od potężnego trzęsienia ziemi i towarzyszącego mu tsunami w Japonii. W czwartek straż przybrzeżna w miejscowości Rikuzentakata w północno-wschodniej Japonii wznowiła poszukiwania zaginionych.

Opozycja zaatakowała. Nie wiadomo dokładnie kto

Ugrupowania rebelianckie atakowały w czwartek kilka pozycji pozostających w rękach syryjskiego rządu w prowincji Hama. Według dowódcy rebeliantów to ich największa ofensywa od porozumienia o rozejmie, które weszło w życie prawie dwa tygodnie temu. Napływają sprzeczne relacje dotyczące przebiegu ataku i jego skutków.

Obraził ich drużynę. Skatowali go do nieprzytomności

Uderzali gdzie popadnie. Nie przestali, nawet gdy chłopak upadł już na ziemię. Bili tak długo i mocno, aż stracił przytomność. W ten sposób karali go za to, że obraził ich ulubioną drużynę. Wszystko zarejestrowała kamera monitoringu, a policjantom udało się już zatrzymać trzech podejrzanych.

Amerykański rajd w Somalii. Pentagon milczy

Oddział amerykańskich sił specjalnych przeprowadził wraz z somalijskimi służbami atak z użyciem helikopterów na terrorystów z organizacji Al-Szabab - pisze "The Washington Post".

"Morda nie szklanka, love story Limanka"

On z Sosnowca, ona z "Limanki", czyli jednej z najbardziej niebezpiecznych części łódzkich Bałut. Poznali się przez internet i nawet zamieszkali razem na kilka dni. Bałuckie love story nie miało jednak szczęśliwego finału, a dziewczyna rozstała się z chłopakiem w taki sposób, że grozi jej do trzech lat więzienia.

Kempa: jeśli jest 12 podpisów, to  nie możemy tego uznać za wyrok

- Odmawiając publikacji wyroku Trybunału Konstytucyjnego niszczycie fundament demokracji, jakim jest trójpodział władzy - mówiła w Sejmie posłanka Nowoczesnej Kamila Gasiuk-Pihowicz. - Nikt nie stoi poza prawem i konstytucją, nawet prezes Trybunału Konstytucyjnego - odpowiadała jej Beata Kempa, szefowa KPRM.

Wyroku TK nie ma nawet w kolejce. Na życzenie premier Szydło

Środowy wyrok Trybunału w sprawie noweli ustawy o TK nie trafił do kolejki aktów prawnych oczekujących na publikację. Jak dowiedział się reporter TVN24, stało się tak na osobiste życzenie premier Beaty Szydło, której formalnie podlega Rządowe Centrum Legislacji.

Pobili i zgwałcili, później próbowali jeszcze zabić

Trzech mężczyzn najpierw brutalnie zgwałciło młodą kobietę, a później jeden z nich próbował ją zabić. Legnicki sąd skazał dwóch z nich na 7,5 roku więzienia, a trzeciego za usiłowanie zabójstwa na 15 lat. Wyrok nie jest prawomocny.

Surykatki na polowaniu

Co one robią? To uczta czy poszukiwanie skarbu? - dopytują wirtualni goście śląskiego zoo, którzy oglądają w sieci baraszkujące surykatki. Ogród pokazał na wideo nowy "mebel" na wybiegu tych małych gryzoni.

Ukraina zbliża się do Turcji

Ukraina i Turcja zacieśnią współpracę obronną w regionie Morza Czarnego i będą rozwijać kontakty między firmami przemysłów zbrojeniowych – podały ukraińskie media, pisząc o wynikach wizyty prezydenta Petra Poroszenki w Turcji.

Gdańska stocznia wpisana do rejestru zabytków

Budynki z terenów dawnej Stoczni Cesarskiej będą miały teraz najwyższą ochronę konserwatorską – procedurę wpisania ich do rejestru zabytków rozpoczął Pomorski Wojewódzki Konserwator. - To czwarty obiekt z terenów postyczniowych, obok Sali BHP, Placu Solidarności i historycznej Bramy nr 2, który będzie miał taką rangę – wyjaśnia Marcin Tymiński, rzecznik PWKZ.

Policjanci odkryli w lesie skarb z epoki brązu

Pod Janowcem Wielkopolskim policjanci znaleźli zakopane przedmioty pochodzące z epoki brązu. Pojechali tam, bo mieli sygnały, że po lesie kręcą się podejrzane osoby. Nikogo nie było, ale za to trafili na skarb. Są to głównie różnego rodzaju ozdoby z brązu i innych metali, a także groty oszczepów. Mają około 3 tysiące lat.