Najnowsze

Najnowsze

Pożar kościoła przerwał pierwszą komunię. "Na szczęście na mszy był strażak"

Od lampy zapaliło się rusztowanie wewnątrz kościoła, w którym właśnie odbywała się uroczysta msza pierwszokomunijna. Ogień pojawił się pod wieżą, na wysokości 12 m. Na szczęście na mszy obecny był strażak - ochotnik. Chwycił gaśnicę i wbiegł na rusztowanie. Zadymienie było tak duże, że prawie 300 wiernych musiało opuścić świątynię.

250 tys. euro kary za nieprzyjęcie uchodźcy? "Choroba psychiczna postępuje"

Wysokie kary dla krajów, które nie zgodzą się na przyjęcie uchodźców, nie mają większych szans na realizację - zgodzili się goście programu "Kawa na ławę", komentując doniesienia włoskiego dziennika "La Stampa". - Być może ktoś chciał właśnie taki szok zastosować - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS).

W mieszkaniu znaleźli 8 martwych kotów i 11 ledwo żywych. Właścicielka zniknęła

- Smród był tak wielki, że przez chwilę nie dało się tam wejść – tak interwencję na krakowskich Czyżynach opisują inspektorzy krakowskiego Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami. W mieszkaniu znaleźli osiem martwych perskich kotów i jedenaście bardzo wygłodzonych, ale wciąż żywych. Trwa ustalanie miejsca pobytu właścicielki zwierząt. Kobieta zniknęła.

250 tys. euro kary za nieprzyjęcie uchodźcy? "Choroba psychiczna postępuje"

Wysokie kary dla krajów, które nie zgodzą się na przyjęcie uchodźców, nie mają większych szans na realizację - zgodzili się goście programu "Kawa na ławę", komentując doniesienia włoskiego dziennika "La Stampa". - Być może ktoś chciał właśnie taki szok zastosować - stwierdził wiceminister sprawiedliwości Michał Wójcik (PiS).

Zabytkowe "ogórki" wyjechały na ulice. Wśród nich prawdziwa perełka

W niedzielę rano, z okazji 15-lecia linii turystycznych, na poznańskie ulice wyjechały zabytkowe autobusy z okresu PRL. Popularne "ogórki" pokonały trasę spod Muzeum Narodowego do Nowego Zoo. Gościem specjalnym był krakowski przegubowy Jelcz z 1967 roku, który jest jedynym takim zachowanym egzemplarzem na świecie.

Mistrzowie parkowania w akcji

Przenosimy wózki, przeskakujemy nad autami, nie wyjeżdżamy z garaży - dzięki "mistrzom" parkowania. Takich nie brakuje w Gdyni, gdzie kierowcy od początku roku już 153 razy zajęli miejsca dla inwalidów, 148 razy zaparkowali na przejściu dla pieszych czy 299 razy zablokowali chodnik. 166 kierowców nie mogło wyjechać z podwórka, bo ktoś zastawił im wjazd. Straż miejska ostrzega i pokazuje tylko niektóre przykłady "mistrzowskiego" parkowania.

Księżna Kate na okładce magazynu o modzie. To historyczny numer

Portrety księżnej Kate zrobione przez znanego brytyjskiego fotografa Josha Olinsa zawisły w National Portrait Gallery w Londynie na wystawie celebrującej stulecie brytyjskiej edycji magazynu "Vogue". Jedno ze zdjęć trafiło na okładkę czerwcowego wydania, które dostępne będzie od czwartku.

70. urodziny króla Karola XVI Gustawa

Szwedzi świętowali w sobotę 70. urodziny swego króla, Karola XVI Gustawa. Najważniejsze uroczystości odbyły się w sobotę. Chociaż obchody były zorganizowane na cześć króla, to największe zainteresowanie wzbudziły wnuczęta - czteroletnia Estelle i dwumiesięczny Oscar.

Zamach w Turcji. Eksplodował samochód pułapka

Jeden policjant zginął, a 13 osób zostało rannych w eksplozji samochodu wyładowanego materiałami wybuchowymi, który zaparkowano przed komisariatem policji. Do zamachu doszło w położonym w pobliżu granicy z Syrią mieście Gaziantep w Turcji.

Minister finansów ostro krytykuje prezesów Volkswagena

Niemiecki minister finansów, Wolfgang Schäuble, w ostrych słowach skrytykował menadżerów Volkswagena, którzy pomimo tzw. „afery spalinowej” nie rezygnują z milionowych premii finansowych. - Nie rozumiem tego w ogóle - stwierdził Schäuble.

"Zastrzyk jest dość pokaźny"

Nawet sześć tysięcy złotych z programu 500 plus otrzymają wielodzietne rodziny w Polsce. To dla nich potężny zastrzyk finansowy. Boją się tylko, jak długo to potrwa i czy wystarczy pieniędzy w budżecie. Materiał "Faktów" TVN.

Dwa ciała na himalajskim lodowcu. Znaleźli "Mutanta"

Podczas pokonywania zbocza lodowca położonej na granicy chińsko-nepalskiej Sziszapangmy (8013 m), Szwajcar Ueli Steck i Niemiec David Goettler natknęli się z końcem kwietnia na dwa ciała. Ustalono, że są to Amerykanie - słynny Alex Lowe i David Bridges, którzy zginęli 17 lat temu.

"Rosyjski Rambo" wrócił do Moskwy

Ciało Aleksandra Prokorenki zabitego podczas wykonywania zadania bojowego w Syrii powróciło do Moskwy - poinformowało tamtejsze Ministerstwo Obrony. 25-latek decyzją Władimira Putina został pośmiertnie odznaczony tytułem honorowym Rosyjskiego Bohatera Narodowego.

Aresztowano głównego barona narkotykowego

Najważniejszy baron narkotykowy w Kolumbii Gerson Galvez został aresztowany w sobotę w Medellin, mieście polożonym na północnym zachodzie kraju - poinformowało kolumbijskie ministerstwo obrony.

Zobacz, jak Gdańsk widzieli pionierzy fotografii

Dziś fotografem może być każdy. Wszyscy strzelają "fotki" - wystarczy wyciągnąć telefon komórkowy z kieszeni. Pierwsze zdjęcia, jakie powstawały w XIX wieku, wymagały jednak precyzji, rzemieślniczego kunsztu i często anielskiej cierpliwości - zarówno twórcy, jak i modela. Właśnie tym trudnym początkom poświęcona jest wystawa "Pionierzy gdańskiej fotografii" w gdańskim Ratuszu Głównym.

Ciężkie walki w Aleppo mimo deklarowanej "ciszy"

Lotnictwo rządowe co najmniej 30 razy atakowało w sobotę rejony miasta Aleppo na północnym zachodzie Syrii kontrolowane przez rebeliantów - poinformował Reuters. W rejonie Damaszku i w pozostałych rejonach północnego zachodu kraju oficjalnie panuje "cisza" ogłoszona przez armię rządową.

Ale za to niedziela...

Tego chyba jeszcze nie było. 1 maja Tomasz Sianecki zasiądzie w fotelu komentatora a program poprowadzi Wojciech Zimiński. Red. Sianecki ma chyba lekką tremę.

Raz na 200 lat

Jak często w danym przedsiębiorstwie powinna być przeprowadzana kontrola skarbowa? Okazuje się, że zgodnie ze statystyką ministerstwa finansów raz na 200 lat. A to oznacza, że teoria mocno rozmija się z praktyką.